Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Bielefeld - 19. září 2020   15:30

Frankfurt
62' André Silva (Dost)
1:1
(0:0)
Bielefeld
51' Soukou  (Córdova)
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa (46. Zuber), Rode (76. Ilsanker), Kamada (88. Chandler), Kohr (46. Barkok), Kostić – André Silva, Dost.
Rönnow – Barkok, Chandler, Ilsanker, Tuta, Sow, A. Touré, Zuber.
Brand – Stein, Kempes
Commerzbank-Arena, Frankfurt
6 500 diváků
Bielefeld
Ortega – de Medina (13. Brunner), Pieper, van der Hoorn, Lucoqui (73. Laursen) – Doan (72. Gebauer), Hartel, Prietl, Soukou (72. Kunze) – Klos (C), Córdova (80. Schipplock).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Žluté karty: 2 – 2.
Eintracht většinu zápasu diktoval tempo, ale na vítězství proti ligovému nováčkovi mu to stejně nestačilo. Domácí svým způsobem mohou být rádi alespoň za bod, protože od jednapadesáté minuty a střely Soukoua nabrali jednogólové manko. To o deset minut později vymazal André Silva, načež se ze zbytku zápasu stal neatraktivní boj s velkým množstvím přerušení. Největší možnost na rozhodnuté měl již jmenovaný Silva, ale obětavá obrana míč na malém vápnu zastavila i bez pomoci mnohokrát nejistého brankáře Ortegy.
90+5'
90+5'
Tohle je pro dnešek asi konečná. Kunze zakončil individuální akci zablokovanou střelu. Míč si ještě vzal Schipplock a další ranou zpoza vápna přestřelil Trappovu bránu.
90+5'
Další ukvapený moment od Klose, který příliš brzo centroval. Gebauer na pravé strany volný míč ještě doběhl, ale pak se dopustil faulu.
90+4'
Po snaze Hartela se Schipplock zbytečně rozhodl ke střele z dálky. Ta byla vcelku neškodná, zatímco jeho kolegové mohli jen rozhodit rukama.
90+3'
Fabian Klos byl na útočné polovině Arminie úplně sám, tudíž neměl prakticky žádnou šanci posunout se až do palebné pozice.
90+2'
Schipplock v klíčový moment přihrávky ztratil stabilitu, takže slibně se vyvíjející protiútok skončil ještě před možným vyvrcholením.
90+1'
Oběma mužstvům zbývá na rozhodnutí pět nastavených minut. Mnohem blíže ke gólu to má Eintracht.
90'
Martin Hinteregger se na základě centru Aymena Barkoka probil k hlavičce, jenže koníčkem zleva o pár decimetrů minul vzdálenější tyčku.
89'
Čerstvý Chandler získal pro Frankfurt standardní situaci z pravé strany, protože bránící Laursen zasáhl míč horní končetinou.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Timothy Chandler.
87'
Brunnerovi se nějakým způsobem vyvlékla tkanička na kopačce. Následovaly zmatky s vrácením míče, který nakonec pošle vpřed Trapp.
86'
Zuberovo přenesení hry na levou stranu nebylo dostatečně dlouhé. Chvíli předtím si Barkok navedl míč na levačku, ale balón mu byl uzmut.
85'
S navyšujícím se počtem gólů šla úroveň hry paradoxně dolů. Eintracht je po vyrovnání aktivnější, jenže většina akcí je hodně kostrbatých.
84'
Ilsankera si našel přesný centr od rohového praporku. Hlavička ale nebyla tak prudká, aby na ni Ortega nemohl snadno dosáhnout.
83'
Nákop Abrahama hostující fotbalisté eliminovali. Hra se vrací na půlku a zatím to nevypadá, že by se měla rychle přestěhovat k Ortegovi.
82'
Ortegovi se hrubě nepovedl výkop z prostoru vedle pokutového území. Díky darovanému autu se Frankfurt opět usazuje v palebné zóně.
81'
Filip Kostić ukořistil sám pro sebe rohový kop. To už do konce utkání zbývá jen poslední desetiminutovka.
