Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Dortmund - 6. března 2021   18:30

Bayern
27' Lewandowski (Sané) • 44' Lewandowski  • 89' Goretzka  • 90' Lewandowski (A. Davies)
4:2
(2:2)
Dortmund
2' Haaland  (Delaney) • 9' Haaland  (T. Hazard)
Bayern
Neuer (C) – Süle, J. Boateng (70. Javi Martínez), Alaba, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Sané (90+1. Lucas Hernández), T. Müller (90+1. Choupo-Moting), Coman (67. Gnabry) – Lewandowski.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Dortmund
Hitz – Meunier, Hummels, Zagadou (70. Morey), N. Schulz – Can, Delaney (70. Bellingham) – Reus (C) (76. Reinier), Dahoud, T. Hazard (60. Brandt) – Haaland (60. Tigges).

To už je z napínavého střetnutí Bayernu s Dortmundem vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Bayern se vrací na první pozici v bundesligové tabulce, naopak Dortmund bude mít co dělat, aby v závěru sezony skončil na příčkách zaručující postup do Ligy mistrů, aktuálně drží až šestou pozici.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 16:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:13.
Tři nastavené minuty vypršely a zápas končí! Bayern Mnichov se v třaskavém Der Klassiker raduje z vítězství nad Borussií Dortmund 4:2!

První poločas začal v obrovském tempu a již ve druhé minutě se poprvé měnilo skóre. Chybu Kimmicha před vápnem potrestal tečovanou ránou Erling Haaland. Neuběhlo ještě ani deset minut od úvodního hvizdu a Dortmund vedl v Allianz Areně už 2:2, když parádní akci z pravé strany vyšperkoval Hazard přihrávkou k Haalandovi a norský útočník už měl snadnou pozici před prázdnou brankou. Od té doby se ale v prvním poločase hrálo převážně na Marwina Hitze. Saného hlavička se ještě stočila nad břevno, ale v 27. minutě už se Bayern radoval se snížení. Právě Sané prudkou nahrávkou obelstil obranu Borussie a našel skvěle postaveného Lewandowského. A polský snajpr také těsně před přestávkou srovnal krok, když proměnil penaltu po faulu na Comana.

