Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Frankfurt - 19. prosince 2020   15:30

0:2
(0:0)
Frankfurt
53' Framberger (vl.)  • 87' Ilsanker  (Zuber)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago (78. Strobl) – Richter, R. Khedira, Gruezo (78. Gregoritsch), D. Caligiuri – Niederlechner (66. Vargas), Finnbogason.
Koubek – Berisha, Civeja, Gregoritsch, Gumny, Oxford, Strobl, Suchý, Vargas.
Siebert – Koslowski, Seidel
WWK Arena, Augsburg
Frankfurt
Trapp – Hinteregger, Hasebe (C), Tuta – Durm, Sow, Rode (70. Ilsanker), Kostić (88. Chandler) – Younes (77. Dost), Barkok (76. Hrustic) – André Silva (77. Hrustic).
Schubert – Dost, Hrustic, Chandler, N'Dicka, Kohr, Zuber, Kamada, Ilsanker.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Frankfurtu, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 2:0. Do druhého poločasu vstoupil lépe Eintrach, který se po několika minutách hry dostal do vedení, přičemž si vlastní branku vstřelil obránce Framberger. Po této brance se nám obrázek hry pořádně vyrovnal. Augsburg se v závěru zápasu snažil svého soupeře zatlačit, nicméně přes dobře fungující obranu to dnes prostě nešlo. Frankfurt se navíc v závěrečných minutách dokázal podruhé prosadit, čímž rozhodl o zisku tří bodů.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 11:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:10.
90+4'
90+3'
Frambergerovi se z pravé strany povedlo odcentrovat do pokutového území, kde ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
90+2'
Za obranu si poté seběhl střídající Dost, který se pokoušel zakončit ke vzdálenější tyči. Rozruch byl naprosto zbytečný, jednalo se totiž o jasný ofsajd.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (FC Augsburg).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí v tuto chvíli prohrávají o dvě branky. Ještě musíme počítat s nastavením.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Timothy Chandler.
87'
Frankfurt právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Eintracht se vydal do útoku po levém křídle, kde se Zuber dokázal prodrat až do pokutového území. Tam velice přesnou nahrávkou našel pod sebou naběhnuvšího STEFANA ILSANKERA, který z jedničky dokázal poslat míč do prázdné domácí branky.
87'
V pokutovém území ještě zachránil zdánlivě ztracený míč Finnbogason, který ho ještě stihl alespoň odkopnout do zámezí. Vhazovat tak bude moci Kostić.
86'
Ve vzdušném souboji si poté rukama počínal domácí Khedira, který tak fauloval. Trapp si dává s rozehrávkou hodně načas, u sudího mu to ovšem zatím prochází.
83'
Dost tentokráte svedl hlavičkový souboj s domácím Khedirou, úspěšnější ve vzduchu byl nakonec druhý jmenovaný, kterému se povedlo nahrát přesně ke kolegovi.
82'
Gregoritsch poté postupoval podél autové lajny, kde ho natolik dobře dokázal zastavit vracející se Durm, že navíc pro svůj celek vybojoval autové vhazování.
81'
Augsburg to tentokráte zkoušel po levém křídle, odkud to Vargas zkoušel kolmicí za obranu soupeře. Před Gregoritschem se z branky vydal brankář Trapp.
80'
Sledovali jsme odkop od hostující branky, přičemž brankář Trapp zkoušel na druhé straně hrací plochy oslovit Dosta, který dokázal sklepnout pod sebe.
79'
Richter se podíval do pokutového území, kam se snažil poslat vysokou nabídku. Na tu si nakonec dokázal naskočit hostující Hasebe, jenž prodloužil do autu.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Iago, přichází Tobias Strobl.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Ajdin Hrustic.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Bas Dost.
76'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Ajdin Hrustic.
75'
Na opačné straně měl poměrně daleko k míči hostující Durm, který tak nemohl pokračovat v útočné akci svého celku. Gikiewicz si přichystá další odkop od branky.
74'
Po souboji v pokutovém území se na zemi ocitl domácí Iago, který si chtěl vymodlit penaltu. Hlavní sudí je opačného názoru a nechává pokračovat ve hře.
