Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Mainz - 31. října 2020   15:30

Augsburg
40' Vargas  • 80' Hahn (Finnbogason) • 90+1' Hahn (Sarenren-Bazee)
3:1
(1:0)
Mainz
64' Onisiwo  (Öztunali)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger (60. Gumny), Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago – Hahn, Gruezo, Strobl, D. Caligiuri – Gregoritsch (75. Finnbogason), Vargas (79. Sarenren-Bazee).
Fritz
WWK Arena, Augsburg
Mainz
Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski – Latza (C) (83. E. Fernandes), Kunde Malong (83. Stöger) – Öztunali (83. Či Tong-won), Boëtius, Quaison (83. Burkardt) – Mateta (58. Onisiwo).
Dahmen – Barreiro, Burkardt, Či Tong-won, E. Fernandes, Mwene, Onisiwo, Stöger, Hack.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Augsburgu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Mohuč vstoupila do druhého poločasu o poznání aktivněji, jenomže se jí nedařilo překonat dobře fungující obranu domácích. Mohuč se přesto kýženého vyrovnání dočkala, nicméně z tohoto zápasu nemá ani jeden bod. Augsburg dnes vytěžil z minima maximum, necelých deset minut před koncem zápasu vystřelil domácím výhru Hahn, který ještě během nastaveného času pečetil vítězství druhou brankou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:10.
90+4'
90+2'
Hahn před malým momentem fauloval u středového kruhu, za což vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Augsburg právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Mohuč totiž vrhla veškeré síly do útoku, což bylo pro hostující celek smrtící. Do volného prostoru si totiž seběhl Sarenren-Bazee, který před odkrytou brankou našel ANDREHO HAHNA, jenž bez větších problémů zamířil do hostující sítě.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Mohuč se o poznání krátí čas na případné vyrovnání. Ještě ale můžeme počítat s nastavením.
88'
Mohuč se v závěru zápasu natlačila na útočnou polovinu, jenomže čelí přehuštěnému prostoru u hranice pokutového území. Nyní bude odkopávat Gikiewicz.
85'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte pro domácího Sarenerena Bazeeho, který nesportovním způsobem odkopl balón.
84'
Žlutou kartu dostává Jerry St. Juste (1. FSV Mohuč 05).
84'
Střídající Fernandes ihned po svém příchodu na hrací plochu dokázal uspět v hlavičkovém souboji, načež to na sebe vzal Onisiwo, který se nedostal přes soupeře.
83'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Či Tong-won.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Kunde Malong, přichází Kevin Stöger.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Edimilson Fernandes.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Jonathan Burkardt.
82'
Mohuč má tedy znova velký malér, opět totiž prohrává o jednu branku, tentokráte má na vyrovnání o poznání méně času. Přesto se to dá v poklidu stihnout.
81'
Augsburg se konečně dostal k souvislejší pasáži s míčem na svých kopačkách, navíc jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral zadák Nikahaté.
80'
Domácí celek si z další ojedinělé šance bere vedení zpět! Trpělivá kombinace nakonec nabídla centr směrem do pokutového území, kde se Finnbogasonovi povedlo šikovně sklepnout míč na lépe postaveného ANDREHO HAHNA, který to vyřešil ukázkově. Do míče se opřel pravou nohou, přičemž zamířil mimo dosah stojícího brankáře Zentnera.
79'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
78'
Poprvé se k míči dostal také střídající Finnbogason, který si za středovým kruhem počkal na padající předmět, načež se mu povedlo roztáhnout hru do strany.
77'
Gikiewicz předvedl dalekonosný odkop od své branky, prostřednictvím kterého našel na opačné straně kolegu Caligiuriho, který vybojoval autové vhazování.
76'
Na pomoc mu nakonec přispěchal defenzivně laděný Latza, který mu přesto vracel zpět. Na zádech měl hned dva protihráče, což si zadovku určitě vyžádalo.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Alfred Finnbogason.
74'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Zentner, který i tentokráte zkoušel nakrátko rozehrát na Niakhatého, jenž má hodně času na rozehrávku.