Po změně stran tempo duelu o poznání opadlo. Hazardův volej po přetaženém centru pouze tečoval boční síť, následně si říkal o penaltu Marco Reus, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Až v samotném závěru mnichovský gigant rozhodl. Po Müllerově zblokované střele se odrazil balon k Leonu Goretzkovi, který z voleje napálil pokus k tyči. V 90. minutě už bylo definitivně rozhodnuto, když Daviesovu nahrávku využil ke zkompletování hattricku Robert Lewandowski.
90+3'
90+3'
Zpoza pokutového území to ještě zkusil z nepřipravené pozice Niklas Süle, ale střela bez razance a lepšího umístěné gólmana Dortmundu nepřekvapila.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Lucas Hernández.
90+1'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
90'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern potvrzuje své dnešní vítězství! Davies přihrával Sanému, ten ale pustil míč mezi nohama do pohybu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který ještě udělal několik rychlých kroků a pohotovou ránou k levé tyči završil dnešní hattrick.
89'
Bayern se těsně před koncem zápasu dostává do vedení! Müllerovu ránu dokázala obrana Dortmundu ještě zblokovat, ale balon se odrazil přesně k nohám LEONA GORETZKY, který z voleje se štěstím překonal bezmocného Marwina Hitze.
89'
Po Daviesově dloubáčku do vápna bojoval o balon Müller, v pohybu byl i Goretzka, ale ani jeden ze zmiňované dvojice se do zakončení neprosadil.
88'
Dortmund už se dostává jen k dalekým obranným odkopům. Defenziva hostujícího celku zůstává těsně před vlastním vápnem a čeká na další a další útok soupeře.
87'
Ani v samotném závěru se domácím nedaří proniknout do obrany Dortmundu. Ani dva rohové kopy v krátkém čase Borussii nepřekvapily.
86'
Souboj střídajících fotbalistů vyzněl o poznání lépe pro Martíneze, napadající Steffen Tigges se dopustil faulu přímo před zrakem hlavního rozhodčího.
85'
Hummelsova rozehrávka trefila do hrudníku Gnabryho. Domácí se snadno dostali k míči, ale právě Gnabryho centr už zcela osamoceného Lewandowského minul o pořádný kus.
84'
Joshua Kimmich opět rozehrával od rohového praporku. Tentokrát nadýchaným centrem sice našel hlavu Niklase Süleho, ale pětadvacetiletý obránce Hitze nezaměstnal.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Der Klassiker i nadále pokračuje s nerozhodným stavem 2:2.
81'
Zničehonic přišla nebezpečná přihrávka Kimmicha na Müllera. Jednatřicetiletý ofenzivní fotbalista však nedokázal míč zachytit na hrací ploše.
80'
Také Bellingham se sice zaskvěl ziskem míče, ale ihned poté chyboval přihrávkou daleko od nabíhajícího Brandta. Pokračovat v kombinaci mohou domácí.
79'
Napadání vytáhli domácí fotbalisté až k vápnu soupeře. Goretzka pořádně přitlačil na Cana a získal tak pro Bayern velmi záhy balon zpět do kontroly.
78'
Perfektní práci v obraně odvedl Davies, který zastavil Reiniera a ještě dokázal skvěle rozehrát k Müllerovi. Ani střela Lewandowského z velké dálky se neujala.
77'
Po Hitzově nákopu skončil míč jen u jeho protějšku Neuera. Právě od Neuera poté putoval balon k Alabovi s Daviesem.
76'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Reinier.
76'
Po delší době musel Marwin Hitz zasahovat. Po přiťuknutí Lewandowského pálil Serge Gnabry, ale hostující gólman se s tečovanou střelou vypořádal.
75'
Po Müllerovi mohl pokračovat v kombinaci Goretzka, následně přišla Kimmichova pouze zpětná přihrávka směrem k Alabovi.
74'
Ještě na útočné polovině získal balon Joshua Kimmich. Po zblokované přihrávce na Gnabryho měli domácí k dispozici další rohový kop, ale ani ten zakončením neskončil.
73'
Z levé strany se dostal do vápna Gnabry. Přes Meuniera dokázal dokonce odcentrovat, ale balon skončil jen u Moreyho. Následný rohový kop si již Borussia pohlídala.
71'
Po triu střídání může hra pokračovat. Právě nový muž na trávníku Javi Martínez přihrával směrem na pravou stranu k Sanému.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Javi Martínez.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Jude Bellingham.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Mateu Morey.
