Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Mönchengladbach - 24. října 2020   15:30

Mainz
23' Mateta  • 36' Mateta (Öztunali)
2:3
(2:1)
Mönchengladbach
15' Stindl  (Embolo) • 76' J. Hofmann   • 83' Ginter  (J. Hofmann)
Mainz
Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski – Latza (C) (80. Či Tong-won), Kunde Malong (65. Barreiro) – Öztunali (65. E. Fernandes), Boëtius, Quaison (68. Burkardt) – Mateta.
Dahmen – Barreiro, Burkardt, Hack, E. Fernandes, Či Tong-won, Nebel, Mwene, Stöger.
Willenborg – Aarnink, Grudzinski
OPEL ARENA, Mohuč
Sommer – Jantschke (54. Pléa), Ginter, Elvedi – Lainer, Kramer (60. Neuhaus), Stindl (C) (54. Thuram), Reitz (60. J. Hofmann), Wendt – Herrmann, Embolo (72. H. Wolf).
Sippel – Binsibajní, J. Hofmann, Lang, Pléa, Neuhaus, Thuram, Traoré, H. Wolf.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Borussie poměrem 3:2. I druhý poločas nám nabídl hodně ofenzivní podívanou, která nabízela velké množství slušných šancí. Přesto byl o něco nebezpečnější domácí celek, který nejednou mohl odskočit na rozdíl dvou branek, což se nakonec nepovedlo. Místo toho přišla penalta pro Mönchengladbach, se kterou si hostující celek dokázal poradit na jedničku. V krátkém časovém sledu se Borussia znovu prosadila a své hubené vedení udržela až do konce.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:12. Střely mimo: 8:9. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.
90+3'
90+3'
Borussia dokázala přidat čtvrtou branku, avšak ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
90+2'
Mohuči se během nastaveného času nedaří proniknout s míčem na polovinu soupeře. Borussia hraje velice zkušeně, naopak sama zkouší přidat další branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Borussia stále vede o jednu branku. Zcela určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Nejprve se před brankáře dokázal dostat Wolf, který měl příliš málo času na zakončení. Vzápětí z velké vzdálenosti zakončoval Lainer, který protáhl brankáře.
87'
Brankář Zentner předvedl dalekonosný odkop na druhou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu dokázal prosadit pouze Ginter, který navíc našel Elvediho.
84'
Žlutou kartu dostává Marcus Thuram (Borussia Mönchengladbach).
83'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu se Borussia znovu prosazuje! Hofmann si tentokráte vyzkoušel provedení rohového kopu, prostřednictvím kterého znovu hledal MATHIASE GINTERA. Hostující zadák se vyhoupl nejvýše do vzduchu a nekompromisně zamířil k zadní tyči.
82'
Žlutá karta také pro brankáře Zentnera, zřejmě se jednalo o zdržování.
82'
Hofmann si vzal na starost provedení volného kopu z levé strany, který velice přesně zakroutil na hlavu Gintera. Druhý jmenovaný hlavou mířil nad branku.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, ještě nás čeká zajímavá podívaná. V posledních minutách je výrazně aktivnější Mönchengladbach.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Či Tong-won.
77'
Žlutou kartu dostává Danny Latza (1. FSV Mohuč 05).
76'
Znovu máme srovnáno! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil JONAS HOFMANN, který poslal míč k pravé tyči, zatímco se Zentner vydal k opačné konstrukci.
75'
Je tu pokutový kop pro Mönchengladbach!
75'
Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05).
75'
Thuram přenechal do tandemu na Wendta, který si přichystal míč na pravou nohu. Následný centr mu dokázal zablokovat St. Juste, který se žene do protiútoku.
75'
U postranní lajny to velezkušeně provedl Ginter, který nechal doskákat hrací předmět ven z hrací plochy. Hostující zadák se sám postaral o provedení autu.
74'
Hodně nepřesnou nahrávkou se před malým momentem prezentoval domácí Barreiro, který se pokoušel najít Burkardta, jenž na prudký míč nakonec nestačil.
73'
Borussia si dokonce vyzkoušela dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ten druhý se snášel daleko na zadní tyč, kde v záklonu hlavičkoval obránce Elvedi.
72'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Hannes Wolf.
71'
Do konce tohoto zápasu nám zbývá závěrečná dvacetiminutovka, ještě to bude hodně zajímavé. Mönchengladbach totiž hodně otevírá obranu, na což může doplatit.
