Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Dortmund - 5. prosince 2020   15:30

Frankfurt
9' Kamada (Hinteregger)
1:1
(1:0)
Dortmund
56' Reyna  (Sancho)
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – Durm, Sow, Rode (67. Ilsanker), Kostić – Barkok (74. Kohr), André Silva (74. Dost), Kamada.
Schubert – Tuta, D. da Costa, Hasebe, Kohr, Ilsanker, Dost, Hrustic, Chandler.
Dortmund
Bürki – Can, Hummels (C), Zagadou – Morey, Dahoud (46. Moukoko), Witsel, N. Schulz – Sancho, Reyna – Brandt (74. Bellingham).
Drljača, Hitz – Ł. Piszczek, Passlack, Bellingham, T. Hazard, Reus, Moukoko.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Už se nic nestane a body se dnes dělí. Frankfurt sice šel do vedení po devíti minutách po brance Kamady, ale v 56. minutě vyrovnal překrásnou ránou hostující mladík Giovanni Reyna. Hosté byli celý zápas o něco lepším týmem, jenže naráželi na výborně bránícího soupeře, který navíc chodil do nebezpečných brejků. Dortmundu určitě chyběl Häland, který by byl v tomto zápase hodně potřebný. Trenér Favre navíc neměl na hřišti čistokrevného hrotového útočníka. Eintracht si příště zahraje 11.12. na hřišti Wolfsburgu. To Borussii čeká již 8.12. souboj v Petrohradu v rámci Ligy mistrů.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:5.
90+3'
90+3'
Filip Kostić centroval míč do vápna, kde se nejvýše dostal Mats Hummels a míč odhlavičkoval.
90+3'
Roh v poslední minutě pro domácí.
90+2'
Nepřesná hlavička Sancha na středu hřiště a dopředu může jít Eintracht.
90+2'
Nejrychlejším hráčem dnešního zápasu byl zároveň ten nejmladší. Youssoufa Moukoko vyprodukoval rychlost 34,67 km/h.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Solidní kolmici ukázal na středu hřiště Jude Bellingham. Nabíhající Sancho na ni o kousek nestačil.
89'
Dlouhý nákop středem hřiště Moukoka nenašel a Trapp dokázal míč včas odkopnout.
88'
Žlutou kartu dostává Emre Can (Borussia Dortmund).
88'
Centr Moreye našel ve vápně Reynu, jehož zpracování ho okamžitě připravilo o míč.
87'
Po pravé straně se opět snažil protáhnout Durm, Nyní si na něho počkal Nico Schulz a o míč ho obral.
86'
Domácí se najednou dostali do brejku dva na jednoho. Durm však lehce přetáhl nahrávku na Dosta, který se k zakončení už nedostal.
85'
Žlutou kartu dostává David Abraham (Eintracht Frankfurt).
84'
Dlouhý míč hostů dopředu úspěšný nebyl a hrát bude Kevin Trapp od své vlastní branky.
83'
David Abraham přišlápl ve vlastním vápně nohu Hintereggerovi a rozhodčí odpískal faul Moukoka.
82'
Žlutou kartu dostává Filip Kostić (Eintracht Frankfurt).
81'
Nepřesnou nahrávku zpět podél lajny zaznamenal Sancho, a tak bude vhazovat Evan N'Dicka.
80'
Giovanni Reyna dostal míč na levou stranu vápna a šel do zakončení, při kterém trefil pouze soupeře na čáře, navíc byl v ofsajdu.
79'
K rozehrávce se postavil Giovanni Reyna, jehož centr do vápna nikoho z hostů nedokázal najít.
78'
Standardní situace z levé strany hřiště pro Borussii.
77'
Jude Bellingham se nyní prosmýkl mezi třemi soupeři a jeho tým tak může jít vpřed.
77'
Hosté roh rozehráli na krátko a následně do vápna centroval Jude Bellingham, který našel pouze připravené rukavice Trappa.
76'
Rohový kop pro hostující tým.
75'
Hosté v klidu kombinují na polovině hřiště a čekají na nějakou chybu soupeře.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Dominik Kohr.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Jude Bellingham.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Bas Dost.
74'
Míč si postavil Jadon Sancho a jeho důrazný pokus na přední tyčku skončil pouze kousek nad šibenicí.
73'
Přímý kop pro hostující tým ze středu hřiště.
72'
Zpětná nahrávka Juliana Brandta našla pouze domácího Sowa a dopředu může jít Frankfurt.
71'
Do konce zápasu chybí něco přes dvacet minut a stále platí remíza 1:1 po brankách Dajčiho Kamady a Giovanniho Reyny.
70'
Filip Kostić centroval míč někam na střed vápna, kde míč v klidu vyboxoval Roman Bürki.
69'
Roh pro domácí.
68'
Na hranici vápna dostal pas Youssoufa Moukoko, zpracoval si míč a okamžitě pálil na branku. Trefil však pouze střed branky, kde Trapp byl.
67'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Stefan Ilsanker.
65'
Filip Kostić z lajny zkoušel ještě nahrávat dopředu, ale jeho nepřesný pas skončil na hostujících kopačkách.
64'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
63'
Morey našel nahrávkou podél pravé lajny Sancha, ten ale byl podle rozhodčího v ofsajdu.
62'
Po centru z levé strany se na penaltě dostal k zakončení Youssoufa Moukoko, který trefil jen Trappa. Nejmladší hráč v historii bundesligy byl ale v ofsajdu.
61'
Po hodině hry kombinují žlutočerní na polovině hřiště a hledají mezírku v obraně soupeře.
60'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
59'
Rohový kop pro domácí tým.
58'
Brandt zkusil nahrát ze středu hřiště do pravé lajny na Moreye, který jeho důraznou nahrávku na pažitu nestihl.
56'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají stav zápasu ještě před hodinou hry. Jadon Sancho našel z levé strany GIOVANNIHO REYNU na hranici vápna, hostující mladík následně obešel soupeře a poslal nechytatelnou dělovku přímo do šibenice na přední tyčku.
55'
Reynův centr si na zadní tyčce našel Can, který okamžitě pálil pouze do vyběhnutého Trappa.
54'
53'
Nahrávku na hranici vápna dostal Julian Brandt, jehož rána z voleje trefila Martina Hintereggera do pravé nohy.
52'
Hostující nahrávka po pravé straně hledala Moukoka, který ale na až moc rychlou nahrávku ani stačit nemohl.