70'
Poslední pokyny před vstupem do hry dostává také hostující záložník Jude Bellingham. Zdravotní potíže má po obranném zákroku Boateng.
69'
Druhá část zápasu zatím výrazně zaostává za prvním poločasem. Bayern sice útočí, ale do zhuštěné obrany Dortmundu se nemůže dostat.
68'
Ihned po příchodu do hry byl Gnabry trefen Schulzem. Hlavní rozhodčí však tvrdší zákrok neodpískal a tak se může pokračovat ve hře bez přerušení.
67'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Serge Gnabry.
66'
A další mizernou přihrávku předvedl Emre Can. Zagadou ještě získal míč pro Dortmund, ale ani on lépe neposlal přihrávku k Tiggesovi.
65'
Za postranní lajnou už se chystá ke vstupu na trávník Serge Gnabry. Ve středu pole poté Müllera povalil k zemi Thomas Delaney.
64'
Süle nedal Neuerovi ideální malou domů a kapitán Bayernu nedokázal lépe odkopnout. Mnichovští se ale k míči okamžitě vrátili.
63'
Hummels nedokázal přetlačit v rychlosti Saného, ten poté přihrával proti noze Lewandowskému, ale polský útočník tentokrát ze slibné pozice pálil jen daleko od branky.
62'
Ke slovu se dostávají také hosté. Brandtovi utekl balon od kopačky, ale nakonec ho ještě dostihl a následně byl faulován Goretzkou.
61'
Střídající Brandt přišel o míč ve středu pole proti Comanovi. Následně se ve vápně snažil otočit Lewandowski, ale ke střele nakonec nedošlo.
60'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Steffen Tigges.
60'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Julian Brandt.
60'
I po hodině hry je stav zápasu nerozhodný. Po změně stran se tempo výrazně snížilo. Comanova individuální akce skončila pokusem jen do Zagadoua.
59'
Do otevřenější obrany mířil s míčem Reus. Hostující kapitán nedokázal najít Haalanda, následně přihrával směrem k Hazardovi, který si ale odkopl balon za postranní čáru.
58'
I přes napadající trojici hostů se Alaba s Daviesem snažili o konstruktivní rozehrávku. Nakonec udrželi balon dlouhou nahrávkou na pravou stranu k Sanému.
57'
Ve druhém poločase se zatím na výraznější šanci čeká. Bayern i nadále drží povětšinou balon pod kontrolou, ale Marwin Hitz ještě zasahovat nemusel.
56'
Erling Haaland je zpět ve hře. Zpoza postranní lajny zatím vhazoval Meunier, který našel jen obsazeného Thorgana Hazarda.
55'
Autor dvou dnešních gólů je v péči lékařů, vypadá to na problém s levým kotníkem. Haaland se pomalou chůzí dostává za postranní lajnu.
54'
Ve středu pole si Haaland obhodil míč kolem Boatenga a ten musel sáhnout jen k faulu. Norský útočník skončil na trávníku s bolestivou grimasou a vypadá to, že bude muset být ošetřen.
53'
V silovém souboji přetlačil Schulze Niklas Süle. Domácí ale po zisku balonu nedokázali zaskočit otevřenou obranu. Sané nacentroval jen na hlavu Hummelse.
52'
Až příliš mnoho nepřesností na obou stranách po přestávce. Nejprve chyboval při přihrávce na krátkou vzdálenosti Emre Can, po chvíli ho napodobil i Kimmich.
50'
Schulz byl pod velkým tlakem napadajících protihráčů. Nakonec ale při nákopu trefil Müllera a získal pro hosty alespoň autové vhazování a chvilku klidu.
49'
Také hosté se dožadovali penalty, ale po pádu Reuse v pokutovém území zůstala píšťalka hlavního rozhodčího němá. Na druhé straně musel Hitz hned dvakrát zasahovat, obstál proti střele Kimmicha i proti dorážce Lewandowského.
48'
Niklas Süle musel zapracovat také do defenzivy. Dortmund následně ještě pokračoval v akci, přetažený centr zamířil přesně proti noze Hazarda, který ale branku netrefil.
47'
I po změně stran se snaží Bayern útočit. Po sklepnutí Lewandowského mohl hrát Müller, ale přihrávka na Comana už přes Meuniera neprošla.
46'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou Dortmundu ze středového kruhu. Zagadou okamžitě nakopával balon daleko na útočnou polovinu, ale našel jen připraveného Alabu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten s nerozhodným skóre 2:2.

