Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Union Berlin - 20. února 2021   15:30

0:1
(0:0)
Union Berlin
65' Prömel  (Ingvartsen)
Freiburg
F. Müller – Schmid, Gulde (68. K. Schlotterbeck), Lienhart, Günter (C) – Haberer (46. Heintz), Santamaría, Höfler, Grifo (64. Kwon Čang-hoon) – Höler (64. Sallai), Petersen (64. Demirović).
Storks – Siewer, Hüwe
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Karius – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel (90+4. Griesbeck), Andrich, Ingvartsen, Lenz (76. Gießelmann) – Bülter (76. Endo), Pohjanpalo (69. Musa).

Souboj tabulkových sousedů vyzněl ve prospěch Unionu Berlín. Klub z hlavního města vyhrál ve Freiburgu nejtěsnějším rozdílem, když mu v 65. minutě vystřelil tři body Grischa Prömel.

V roli střídajícího hráče se objevil Petar Musa. Hráč pražské Slavie strávil na hřišti 21 minut, během nichž si vytvořil jednu velkou šanci.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:11.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.
90+5'
90+5'
Tečku za dnešním zápasem udělal Ermedin Demirović (Freiburg) a jeho rána do obránce.
90+4'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Sebastian Griesbeck.
90+2'
Teď se ale domácí tým musel bránit. Přišla totiž standardka, s jejíž rozehráním si dal Union na čas. Nakonec centr schoval ve svém náručí Florian Müller.
90'
Na vyrovnání má Freiburg posledních pět minut.
89'
Nakonec se o to pokusil Jonathan Schmid (Freiburg), ale jeho centr byl úspěšně odvrácen.
87'
Freiburg si zatím neumí vytvořit závěrečný tlak.
85'
Žlutou kartu dostává Niko Gießelmann (Union Berlín).

Gießelmann se provinil bezohledným podražením, po kterém mu pořádně zatrnulo. Rozhodčího totiž přivolal VAR. Po dlouhém zkoumání záběrů se Soren Storks rozhodl, že hříšníka nevyloučí a v platnosti ponechá původní trest.
84'
Freiburg opět chyboval při rozehrávce a teď měl hodně velké štěstí! O balon se nechal obrat Jonathan Schmid, načež do šance mířil Petar Musa. Hráč patřící pražské Slavii zkoušel brankáře prostřelit z úhlu, ale Florian Müller šel do pokleku a právě ten ho zachránil.
83'
A úspěšně. Domácí udělali při rozehře chybu a vlastně tak darovali Unionu vhazování.
82'
Union Berlín atakuje soupeřovu rozehrávku.
80'
Deset minut před koncem řádné hrací doby Freiburg stále marně dohání jednogólové manko.
79'
Grischa Prömel (Union Berlín) získal míč ve středu hřiště a po křídle s ním upaloval do zakončení. Zprava mířil na přední tyč, přičemž rozvlnil jen boční síť.
77'
Domácí přenesli hru doprava, načež se ke koncové čáře vydal Jonathan Schmid. Přihrávkou pod sebe hledal Kwon Čang-hoona, před nímž míč stihl odvrátit obránce.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Niko Gießelmann.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Kejta Endo.
75'
Statistika držení míče: 61% : 39%.
74'
Ofsajd a v něm Ermedin Demirović (Freiburg).
72'
Po obnovení hry šli dopředu domácí. Ve snaze vyrovnat natáhl před šestnáctkou ke střele Roland Sallai, ale neměl přesnou mušku.
71'
Po úderu loktem ve vzdušném souboji zůstává na trávníku ležet Grischa Prömel (Union Berlín).
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Petar Musa.

Žolík z pražské Slavie jde na hřiště.
68'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Keven Schlotterbeck.
67'
S domácím týmem mohlo být ještě hůře, kdyby Christopher Lenz křižnou přízemní střelou těsně neminul tyč! Takhle je to stále o jediný gól.
65'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Ve Freiburgu otevírají skóre hosté! Ingvartsen odcentroval z pravého okraje vápna před branku, kam si naběhl GRISCHA PRÖMEL a hlavou do protipohybu gólmana poslal svůj celek do vedení.
64'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Roland Sallai.
64'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kwon Čang-hoon.
64'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Ermedin Demirović.
63'
Očekávaná střela z nějakých dvaceti metrů od brány opravdu přišla. Škoda pro domácí, že mířila nad.
62'
Změnit to můžou domácí, kteří po faulu na Lucase Hölera rozehrají standardku z velmi dobré pozice. Napínavý moment.
61'
I po hodině hry svítí na tabuli stav 0:0.
60'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
59'
Ten o chvíli později hledal na malém vápně Ingvartsena. Hráč berlínského klubu se ale k míči nedostal, protože mu scházel krok.
58'
Nepřesnosti se proměnily v prohřešky proti pravidlům. Třeba novic na hřišti Dominique Heintz (Freiburg) teď nedovoleně vrazil do Mariuse Bültera.
56'
Po návratu ke středovému kruhu vidíme sérii nepřesností. Kazí to obě mužstva.
55'
Z probíhajících soubojů vyvezli domácí hráči míč dozadu, kde se pokusí o novou rozehrávku.
54'
Teď už se hraje uprostřed hřiště.
52'
Lucas Höler v šanci! Na úrovni penalty skákal úplně sám a nechybělo moc, aby hlavou zavěsil míč pod břevno. Škoda pro domácí Freiburg.
51'
Přestože si Nico Schlotterbeck (Union Berlín) vyžádal ošetření, bude naštěstí v pořádku.
50'
Žlutou kartu dostává Lucas Höler (Freiburg).

