Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Werder - 12. prosince 2020   15:30

Lipsko
26' Sabitzer  • 41' Olmo (Y. Poulsen)
2:0
(2:0)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (65. Wosz), Orban, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (C) (71. Forsberg), Olmo, Kampl (46. Adams) – Haidara (72. Sörloth), Y. Poulsen, Kluivert (90. Borkowski).
Martínez – Angeliño, Konaté, Martel, Adams, Wosz, Forsberg, Sörloth, Borkowski.
Storks – Siewer, Hüwe
Red Bull Arena, Lipsko
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie (C), Toprak (72. N. Moisander), Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Groß (89. Osako) – Bittencourt (81. Woltemade), Möhwald (81. Mbom), Schmid (72. Chong) – Sargent.
Kapino – Veljković, Agu, N. Moisander, Chong, Erras, Mbom, Osako, Woltemade.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:12.
Fotbalisté Lipska v 11. bundesligovém kole nezaváhali a na domácím hřišti přehráli Werder Brémy 2:0. Vše důležité se odehrálo už v prvním poločase. Hosté kvalitního soupeře poměrně dlouho k ničemu vážnějšímu nepustili. Až po 20. minutě přišla nejprve šance Kluiverta a poté především faul Augustinssona, po němž domácí zahrávali pokutový kop. A ten Marcel Sabitzer proměnil. Poté se celek RB uklidnil a byl viditelně lepší než soupeř. Ve 41. minutě tak poměrně logicky přišel i druhý gól, který vstřelil po hezkém uvolnění v pokutovém území Dani Olmo. Po změně stran si Lipsko náskok hlídalo. Největší šanci na jeho zvýšení měl Poulsen, který po hezky sehraném rychlém kontru lobnul Pavlenku, míč však zastavila tyč. Hosté z Brém si za celé utkání gólovou příležitost nepřipravili.
90+3'
90+3'
Asi poslední akci hostí táhl po levé straně Augustinsson. Na jeho centr si naběhl Juja Osako, lehkou hlavičku však v klidu likviduje Gulácsi.
90+2'
Marco Friedl atakoval zezadu Yussufa Poulsena. Domácímu útočníkovi se moc nechce vstávat z trávníku.
90+1'
Hosté zahrávali rohový kop. Augustinsson ho kopnul na bližší tyč, obrana Lipska byla na místě.
90+1'
Ještě tři minuty!
90'
Za malou chvíli se dozvíme, kolik času ještě rozhodčí nastaví. Každopádně se nezdá, že by Werder měl na to závěr ještě zdramatizovat.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dennis Borkowski.
89'
Dani Olmo byl chycen v ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.
89'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Juja Osako.
87'
Domácí vyvezli míč na útočnou polovinu, kde sbírají cenné sekundy. Vzhledem ke skóre se nemusejí nikam hnát.
85'
Jiří Pavlenka musel boxovat centrovaný míč těsně před nabíhajícím Sörlothem. Následně došlo ke srážce trojice Pavlenka – Sörloth – Gebre Selassie a rozhodčí se raději přišel ubezpečit, že jsou všichni aktéři v pořádku.
84'
Do protiútoku naopak vyrazil Justin Kluivert. Ten se snažil zakončovat z levého rohu šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokován.
83'
Chong získal pro hosty autové vhazování. Werder nyní hraje na útočné polovině, zatím ale nepředvádí nic, co by mělo zaskočit obranu soupeře.
82'
Snadná práce pro Pétera Gulácsiho, který si stahoval ze vzduchu centr z pravé strany.
81'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Nick Woltemade.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Jean Manuel Mbom.
79'
Standardní situace Werderu nic nepřinesla. Centr Augustinssona pokryla obrana Lipska, poté se míč odrazil do zámezí od Sargenta.
78'
Dayot Upamecano (RB Lipsko) fauloval pronikajícího Sargenta a dostal za to žlutou kartu.
77'
Po rohovém kopu Augustinssona balón ukořistil pozorný Gulácsi.