45+2'
45+2'
Hitzův nákop skončil jen v moci domácích fotbalistů. Haaland ani Hazard se proti srovnané obraně Bayernu neprosadili. Následně ale přišel faul Süleho.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Domácí zkusili ještě překvapit soupeře. Sané však přihrával na Süleho příliš prudce a balon skončil až za koncovou čárou.
44'
Těsně před přestávkou je vyrovnáno! Balon si postavil na penaltový bod ROBERT LEWANDOWSKI, těsně před kopem ještě lehce zabrzdil, hráči Dortmundu již byli jasně ve vápně, ale i tak zakončil pro Marwina Hitze nechytatelně.
44'
Hlavní sudí dostal signál od videa a šel se podívat na opakovaný záběr a nakonec píská pokutový kop pro Bayern.
44'
Minutu před pauzou byl u balonu Kingsley Coman. Už se zdálo, že skončil na trávníku výrazným přičiněním Dahouda, ale hlavní sudí nechal hru pokračovat.
43'
Po odpískaném ofsajdu Thorgana Hazarda rozehrával těsně před vápnem Neuer. Bayern to opět zkoušel podél pravé postranní lajny, ale Sané získal jen autové vhazování.
42'
Nebezpečná situace ve vápně Bayernu. Haaland si výtečně zpracoval dlouhou přihrávku Reuse, poté ale dloubáčkem našel místo Dahouda jen Boatenga.
41'
Po dlouhé době se na okamžik přesunula hra na polovinu obhájců titulu. Hazardovo přenesení hry však k Reusovi nedoputovalo a tak mohou znovu hrát domácí.
40'
Francouzko-kanadská spolupráce Comana s nabíhajícím Daviesem nevyšla podle představ. Právě mladičký bek se kolem skvěle postaveného Menuiera neprosadil.
39'
Kimmichův centru odhlavičkoval Zagadou, následně ještě vracel míč do ohně Goreztka, ale ani tentokrát se Marwin Hitz nemusel na brankové čáře bát.
38'
Po dlouhých minutách v obraně se pokouší hosté uklidnit hru kombinací ve středu pole. Dortmund ale u balonu příliš dlouho nevydržel, navíc se faulem na Comana předvedl Hummels.
37'
S nabíhajícím Comanem se skvěle vrátil do obrany Meunier. Navíc jako poslední se balonu dotkl domácí fotbalista a Dortmund může rozehrávat od své branky.
36'
Tradiční stoper, ale dnes hrající na pravé straně Niklas Süle to zkoušel individuálně do vápna, ale byl povalen Hummelsem a o balon ještě před zakončením přišel.
35'
Obrana Dortmundu se postupem času dostává do větších a větších problémů. Nyní až na poslední chvíli odkopával balon do bezpečí před Saném Nico Schulz.
34'
Parádní akce Bayernu gólem nekončí. Sané geniálně posunul míč do vápna na Lewandowského, který ale z otočky trefil jen Hummelse.
33'
Müller vletěl tvrdě do souboje s Delaneym a získal pro domácí balon. Následně si ale počínal nedovoleně Joshua Kimmich, který přišlápl Emre Cana.
31'
Domácí reklamovali ruku Reuse v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí nechal zápas pokračovat bez přerušení. Ani v přerušení už se k tomu video nevrací a penalta se tak pískat nebude.
30'
I po půlhodině hry vede v ostře sledovaném souboji Dortmund nad Bayernem 2:1. V posledních minutách se ale musí hostující tým bránit ve svém vápně.
29'
Hlavní rozhodčí vytahuje žlutou kartu podruhé v krátké době. Tentokrát je potrestán za podražení Comana Thomas Menuier.
28'
Lewandowski při napadání zcela zbytečně dohrál rozehrávajícího Dahouda a je po zásluze potrestán žlutou kartou.
27'
Souvislejší tlak přináší Bayernu ovoce. Sané parádní kličkou na pravé straně obelstil Schulze, následně měl před sebou jen gólmana Hitze, ale s citem prudce přihrál ROBERTU LEWANDOWSKÉMU před prázdnou branku.
26'
Obrana Bayernu byla znovu v problémech. Dahoud už mohl pálit, ale ještě zkoušel najít Haalanda, který by útočil na hattrick, ale přihrávku zastavil Alaba.
25'
Po Daviesovi byl u míče Kimmich, ale ten už lépe nepřihrál Goretzkovi a vznikl z toho nebezpečný protiútok. Haaland však Boatenga nepředběhl a poté poslal balon Hazardovi do ofsajdu.
24'
Až příliš nepřesná byla pobídka Saného k Müllerovi. O něco dříve byl u balonu pohotový Nico Schulz a nekompromisně odpálil hrací předmět mimo trávník.
23'
Domácí čekají na rozehrávku soupeře až na polovině trávníku a zatím se nesnaží aktivněji napadat. Bayern přece jen získal rychle balon po nepřesnosti Emre Cana.
22'
