Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Dortmund - 6. února 2021   15:30

Freiburg
49' Džong (Grifo) • 52' Schmid
2:1
(0:0)
Dortmund
76' Moukoko  (Haaland)
Freiburg
F. Müller – Schmid (85. Kübler), Lienhart, K. Schlotterbeck, Günter – Džong (70. Haberer), Santamaría, Höfler, Grifo (77. Gulde) – Höler (85. Keitel), Demirović (70. Petersen).
Uphoff – Gulde, Heintz, Kübler, Tempelmann, Haberer, Keitel, Til, Petersen.
Dortmund
Hitz – Can, Akanji, Hummels, Guerreiro – Brandt (46. Bellingham), Delaney (59. Dahoud) – Reyna (70. Reinier), Reus (C) (59. Moukoko), Sancho – Haaland.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce a má rozhodně překvapivého vítěze. Dortmund nestačil na Freiburg 1:2 a zapisuje si další nelichotivý výsledek v této sezoně. Domácí tým rozhodl o své výhře v úvodu druhé půle, kdy se během tří minut prosadil Woo-Jong Džong a Jonathan Schmid. Za hosty odpověděl pouze mladičký Youssoufa Moukoko. Hosté byli samozřejmě aktivnějším týmem, ale proti dobře bránícímu soupeři si nedokázali vytvořit dostatečné množství šancí. Freiburg v dalším utkání čeká 13.2. výjezd do Brém. Dortmund může dnešní zaváhaní napravit ve stejný den, to má doma Hoffenheim.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:11. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Janik Haberer (SC Freiburg).
90+2'
Žlutou kartu dostává Manuel Akanji (Borussia Dortmund).
90+1'
Největší rychlost dnešního utkání vyvinul Christian Günter. Bylo mu naměřeno 33,86 km/h.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Reinier se na levé straně dostal před soupeře a byl hned faulován. Hosté mají k dispozici přímý kop.
89'
Z hodně velké dálky napřáhl Mahmoud Dahoud. Důrazný pokus hostujícího záložníka však skončil pouze na blokujícím soupeři.
88'
Jadon Sancho si postavil míč a centroval na přední tyčku, kde se nejvýše dostal Philipp Lienhart a míč poslal do bezpečí.
87'
Rohový kop pro hosty.
86'
Raphaël Guerreiro se uvolnil na levé straně vápna a po kontaktu se soupeřem putoval k zemi. Rozhodčí penaltu nepíská.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Lukas Kübler.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Yannik Keitel.
85'
Z pravé strany pokutového území vracel míč do ohně Erling Haaland, jehož nahrávka skončila pouze u soupeře.
84'
Nyní se Borussia nedokáže dostat přes polovinu hřiště. Mats Hummels tak kombinuje s Hitzem.
83'
Následně se útočného faulu dopustil Akanji a hrát tak může Freiburg.
82'
Z pravé strany centroval do vápna Can. Jeho pokus levou nohou skončil pouze na obraně soupeře.
81'
O další střelu se z levé strany postaral Sancho, ale jeho tečovaný pokus skončil v rukavicích Müllera.
81'
Dortmund rozhodně branka nabudila a nyní tlačí svého soupeře.
80'
Jadon Sancho se uvolnil od soupeře na levé straně vápna a centroval na zadní tyčku. Tam se vyšrouboval do vzduchu Philipp Lienhart.
79'
Agilní Youssoufa Moukoko se tentokrát dostal zprava na střed hřiště a důraznou střelou nastřelil jen soupeře.
78'
Žlutou kartu dostává Jude Bellingham (Borussia Dortmund).
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Manuel Gulde.
76'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté ještě zamotávají vývoj zápasu. Erling Haaland potáhl míč středem hřiště a poté našel v pokutovém území YOUSSOUFU MOUKOKA, který míč z voleje poslal parádně pod horní tyčku a snížil tak ztrátu svého celku.
74'
Hodně do hloubky se zatáhl Erling Haaland a zkoušel centrovat do vápna. Nabíhajícího Sancha však výrazně překopl.
73'
O další pokus se hosté pokoušeli pomocí Sancha, jehož pas z levé strany skončil mimo hřiště.
72'
Z pravé strany centroval do vápna Youssoufa Moukoko, jehož centr byl zbytečný, protože Erling Haaland fauloval soupeře v pokutovém území.
71'
Na levé straně se kolem soupeře protáhl Sancho, jenže jeho následná nahrávka do vápna nikoho nenašla.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Reinier.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Janik Haberer.
69'
Dortmund pokračuje v držení míče okolo poloviny hřiště. Moc času mu ale nezbývá.
68'
Domácí tým se snad poprvé po druhé vstřelené brance dostal s míčem na polovinu soupeře, ale rána Hölera skončila hodně vedle.
67'