51'
Centr Matea Moreye z pravé strany trefil pouze prvního soupeře.
50'
Kamada zkoušel zrychlit hru nahrávkou do vápna, která však doletěla pouze mimo hrací plochu.
49'
Youssoufa Moukoko dostal nádhernou nahrávku do běhu a mohl jít na Trappa sám. Rozhodčí mu však odmával ofsajd.
48'
Axel Witsel na středu předvedl nepřesnou nahrávku do lajny a jeho tým tak musí jít zpět.
47'
Na pravou stranu dostal míč Mateu Morey a hned se pokoušel centrovat do vápna. Cestou však trefil pouze dobře připraveného soupeře.
46'
Žlutou kartu dostává Dajči Kamada (Eintracht Frankfurt).
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Youssoufa Moukoko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První poločas je u konce a nabídl jedinou branku, o kterou se postaral v deváté minutě výborným náběhem a zkušeným zakončením Dajči Kamada. Domácí se poté relativně zatáhli a hráli spíše na brejku, Dortmund tak hrál do uzavřené obrany a nedokázal se dostat k nějaké větší šanci, výjimkou mohla být jen střela Sancha vedle branky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 45%:55%
Střely na branku: 1:1
Rohy: 2:2
Ofsajdy: 1:2
45'
44'
Z pravé strany chtěl centroval do vápna Erik Durm, který pouze trefil prvního soupeře.
43'
Zápas nyní ztratil své solidní tempo z dosavadního průběhu. Hosté v klidu kombinují kousek před polovinou hřiště.
42'
Na Filipa Kostiće nyní šla nahrávka středem, domácí hráč s ní však nepočítal a míč pouze doletěl na kopačky Cana.
41'
Žlutou kartu dostává Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt).
40'
Do konce poločasu zbývá zhruba pět minut, na míči je Eintracht a dopředu se očividně úplně nežene.
39'
Od praporku centroval do vápna Julian Brandt, jehož centr si ze vzduchu sebral Kevin Trapp.
38'
Rohový kop pro Dortmund.
37'
Na druhé straně si míč na střed navedl Filip Kostić a zkusil vypálit ze střední vzdálenosti. Míč však skončil na prázdné tribuně.
36'
Giovanni Reyna si z levé strany navedl míč na střed a zkusil vystřelit. Trefil však pouze prvního soupeře na cestě.
35'
Zblokovaná nahrávka Hummelse končí v autu a vhazovat bude Eintracht.
34'
Po zmatku ve vápně se ke střele dostal na penaltě Aymen Barkok. Domácí hráč mířil pouze hodně vysoko nad branku.
33'
Na levé straně dostal nahrávku Filip Kostić, ten ale byl podle rozhodčího v ofsajdu.
32'
Nepovedený centr domácích vpřed skončil až u brankáře Bürkiho.
31'
Míč si po půlhodině hry postavil Jadon Sancho, jehož centr trefil pouze prvního soupeře, který mu stál v cestě.
30'
Nico Schulz faulovaný na levé straně hřiště, přímý kop pro žlutočerné.
29'
Nepřesná rozehrávka Hummelse na pravou stranu hřiště a domácí budou vhazovat.
28'
Výborně nyní vystoupil z hostující obranné trojice Dan-Axel Zagadou a vypíchl míč Silvovi.
27'
Nepřesný centr domácích z levé strany a pro míč si došel sebejistě Roman Bürki.
26'
Velká šance Sancha. Anglický mladík dostal nahrávku do kraj malého vápna, otočil se a hned pálil. Mířil však o kousek vedle branky Trappa.
25'
Po vysokém pasu dopředu si Dajči Kamada pomohl v souboji rukou a fauloval Cana.
23'
Na středu hřiště našel Emre Can Sancha, jehož okamžitě poslal k zemi Evan N'Dicka.
22'
Sancho od praporku našel ve vzduchu Mahmouda Dahouda, který ale hlavičkoval pouze za sebe.
21'
První roh zápasu pro hosty.
20'
Z pravé strany se na střed uvolnil hostující Jadon Sancho a hned pálil. Mířil však pouze nad branku domácích.
19'
Dajči Kamada zkusil zrychlit hru dopředu pro Kostiće, jež rychlou nahrávku nečekal.
18'
Hosté zatím dělají hodně chyb při přechodu dopředu. Teď si špatnou nahrávku připsal Axel Witsel.
17'
K odraženému míči se kousek za vápnem dostal Giovanni Reyna, jehož volej doletěl jen do rukavic Trappa.
16'
Nico Schulz se pokusil zrychlit hru nahrávkou na střed, která ale byla nepřesná a skončila na kopačkách soupeře.
15'
Po nepřesné rozehrávce hostů šli dopředu ve velkém počtu domácí. Filip Kostić to vzal na sebe a pálil hodně vedle branky.
14'
Do souboje na pravé straně dostal nahrávku Julian Brandt, jež souboj nezvládl.
13'
Hosté jsou po inkasované brance na míči a kombinují jen na své polovině hřiště.
11'
Dlouhá kolmice mířila na Brandta, který si míč zpracoval hodně špatně.
9'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí tým otevírá skóre hodně rychle. Dlouhý míč za obranu soupeře dostal DAJČI KAMADA od Martina Hintereggera. Sám si pak před Bürkim poradil skvěle, brankáře soupeře obstřelil a mohl se jít radovat.
9'
Jadon Sancho si vzal míč a centroval do vápna, kde Mats Hummels fauloval Trappa a bylo po akci.
8'
Přímý kop z levé strany si kopne Borussia.
7'
Velká šance domácích. Aymen Barkok dostal míč za obranu a už se chystal zakončit, když mu pod nohy skočil Nico Schulz a míč sebral.
6'
To Giovanni Reyna se centru z podobné pozice nebál. Tečovaný pokus skončil v rukavicích Trappa.
5'
Hosté zamkli svého soupeře u vápna a Mateu Morey mohl centrovat do vápna, ale raději hru otočil dozadu.
4'
Dortmund se dostal na míč a v klidu kombinuje na polovině hrací plochy.
3'
Na levou stranu vápna dostal nahrávku Filip Kostić a z voleje pálil takovým koníčkem jen vedle branky Bürkiho.
2'
Od praporku centroval do vápna Filip Kostić, ale jeho centr obrana Dortmundu odvrátila.
2'
Rohový kop v úvodu pro domácí tým.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – Durm, Sow, Rode, Kostić – Barkok, André Silva, Kamada.
Náhradníci: Schubert – Tuta, D. da Costa, Hasebe, Kohr, Ilsanker, Dost, Hrustic, Chandler.