Až od Marwina Hitze putoval dlouhý výkop k Haalandovi. Stále jen dvacetiletý Nor však souboj s výrazně zkušenějším Boatengem neustál a o míč přišel.
21'
Thomas Müller zatím není příliš v tempu, ale nyní přihrával proti noze Goretzkovi, který ale trefil jen před sebou stojícího Zagadoua.
20'
Mnichovští fotbalisté sice i nadále drží balon povětšinou pod kontrolou, ale na branku Marwina Hitze ještě neletěla jediná přesná rána. Nyní pálil z otočky Lewandowski jen do boční sítě.
19'
Po Reusově faulu mohl rozehrávat z levé strany Davies. Kanadský reprezentant rychle přenesl hru k Sanému, který však nedokázal lépe předat míč do vápna.
18'
Reus nedokázal přes Daviese odkopnout balon do nebezpečí a zavařil svým spoluhráčům v obraně. Kimmich poté naservíroval parádní centr na zadní tyč, kde byl Sané, ale z nadějné pozice branku přehlavičkoval.
17'
O něco více prostoru měl na pravé straně Süle. Se Saném si ale příliš nerozuměl a toho využil k zisku balonu Mahmoud Dahoud.
16'
Dortmund nespěchá s kombinací. Balon si postupně vyměnila kompletní obranná čtveřice. Na překvapení domácích to ale nestačilo a po chybě Cana se musí hosté znovu bránit.
15'
Alabův parádní pas našel Comana, než si ale francouzský křídelník míč hrudníkem zpracoval, tak u něj byl Meunier. Následně je pískán faul na Goretzku.
14'
Bayern pokračuje v obléhání hostujícího vápna. Davies ještě zastavil na hrací ploše přetaženou Kimmichovu přihrávku, nebezpečně odcentroval do vápna, kde byl ale z domácích jen obsazený Lewandowski.
13'
Snad poprvé v zápase byl u balonu i Coman. Přes Schulze se ale nedokázal prosadit a musel přihrávat jen zpět ke Kimmichovi s Goretzkou.
12'
Na levém kraji nebyl vůbec jistý Davies. Hosté se ale připravili o nadějnou pozici k útoku ofsajdovým postavením již dvoubrankového střelce dnešního duelu Haalanda.
11'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe hostům z Dortmundu. Bayern má sice územní převahu, více drží balon, ale góly zatím padají jen do sítě Manuela Neuera.
9'
Dortmund právě vstřelil branku!
Svěřenci trenéra Edina Terziće ještě v první desetiminutovce navyšují své vedení! Delaney zavezl míč na útočné území, předal ho do pohybu Hazardovi, který na trochu naslepo přihrál parádně ke zcela volnému ERLINGU HAALANDOVI a ten si už věděl před prázdnou branku rady.
9'
Tentokrát si David Alaba vedl proti Haalandovi o poznání úspěšněji. Mnichovský velkoklub se však nemůže usadit na útočné polovině trávníku.
8'
Při obranném zákroku před vápnem nebyl Alaba vůbec jistý a tak tak, že se balon neodrazil přesně k nohám zcela volného Hazarda. Bayern rychle otočil hru směrem k brance Marwina Hitze.
7'
Boateng přihrával na pravou stranu Sülemu, poté však ve středu pole chyboval stále ještě otřesený Goretzka a do útoku spěchali opět hosté.
6'
Oba fotbalisté na moment zůstali na trávníku. Goretzka se držel za hlavu, ale nakonec se tvrdý střet obešel bez následného ošetřování a zápas může bez delší přestávky pokračovat.
5'
Právě z místa přestupku centroval do šestnáctky Joshua Kimmich. Hitz měl co dělat, ve vápně se střetl s Goretzkou a je pískán útočný faul.
4'
Bayern se snaží okamžitě odpovědět na rychlou trefu Dortmundu. Snahu Lewandowského o průnik do střelecké pozice zastavil za cenu faulu Delaney.
2'
Neskutečný start zápasu! První útočná akce Dortmundu končí gólem! Po zaváhání Kimmicha se dostal před pokutovým územím k balonu ERLING HAALAND, velmi svižně si připravil pozici ke střele a s mírnou tečí Boatenga poprvé překonal Neuera.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté Bayernu, konkrétně Thomas Müller. Právě po navrátilci do základní sestavy se dostal k balonu Joshua Kimmich a poté už přišel dlouhý nákop k Lewandowskému.
1'
Hlavní rozhodčí Fritz již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu mnichovské Allianz Areny. Očekávaný souboj Bayernu s Dortmundem může za několik málo okamžiků začít.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Süle, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Hoffmann – Gnabry, Javi Martínez, Choupo-Moting, B. Sarr, Lucas Hernández, Roca, Dantas, Musiala.