73'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).
70'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Stefan Ilsanker.
69'
Po provedení autového vhazování to dalším odkopem zkoušel Barkok, který ovšem našel pouze kopačku domácího Caligiuriho. Míč poté skončil v zámezí.
68'
Poté to velice chytře zkoušel hostující Sow, který na dlouhou nohu hledal pod sebou naběhnuvšího Silvu. Druhý jmenovaný ani v pádu nedosáhl na balón.
67'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Ruben Vargas.
65'
Richter zkoušel z jedničky přeposlat do tandemu na Caligiuriho, se kterým si poradil vracející se Hinteregger. Poté byl k vidění odkop pouze ven z hrací plochy.
64'
Poté se o provedení autového vhazování postaral obránce Durm, který si dával celkem načas. Nakonec se mu nabídl Hinteregger, který ještě přenášl hru.
63'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí obránce Framberger, jenž si ale vstřelil vlastní branku.
62'
Ven z branky poté musel domácí brankář Gikiewicz, který se k míči dostal před dotírajícím Kostićem. V opačném případě to zavánělo penaltovým zákrokem.
61'
Silva to zkoušel chytrou kolmicí mezi dvojici domácích hráčů, jenomže s tímto úmyslem počítal také pozorný Gouweleeuw, který včas zakročil ve skluzu.
60'
Snad poprvé ve druhém dějství se k míči dostal také hostující brankář Trapp, který na jistotu dokázal po zemi rozehrát na Hasebeho, jenž ještě přenášel hru.
59'
Pokus o vysunutí hostujícího Younese skončil pouze u domácího brankáře, který mohl znovu rozehrávat. Nakonec výhozem dokázal najít obránce Uduokhaie.
58'
O rozehrávku volného kopu se před malým momentem postaral domácí Gouweleeuw, který jednal s vedle stojícím Gikiewiczem, jenž raději odkopával vpřed.
57'
Augsburg to bude mít po předchozí inkasované brance hodně složité, prohrává totiž o jednu trefu. I tak do konce zápasu zbývá ještě téměř celý druhý poločas.
56'
Žlutou kartu dostává Aymen Barkok (Eintracht Frankfurt).
54'
Menší zdravotní problémy měl domácí záložník Khedira, který je lehce otřesen. Po chvíli se opět pokračuje ve hře, brankář Gikiewicz bude moci odkopávat.
53'
Krátce po změně stran tu máme první branku zápasu! Nahrávka na pravou stranu nakonec našla Barkoka, tkerý přenechal pod sebe. Tam se povedlo vysunout Andrého Silvu, jenž to v úhlu zkoušel nahrávkou do malého vápna, kde nešťastným skluzem zasáhl míč domácí obránce RAPHAEL FRAMBERGER, který si tak vsítil vlastní branku.
53'
Před malým momentem se do zajímavé šance dostal domácí Niederlechner, který to zkoušel lobem přes brankáře Trappa, jenž s tímto úmyslem počítal.
52'
Na pravém křídle byl nedovoleně zastaven Rode, na kterého si před zraky pomezního rozhodčího vyšlápl Gouweleeuw. Následovat bude další standardka.
51'
Ani tento rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Frankfurt přesto nadále pokračoval v kombinaci na útočné polovině, domácí ale dobře napadají.
50'
Durmovi se povedlo velice přesně přenést hru na Kostiće, který si přichystal nesmírně nebezpečnou střelu levačkou. Gikiewicz dokázal míč vyrazit na další roh.
49'
Poté si Richter dokázal přehodit míč na pravou nohu, což přineslo prudký centr do pokutového území, kde ovšem na hranici malého vápna zakročil Hasebe.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, po kterém se k míči dostal hostující Hasebe, jenž hledal kolegu Younese.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám sice přinesl poměrně ofenzivní podívanou, avšak žádné přesné trefy jsme se nakonec nedočkali. Směrem dopředu byl sice aktivnější Frankfurt, který si vypracoval celou řadu šancí, avšak ta největší z nich skončila pouze na tyči. Augsburg se snažil vycházet ze zajištěné obrany, sám si rovněž vypracoval několik slibných příležitostí, avšak prosadit se rovněž nedokázal. Doufejme tedy, že nám druhý poločas nabídne nějakou tu branku.