Borussia Dortmund: Bürki – Can, Hummels (C), Zagadou – Morey, Dahoud, Witsel, N. Schulz – Sancho, Reyna – Brandt.
Náhradníci: Drljača, Hitz – Ł. Piszczek, Passlack, Bellingham, T. Hazard, Reus, Moukoko..

Borussia Dortmund

Borussia minulý týden hodně překvapivě klopýtla doma s Kolínem, se kterým prohrála 1:2. V tabulce je tak po devíti zápasech až na čtvrtém místě, když posbíral 18 bodů se skóre 21:9 a na první Bayern ztrácí čtyři body. Nejlepším střelcem týmu je norský kanonýr Erling Häland, jež dal 10 branek, na dvě nahrál a v tabulce střelců nestačí jen na Lewandowskiho. V týdnu se Dortmund zajistil postup do jarní fáze Ligy mistrů, doma mu k tomu stačila remíza proti římskému Laziu. Na předzápasovém tréninku se ovšem zranil Häland, což je pro žlutočerné obrovská ztráta.

Poslední tři zápasy

Dortmund VS. Lazio 1:1
Dortmund VS. Kolín 1:2
Dortmund VS. Bruggy 3:0

Eintracht Frankfurt

Frankfurt je momentálně na devátém místě německé nejvyšší soutěže, v devíti zápasech získal 12 bodů, na pohárové příčky ztrácí zatím čtyři body. Nejlepším střelcem týmu je Portugalec André Silva, který po svém přestupu z AC Milán stihl vstřelit 7 branek a na jednu další nahrál. Eintracht v bundeslize drží sérii již čtyř remíz za sebou. Byly to zápasy proti Brémám, Stuttgartu, Lipsku a naposledy i na hřišti Unionu Berlín. Frankfurt hrál doma v sezoně celkem čtyřikrát a připsal si šest bodů.

Union Berlín VS. Frankfurt 3:3
Frankfurt VS. Lipsko 1:1
Frankfurt VS. Norimberk 0:2
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 10. kola bundesligy se utkají týmy Frankfurtu a Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.