69'
Mohuč zahrávala rohový kop z pravé strany, který ovšem na hranici malého vápna dokázal do bezpečí odehrát Gouweleeuw. Domácí celek se přesto jen brání.
68'
Zpětná nahrávka putovala na kopačky brankáře Gikiewicze, který v tomto případe rozehrál po zemi do strany na Gumnyho, jenž vybojoval autové vhazování.
67'
Mohuč si vyzkoušela rozehrávku standardní situace, která ovšem nepovedla dle představ. Poté ještě vracel míč do ohně Boetius, který našel brankáře domácích.
66'
Žlutou kartu dostává Iago (FC Augsburg).
65'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, doposud celkem marně hrající Mohuč dokázala srovnat krok. Domácí budou muset zabrat, nyní je výsledek nerozhodný.
64'
Mohuč právě vstřelila branku!
Zvýšená aktivita hostujícího celku nakonec znamená vyrovnání! Čistým způsobem byl totiž odstaven od míče domácí Vargas, což přineslo protiútok pro soupeře. Následovala nahrávka k pokutovému území, kde dokonale převzal míč KARIM ONISIWO, jenž přízemním zakončením vyzrál na brankáře Gikiewicze.
64'
Za domácí obranu si pokoušel seběhnout právě Onisiwo, který si ovšem nepohlídal svůj náběh, kvůli kterému se ocitl v ofsajdu. Rozehrávat bude Gouweleeuw.
63'
Máme za sebou hodinu hry, ani druhý poločas nám nepřináší zrovna atraktivní podívanou. Mohuč sice má územní převahu, do šancí se přesto nedostává.
62'
Na hranici pokutového území to Boetius zkoušel chytrou nahrávkou mezi obránce, kam si zkoušel seběhnout střídající Onisiwo, před kterým zakročil Uduokhai.
61'
První střídání jsme sledovali také na domácí straně, jednalo se o vynucenou změnu. Framberger totiž musel odstoupit z hrací plochy, mohlo za to zranění.
60'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Robert Gumny.
59'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Zentner, který urychlenou rozehrávkou našel osamoceného Brosinskiho, jenž se ale daleko nedostal.
58'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Karim Onisiwo.
58'
Žlutou kartu dostává Tobias Strobl (FC Augsburg).
57'
St. Juste se pro změnu postaral o provedení autového vhazování od autové lajny, přičemž se mu nepovedlo najít Boetiuse, před kterým zasahoval Gregoritsch.
56'
Gikiewicz rozehrál po zemi, přičemž se jeho celek dostal do menších problémů. Nakonec to odkopem vyřešil Iago, který ovšem našel pouze Kunde Malonga.
55'
Oztunalimu se málem na zadní tyči povedlo najít Matetu, který neodhadl dopad hracího předmětu. Šance z toho nebyla, FSV Mohuč je ovšem stále u balónu.
54'
Na levém křídle se Hahn uvolnil až k centru, který ovšem doputoval pouze do rukavic připraveného brankáře Zentnera, jenž výhozem rozjel rychlý protiútok.
53'
Příliš daleko si kopl míč od kopačky hostující St. Juste, který byl v následném souboji příliš pozdě. To znamenalo faul, domácí rozehráli nakrátko po zemi.
52'
Následná standardní situace nakonec doputovala přesně na hlavu Kiliana, který ovšem hlavičkoval z velice složité pozice. Míč nakonec prodloužil vedle branky FC Augsburgu.
51'
Na druhé straně si hlavní sudí všiml nedovoleného zákroku, kterého se dopustil domácí Uduokhai. Mohuč si vybojovala standardku, u které stojí Kunde Malong.
50'
Následoval rychlý útočný výpad Augsburgu při kterém jsme sledovali sympatické zakončení z kopačky Gregoritsche, který pořádně protáhl brankáře Zentnera.
