Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Schalke - 13. prosince 2020   15:30

Augsburg
33' Serdar(vl.)  • 90+3' Richter (Gregoritsch)
2:2
(1:0)
Schalke
52' Raman   • 61' Boujellab  (Serdar)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny (71. Finnbogason), Gouweleeuw (C), R. Khedira, Uduokhai – Framberger, Strobl (59. Richter, 90+6. Oxford), Gruezo (71. Gregoritsch), D. Caligiuri – Niederlechner, Vargas.
Gräfe – Kleve, Sinn
WWK Arena, Augsburg
Schalke
Fährmann – Stambouli, Sané, Kabak – Boujellab, Mascarell (C), Serdar, Oczipka – Schöpf, Uth (19. Bozdogan, 89. Nastasić), Raman (82. Skrzybski).
Langer – Thiaw, Skrzybski, Mercan, Nastasić, Mendyl, Ludewig, Hoppe, Bozdogan.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Do druhého poločasu lépe vstoupilo právě Schalke, kterému se po chybě soupeře povedlo srovnat. O pár minutek později se nechal po druhé žluté kartě vyloučit domácí Niederlechner, který tak na nadcházející minuty oslabil svůj celek. Schalke na nic nečekalo a během chvíle se poprvé v utkání dostalo do vedení. Hostující celek mohl své vedení potvrdit další brankou, což se mu nepovedlo. Augsburg navíc i v početní nevýhodě dokázal vyrovnat ve třetí minutě nastaveného času.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:11. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 17:13.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Reece Oxford.
90+5'
Richter mohl být dvojnásobným hrdinou svého celku! Nyní si v šestnáctce navedl míč na levou nohu, jehož přízemní pokus ale Fährmann pokryl.
90+3'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácím se v samotném závěru povedlo srovnat krok! Do pokutového území nejprve přiletěl první centr, který ovšem nebyl přesný. Míč si přesto dokázal najít Gregoritsch, který poslal další nabídku do malého vápna, kde si dokonale naskočil MARCO RICHTER, který důraznou hlavičkou vyzrál na hostujícího brankáře.
90+3'
Ven z branky poté musel hostující brankář Fährmann, kterému se povedo zastihnout míč na hrací ploše. Poté jsme sledovali hodně vysoký odkop od branky.
90+1'
Na pořadu dne bylo autové vhazování pro domácí celek. Ujal se ho obránce Richter, který raději na jistotu oslovil brankáře Gikiewicze.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Can Bozdogan, přichází Matija Nastasić.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Schalke stále vede o jednu branku. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Hodně nepřesně před malým momentem nahrával Finnbogason, kterému se nepovedlo najít kolegu Richtera. Fährmann si již chystá odkop od své branky.
87'
Taktický zákrok musel vytasit vracející se Khedira, který raději zezadu poslal na zem Mascarella. Schalke to stačí, s rozehrávkou nebude nikam pospíchat.
84'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Oslabený Augsburg se v posledních minutách pořádně zvedl, nyní doprostřed mířil záložník Vargas.
83'
Nyní byl blízko ke třetí brance hostující Bozdogan, který si v šestnáctce dokázal přehodit míč na pravou nohu, avšak poté mířil do boční sítě.
82'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Steven Skrzybski.
82'
Žlutou kartu dostává Ralf Fährmann (FC Schalke 04).
81'
Hezká nahrávka od aktivního Frambergera znovu našla volného spoluhráče. Tentokráte se do zakončení dostal Gregoritsch který ovšem mířil vedle.
80'
Augsburg se tak kombinačně nastěhoval na opačnou polovinu hrací plochy, kde ovšem moc dlouho nevydržel. Nepřesnou nahrávku totiž vypustil Finnbogason.
79'
Co scházelo! S obvázanou hlavou hrající Boujellab si seběhl na prudkou nahrávku do pokutového území, jenomže zakončením na dlouhou nohu přestřelil branku.
78'
Další snadná práce pro brankáře Fahrmanna, který rozehrávkou nasbíral cenné vteřinky. Poté se mu povedlo rozehrát do strany, kde ale chyboval Boujellab.
77'
Žlutou kartu dostává Rani Khedira (FC Augsburg).
76'
Schalke tak mohlo z první větší šance druhého poločasu inkasovat, nakonec tomu tak nebylo. Fahrmann zasahovat nemusel, naopak bude moci odkopávat.
75'
Poté do volného prostoru dokázal proniknout Framberger, který velice přesnou nahrávkou našel naprosto osamoceného Khediru, jenž mířil kousek vedle.
74'
Raman se ještě pokoušel zachránit míč na hrací ploše, jenomže se mu to nakonec nepovedlo. I tak z toho bude aut pro jeho celek, kterého se ujme Stambouli.
