Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Union Berlin - 23. ledna 2021   15:30

Augsburg
17' Niederlechner (Hahn) • 47' Niederlechner
2:1
(1:1)
Union Berlin
25' Ingvartsen  (Awoniyi)
Augsburg
Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo (90. R. Khedira), Iago – Hahn (82. Finnbogason), Niederlechner (82. Gumny) – Richter (72. Jensen).
F. Brych – M. Borsch, S. Lupp
WWK Arena, Augsburg
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck (79. Gießelmann) – Prömel (71. Gentner) – Trimmel, Andrich, Ingvartsen (71. Gogia), Lenz (79. Teuchert) – Becker (62. Bülter), Awoniyi.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:21.
Domácí se hned v úvodu druhého dějství vrátili zpátky do vedení, ale hosté mohli opět rychle odpovědět, avšak Ingvartsen předvedl, jak se nemá zahrávat pokutový kop a nechal vyniknout pouze brankáře. Další příležitosti už tým z hlavního města nevyužil a Augsburg tak těsné vedení uhájil a připsal si velice cenné vítězství.
90+5'
90+4'
Domácí poslali balón k soupeřově brankáři a ušetřili nějaký čas.
90+3'
Obrovská smůla pro hostující tým, kdy po kombinaci na jeden dotek nedosáhl na míč před prázdnou bránou Christopher Trimmel. Chyběl mu asi krok, možná dva.
90+2'
Hosté se usadili na soupeřově polovině a hrnou se za vyrovnáním.
90+1'
Rafał Gikiewicz zdržuje rozehrávku od brány a tady měl hlavní arbitr udělit žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Rani Khedira.
89'
Alfred Finnbogason v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel.
88'
Rafał Gikiewicz teď zasahovat nemusel, neboť balón odvrátili jeho spoluhráči včas.
86'
Po velké přetahované a výměně je hra přerušena, neboť faulu se dopustili domácí fotbalisté.
83'
Ohis Felix Uduokhai se v hlavičkovém souboji střetl s Taiwem Awoniyiem, zatímco druhý jmenovaný je jen lehce otřesen, ten první leží na trávníku.
82'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Robert Gumny.
82'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Alfred Finnbogason.
80'
Union oblehl pokutové území, avšak do zakončení se nemůže dostat.
79'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Cedric Teuchert.
79'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Niko Gießelmann.
77'
Rafał Gikiewicz byl připraven a centr před svoji bránu jistě pokryl.
75'
Daleký centr před hostující bránu proletěl pokutovým územím a stočil se kousek vedle pravé tyče. Nechybělo moc a balón skončil za trochu překvapeným Andreasem Lutheem.
74'
Taiwo Awoniyi vybojoval na pravé straně míč a snažil se přihrát před bránu, ovšem to se mu nepodařilo.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Fredrik Jensen.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Christian Gentner.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Akaki Gogia.
69'
Domácí drží míč daleko od své svatyně a trpělivě brání, taktika jim vychází.
67'
Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (1. FC Union Berlín), který přidržel unikajícího soupeře. Trest je oprávněný.
65'
Florian Niederlechner byl v útoku až příliš aktivní a kvůli jeho faul domácí nemohou pokračovat v útočné snaze.
63'
Christopher Trimmel o kousek nedosáhl hlavou na letící míč před odkrytou soupeřovou svatyní.
62'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Marius Bülter.
62'
Jeden z hostů se dostal k míči na pravé straně pokutového území, ale po špatné střele jej adresoval mimo bránu.
60'
Další velké šance Unionu. Taiwo Awoniyi střílel z otočky, ale Rafał Gikiewicz jeho pokus vyrazil. Jeho spoluhráči pak v poslední chvíli míč odkopli do bezpečí.
58'
Domácí si vynutili faulem na soupeřově straně a mohou v klidu rozehrávat.
56'
Marcus Ingvartsen (1. FC Union Berlín) neproměňuje pokutový kop. Hostující fotbalista trestuhodně zamířil jen lehce na pravou stranu, gólman Augsburgu si počkal a díky tomu mohl lehce zasáhnout. Hodně špatně provedená penalta.
55'
Je to pokutový kop a žlutou kartu navíc dostává Florian Niederlechner (FC Augsburg).
54'
Rozhodčí se šel podívat na video, neboť je možné, že se domácí dopustili v pokutovém území faulem.
52'
Krátce na to nebyli daleko od druhého srovnání, avšak soupeř odhlavičkoval míč do bezpečí.
50'
Hosté rozehráli přímý kop, avšak míč zastavila dobře postavená zeď.
49'
Žlutou kartu dostává Reece Oxford (FC Augsburg), který poslal protihráče nešetrně k zemi.
47'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí se hned v úvodu druhé půle vrací zpátky do vedení. Andreas Luthe ještě první šanci Hahna zneškodnil, když se mu podařilo míč vyrazil pravou nohou, avšak k dorážce se dostal FLORIAN NIEDERLECHNER, který lehce zavěsil do opuštěné brány.
46'
Ač v první půli padly dva góly, nebyl k vidění příliš pohledný fotbal. Kromě zmíněných branek nebyla k vidění žádná jiná velká příležitost, o něco aktivnější možná byli zřejmě hosté, ale domácí velmi dobře bránili.
45+2'
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Tobias Strobl (FC Augsburg).
45'
A za svou laxnost byli málem potrestáni, Christopher Trimmel našel centrem naběhnutého spoluhráče, Taiwo Awoniyi však hlavou usměrnil míč mimo tři tyče.
44'
Domácí si přihrávají na své straně a nikam se už příliš neženou.
42'
Grischa Prömel byl tvrdě atakován u středové lajny a jeho tým bude odtud rozehrávat.
39'
Florian Niederlechner nezasáhl míč zrovna ideálně a přes skrumáž těl před sebou jej nedostal.
38'
Rohový kop rozehraje tým Augsburgu.
37'
Rafał Gikiewicz byl připraven, vyběhl pro vysoký míč a uklidil jej do rukou.
35'
Málem se hosté dostali do dobré šance, ale Robert Andrich netrefil míč vůbec dobře a lehkým obloučkem jej poslal přímo do náruče gólmana.
34'
V posledních minutách přibylo faulů na obou stranách, nyní to byl Tobias Strobl, který poslal protihráče k zemi. Verdikt hlavního arbitra se mu příliš nezamlouvá.
32'
Christopher Lenz inkasoval nepříjemný úder od protihráče a na chvíli zůstal ležet na trávníku, karta udělena není.
30'
Letící balón byl prodloužen k domácímu gólmanovi, ten vyběhl z branky a ukryl jej do rukavic.
28'
A faulem se provinili i hosté, jmenovitě Christopher Trimmel.
27'
Marcus Ingvartsen byl nyní faulován a jeho mužstvo bude rozehrávat ze své poloviny.
25'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Awoniyi udělal velkou práci v pokutovém území, pak přihrál na jeho hranici svému spoluhráči a MARCUS INGVARTSEN zamířil mezi nohama bránícího Reece Oxforda ke pravé tyči.
24'
Iago si zpracoval letící balón a vystřelil z voleje příliš vysoko nad.
23'
André Hahn se snažil projít do zakončení, těsně před ním však o balón přišel.
21'
Reece Oxford pohlídal míč v cestě do zámezí a rozehrávat může opět od brány Rafał Gikiewicz.
20'
Hosté mají možnost v podobě rohového kopu.
17'
Domácí gólman rozehrál od brány, míč byl prodloužen k FLORIANOVI NIEDERLECHNEROVI, který naběhl k bráně z pravé strany zamířil do vzdálenějšího dolního rohu, kde gólman soupeře nechal hodně prostoru a na míč už poté nedosáhl.
16'
Robert Andrich se dostal k odraženému míči a střílel z dálky, avšak hodně nepřesně.
14'
Hráči Unionu si až příliš dlouho zbytečně přihrávali a nakonec o balón přišli.
12'
Dvě slibné možnosti na obou stranách, v obou případech však byla přihrávka včas zastavena obranou, takže ani jeden tým se do šance nedostal.
11'
Hosté faulovali na soupeřově straně a musí se stáhnout zpátky.
10'
Zatím není k vidění moc pohledný fotbal, hra se odbývá daleko od obou branek a žádný z gólmanů ještě zasahovat nemusel.
7'
Domácím se přechod do útoku nepovedl, kousek za středovou lajnou o míč přišli.
5'
Hra se teď obývá u středového kruhu, o něco aktivnější je celek z hlavního města.
3'
Po rohovém kopu hlavičkoval Marvin Friedrich a míč poté ještě hlavou tečoval jeho spoluhráč Taiwo Awoniyi, což byla chyba.
2'
Marcus Ingvartsen hledal centrem před bránou někoho ze spoluhráčů, avšak míč jen proletěl kolem.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo, Iago – Hahn, Niederlechner – Richter.
Náhradníci: Koubek – Gumny, Pedersen, Suchý, R. Khedira, Civeja, Jensen, Gregoritsch, Finnbogason.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Prömel – Trimmel, Andrich, Ingvartsen, Lenz – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Karius – Ryerson, Gießelmann, Gogia, Endo, Griesbeck, Gentner, Teuchert, Bülter.

Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp.

1. FC Union Berlín

Hosté jsou v jiné pozici, díky osmadvaceti získaným bodů okupují pohárové příčky tabulky, avšak situace je zde velmi vyrovnaná a každý bod je tak důležitý. Z osmi venkovních zápasů si odvezli dvanáct bodů díky třem výhrám a remízám, dvakrát soupeři podlehli, vstřelili dvanáct branek a o dvě méně inkasovali. Poslední venkovní duel jim nevyšel a prohráli těsně v Lipsku 0:1 gólem v 70. minutě.
Nejvíce branek v mužstvu dosud vstřelil německý fotbalista Max Kruse, který má na kontě šest zásahů.
FC Augsburg

Domácím patří dvanácté místo s devatenácti body, před šestnáctým Kolínem nad Rýnem, jemuž patří už sestupové místo, má čtyřbodový náskok. Na svém trávníku odehráli dosud devět klání a připsali si jen osm bodů díky dvěma výhrám a stejnému počtu remíz, skórovali pouze v devíti případech, zato šestnáct gólů inkasovali. Naposledy se doma radovali z vítězství 31. října loňského roku, kdy porazili Mohuč 3:1, v posledním mači však sehráli velice vyrovnaná zápas s gigantem z Bayernu Mnichov, kterému podlehli těsně 0:1, když v 76. minutě neproměnil Finnbogason penaltu, trefil jen tyč.
Nejlepším střelcem týmu je s kvartetem branek Němec Daniel Caligiuri.
Dobrý den, po včerejší předehrávce pokračuje dnes 18. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy šesti zápasy. Pět z nich začíná v půl čtvrté odpoledne, což je také případ tohoto duelu, mezi Augsburgem a Unionem Berlín. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.