70'
Do pokutového území se dostal domácí Burkardt, který to nakonec vzal sám na sebe. Jeho zakončení ovšem putovalo vysoko nad, Sommer nemusel zasahovat.
69'
Vzápětí jsme sledovali prudkou centrovanou nabídku z kopačky Lainera, který se snažil uvnitř pokutového území najít Embola, jenž ale číhal za protihráčem.
68'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Jonathan Burkardt.
67'
Střídající Barreiro se ihned zapojil do útočného výpadu svého celku, přičemž vyslal nahrávku na vedle stojícího Matetu, který ale nedokázal obejít soupeře.
65'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Edimilson Fernandes.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Kunde Malong, přichází Leonardo Barreiro.
62'
V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, tentokráte si taktickým zákrokem pomohl hostující Neuhaus, který přerušil akci soupeře.
61'
Žlutou kartu dostává Luca Kilian (1. FSV Mohuč 05).
61'
Po kombinaci na levém křídle jsme sledovali centr do pokutového území, který se ovšem snesl na nohu Gintera, jenž odehrál míč do bezpečnějšího prostoru.
60'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Florian Neuhaus.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Jonas Hofmann.
59'
Pro domácí celek to byl signál k dalšímu rohovému kopu, který se ovšem snesl zpět ven z hrací plochy. Brankář Sommer tak okamžitě rozehrál nakrátko.
58'
Průběh druhého poločasu zatím nabízí atraktivní podívanou! Öztunali se totiž dostal za hostující obranu, jenomže poté trefil vyběhnuvšího Sommera.
57'
Mohuč si vyzkoušela rohový kop, který ovšem nepřinesl vůbec nic nebezpečného. Vzápětí na druhou stranu přešel Lainer, který vybojoval autové vhazování.
56'
Boëtius si dokázal narazit míč s Öztunalim, načež prvně jmenovaný zakončoval z dobrých pětadvaceti metrů. Jeho zakončení nakonec zablokoval soupeř.
55'
Do rychlého protiútoku se pokoušel vyrazit Boëtius, který před pokutovým územím dokázal přenechat míč do tandemu na Quaisona, který mířil pouze doprostřed branky.
54'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Alassane Pléa.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marcus Thuram.
54'
Příliš málo prostoru měl kolem sebe Embolo, který se tak nedostal daleko s míčem. Vzápětí ovšem fauloval Latza, na řadu přijde standardka pro Mönchengladbach.
53'
Žlutou kartu dostává Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach).
52'
Další šance pro Borussii! Nejprve se do vyložené příležitosti dostal Wendt, který ještě nahrával na lépe postaveného Embola, jehož zakončení vykopl z čáry Niakhaté.
51'
Borussia rovněž do své kombinace zapojila brankáře Sommera, který pouze přeposlal nahrávku na vedle stojícího Gintera, jenž u lajny hledal kolegu Wendta.
50'
Poprvé ve druhém dějství se tedy k míči dostal domácí brankář Zentner, který se svým odkopem rozhodně nikam nespěchal. Naopak nasbíral cenné vteřinky.
49'
Žlutou kartu dostává Pierre Kunde Malong (1. FSV Mohuč 05).
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali trpělivou kombinaci Mönchengladbachu. Hosté nakonec přenášeli hru na Wendta, který nenahrál přesně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám dokonce nabídl hned tři přesné zásahy. Aktivněji do zápasu vstoupila Mohuč, která ovšem jako první inkasovala. Domácí celek ovšem i nadále pokračovat v aktivním pojetí hry, navíc se mu povedlo do konce prvního poločasu výsledek otočit ve svůj prospěch. Oba celky jsou dnes hodně efektivní, zas tak mnoho vyložených šancí jsme totiž v průběhu prvního poločasu neviděli.
45+1'
45'
Do vyložené šance se dostal Herrmann, který ovšem nedokázal z velké blízkosti vyzrát na vyběhnuvšího Zentnera!
44'
U postranní lajny se povedlo útočnou akci přerušit St. Justemu, který navíc rozjel výpad svého celku. Po něm se Mohuč marně dožadovala exekuce penalty.
43'
Domácí rozehrávali volný přímý kop kousek od středového kruhu. Nakonec jsme sledovali rozehrávku směrem vzad, kde se nacházel brankář Zentner.