73'
Série hlavičkových soubojů nakonec přinesla zisk míče pro Schalke. Ještě předtím se domácí Caligiuri dožadoval nedovoleného zákroku, který sudí neviděl.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Gikiewicz tentokráte odkopával daleko na druhou stranu, kde se v souboji prosadil Stambouli.
71'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Alfred Finnbogason.
70'
Do rozehrávky svého celku se poté zapojil také brankář Fahrmann, který je ve druhém dějství naprosto bez práce. V tomto případě rozehrával po zemi na Saného.
69'
Stambouli si dal s provedením autového vhazování celkem dost načas. Nakonec zkoušel na opačné polovině hrací plochy najít Schöpfa, který se k míči nedostal.
68'
Míč znovu doputoval ven z hrací plochy, tentokráte to znamenalo zisk autového vhazování pro Schalke. Domácímu Gruezovi se totiž nepovedl první kontakt.
67'
Na pořadu dne byl rohový kop pro domácí celek, který z levé strany rozehrával Caligiuri. Jeho vzdušná nabídka našla pouze Saného, který prodloužil za sebe.
66'
Schalke vyšel vstup do druhého poločasu naprosto dokonale. Hostující celek během necelých patnácti minut vsítil dvě branky a navíc hraje v početní převaze.
64'
Žlutou kartu dostává Ozan Kabak (FC Schalke 04).
61'
Schalke právě vstřelilo branku!
Domácí absolutně nezvládají úvod druhého poločasu! Schalke totiž jednoduše přešlo na útočnou polovinu, kde si na nahrávku do uličky seběhl Serdar, který poté nahrával k hranici malého vápna. Tam placírkou zakončoval NASSIM BOUJELLAB, na jehož ránu sice Gikiewicz dosáhl, jenomže míč vyrazil vedle sebe do sítě.
61'
Máme za sebou hodinu hry, ještě nás zcela jistě čeká hodně zajímavá zápletka. Augsburg nejen, že inkasoval, dokonce přišel o vyloučeného Niederlechnera.
60'
Další přenesení hry tentokráte vyprodukoval Kabak, který se pokoušel na pravém křídle najít některého ze svých spoluhráčů, avšak míč proletěl do zámezí.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Marco Richter.
58'
Poměrně zbytečně vysokým pasem to poté zkoušel Boujellab, který se na hranici pokutového území pokoušel oslovit Bozdogana, kterého předhlavičkoval soupeř.
57'
Pokračuje se ve hře. Schalke mohlo rozehrávat kousek od středového kruhu. K rozehrávce se postavil obránce Sané, který volil nahrávku na kolegu Kabaka.
56'
Sané se zdá být v pořádku a může se tedy pokračovat ve hře. Z hrací plochy odešel také vyloučený Niederlechner, který pořádně zavařil svému mužstvu.
55'
Navíc je po předchozím souboji pořádně otřesen obránce Sané, který stále leží na zem. Znovu je zapotřebí ošetření, což je tradiční obrázek tohoto zápasu.
54'
Je tu velký malér pro domácího Niederlechnera, který vyfasoval druhou žlutou kartu. Augsburg bude tento zápas dohrávat v početní nevýhodě!
52'
V úvodu druhého poločasu je tu vyrovnávací branka Schalke! Zpětná nahrávka od domácího hráče směřovala přímo mezi dvojici obránců, kam si ovšem dokázal seběhnout křídelník BENITO RAMAN. Ten se řítil na brankáře Gikiewicze, kterého překonal výstavním a navíc nechytatelným lobem.
51'
Poté si do volného prostoru seběhl domácí Framberger, který se rychlostně dokázal natlačit až do opačného pokutového území, kde jeho nabídku odklidil soupeř.
50'
S centrem do pokutového území si dokázal poradit domácí obránce Uduokhai, který odvracel do bezpečnějšího prostoru, kde se mu nabídl kolega Gruezo.
49'
Poté se míč snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Gumnyho. Jeho nabídka nakonec směřovala na Vargase, který se daleko nedostal.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se poprvé k míči dostal hostující brankář Fahrmann, který na jistotu rozehrál po zemi na Saného, jenž přenášel hru křížem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nabídl jednu branku, o kterou se postaral hostující záložník Serdar, který si ovšem vstřelil vlastní branku. Ještě předtím jsem ale sledovali hrozivý pád na zem, po kterém byl dlouhou dobu ošetřován hostující Uth, který logicky nemohl pokračovat ve hře. Po tomto ošetřování jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, která nakonec nabídla pouze jednu slušnou šanci, která navíc skončila brankou. Schalke sice mělo v závěru poločasu více ze hry, jenomže vyrovnat se mu nepovedlo.