80'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Sven Schipplock.
Córdova je zase na zemi. V tomto případě asi naposledy, protože se u půlící čáry chystá do hry Sven Schipplock.
79'
Jacob Barrett Laursen nevyužil volného prostoru na levém kraji. Svůj centr přetáhlaž mimo velké vápno.
78'
Domácí se několika narážečkami posunuli až do vápna. Kamada přichystal střelu Silvovi, ale Pieper zastavil míč místo gólmana pár decimetrů před brankovou čarou! První dorážka byla byla rovněž sražená a druhá letěla nad břevno.
77'
Opět v akci Sergio Córdova, který si naskočil na dlouhý aut z pravé strany. Míč po zakončení hlavou přistál na střeše domácí brány.
76'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Stefan Ilsanker.
76'
Abraham odkopl míč do autu poté, co Córdova nedal přesný finální pas v rychlém brejku čtyř hráčů. Následuje další střídání.
75'
Klosovi vůbec nesedla střela z delší vzdálenosti. Balón nabral výšku a pomalým tempem doletěl do Trappových rukavic.
74'
Znovu se nehraje, protože je v nefotbalové pozici Sergio Córdova. Fanoušci dávají pískotem najevo, co si o posledních minutách myslí.
73'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Anderson Lucoqui, přichází Jacob Barrett Laursen.
72'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cebio Soukou, přichází Fabian Kunze.
72'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Christian Gebauer.
72'
Trapp si snadno doskočil pro neadresný centr a záhy rozjel rychlý protiútok. Ortega mohl zůstat v klidu, Kamada hodně minul jeho pravou tyč.
71'
Menší zmatky odložily proces střídání na straně Arminie. Ta se mezitím snažila útočit, ale Klos se u pravé autové čáry neprosadil.
70'
Žlutou kartu dostává Cédric Brunner (DSC Arminia Bielefeld).
70'
Dost neměl rychlost, takže se pokusil vysunout Silvu. Přihrávka to od něj ale nebyla dobrá a hosté se jednoduše ubránili.
69'
Hra začíná být hodně rozkouskovaná. K dalšímu přerušení hry došlo po faulu Kamady, Arminia s rozehrávkou opět nespěchá.
67'
Ortega před svou rozehrávkou hodně natahoval čas. Rozhodčí kvůli tomu opět přerušil hru, ale vystačil si jen se slovní domluvou.
66'
André Silva neměl ideální postavení, takže se mu hlavička z předklonu moc nepovedla. S centrovanými míči mají hosté poměrně dost problémů.
65'
Hasebe dvakrát za sebou nic nevymýšlel a při první příležitosti odkopl balón ven z domácího pokutového území.
64'
Kromě gólu došlo v předbrankovém prostoru i ke zranění. Kromě šťastného střelce Silvy to odnesl především Ricu Doan.
62'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak jsem to dokonale přivolal. Po hodině hry se ruší také čisté konto hostujícího brankáře Ortegy! Kostić si na levém křídle poradil v souboji jeden na jednoho. Bas Dost jeho krátký centr prodloužil za sebe a ANDRÉ SILVA hlavou zakončil přesně k Ortegově levé tyči.
61'
Portugalský útočník André Silva zůstává trochu za očekáváním. Většina centrů ho v pokutovém území míjí o značný kus.
60'
Rode posunul míč do běhu Kostićovi, který neprocedil přihrávku před branku. Získaný roh byl rozehrán velmi rychle, ale defenzivu Arminie to nepřekvapilo.
59'
Dobré krytí míče na půlící čáře od Zubera. Frankfurt rozehrál na levou stranu, jenže Kostić tam v nelehké situaci vyběhl za postranní čáru.
58'
Bas Dost se podle rozhodčího Branda dopustil útočného faulu v pokutovém území. Pravdou je, že zezadu hodně naléhal na Fabiana Klose.
57'
Inkasovaný gól na sebevědomí domácích fotbalistů určitě nepřidal. Kdyby se hrálo na zásluhy, Frankfurt by jistojistě neztrácel.