42'
Embolo se důrazným způsobem natlačil do pokutového území, kde ještě zkoušel nahrát pod sebe. V souboji ovšem uspěl Kilian, který si poté došel pro faul.
41'
Na vlastní polovině se chopil volného míče hostující Ginter, který okamžitě na druhé straně zkoušel oslovit osamoceného Wendta, jenž vybojoval další aut zleva.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
36'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí otáčejí nepříznivý výsledek a poprvé v utkání se dostávají do vedení! JEAN PHILIPPE MATETA si dokázal uvnitř pokutového území zpracovat cente a poté si navedl míč na pravou nohu. Výsledkem bylo nesmírně těžké zakončení, které ovšem putovalo mimo dosah brankáře Sommera.
36'
Lainer se snažil uvnitř pokutového území najít Stindla, který se po míči marně natahova. Borussia se navíc dožadovala penalty, sudí ale nechává pokračovat.
35'
Quaison si zpracoval padající míč na vlastní hruď a poté se dokonce dostal ke střeleckému pokusu. Ten putoval pouze doprostřed, Sommer tak v poklidu zakročil.
34'
Následovalo autové vhazování z levé strany, při kterém Brosinski zkoušel na levém křídle nastartovat Quaisona, avšak obrannou povinnost si splnil protihráč.
33'
Zentner tak málem podruhé po vlastní chybě inkasoval, nicméně v tomto případě ho zastavila horní branková konstrukce. Následovat bude odkop od branky.
32'
Poněkud hodně prostoru měl u středového kruhu Kramer, kterému se povedlo najít Herrmanna. Druhý jmenovaný celkem překvapivě napálil břevno.
31'
Máme za sebou třetinu hry, zatím jsme se dočkali dvou přesných zásahů. Borussia se po vyrovnávací brance herně probrala a nyní si vybojovala standardku.
30'
Po delší době k míči zavítal také brankář Zentner, který si přichystal odkop od své branky levou nohou. Málem se mu povedlo najít Matetu, který na balón nedoskočil.
29'
Do menších problémů se při rozehrávce dostal hostující Ginter, který do kombinace zapojil naběhnuvšího Lainera, jenž ovšem vracel balón pouze do zámezí.
28'
Do protiútoku se pouštěl hostující Herrmann, kterému se povedlo přenést hru do volného prostoru, kde se nacházel Lainer. Jeho centr ale odvracel Niakhaté.
27'
Kousek od středového kruhu se povedlo ve vzduchu uspět hostující Embolovi, který ovšem sklepával mimo dosah spoluhráčů. K míči tak zavítal Kunde Malong.
26'
Netrvalo dlouho a máme tedy opět vyrovnáno. Nutno podotknout, že Mohuč si vyrovnávací branku zasloužila, od úvodních minut totiž působí mnohem aktivněji.
23'
Tak přeci jenom se domácí radují z vyrovnávací branky! Za nahrávkou mezi hostující obranu si seběhl Quaison, který v tísni dokázal zamířit pouze do pravé tyče. K odraženému míči se však jako první dostal JEAN-PHILIPPE MATETA, který kostrbatým způsobem přeci jenom dopravil míč za brankáře Sommera.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se postaral Mönchengladbach, jenž dokázal využít hned první šanci.
20'
Tutovka pro domácí! Boëtius dokázal přenechat nahrávku za sebe, kam si seběhl Mateta, jehož přízemní zakončení dokázal Sommer zneškodnit.
19'
Do kombinace se v krátkém časovém sledu znovu zapojil také Sommer, který konstruktivní rozehrávkou oslovil svého kolegu Gintera, jenž pro změnu přenášel hru.
18'
Ta ani v tomto případě nepřinesla nic nebezpečného, naopak se Mohuč pouštěla do rychlého protiútoku, při kterém se St. Justemu povedlo vybojovat aut.
17'
Krátce po rozehrávce jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte v podání napadajícího Boëtiuse. Herrmann si tak vyzkouší provedení další standardky.
16'
Wendt si nechtěl komplikovat život a raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na kopačku brankáře Sommera. Ten do kombinace zapojil také kolegu Jantschkeho.
15'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostávají hosté! Lainerovi se na pravém křídle povedlo zpracovat nahrávku, načež sám centroval do pokutového území. Po souboji Embola se míč odrazil k volému LARSI STINDLOVI, který z blízkosti překonal brankáře Zentnera.