Na nějakých třicet metrů od branky dostal nahrávku Mahmoud Dahoud a pálil. Důrazný pokus trefil pouze prvního soupeře.
66'
Hosté jsou stále bez pohybu. Stopeři Borussie nemají, kam by míč rozehráli.
65'
Na hranici vápna dostal nahrávku Sancho, jehož střela z druhého doteku skončila na bránícím soupeři.
64'
Na pravou lajnu dostal nahrávku Reyna, který snad ani nechtěl jít dopředu a dobře postavený Christian Günter mu hrací předmět hned odebral.
63'
Parádní akce hostujícího mladíka. Youssoufa Moukoko se uvolnil z levé strany na střed a jeho následná střela na přední tyčku skončila na brankové konstrukci.
62'
Zády k brance dostal míč do pokutového území Erling Haaland, který ho ale zpracoval pouze pro soupeře.
61'
Hosté nyní hrají s míčem okolo poloviny. Rozhodně nevypadají tak, že by chtěli ohrozit branku soupeře.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Dortmund se nemůže dostat k brance soupeře, nyní hraje s brankářem Hitzem.
59'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Youssoufa Moukoko.
58'
Christian Günter centroval míč do vápna. Jeho centr ale našel pouze dobře postaveného Matse Hummelse.
57'
Rohový kop pro domácí tým.
56'
Hosté jsou absolutně bez nějaké nabídky. Proto to nyní zkoušel sám Raphaël Guerreiro, který proti třem pochopitelně neuspěl.
55'
Na levou stranu vápna dostal míč Reus a snažil se nahrávat do vápna, kde ale našel pouze jednoho ze soupeřů.
54'
Sancho se snažil uvolnit po pravé lajně, ale dobře se vrátil Christian Günter a míč mu jednoduše sebral.
53'
Hosté jsou jako opaření po dvojitém zásahu soupeře.
52'
Freiburg právě vstřelil branku!
Úžasný úvod domácích do druhého poločasu pokračuje. K míči se na rohu pokutového území dostal domácí JONATHAN SCHMID. Všichni čekali centr, ale obránce překvapil tvrdou střelou na přední tyčku. Brankář Marwin Hitz rozhodně nemá čisté svědomí.
51'
Domácí jsou po vstřelené brance aktivnější, nyní jsou opět na polovině soupeře.
49'
Máme tu překvapivý úvod druhého poločasu a Freiburg jde do vedení. Vincenzo Grifo si navedl míč z levé strany a našel na středu hřiště WOO-JONGA DŽONGA, který si míč zpracoval a nikým neatakovaný poslal míč parádní střelou do sítě Dortmundu.
49'
Nahrávka středem hřiště z domácí kopačky Hölera byla hodně nepřesná a skončila až u Hitze.
48'
Reyna si vyměnil míč s Canem a centroval do vápna. Tam se nejvýše dostal domácí obránce Keven Schlotterbeck.
47'
Dlouhý nákop Judeho Bellinghama hledal na hrotu útoku Sancha, který si ale míč nedokázal zpracovat.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Jude Bellingham.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
Tak nakonec to nebyla ani jediná nastavená minuta. První poločas tak končí bezbrankovou remízou 0:0. Asi největší šanci měl doposud Emre Can, který ze solidní dálky poslal levačkou hrací předmět pouze do břevna domácí branky. Lepším týmem je pochopitelně Dortmund, který diktuje tempo hry, ale přes zhuštěnou obranu soupeře se nedokáže dostat až k brance Müllera. Freiburg čeká hlavně na brejkové příležitosti.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 42%:58%
Střely na branku: 1:3
Ofsajdy:2:1
Rohy: 0:0
45'
45'
První poločas se dohrává na polovině Borussie, rozhodčí pravděpodobně moc minut nenastaví.
44'
Jonathan Schmid dostal parádní nahrávku na pravou stranu a už hledal volného Demiroviče ve vápně, ale nahrávka se mu nepovedla a pouze našel Hitze.
43'
Na levé straně se protáhl kolem soupeře Reus a dával míč do vápna, kde ale našel pouze borce v červeném.
42'
K rohovému praporku dostal nahrávku Lucas Höler a snažil se tam míč udržet, ale proti dvojici hostů byl bez šance.
41'
Hosté tak měli k dispozici přímý kop, ale Reusův centr byl příliš krátký na jeho spoluhráče.
40'
Na středu hřiště se s míčem otáčel Emre Can a okamžitě byl zezadu faulován.
39'
Na středu hřiště se uvolnil Julian Brandt od Santamaríi a kousek za vápnem vypálil. Pokus z dobré pozice letěl jen na střed branky, takže lehká práce pro Müllera.
38'
Brandt z hloubky pole narýsoval kolmici pro Erlinga Haalanda, před ním se však dokázal k míči dostat domácí brankář Florian Müller.
37'
Hned po získání míče zkusil Freiburg dlouhý míč na hrot útoku, kde Woo-Jong Džong svůj souboj s Hummelsem nevyhrál.
36'