55'
Další souboj pro Doana, který tentokrát inkasoval šlapák od žlutě potrestaného Aymena Barkoka.
55'
Martin Hinteregger si uprostřed hřiště vynutil faul od Doana. Hostům to až tak vadit nemusí, protože se mohou zformovat do obranného bloku.
54'
Doanův centr z pravé strany putoval k vzdálenější tyči, ale Pieperovi scházel krok, aby mohl nastavit nohu ke střele.
53'
Další útok do nekompletní obrany Frankfurtu. V souboji dvou kapitánů Abraham ubránil Klose za cenu rohového kopu.
51'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Arminia slaví první gól po návratu do Bundesligy. CEBIO SOUKOU se odpoutal od Kostiće a díky tomu přebral skvělou průnikovou přihrávku Córdovy. Pak už běžel sám na Trappa a předním uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči.
50'
O slovo se přihlásil také Bielefeld a jmenovitě Doan, který vyslal tvrdou ránu z jednadvaceti metrů. Trapp nakonec skákal k pravé tyči zbytečně, míč ji o kousek minul.
49'
Dobrou pasáž Eintrachtu uzavřela střela z dálky, která už nebyla tak nebezpečná. Arminia se štěstím drží čisté konto i nadále.
48'
Znovu dochází k jednomu rohu za druhým. Domácí netradičně rozehráli na krátko. Barkok zprava odcentroval a Hinteregger trefil břevno! Nechybělo moc, aby se balón od horní tyče odrazil za brankovou čáru.
47'
Kamadovi byl míč čistě vypíchnut, ale Doan o o pár vteřin později zase ztratil. Úvod druhé půle patří Eintrachtu.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Aymen Barkok.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Steven Zuber.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
První půle byla zajímavá, i když v ní bylo jen málo gólových šancí. Většinou šlo jen o nevyužité náznaky, kterých bylo mnohem více u branky Ortegy. Právě ten po své velké chybě v rozehrávce uhasil jednu ze dvou větších možností. André Silva ho trefil zakončením patou pár minut poté, co se neujal ani half-volej da Costy.
45+1'
45+1'
Vypadá to, že se před odchodem do šaten gólu už nedočkáme. Nastavuje se jediná minuta, ve které se v defenzivě zaskvěl Sebastian Rode.
45'
Sražené zakončení Córdovy ještě sebral Lucoqui, ale z dálky rovněž nevyrobil takovou ránu, která by mohla usilovat o otevření skóre.
44'
Doan těžil z chytře prodlouženého vhazování. Na pravé straně nabral dobrou rychlost, ale Córdova po jeho centru Trappa neohrozil.
43'
Další ztráta Arminie, která se obešla bez potrestání. Dost byl na hranici šestnáctky zastaven a přímočará protiakce měla rovněž pouze jepičí život.
42'
Teď je to pasáž plná nepřesností, které se na podobné úrovni až tak často nevidí. Naposledy da Costovi utekl míč za pravou postranní čáru, takže vhazovat bude Lucoqui.
41'
Hosté si už poněkolikáté zahrávali s ohněm v nebezpečné blízkosti své branky. Z nejhoršího se pak dostali, jenže balón zbytečně poslali do zámezí.
40'
Dajči Kamada nemyslel oblouček za obranu vůbec zle, nicméně Ortega byl u balónu mnohem dříve než vlažněji dobíhající Bas Dost.
39'
Před Prietlem se zjevilo moře volného prostoru. Toho využil k dalekonosné střele, která ani po teči nenadělala Trappovi žádné vrásky na čele.
38'
Cebio Soukou si vzal až moc velké sousto. Pár metrů před vápnem byl odzbrojen a na druhou stranu vyrazil Kostić, který dopadl obdobně.
37'
Domácí fotbalisté hodně komplikovali Bielefeldu vyvezení míče z obranné třetiny hřiště. Vysvobození přišlo až s faulem da Costy.
36'
Velké nepochopení mezi Doanem a Brunnerem, kterého japonský fotbalista čekal v křídelním prostoru mnohem dříve. Aut pro Eintracht.