45'
44'
Nahrávka od Khediry směřovala pouze do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro soupeře. Kostić okamžitým hodem našel kolegu Hintereggera.
42'
Z vlastní poloviny mohl volný kop rozehrávat domácí obránce Uduokhai, který to zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde ovšem zasahoval protihráč.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Co scházelo! Na pravém křídle se dokázal uvolnit k zakončení Kostić, jehož technická rána nakonec skončila pouze na vzdálenější brankové konstrukci.
38'
Finnbogason šikovně centroval do pokutového území, jenomže trefil prvního protihráče před sebou. Míč se odrazil do zámezí, vhazovat bude Framberger.
37'
Posléze byl k vidění nedovolený zákrok v podání napadajícího Richtera, který před zraky pomezního sudího trefil Kostiće. Eintracht rozehrál nakrátko po zemi.
36'
A poté si na padající bochánek dokázal nejvýše do vzduchu naskočil hostující Silva, jehož hlavička ovšem putovala vedle. Gikiewicz se pouze ohlédl.
35'
Rychle musel jednat také Younes, který se pokoušel nahrávkou mezi domácí obránce nastartovat Silvu. Před ním se ovšem povedlo zakročit Gouweleeuwovi.
34'
Augsburg se kombinačně dostal na útočnou polovinu, kde měl příliš málo prostoru na práci s míčem obránce Framberger, který přihrával za sebe na Khediru.
33'
Je za námi více než třetina utkání, zatím na první branku stále čekáme. Oba celky si sice vypracovaly slibné šance, jenomže k přesnému zásahu to nevedlo.
32'
Trapp v tomto případě raději rozehrával po zemi na vedle stojícího Tutu, který se individuálně dostal s míčem na opačnou polovinu, kde se mu nabídl Rode.
31'
Frankfurt tak přečkal další kritický moment, avšak stále na první branku čekáme. Augsburg vsází na jednoduchost akcí, což bylo k vidění i před malým momentem.
30'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
29'
Z obrany se povedlo včas vystoupit Gouweleeuwovi, který navíc dokázal přenést hru na levou stranu. Tam dokázal odcentrovat Iago, jenž našel Finnbogasona, jehož ránu z otočky zneškodnil Trapp.
28'
Barkok poté táhl nadějný protiútok svého celku, který přinesl vzdušnou nabídku na naběhnuvšího Kostiće. Jeho hlavička do protipohybu skončila v rukavicích.
27'
K vidění byla standardní situace v podání domácích. Nepovedený centr z kopačky Caligiuriho se snesl pouze na hlavu Hasebe, který raději odhlavičkoval balón.
26'
Na útočnou polovinu se poté dostal domácí Caligiuri, který přesto v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku na Iaga, jenž ještě přihrával na kopačku Gikiewicze.
25'
Po autovém vhazování to centrem z levé strany hrací plochy zkoušel hostující Sow, který ovšem našel pouze kopačku Uduokhaie, jenž dokázal odkopnout.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Eintracht je směrem dopředu aktivnější, Augsburg se spíše brání.
20'
Na pořadu dne tak byl další rohový kop, který se znovu snesl k hranici malého vápna. Do vzduchu se pokoušel dostat Hinteregger, kterého přehlavičkoval soupeř.
19'
Do pokutového území se po manévru dokázal natlačit hostující Kostić, který to zkoušel zakončením k zadní tyči. Jeho rána ovšem proletěla kousek vedle.
18'
Kousek od postranní lajny šel hodně podezřele do souboje domácí Framberger, který nakonec zavadil o Rodeho. Dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok.
17'
Poté se do kombinace svého celku zapojil také brankář Trapp, kterému se povedlo přenést hru na pravou stranu hrací plochy, kde nepřesně nahrával Barkok.
16'
Frankfurt se nyní musel pro míč vracet na vlastní polovinu, odkud mohl rozehrávat obránce Hasebe. Jeho nabídka nakonec na pravém křídle našla Younese.