Lucas Höler přišlápl Schlotterbeckovi stojnou nohu a tahle karta je výrazně oranžová!
49'
Zprava centrující Jonathan Schmid (Freiburg) našel Lucase Hölera, tomu ale míč jen rozcuchal účes.
47'
Dominique Heintz (Freiburg) poprvé u balonu, napadán předvedl bezchybnou malou domů.
46'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Dominique Heintz.
46'
Trenér Christian Streich udílí pokyny Dominiquemu Heintzovi, jenž získal důvěru pro druhý poločas.
Rozhodčí volá hráče zpátky na hřiště.
První poločas skončil bez branek. Slabinu Freiburgu spatřuji zejména v předfinální fázi, protože jedna střela (a ještě k tomu mimo) je za celých čtyřicet pět minut žalostně málo. Unionu zase chyběla přesnost, když na bránu letěla jen jedna z osmi střel. Oba týmy tak mají do druhé půle co zlepšovat.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 1:7.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:7.
45'
44'
Marius Bülter (Union Berlín) v souboji o míč sáhl Manuelu Guldemu do tváře a tady klidně mohla (a pravděpodobně i měla) přijít žlutá karta.
43'
Domácí se nyní snaží uklidňovat hru.
42'
Centr do šestnáctky Freiburg spolehlivě odvrátil. Nebezpečí ale definitivně zažehnal až Marvin Friedrich a jeho uspěchaná střela nad břevno.
41'
Je tady závěr poločasu. Po faulu na Mariuse Bültera budou hosté kopat standardku z pravého křídla.
39'
Žlutou kartu dostává Christopher Lenz (Union Berlín).

Na tresty je rychle srovnáno. Christopher Lenz protestuje zbytečně. Jen těžko soudit, zda rozhodčího přimělo udělit žlutou kartu podražení, nebo až v následné diskuzi hráčovo možné nesportovní chování. To ale není až tak podstatné.
37'
Žlutou kartu dostává Vincenzo Grifo (Freiburg).