35'
Oba týmy neztrácí čas zbytečně zdlouhavou přípravnou fází uprostřed hřiště. Hra má díky tomu spád a fanoušky dění na hřišti rozhodně nenudí.
34'
Hráči Eintrachtu vypadají dost frustrovaně. Dalšího faulu na útočné polovině se dopustil Kohr, což fanoušci nesli poměrně nelibě.
33'
Bas Dost odpověděl na svou ztrátu míče důrazným skluzem na Doana, za který byl odměněn žlutou kartu.
32'
Obrovská chyba v rozehrávce a ještě větší možnost Frankfurtu! Kamada vystihl přihrávku Ortegy na Kamaru, jenomže Silva následně vystřelil jen do zmíněného gólmana.
31'
André Silva hrál do strany na Kostiće, který ihned hledal u brány Kamadu, ovšem ten nemohl zakončit kvůli dvojímu zásahu Piepera a Lucoquiho.
30'
Držení míče: 56 % – 44 %.
29'
Vrchní exekutor Hartel svůj centr hodně přetáhl. Jeden z jeho spoluhráčů ho sklepl na střed, ale tam už čekal Kevin Trapp.
28'
Arminia pro změnu nezakončila přečíslené, které vzniklo z domácí ztráty na ose hřiště. Opět je z toho jen rohový kop.
27'
Masivní přehlídka domácích rohů pokračovala dalšími dvěma kusy. Ani z jednoho však nevznikl byť náznak gólové šance.
26'
Dominik Kohr byl fanoušky vyzván ke střele z více než třiceti metrů, jenomže vypálený balón se zastavil na hranici velkého vápna.
26'
Po odkopu Abrahama a autu z pravé strany došlo na další zakončení. Postaral se o něj Prietl, ale Trapp nic složitého řešit nemusel.
25'
Míč si pod praporek přichystal Marcel Hartel. Centr nebezpečně propadl až na zadní tyč a domácí měli štěstí, že u ní situaci nezavíral nikdo v bílém.
24'
Hodně nejistý zákrok da Costy před Trappem. Zprvu neškodný centr krkolomným způsobem proměnil v rohový kop.
23'
Potlesk na otevřené scéně pro akci Frankfurtu, které gólová tečka ale chyběla. Kamada roztáhl hru doleva na Kostiće, po jehož centru z voleje zakončující da Costa minul ze svého pohledu levou tyč.
22'
Fabian Klose se dopustil útočného faul na Hasebeho, který průnikovu přihrávku za obranu spolehlivě zakřižoval.
21'
Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém byl centr odvrácen na Rodeho, který to hezky zkusil z half-voleje, ale trefil jen uprostřed branky připraveného Ortegu.
20'
A zase roh, kterému přecházela laciná ztráta hostujících fotbalistů. Filip Kostić zůstává ve velké permanenci.
19'
Celá série odrazů poblíž hostující vápna skončil dalším rohovým kopem, ale Kostićova nabídka byla z vápna okamžitě odklizena do bezpečí.
18'
Kostić to tentokrát zahrál o dost delší. Bas Dost se propracoval k hlavičce, která ale letěla přesně na gólmana Arminie.
17'
Abraham na přední tyči dobře prodlužoval centr od rohového praporku směrem do brány. Ortega stihl míč jen vyrazit a celá situace se bude opakovat.
16'
Takovýto úvod sezóny si Nathan de Medina určitě nepředstavoval. Krajní bek Arminie už je na střídačce se zabandážovaným kolenem.
15'
Obránci Frankfurtu nebyli schopni kvalitně odkopnout míč do bezpečí. Pomohl jim až přestupek Doana, jenž se octl v souboji s krajanem Kamadou.
14'
Fabian Klos přihrál před vápno na Doana. Arminia se nakonec přesunula na levou stranu, odkud nepřiletěl kvalitní centr.
13'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Nathan de Medina, přichází Cédric Brunner.