76'
Po akci Sargenta se dostal na pravé straně k míči Gebre Selassie. Český obránce vybojova pro Werder roh.
74'
Leonardo Bittencourt prověřil Gulácsiho střelou z velké dálky. Brankář Lipska si snadno poradil.
72'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Alexander Sörloth.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Tahith Chong.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Niklas Moisander.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Emil Forsberg.
69'
Skvěle sehraný protiútok domácích! Míč vyvezl na útočnou polovinu Dani Olmo, který našel Kluiverta. Ten balón ještě trochu potáhl a pak poslal do šance Yussufa Poulsena, jenž míč dloubl přes vybíhajícího Pavlenku a hosty zachránila vzdálenější tyč jejich svatyně!
66'
Tentokrát se už Justin Kluivert objevil v šanci! Zakončení z bezprostřední blízkosti však kryje Pavlenka!
66'
Dani Olmo prostrkával míč za obranu na Kluiverta, který ale v té chvíli upadl. Domácí ukazují, že byl jejich útočník postrčen, rozhodčí však nechává hru pokračovat.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Joscha Wosz.
63'
Amadou Haidara si v pokutovém území hledal prostor k zakončení, který ale od obrany Werderu nedostal. Následně zůstal ležet na trávníku a jelikož sudí hru nepřerušoval, zakopli domácí fotbalisté balón do autu.
61'
Ve druhém poločase čas utíká, aniž by se něco většího dělo. To vyhovuje Lipsku, které stále drží dvougólový náskok.
60'
Domácí hráči se prezentovali špatně zahranou standardní situací. Poulsen nemohl na míč dosáhnout a ten se snesl do zámezí.
59'
Hostům se nevydařila rozehrávka od obránců. Míč ukořistili hráči Lipska, kteří mohou kombinovat.
58'
Vypadá to, že Omer Toprak má přetrvávající zdravotní problémy po střetu s Olmem. Rozhodčí nyní čekal, než se stoper hostí zvedne z trávníku.
57'
Rohový kop hostí. Obrana Lipska míč odvrátila k Bittencourtovi, který se prezentoval nepovedeným nákopem.
55'
Domácí brankář Péter Gulácsi vyrazil daleko z brány a odkopl míč do bezpečí před Joshem Sargentem.
53'
Omer Toprak vyvážel míč dopředu, ale byl čistě dohrán Olmem. Faul byl pískán až vzápětí Kluivertovi, hráčem, který se těžce zvedá ze hřiště, je ale právě Toprak.
52'
Mukiele pokazil přihrávku ve středu hřiště a domácí se musejí rychle vracet.
51'
Po souboji s Adamsem ve středu hřiště zůstal ležet na trávníku hostující Maximilian Eggestein. Sudí nakonec odpískal i nedovolený zákrok záložníka RB.
49'
Pavlenka byl nucen hrát pod tlakem a tak balón raději nakopl do hlediště.
48'
Míč kroutil do předbrankového prostoru Augustinsson, Gulácsi jej vyboxoval.
47'
Žlutou kartu dostává Nordi Mukiele (RB Lipsko).
47'
Po nedovoleném zákroku Mukieleho budou hosté zahrávat standardku od levé postranní lajny...
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Tyler Adams.
46'
První poločas zvládlo favorizované Lipsko dobře. Nad Brémami totiž vede 2:0. Hosté kvalitního soupeře poměrně dlouho k ničemu vážnějšímu nepustili. Až po 20. minutě přišla nejprve šance Kluiverta a poté především faul Augustinssona, po němž domácí zahrávali pokutový kop. A ten Marcel Sabitzer proměnil. Poté se celek RB uklidnil a byl viditelně lepší než soupeř. Ve 41. minutě tak poměrně logicky přišel i druhý gól, který vstřelil po hezkém uvolnění v pokutovém území Dani Olmo.
45+1'
45+1'
První půle bude nastavena o minutu...
44'
Domácí Kevin Kampl fauloval Möhwalda a dostal za to žlutou kartu.
43'
Domácí jsou při chuti. Nyní se dostal ke střele zpoza šestnáctky Amadou Haidara. Mířil nad.