Levý křídelník zachytil za rameno Christophera Trimmela a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.
36'
Naběhnuté spoluhráče hledal Vincenzo Grifo (Freiburg), ale nikoho v červeném dresu nenašel.
35'
Po faulu na Lucase Hölera bude Freiburg zahrávat standardku blízko rohu šestnáctky.
34'
A vzápětí ještě jeden. Vincenzo Grifo vysoký míč nedoskočil a za ním stojící Nils Petersen pro změnu nezpracoval. Hosté se pak vysvobodili razantním odkopem.
33'
Domácí zahrozili z brejku a po sražené Höflerově ráně mají k dispozici roh.
31'
Freiburská převaha v držení míče spočívá zejména ve hře ze zajištěné obrany.
30'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
29'
Lépe si hosté vedli o chvíli později. Robert Andrich obdržel přihrávku před hranici vápna, odkud vypálil levačkou na zadní tyč. K rozpoutání gólové radosti mu chyběl metr, možná dva.
27'
Christopher Lenz vysunul po lajně Ingvartsena, jehož snažení překazil skluzem Philipp Lienhart. Dobrý počin domácího obránce.
26'
Po útočném faulu se pak musel Freiburg z okolí šestnáctky dokonce úplně vystěhovat.
25'
Zle nedobře dopadl také další útok domácího celku. Nils Petersen sice číhal v pokutovém území, jenže spoluhráčova hlavička k němu nedoputovala.
24'
Vincenzo Grifo na levé straně prostrčil míč na Haberera, ale to bylo z freiburské strany vše.
22'
Hosté odpověděli kolmicí před branku. Nízký pas ale Joel Pohjanpalo v obležení nezpracoval a navíc se míč od něj odrazil za koncovou čáru.
21'
Lucas Höler (Freiburg) po spoluhráčově nákopu nedokázal přehlavičkovat Marvina Friedricha.
20'
Christopher Lenz (Union Berlín) trefil po přihrávce zprava tyč! Veškeré vzrušení je ale zbytečné, protože střele předcházel útočný faul.
18'
Práci měl i Loris Karius (Union Berlín), jenž musel ukořistit míč před naskakujícím Habererem.
16'
Florian Müller otupil nůžky, které uvnitř vápna vystřihl Joel Pohjanpalo (Union Berlín). Kdyby střihl kdekoliv jinde než doprostřed branky, byl by to jistě výstavní gól, takhle je z toho jen rutinní zákrok.
15'
14'
Hosté se vrátili na útočnou půlku a kopali tam další přímák. Škoda pro ně, že Schlotterbecková hlavička postrádala větší přesnost.
13'
Naštěstí nešlo o nic vážného. Hosté pak nařízenou standardku rozehráli vzdušným pasem, pro který si došel brankář Florian Müller.
12'
Joel Pohjanpalo (Union Berlín) při zpracování faulován a z trávníku se zvedá velmi těžce.
11'
Stejně tak na druhé straně nedoběhl dlouhý balon Lucas Höler (Freiburg).
10'
Hosté kontrovali útokem po pravém křídle s následným centrem před bránu. Na pas si nabíhal Joel Pohjanpalo, ale vysoký míč nedoskočil.
9'
Dalšími auty se Freiburg přiblížil až k rohovému praporku, odkud ale cesta nikam nevedla.
8'
Když to nešlo vpravo, zkusili to domácí vlevo. Tentokrát je zastavil Christopher Trimmel.
7'
Nic hrozivého z toho ale Freiburg nevytěžil a po vytlačení na svou polovinu musí začít od píky.
6'
Domácí roztáhli hru doprava a pomoci autových vhazování postupují dopředu. Rozehrávku si vždy bere na starost Jonathan Schmid.
5'
Oťukávaná se pak přesunula doprostřed hřiště.
4'
Freiburg čelil dalšímu rohovému kopu a tentokrát neuhlídal Marvina Friedricha. Jeho hlavička naštěstí pro domácí tým letěla mimo tyče.
3'
K hracímu předmětu se dostali hosté a vybojovali roh. Trimmelův centr vyboxoval Müller před sebe a následně do bezpečí odkopával Philipp Lienhart.
2'
Po soubojích u postranní čáry na domácí polovině se zatoulal míč do zámezí, zpět do hry se ho chystá vhodit Jonathan Schmid (Freiburg).
1'
Výkop provedl Union. Berlínský klub ihned nakopl míč dopředu, ale ten se zase vrátil nazpátek.
1'
Základní jedenáctky už míří na hřiště. Domácí nastupují v červených dresech, hosté v modrých.
Čeští (a zejména slavističtí) fanoušci jsou zvědaví na výkon Petara Musy. Chorvatský útočník byl po svém příchodu nominován i ke třetímu zápasu za Union, stejně jako v předchozích dvou kláních coby náhradník.
Dobrou motivaci prosadit se má Nils Petersen. Domácí útočník skóroval proti šestnácti ze současných osmnácti bundesligových klubů – ve sbírce mu chybí už jen Arminie Bielefeld a právě Union Berlín.

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Gulde, Lienhart, Günter – Haberer, Santamaría, Höfler, Grifo – Höler, Petersen.
Náhradníci: Uphoff – Heintz, Keitel, Sallai, Til, Demirović, Kwon Čang-hoon, Kübler, K. Schlotterbeck.

1. FC Union Berlín: Karius – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel, Prömel, Andrich, Ingvartsen, Lenz – Bülter, Pohjanpalo.
Náhradníci: Busk Jensen – M. Kruse, Teuchert, Griesbeck, Gießelmann, Hübner, Gentner, Endo, Musa.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe.
Urs Fischer (Union Berlín) nemůže počítat ani s dalšími dvěma útočníky Sheraldem Beckerem a Anthonym Ujahem nebo s obráncem Christopherem Lenzem. Otazník pak visí nad brankářem Andreasem Luthem, který minulý zápas vynechal z osobních důvodů.

Christian Streich (Freiburg) bude postrádat trojlístek svěřenců. Z důvodu zranění nenastoupí brankář Mark Flekken ani záložníci Roland Sallai a Kwon Čang-hoon.
Nejvýraznějšími postavami blížícího se utkání by měli být Nils Petersen (Freiburg – 7 gólů) a Taiwo Awoniyi (Union Berlín – 5 gólů), na kterého padla zodpovědnost za dlouhodobě zraněného Maxe Kruseho.
Sázka na remízu se nabízí i teď, zejména po minulém kole plném nerozhodných výsledků. V devíti utkáních se plichtilo hned sedmkrát a oba dnešní soupeři moc dobře vědí, o čem je tu řeč. Jak Freiburg, tak Union totiž uhrál bezbrankovou remízu. Prvně jmenovaný klub v Brémách a jeho protivník doma proti beznadějně poslednímu Schalke.
Berlíňané si do Freiburgu přijedou minimálně pro bod, který získali i na podzim. Říjnový zápas skončil 1:1, přičemž oba góly padly už v prvním poločase. Tehdy hostující Freiburg poslal ve 34. minutě do vedení Grifo, ale jen o dvě minuty později vyrovnával Andrich. Po změně stran už Sport-Club sbíral jenom žluté karty, čemuž se chce v domácí odvetě vyvarovat.
V sobotu odpoledne uvidí německá Bundesliga souboj tabulkových sousedů. V tabulce osmý Freiburg navštíví o pozici hůře postavený Union.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.