49'
Žlutou kartu dostává Ruben Vargas (FC Augsburg).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost domácí Framberger, který okamžitě hledal Grueza.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Je za námi první poločas, který nám rozhodně nepřinesl nic světoborného, ba naopak. Sledovali jsme velice nezáživnou podívanou, která za celou dobu nabídla pouze jednu vyloženou šanci, kterou domácí celek dokázal proměnit a dostal se tak do vedení. I tak to byla Mohuč, která během prvního poločasu držela míč častěji na kopačkách, jenomže se nedokázala dostat k ničemu nebezpečnému. Proto snad druhý poločas nabídne atraktivnější podívanou.
45'
43'
Mohuč to bude mít najednou hodně složité, inkasovala totiž krátce před koncem prvního poločasu. Přesto do konce zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
40'
Hluchá pasáž nakonec přináší vedoucí branku pro domácí! Sledovali jsme totiž nákop k hranici opačného pokutového území, kde jeden z hostů prodlužoval míč za sebe. Tam se do palebné pozice dostal Iago, který trefil pouze St. Justeho. Od něj se ovšem míč odrazil do vzduchu, kde RUBEN VARGAS akrobatickým způsobem zamířil do odkryté branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Augsburg se celkem dlouho staral o rozehrávku na vlastní polovině, kterou soupeř velice aktivně napadal. Uduokhai nakonec musel rychle nahrát do strany.
36'
Gregoritsch měl plné nohy práce, nakonec to proti napadající přesile zvládl na jedničku. Jeho celek se dokonce dostal k šestnáctce, kde ovšem nic nevymyslel.
35'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku, po kterém se rozehrávky volného kopu chopil Brosinski, jehož střílená nabídka proletěla vedle všech spoluhráčů.
34'
Po dlouhé době se jeden z týmů dostal k opačnému pokutovému území, jenomže na dlouhou nohu to měl Quaison, před kterým tak dokázal zakročit Uduokhai.
33'
Dobře napadal kombinaci soupeře také domácí Framberger, který zablokoval balón směrem ven z hrací plochy. Vhazovat tak bude moci zadák Brosinski.
32'
Brosinski znovu vracel na kopačku Niakhatého, který pro změnu spolupracoval s vedle stojícím Kilianem. Augsburg se aktivně snaží napadat rozehrávku.
31'
Je za námi přesná třetina utkání, zatím sledujeme hodně nezáživnou podívanou. Mohuč je sice častěji na míči, jenomže stále pracuje na vlastní obranné polovině.
30'
Zentner znovu rozehrával od své branky, tentokráte se mu ke spolupráci nabídl vedle stojící Kilian, který okamžitou nahrávkou zapojil do rozehrávky Malonga.
29'
Brosinski to pro změnu zkoušel nákopem mezi domácí obránce, kde se nacházel Oztunali. Před ním ovšem dokázal vystoupit Gouweleeuw, který odkopl míč do autu.
28'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Zentnera, který si na malém vápně počkal na nepovedený centr z kopačky Frambergera, jenž se snesl přímo do rukavic.
27'
Vargasovi se na levém křídle povedlo převzít nahrávku, načež se rychlým manévrem dostal do palebné pozice, odkud zamířil zhruba metr vedle levé konstrukce.
26'
Do menších problémů se při rozehrávce dostal domácí Gouweleeuw, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Gikiewicze, jenž ihned odkopával.
25'
Framberger postupoval podél autové lajny, jenomže nahrávku na Caligiuriho mu zablokoval pozorně hrající Brosinski, od kterého šel míč ven z hrací plochy.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, bez vyložených příležitostí.
19'
Prudký centr se nebezpečně snášel na přední tyč, kde zodpovědně zasahoval Niakhaté, od kterého šel míč znovu za cenu rohu. Caligiuri si rozehrávku zopakoval, načež nebezpečně prodlužoval míč Gruezo.
18'
Augsburg si vybojoval vůbec první rohový kop tohoto zápasu.
17'
Do pokutového území hostujícího celku přiletěla vysoká nabídka, kterou si pokoušel najít Gruezo. Před ním ovšem zasahoval Kilian, který odehrál míč za sebe.
16'
Útočná snaha Mohuče skončila krátce za středovým kruhem, kde měl příliš složité sousto středopolař Latza, kterého nakonec čistým způsobem obral Uduokhai.