15'
Mönchengladbach postupoval středem hrací plochy, kde si nedovoleným způsobem počínal domácí Latza. To znamená, že Borussia se chopí volného kopu.
14'
Prudký odkop pro změnu směřoval na levou stranu, kde se nacházel právě Brosinski. Nejvýše do vzduchu se ale dostal Lainer, který se pokoušel najít Herrmanna.
13'
Posléze to příliš nevyšlo Brosinskimu, který si předkopl míč daleko od kopačky, načež ho už nedokázal zastihnout. Vhazovat tak bude moci zadák Jantschke.
12'
Domácí brankář Zentner dalším bleskovým výhozem tentokráte oslovil středopolaře Malonga, který raději uklidnil hru. Mohuč tak kombinuje na vlastní polovině.
11'
Hlavní sudí ponechal domácím výhodu. Útočný výpad Mohuče tak mohl pokračovat, na pravém křídle to Mateta zkoušel centrem po zemi, který si našel Elvedi.
10'
Na opačné straně se k sympatickému střeleckému pokusu dostal Herrmann, který to zkoušel z velkého úhlu, avšak na brankáře Zentnera nakonec nevyzrál.
9'
Snadná práce pro brankáře Sommera, který si v poklidu vzal míč do svých rukavic, načež prudkým výhozem našel u pravé autové lajny osamoceného Lainera.
8'
Nahrávka za obranu měla nastartovat domácího Matetu, který se ovšem do pokutového území nedostal. Na hranici šestnáctky se povedlo zakročit Jantschkemu.
7'
První zákrok pro domácího brankáře Zentnera, který si poradil se zakončením z kopačky Kramera. Ten to zkoušel placírkou, jenomže mířil doprostřed.
6'
Brosinski si vzal na starost provedení autového vhazování z levé strany, které ovšem zpět za postranní lajnu vracel Lainer. Mohuč tak bude znovu vhazovat.
5'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, o který se postaral hostující Herrmann. Ten svůj centr poslal na přední tyč, kde se povedlo zakročit Öztunalimu.
4'
Posléze se málem do vyložené šance dostal domácí Quaison, který se již tlačil do zakončení, jenomže na poslední chvíli ho čistým zákrokem zastavil Ginter.
3'
Hned v úvodu prvního poločasu si pro nahrávku seběhl hostující Embolo, který se ještě zpětnou nahrávkou pokoušel najít Reitze, což se mu ale nepovedlo.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski – Latza, Kunde Malong – Öztunali, Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Burkardt, Hack, E. Fernandes, Či Tong-won, Nebel, Mwene.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi – Lainer, Kramer, Stindl, Reitz, Wendt – Herrmann, Embolo.
Náhradníci: Sippel – Binsibajní, J. Hofmann, Lang, Pléa, Neuhaus, Thuram, Traoré, H. Wolf.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Grudzinski.
Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně stojí mírný favorit tohoto zápasu, kterým je Mönchengladbach. Borussia rovněž neprožívá úplně nejlepší vstup do letošního ligového ročníku, hostující tým tohoto zápasu momentálně okupuje jedenáctou pozici, což značí spodní polovinu tabulky. Mönchengladbach do této chvíle dokázal nasbírat pouze pět bodů, avšak v případě výhry se klidně může vyškrábat na pohárové pozice. Borussia přitom prohrála pouze jedinkrát, další dva zápasy přinesly remízu, navíc jeden dokonce skončil výhrou. Bylo tomu tak proti Kolínu, který prohrál výsledkem 1:3.
1. FSV Mohuč 05

Fotbalisté Mohuče neprožívají vůbec dobrý vstup do letošního ročníku, po čtyřech odehraných duelech se totiž nacházejí na poslední, tedy osmnácté pozici. Mohuč jako jediný z týmů ještě nedokázala sebrat ani jeden bod, na svém kontě má tedy hned čtyři porážky a nelichotivé záporné skóre 2:12. Mohuč hned v prvním kole nestačila na favorizované Lipsko, kterému podlehla výsledkem 1:3. Ani první domácí utkání se nesetkalo s úspěchem, tentokráte s výhrou 4:1 odjel nováček Stuttgart. Debakl navíc přišel na půdě Unionu Berlín, kterému se povedlo vyhrát 4:0. Jedinou branku poté nabídl souboj s devátým Leverkusenem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FSV Mohuč 05 a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.