41'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí vedou už o dva góly! Přihrávku Amadoua Haidary z pravé strany lehce tečoval Yussuf Poulsen a míč se tak dostal až k DANIMU OLMOVI. Španělský fotbalista se na hranici šestnáctky zbavil protihráče a z prostoru penaltového puntíku překonal Pavlenku přízemní střelou k pravé tyči z pohledu gólmana Werderu – 2:0.
38'
Teď naopak Pavlenka velmi dobře! Olmo krásně uvolnil Mukieleho, který stříleným centrem z pravé strany hledal na zadní tyč nabíhajícího Kluiverta. Český brankář ale využil své centimetry, složil se na trávník jako závora a balón k útočníkovi RB nepustil. K dorážce se pak ještě dostal Yussuf Poulsen, jenž ale bránu netrefil.
36'
Nejistý zákrok Pavlenky, který vyboxoval míč před nabíhajícím Haidarou jen k Yussufovi Poulsenovi. Ten akrobaticky zakončoval přes vyběhnuvšího gólmana Werderu a jen těsně minul levou tyč ze svého pohledu!
35'
Naštěstí to dobře dopadlo. Oba fotbalisté se vrací po krátkém ošetření na trávník.
34'
Dani Olmo se nepříjemně srazil s Romanem Schmidem. Hra je přerušena, protože oba hráči potřebují ošetření.
34'
Centr Augustinssona od rohového praporku našel jen hlavu bránícího Mukieleho...
33'
Rohový kop hostí. Centr na bližší tyč prodlužoval před bránu Sargent. Hlavičkovat se pak snažil Omer Toprak, před nímž ještě zasáhl obránce. Další roh pro Brémy...
31'
A domácí také obléhali šestnáctku soupeře. Nejprve zasahoval Pavlenka, který vyrážel centrovaný míč. Poté nahrával Halstenberg do šestnáctky Kluivertovi. Tomu ale při zpracování míč odskočil a následně se nizozemský fotbalista dopustil faulu.
30'
Nějakou defenzivu ale od Lipska asi čekat nemůžeme. Mimo obrannou čtveřici má kouč Julian Nagelsmann na hřišti v podstatě samé ofenzivně laděné fotbalisty.
28'
Teď už se pro domácí vyvíjí zápas dobře. Nyní mohou hrát rudí býci klidněji a čekat na chyby soupeře.
26'
MARCEL SABITZER zahrál pokutový kop k tyči po pravé ruce brankáře Pavlenky. Ten vystihl stranu, na přesně umístěnou střelu ale nedosáhl.
25'
Augustinsson navíc dostal i žlutou kartu.
25'
Penalta pro domácí! Ludwig Augustinsson zasáhl při výskoku rukou do tváře Poulsena a sudí Storks je nekompromisní!
23'
Centr Mukieleho z pravé strany našel Daniho Olma. Ten střílel z nějakých 12 metrů do obránce Topraka. Domácí teď zatlačili soupeře!
22'
První gólovku zápasu měli domácí! Dani Olmo efektně sklepl míč patičkou na Justina Kluiverta, který z levé strany postupoval sám na Pavlenku. Bohužel pro Lipsko přestřelil!
20'
Domácí hráči se teď snaží trochu zrychlit kombinaci a obehrávají prostor před pokutovým územím soupeře.
18'
Jeho exekutorem byl Ludwig Augustinsson, který centroval na bližší tyč. Tam balón lízl Sargent, který ho nasměroval do malého vápna, ovšem obrana Lipska byla připravena.
17'
Leonardo Bittencourt využil volného prostoru na pravé straně a dostal se k i centru. Ten domácí defenziva srazila na roh.
16'
Čtvrthodina hry za námi. Zatím jsme neviděli žádnou šanci. Favorizovaní domácí se rozjíždějí pomaleji.
15'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách. Zahrál si i kapitán Gebre Selassie. Ten na pravé straně neriskoval a zklidnil hru zpětnou přihrávkou.
13'
Rohový kop Daniho Olma hostům větší starosti nenadělal.