13'
De Medina si bez cizího zavinění opět lehl na trávník a bude muset být střídán. Asi jde o dozvuk faulu na Rodeho.
12'
André Silva si na levém křídle nepřišel na de Medinu. Ten ho zvládl ubránit tak dobře, že hrát bude Bielefeld.
11'
Ani další centr z levé strany se Kostićovi vůbec nepovedl. Míč nabral hodně razance a proletěl až za opačnou postranní čáru.
10'
Sebastian Rode přenechal útok po křídle Kostićovi, jehož centr byl hlavou bránícího hráče snadno a rychle odmítnut.
9'
Po delším přerušení došlo i na přímý kop, který zrealizoval Dominik Kohr, jenže kromě zdi vysoko přestřelil i Ortegovu branku.
8'
Nathan de Medina přiběhl do souboje s Rodem hodně pozdě. Nabral jej na vidle a teď nemůže nijak protestovat proti udělené žluté kartě.
7'
Po individuální akci Kamary šel míč na tvrdě atakovaného Rodeho. Bude se ošetřovat a s největší pravděpodobností také žlutit.
6'
Manuel Prietl na půlce hřiště zboural Dosta. Balón se bude moci vrátit před branku tefana Ortegy.
5'
Filip Kostić zleva posílal balón na přední tyč, ale zmatky do defenzivy Arminie nevnesl.
4'
De Medina se vrhl pod nohy Kostićovi. Tomu sice zabránil odcentrovat, ale zároveň dal Eintrachtu výhodu rohového kopu.
3'
I ve Frankfurtu už panuje na fotbale trochu veselejší atmosféra. Podle nastavených pravidel mohlo na stadion přijít šest a půl tisíce fanoušků.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v obvyklých černočervených dresech.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Rode, Kamada, Kohr, Kostić – André Silva, Dost.
Náhradníci: Rönnow – Barkok, Chandler, Ilsanker, Tuta, Sow, A. Touré, Zuber.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – de Medina, Pieper, van der Hoorn, Lucoqui – Doan, Hartel, Prietl, Soukou – Klos (C), Córdova.
Náhradníci: Linnér – Brunner, Consbruch, Gebauer, Kunze, Laursen, J. Nilsson, Seufert, Schipplock.

Rozhodčí: Brand – Stein, Kempes.
Eintracht Frankfurt

Domácí tým v uplynulé sezóně obsadil díky solidnímu finiši deváté místo a nenavázal tak na vynikající výkony z ročníku 2018/19, v němž obsadil sedmou příčku a navíc nebyl daleko od postupu do finále Evropské ligy. Adi Hütter si přesto vysloužil novou smlouvu 2023 a těšit se s přestupu útočník Andreého Silvy, který ve Frankfurtu dosud hostoval z AC Milán. Opačným směrem putoval Ante Rebić, kromě kterého odešli i Russ, de Guzmán, Torró, Gaćinović a naposledy Gonçalo Paciência. Nových tváří je mnohem méně, ze Sparty Rotterdam přišel útočník Ragnar Ache a z Hoffenheimu švýcarský záložník Steven Zuber. V prvním kole poháru Eintracht nezaváhal, byť na hřišti Mnichovu 1860 zvítězil těsně 2:1.
DSC Arminia Bielefeld

Hosté mají za sebou velmi úspěšnou pětiletku, Ještě na jaře 2015 dohrávali sezónu ve třetí nejvyšší soutěži, zatímco nyní stojí na prahu nové sezóny elitní Bundesligy. Ve druhé lize byla Arminia v předchozím ročníku naprosto suverénní, když získala titul s velkým náskokem deseti bodů na druhý Stuttgart. Zároveň měla ve svém středu nejlepšího střelce celé soutěže, kterým se s pěkným počtem jednadvaceti gólů stal dvaatřicetiletý Fabian Klos. Před pár dny však Arminia utržila nepříjemnou facku v prvním kole národního poháru. Na hřišti Essenu, který hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž, prohrála po nepřesvědčivém výkonu 0:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi EIntrachtem Frankfurt a Bielefeldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.