45+15'
45+13'
Už poměrně dlouho čekáme na něco vážnějšího. Schalke znovu poměrně jednoduše dostalo míč na opačnou polovinu hrací plochy, kde skončil na zemi Sané.
45+11'
Znovu mohl od své branky rozehrávat hostující brankář Fahrmann, který ovšem pořádně zahnal k postranní lajně Kabaka.
45+10'
Poté jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, kterého se chopil domácí obránce Framberger, který ovšem svým centrem našel pouze hlavu protihráče.
45+8'
Poté si u středového kruhu počínal nedovoleně hostující Sané, pokračovalo se ale odkop od domácí branky. Gikiewicz předvedl hodně vysoký odkop vpřed.
45+5'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, hodně nebezpečný skluz totiž předvedl Sané, který zajel kopačkou napřed do protihráče.
45+4'
Žlutou kartu dostává Florian Niederlechner (FC Augsburg).
45+3'
V ofsajdovém postavení se při následné útočné akci nacházel hostující Boujellab, který nemohl pokračovat. Schalke je v posledních minutách aktivnější.
45+2'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí hostující Serdar, který svůj střelecký pokus poslal přímo doprostřed domácí branky, kde se nacházel Gikiewicz.
45'
První poločas bude nastaven o patnáct minut.
44'
Do protiútoku se poté dostával domácí Vargas, který ještě počkal na podporu od Gumnyho. Druhý jmenovaný necentroval dobře, bude se tedy odkopávat.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Očekávat se dá hodně dlouhé nastavení.
40'
Kabak to poté zkoušel vysokým pasem směrem na nevýrazného Schöpfa, který se do souboje vůbec nedostal. Naopak si útočným faulem pomohl Bozdogan.
39'
Kousek od středového kruhu se k volnému míči jako první dostal hostující Mascarell, který ovšem uspěchal nahrávku na pravou stranu, kde číhal Caligiuri.
38'
Schalke zahrávalo další rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Na levém křídle to poté chtěl vzít na sebe Sané, který ovšem podklouzl.
36'
Hodně času na rozehrávku měl obránce Sané, který se nejprve podíval vpřed, načež se snažil za obranou soupeře najít Bozdogana, který se k míči nedostal.
35'
Krátce po vhazování se hostující celek vrhl na útočnou polovinu, kde měl k dispozici autové vhazování z levé strany, o které se postaral křídelník Oczipka.
33'
Nabídnutá standardní situace nakonec přinesla vedoucí branku! K rozehrávce se totiž postavil Daniel Caligirui, který to zkoušel střílenou nabídkou do pokutového území. Míč nakonec propadl až do hostující branky, navíc se ve vzduchu ještě lehce dotkl balónu hostující SUAT SERDAR, který si tak vstřelil nešťastnou vlastní branku.
32'
Boujellab nakonec naskočil zpět na hrací plochu a ihned se zapojil do bránění útočné akce soupeře. Vargas se sice daleko nedostal, vybojoval ale další aut.
31'
Boujellab má nakonec obvázanou hlavu, což je další rána pro hostující tým. Schalke bude chvíli hrát v početní nevýhodě, zanedlouho se počet hráčů změní.
30'
Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl domácí Uduokhai, který hlavou trefil hlavu právě Boujellaba. Už je vše v pořádku a brzo nás čeká rozehrávka volného kopu.
29'
Další důrazný souboj byl k vidění u středového kruhu, kde dostal pořádně naloženo jeden z hostujících hráčů. Vypadá to na Boujellaba, který je ošetřován.
28'
Caligiuri si vzal na starost rozehrávku prvního rohového kopu tohoto zápasu. Nakonec se jednalo o přízemní rozehrávku, po které centroval křídelník Vargas.
27'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl hostující Schöpf, který poté svedl souboj s Gumnym. Druhý jmenovaný byl úspěšnější a pro svůj celek vybojoval aut.
26'
Poměrně nebezpečnou střelu vyprodukoval domácí Caligiuri, který si za pokutovým územím nakonec našel palebnou pozici. Také on mířil pouze doprostřed.
25'
Do menších problémů se poté dostal Oczipka, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku k hranici svého pokutového území, kde měl hodně času Stambouli.
24'
V pokutovém území si našel prostor k zakončení hostující Boujellab, který ovšem slabě mířil pouze doprostřed branky, kde se nacházel připravený Gikiewicz.
23'
O provedení autového vhazování se postaral Boujellab, kterému se ke spolupráci přihlásil Schöpf. Jeho zpětná nahrávka ovšem doputovala na nohu Khediry.
22'
S míčem si poté zahrál také domácí brankář Gikiewicz, který po chvilkovém váhání odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde se prosadil obránce Kabak.