12'
Kluivertův pokus o centr zablokoval Groß. Domácí budou zahrávat rohový kop...
11'
Domácí útočník Yussuf Poulsen se dostal k hlavičce, která minula bránu Brém. Navíc byl v ofsajdu, takže ani v případě přesnějšího zakončení by se skóre nemohlo měnit.
10'
Pavlenka teď měl drobné problémy s dalekonosnou střelou jednoho z domácích hráčů. Míč mu napoprvé vypadl, český brankář ho ale následně stačil doběhnout a zalehnout.
9'
Justin Kluivert posílal z levé strany centr na vzdálenější tyč, kde už číhal Yussuf Poulsen. Před ním ale balón boxoval do bezpečí Jiří Pavlenka.
8'
Halstenberg na levé straně vyhrál souboj a pokusil se hned vysunout Justina Kluiverta. K synovi bývalého slavného nizozemského reprezentanta balón neprošel.
6'
Mukiele si zaběhl dopředu po pravé straně. Po jeho centru zakročil Toprak, který míč odvrátil do autu.
5'
Také hráči RB vysunuli presink. Do rozehrávky Werderu vběhl Haidara, od něhož se míč odrazil do autu.
3'
Nordi Mukiele zezadu přistrčil Möhwalda. Opět tedy rozehrává Werder.
2'
Dayot Upamecano se vyhýbal napadajícímu soupeři, ale s míčem se dostal až do autu. Vhazují hosté.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Orban, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (C), Olmo, Kampl – Haidara, Y. Poulsen, Kluivert.
Náhradníci: Martínez – Angeliño, Konaté, Martel, Adams, Wosz, Forsberg, Sörloth, Borkowski.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie (C), Toprak, Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Groß – Bittencourt, Möhwald, Schmid – Sargent.
Náhradníci: Kapino – Veljković, Agu, N. Moisander, Chong, Erras, Mbom, Osako, Woltemade.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe.
V loňské sezóně ovládlo oba zápasy Lipsko. To vždy zvítězilo výsledkem 3:0. To celkově vyhrálo pět z osmi vzájemných duelů. Jeden skončil remízou a zbylé dva výhrou Werderu.
RB Lipsko (3. místo, 6 – 3 – 1, 21:9, skóre 21 bodů)
Lipsko v úterý zdolalo v přímém souboji o postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů Manchester United 3:2 a může se tak těšit na pokračování nejprestižnější evropské soutěže. I v Bundeslize je to ze strany hráčů RB dobré, ze třetího místa tabulky ztrácejí jen dva body na vedoucí Bayern. Právě na jeho půdě před týdnem remizovali 3:3. Úrovní se jednalo o opravdový šlágr kola.

Posledních 5 zápasů Lipska:
PSG – Lipsko 1:0 (LM)
Lipsko – Bielefeld 2:1
Başakşehir – Lipsko 3:4 (LM)
Bayern – Lipsko 3:3
Lipsko – Man. Utd. 3:2
Werder Brémy (13. místo, 2 – 5 – 3, skóre 14:17, 12 bodů)
Werder začal Bundesligu dobře. V prvních třech kolech dvakrát zvítězil. Pak ale následovala série pěti remíz 1:1 včetně velmi cenné na hřišti Bayernu a poslední dva zápasy celek z Brém dokonce prohrál. Nejprve divoce padl 3:5 ve Wolfsburgu a naposledy doma podlehl 1:2 Stuttgartu. Na barážovou šestnáctou pozici mají Brémy momentálně k dobru čtyři bodíky.

Posledních 5 zápasů Brém:
Frankfurt – Brémy 1:1
Brémy – Kolín 1:1
Bayern – Brémy 1:1
Wolfsburg – Brémy 5:3
Brémy – Stuttgart 1:2
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V 11. kole německé Bundesligy přivítá třetí Lipsko třinácté Brémy. Domácí jsou posíleni postupem do jarní části Ligy mistrů a do zápasu půjdou v roli favoritů. Werder navíc čeká na vítězství od 3. kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.