Borussia Dortmund: Hitz – Meunier, Hummels, Zagadou, N. Schulz – Can, Delaney – Reus (C), Dahoud, T. Hazard – Haaland.
Náhradníci: Bürki – Bellingham, Tigges, Ł. Piszczek, Brandt, Passlack, Morey, Reinier, Moukoko.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Borussia Dortmund

Borussia zažívá sezónu velmi nevyrovnaných výkonů, které ji v tabulce srazily až za pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na přelomu ledna a února ji trápily zápasy na hřištích soupeřů, kde v tomto období prohrála třikrát v řadě, uspěla až ve vestfálském derby na hřišti beznadějně posledního Schalke 04 příhodným výsledkem 4:0.

Po výhře na Schalke si Borussia poradila s dalším týmem ze spodní části tabulky, když Arminii Bielefeld porazila 3:0 a stáhla svoji ztrátu na čtvrtý Frankfurt na tři body, k tomu Dortmund v úterý zvítězil ve čtvrtfinále německého poháru v Mönchengladbachu 1:0.

Už v úterý na Borussii čeká důležitá odveta osmifinále Ligy mistrů, kde si ze Sevilly přivezla velmi výhodný výsledek 3:2, ovšem postup ještě ani zdaleka nemá vyhraný.

Hostujícímu trenérovi Edinu Terzićovi bude chybět Raphael Guerreiro a dvojice mimořádně talentovaných mladíků Jadona Sancha a Giovaniho Reyny. Kromě dlouhodobě zraněných Schmelzera s Witselem je mimo hru i Manuel Akanji.
Bayern Mnichov

Bayernu s úvodu nového roku povedlo rozšířit náskok v čele tabulky až na sedm bodů, o pět z nich ale přišel v posledních třech kolech, kdy po návratu z Kataru, kde ovládl klubové mistrovství světa, nejdříve nedokázal ve sněhové bitvě porazit nováčka z Bielefeldu (3:3), pak prohrál na trávníku rozjetého Eintrachtu Frankfurt 1:2.

Pak se ale Bayern vrátil na vítěznou vlnu, když v osmifinále Ligy mistrů jasně zvítězil 4:1 v Římě nad Laziem a před týdnem se ale Bayern vrátil na vítěznou vlnu, když doma smetl Kolín nad Rýnem 5:1. Na svém trávníku Bayern zůstává neporažen, v jedenácti zápasech zde přišel o body jen třemi remízami.

K výhře nad Kolínem nad Rýnem přispěli i dva navrátilci do sestavy, Thomas Müller se uzdravil z nakažení koronavirem, které si přivezl z Kataru, Serge Gnabry vyléčil zranění stehna. Po nedávném zranění ale ještě není v ideální kondici Benjamin Pavard, na postu pravého beka by tak měl nastoupit Niklas Süle.
Hezký podvečer při sledování velkého šlágru německé bundesligy, v rámci 24. kola se odehraje už třetí Der Klassiker v této sezóně, Bayern Mnichov přivítá Borussii Dortmund.

Vzájemné zápasy dvou nejslavnějších bundesligových týmů často přinášejí skvělé zápasy a nejinak by tomu mohlo být dnes. Oba letošní zápasy přinesly výhru Bayernu 3:2, stalo se tak v zářijovém superpoháru v Mnichově i v listopadovém ligovém duelu v Signal Iduna Parku. Celkově Bayern porazil svého velkého rivala už čtyřikrát v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.