21'
Po zhruba desetiminutovém přerušení se pokračuje ve hře, zraněného Utha na hrací ploše nehradil Bozdogan. Pokračuje se rozehrávkou od středového kruhu.
19'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Can Bozdogan.
18'
Uth je až nyní odnášen na nosítkách mimo hrací plochu, bude se moci pokračovat ve hře. Tento moment ale zcela jistě zůstává v hlavách všech hráčů.
17'
Určitě se nějakou dobu hrát nebude. S Uthem to nevypadá vůbec dobře, jednalo se o nešťastný pád na zem, kterému předcházel hlavičkový souboj.
13'
Situace se nijak nezměnila. Stále sledujeme ošetřování hostujícího Utha, který zcela určitě nebude pokračovat v tomto duelu. Připravuje se první střídání zápasu.
12'
Ono to ale vypadalo mnohem vážněji. Uth totiž po pádu na zem zůstal nehybně ležet, načež k němu přispěchali zdravotníci. Snad se nejedná o nic vážného.
11'
Po útočném faulu mohl od své branky rozehrávat hostující Fahrmann. Sledovali jsme poměrně vysoký odkop, po jehož souboji skončil na trávníku hostující Uth.
10'
Další velice důrazný souboj, po kterém se na zemi zjevil domácí Khedira. V souboji mu pořádně naložil napadající Oczipka, který šel do střetu důrazným skluzem.
9'
Po předchozím souboji totiž na zemi skončil obránce Gumny, který má menší zdravotní problém s pravou nohou. Augsburg bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
8'
Hostující Stambouli si podle sudího pomohl nedovoleným zákrokem, bylo logicky pískáno ve prospěch Augsburgu. Ještě před rozehrávkou je tu ošetření.
7'
Na útočnou polovinu se poté pokoušel dostat Framberger, který ovšem zvolil poměrně riskantní nahrávku směrem na Niederlechnera, jenž se k míči nedostal.
6'
Schalke mělo k dispozici velice zajímavou standardní situaci, ke které se nakonec postavil Uth. Jeho rána levou nohou skončila na zdi, které se povedlo odvrátit.
5'
Domácí brankář Gikiewicz pro změnu zkoušel přenést hru k pravé autové lajně, kde se do vzdušného souboje dostával Gumny, který rovněž vybojoval aut.
4'
Poprvé se do kombinace svého celku zapojil také brankář Fahrmann, který se pokoušel přenést hru na pravou stranu, kde Stambouli vybojoval autové vhazování.
3'
Poprvé se k míči dostala hostující obrana, která rozjela kombinaci na vlastní obranné polovině. Kabak nakonec před napadajícím Frambergerem vracel na Saného.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), R. Khedira, Uduokhai – Framberger, Strobl, Gruezo, D. Caligiuri – Niederlechner, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Cijeva, Suchý, Richter, Oxford, Čon, Gregoritsch, Finnbogason, Berisha.

FC Schalke 04: Fährmann – Stambouli, Sané, Kabak – Boujellab, Mascarell (C), Serdar, Oczipka – Schöpf, Uth, Raman.
Náhradníci: Langer – Thiaw, Skrzybski, Mercan, Nastasić, Mendyl, Ludewig, Hoppe, Bozdogan.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
FC Schalke 04

Na opačné straně stojí trápící se Schalke, kterému naopak patří poslední pozice tabulky. Schalke má na svém kontě pouhé tři body, nutně tak potřebuje začít získávat body. Hostující tým tohoto zápasu jako jediný ze všech týmů Bundesligy letos ještě nezvítězil, zmiňované tři body získal díky třem remízám. Schalke ovšem na jakýkoliv bodový zisk čeká už tři duely, postupně totiž prohrálo s Wolfsburgem, Mönchengladbachem a v posledním kole také na domácím stadionu proti Leverkusenu. Schalke na hřištích soupeřů získalo pouze jeden bod a na svém kontě má nepříznivé skóre čítající 3 vstřelené a 21 inkasovaných branek.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu neprožívají zrovna povedený vstup do letošního ligového ročníku, po deseti zápasech se totiž nacházejí na průběžné dvanácté pozici tabulky. Domácí tým tohoto zápasu má na svém kontě dvanáct bodů, v případě vítězství se ovšem může vyškrábat na devátou pozici před Eintracht. Augsburg ovšem na výhru čeká již čtyři zápasy, v tom posledním zaznamenal letošní čtvrtou ligovou porážku, neboť na hřišti Hoffenheimu prohrál výsledkem 1:3. Augsburg je desátým nejlepším domácím týmem, na své půdě dohromady odehrál pět zápasů, během kterých se mu povedlo nasbírat sedm bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.