Na levou stranu pokutového území dostal míč Jadon Sancho, ale ani takový hráč se nedokázal prosadit přes dva soupeře.
35'
Máme přibližně deset minut do konce prvního poločasu a Dortmund hraje na vlastní polovině hřiště, přes pevnou obranu soupeře se úplně nedokáže dostat k jeho vápnu.
34'
Z nějakých třiceti metrů zkusil vypálit stoper Manuel Akanji. Jeho překvapivý pokus skončil výrazně vedle domácí klece.
33'
Kolmici Cana byla nepřesná a na chvilku se míče zmocnili domácí, německý záložník ale dokázal míč hned získat zpět.
32'
To přišlo až nyní, hostující středopolař se už staví na nohy. Měl by být v pořádku.
31'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet právě Reus, rozhodčí zatím nepřerušil hru.
30'
Hostující kapitán Reus získal při napadání míč a chtěl jít sám na branku, rozhodčí mu ale odpískal faul na Schmida.
29'
Snad poprvé nyní drží domácí tým míč na svých kopačkách po delší dobu a kombinuje na vlastní polovině hřiště.
28'
Hostující křídelník Reyna se uvolnil na pravé straně hřiště a chtěl centrovat do vápna. Centr se mu ovšem nevyvedl a míč poslal nad branku.
27'
Přesně proti noze dostal míč domácí Nicolas Höfler a z voleje pálil. Pokus z dobré pozice mu ale vůbec nevyšel a míč poslal hodně nad branku.
26'
Dokonce sám na brankáře upaloval domácí Ermedin Demirović, který nejprve trefil Hitze do nohy a poté šel nahoru praporek pomezního.
25'
Hostující míč do vápna hledal Reuse, který s tím úplně nepočítal a balon na hrací ploše již nedostihl.
24'
Domácí to zkusili opět rychlým brejkem, jenže nahrávka Schmida na hranici vápna našla jen Akanjiho.
23'
Následně se míč dostal až na domácího Ermedina Demiroviće, který si ale nepohlídal ofsajdovou pozici.
22'
Na pravou stranu vápno dostal nahrávku Erling Haaland a nejlepší hostující střelec hned pálil. Pohotový přízemní pokus ale Müllera nenachytal.
21'
Hosté jsou v posledních minutách jasně aktivnější na míči a chtějí diktovat tempo hry. Freiburg se více zatáhl a pravděpodobně bude čekat na brejkové příležitosti.
20'
Na levou stranu pokutového území si míč navedl Jadon Sancho a zkusil pálit na zadní tyčku. Ne úplně ideální střelu si našel brankář Florian Müller.
19'
Po pravé straně se protáhl Brandt a zkoušel centrovat do vápna, kde ale našel pouze jednoho z bránících soupeřů.
18'
Dortmund v klidu kombinuje na polovině hřiště, aktuálně se mu dopředu moc nechce.
17'
Giovanni Reyna se nyní neshodl Canem, což mělo za následek nahrávku Němce jen na kopačky Freiburgu.
16'
Po dalším dlouhém míči se natahoval Jadon Sancho, ale o kousek dál dosáhl Jonathan Schmid a míč odkopl.
15'
Marwin Hitz zkusil dlouhý pas dopředu. Erling Haaland ale nebyl na míč připravený a hrací předmět skončil u Müllera.
14'
Na druhé straně měli k dispozici přímý kop skoro od lajny hosté. Centr Sancha však skončil v připravených rukavicích Müllera.
13'
Woo-Jong Džong centroval míč do vápna, kde se ve skluzu dostal ke střele Nicolas Höfler. Jeho pokus však letěl kousek vedle hostující branky.
12'
Thomas Delaney nepříjemně kopl na středu hřiště do Hölera a domácí si kopnou první přímý kop v utkání.
11'
Nepřesná rozehrávka hostujícího celku znamená, že se domácí tým dostane k míči prakticky zadarmo.
10'
Dnešní utkání z hlediště sleduje trenér německé reprezentace
Joachim Löw.
9'
Hodně nepovedené zpracování zaznamenal na středu hřiště Akanji. Hostující bek si poslal míč přesně na pravou ruku.
8'
Philipp Lienhart chtěl nakopnout míč směrem dopředu. Nákop se mu ovšem nepovedl a míčem našel pouze brankáře Hitze.
7'
Dobrou práce směrem dozadu udělal hostující kapitán Reus, který získal míč na středu hřiště.
6'
Domácí se dostali dopředu a chtěli si vyměnit míč na lajně, jenže nahrávka Santamaríi skončila v autu.
5'
První velká šance hostujícího celku. Emre Can si navedl míč na střed hřiště a levačkou tvrdě vypálil do břevna domácí klece.
4'
Do rychlého brejku se chtěl středem dostat Reus, jenže si moc předkopl míč a přišel o něho.
4'
Na dlouhou nohu dostal míč Brandt, který nechtěl jít do souboje, a tak míč připadl domácím.
3'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Marco Reus, ale jeho následná nahrávka na střed byla hodně nekvalitní a trefila pouze soupeře.
2'
Na středu hřiště udělal rychlý krok Sancho, což nečekal Baptiste Santamaría a fauloval mladého Angličana.
1'