15'
Caligiuri si na pravém křídle vyměnil míč s kolegou Frambergerem, načež domácí celek přenášel hru do volného prostoru, kde ovšem včas zasáhl Kunde Malong.
14'
K odraženému míči se jako první dostal obránce Niakhaté, který se pohodlně dostal na druhou stranu hrací plochy, kde nahrávku zablokoval Gouweleeuw.
13'
Sledovali jsme dalekonosný pas na pravou stranu, kde se sice nacházel hostující Oztunali, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Iago, který odvrátil balón.
12'
Mohuč si pohrávala s míčem na vlastní obranné polovině, přičemž se do rozehrávky zapojil také brankář Zentner, který znovu zvolil nahrávku na kolegu Niakhaté.
11'
Balón se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, což znamenalo zisk autového vhazování pro Augsburg. Framberger ovšem našel pouze protihráče.
10'
Sympatickým střeleckým pokusem se prezentoval domácí Framberger, který se z pozice obránce dostal k opačné šestnáctce, odkud mířil pouze doprostřed.
9'
Do protiútoku se před malým momentem dostal Mateta, který si ještě dokázal přehodit hrací předmět na pravou nohu, avšak poté našel pouze rukavice brankáře.
8'
Znovu se s míčem seznámil polský brankář Gikiewicz, který místo dalekonosného odkopu volil rozehrávku do strany, kde se nacházel osamocený Strobl.
7'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, o které se postaral právě obránce St. Juste. Jeho nabídka směřovala na Kiliana, který se stará o rozehrávku.
6'
St. Juste nevyprodukoval vůbec přesnou nahrávku, naopak našel pouze kopačku brankáře Gikiewicze, který pro změnu přízemní rozehrávkou našel spoluhráče.
5'
Sledovali jsme odkop z kopačky domácího brankáře Gikiewicze, který odkopával daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu prosadil Latza.
4'
Na opačné straně se do pokutového území dokázal prodrat hostující Vargas, který se dostal až před brankáře Zentnera, jenomže míč poslal výrazně vedle.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali úvodní střelecký pokus, o který se postaral hostující Malong. Ten střílel výrazně vedle, navíc z toho bude odkop od branky.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Iago – Hahn, Gruezo, Strobl, D. Caligiuri – Gregoritsch, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Finnbogason, Gumny, Jensen, R. Khedira, Oxford, Sarenren-Bazee, Pedersen, Suchý.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski – Latza (C), Kunde Malong – Öztunali, Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Barreiro, Burkardt, Či Tong-won, E. Fernandes, Mwene, Onisiwo, Stöger.

Rozhodčí: Fritz.
1. FSV Mohuč 05

Na opačné straně stojí Mohuč, která prožívá úplně jiný vstup do letošního ročníku. Mohuč se totiž po pěti odehraných duelech nachází na samotném chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Hostující tým tohoto zápasu je dokonce jediným mužstvem, kterému se nepovedlo získat ani jeden bod. Mohuč totiž všech pět zápasů prohrála, jak tomu bude po dnešním zápase? Faktem je, že Mohuč měla v prvních kolech celkem těžký los, během kterého například změřila síly s Lipskem, Leverkusenem či Monchengladbachem. Ovšem i tak v kolonce vstřelených branek svítí číslo čtyři, zatímco Mohuč inkasovala hned patnáctkrát.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu se po pěti odehraných duelech nacházejí na průběžné jedenácté pozici, ke kterém jim stačilo nasbírat sedm bodů. Augsburg ovšem zažil velice povedený vstup do ligového ročníku, přičemž se mu v prvních dvou kolech povedlo pokaždé naplno bodovat, neboť nejprve dokázal zdolat Union Berlín výsledkem 3:1, posléze si na domácím stadionu porazil s Borussií Dortmund poměrem 2:0. I ve třetím ligovém duelu se Augsburgu povedlo bodovat, tentokráte remizoval 0:0 na půdě Wolfsburgu. V posledních dvou kolech ovšem přišly porážky, nejprve proti vedoucímu Lipsku, v minulém kole na půdě Leverkusenu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Augsburg a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.