15'
Snadná práce pro domácího brankáře Gikiewicze, který si poradil s centrovanou nabídkou z pravé strany. Ta totiž doputovala přímo do jeho připravených rukavic.
14'
Před malým momentem dokázal hostující obraně pláchnout Finnbogason, který musel se zakončením hodně spěchat. Nakonec ho poslal přímo doprostřed.
13'
Poté do pokutového území domácích připlachtil další centr, který měl tentokráte směřovat na hlavu Silvy. Ten zakončoval na zadní tyči, jenomže do protihráče.
12'
Barkokova rozehrávka nebyla vůbec špatná, míč se totiž snášel k hranici malého vápna. Tam se ovšem povedlo zakročit Iagovi, který odehrál míč do bezpečí.
11'
Následovala centrovaná nabídka z pravé strany, kterou se povedlo odklidit pozornému Uduokhaiovi. Ten odvracel za cenu rohu, ke kterému se postavil Barkok.
10'
U středového kruhu se dokázal prosadit hostující Silva, kterému se navíc povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde se nacházel osamocený Kostić.
9'
Frankfurt znovu přenášel hru na levou stranu, kde to zkoušel vzít sám na sebe Kostić. S ním si ovšem dokázal poradit Framberger, který odklízel do zámezí.
8'
Na pořadu dne bylo autové vhazování, ke kterému se postavil domácí Iago. Po jeho hodu byl nedovoleně zastaven Finnbogason, naopak se provinil Hasebe.
7'
Poté u postranní lajny fauloval napadající Gruezo, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Následné rozehrávky se tak chopil zadák Durm.
6'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, neboť se nejvýše do vzduchu dokázal dostat domácí Uduokhai, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
5'
U levého praporku poté operoval hostující Kostić, kterému se povedlo otřít míč o napadajícího Gouweleeuwa. Eintracht si tak vybojoval svůj první rohový kop.
4'
Poprvé se tedy k míči dostal také hostující brankář Trapp, který výhozem oslovil vedle stojícího Hasebe. Frankfurt se poměrně jednoduše dostal na druhou stranu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali průnik v podání domácího Iaga, který se u opačného pokutového území pokoušel najít Niederlechnera, kterého nenašel.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago – Richter, R. Khedira, Gruezo, D. Caligiuri – Niederlechner, Finnbogason.
Náhradníci: Koubek – Berisha, Civeja, Gregoritsch, Gumny, Oxford, Strobl, Suchý, Vargas.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hinteregger, Hasebe (C), Tuta – Durm, Sow, Rode, Kostić – Younes, Barkok – André Silva.
Náhradníci: Schubert – Dost, Hrustic, Chandler, N'Dicka, Kohr, Zuber, Kamada, Ilsanker.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.
Eintracht Frankfurt

Na opačné straně stojí Eintracht Frankfurt, který si v úvodu letošní sezony počíná hodně podobě. Eintracht se momentálně nachází na desáté pozici tabulky, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí pouze dva body. Frankfurt by si tak v případě vítězství mohl polepšit o jedinou pozici, naopak v případě prohry klidně může klesnout až na třináctou pozici. Hostující tým tohoto zápasu má z posledních pěti zápasů na svém kontě hned čtyři remízy, v letošním ročníku dohromady zaznamenal pouze dvě výhry. Naposledy Eintracht Frankfurt na domácím stadionu remizoval s Mönchengladbachem výsledkem 3:3, přičemž soupeř vyrovnával až v nastaveném čase.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu se po dvanácti kolech nacházejí na sympatické deváté pozici, což znamená přesný prostředek tabulky. Augsburgu se do této chvíle povedlo nasbírat šestnáct bodů, navíc ho pouhé dva body dělí od pohárových pozic. Domácí celek tohoto zápasu z posledních pěti duelů prohrál jedinkrát, současně ale také vyhrál pouze v jediném případě. Hned tři zápasy totiž skončily remízou, v rámci dvanáctého kola se ovšem Augsburgu povedlo počtvrté v tomto ligovém ročníku naplno bodovat. Duel proti šestnáctému Bielefeldu nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral právě Augsburg.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Augsburg a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.