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Lienhart, K. Schlotterbeck, Günter – Džong, Santamaría, Höfler, Grifo – Höler, Demirović.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Heintz, Kübler, Tempelmann, Haberer, Keitel, Til, Petersen.

Borussia Dortmund: Hitz – Can, Akanji, Hummels, Guerreiro – Brandt, Delaney – Reyna, Reus (C), Sancho – Haaland.
Náhradníci: Unbehaun – Ł. Piszczek, N. Schulz, Morey, Bellingham, Reinier, Moukoko, Tigges, Dahoud..

Borussia Dortmund

Borussia je v domácí soutěži rozhodně daleko za očekáváními. V aktuální tabulce jí patří až šestá příčka. V devatenácti dosavadních duelech získala 32 bodů se skóre 38:27 a drží poslední postupovou příčku do evropských pohárů. Nejlepším střelcem týmu je Nor Erling Häland, který dal 14 branek ve stejném počtu utkání a přidal k tomu ještě dvě gólové nahrávky. V tabulce střelců mu patří třetí příčka za Lewandowskim a Silvou. Dortmund také působil v základní skupině Ligy mistrů, kterou vyhrál se ziskem třinácti bodů a 17.2. ho čeká úvodní duel osmifinále, ke kterému jede do španělské Sevilly.

Poslední tři zápasy

Dortmund VS. Paderborn 3:2 po prodloužení
Dortmund VS. Augsburg 3:1
Mönchengladbach VS. Dortmund 4:2

SC Freiburg

Domácímu týmu patří devátá příčka německé nejvyšší soutěže. V dosavadních devatenácti zápasech získal 27 bodů se skóre 33:32 a na pohárové příčky ztrácí jen pět bodů. Nejlepším střelcem týmu je Ital Vincenzo Grifo, který dal 7 branek a na další čtyři nahrál svým spoluhráčům. Freiburgu nevyšel poslední zápas, ve kterém nestačil 0:3 na Wolfsburg. Za hosty se trefil Brooks, Weghorst a po pauze dal výsledku finální podobu Gerhardt. Tým trenéra Streicha získal v letošní sezoně doma zatím 16 bodů v deseti utkáních.

Wolfsburg VS. Freiburg 3:0
Freiburg VS. Stuttgart 2:1
Freiburg VS. Frankfurt 2:2
Zdravím všechny fanoušky německé nejvyšší soutěže. V rámci 20. kola bundesligy se utkají týmy Freiburgu a Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.