Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Stuttgart - 26. září 2020   15:30

Mainz
13' Quaison (Mateta)
1:4
(1:1)
Stuttgart
45' Wamangituka  (G. Castro) • 61' Didavi  (Kalajdžić) • 80' Klimowicz  (Wamangituka) • 86' Kalajdžić
Mainz
Zentner – Baku, St. Juste, Niakhaté, Brosinski (82. Burkardt) – Latza (C), Barreiro (69. Öztunali) – Onisiwo, Boëtius (82. Hack), Quaison – Mateta (86. Nebel).
Dahmen – Lavalée, Mwene, Öztunali, Hack, Tauer, Nebel, Abass, Burkardt.
Daniel Schlager
OPEL ARENA, Mohuč
3 403 diváků
Stuttgart
Kobel – Stenzel, Anton, Kempf – Endo – Wamangituka (83. Massimo), G. Castro (C) (74. Klimowicz), Mangala (87. Klement), Sosa – Kalajdžić (87. Al Ghaddioui), Didavi (82. Coulibaly).

Zápas 2. kola Bundesligy mezi Mohučí a Stuttgartem je u konce. Hosté zaslouženě zvítězili a navíc poměrně vysokým rozdílem 4:1. Mohuč sice šla do vedení, ale těsně před pauzou vyrovnal Wamangituka. V 61. minutě se blýskl Didavi a v úplném závěru ještě přidali branky Klimowicz s Kalajdžičem. Viděli jsme také červené karty na obou stranách, takže se rozhodně bylo na co dívat.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.
90+3'
90+2'
Nastavovaly se pouze dvě minuty, takže v tuto chvíli nám probíhá poslední minuta klání. Mohuč drží míč ve své moci.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Pascal Stenzel (VfB Stuttgart). Také hosté dnešní zápas dohrají v deseti, ale mrzet je to moc nemusí. Stenzel šel do souboje až přehnaně tvrdě a také on viděl červenou kartu za druhé žluté napomenutí.
88'
Mohuč se ještě snažila zmírnit náskok hostů, ale přes dobře postavenou obranu Stuttgartu nepřešla.
87'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Philipp Klement.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Hamadi Al Ghaddioui.
86'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté si závěr dnešního utkání užívají. V tuto chvíli přidávají už čtvrtý gól do sítě Mohuče. První rána z vápna skončila na břevně, od kterého se míč odrazil k volnému útočníkovi. SAŠA KALAJDŽIĆ si balón zpracoval a poté jej poslal nechytatelně k tyči. 1:4. Bez asistence.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Paul Nebel.
85'
Jean-Philippe Mateta si vzal na starost rozehrání přímého kopu. Rána to sice špatná nebyla, ale zamířila pouze do středu brány, takže Kobel si s přehledem poradil.
83'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Roberto Massimo.
82'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Tanguy Coulibaly.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Jonathan Burkardt.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Alexander Hack.
80'
Hosté přidávají z rychlého přečíslení další gól, kterým zřejmě zpečetili svůj dnešní tříbodový zisk. MATEO KLIMOWICZ si počkal na přihrávku Wamangituky a následně pádil sám na bránu. Brankáře domácích překonal rychlou kličkou a poté už jen posunul míč do prázdné brány. 1:3. Asistence: Silas Wamangituka.
79'
Daniel Didavi mohl vyrazit vpřed, ovšem velmi nepřesně posléze nacentroval. Míč si bez problémů sebral Zentner.
77'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05). Pořádná komplikace pro Mohuč. Niakhaté předvedl další faul za žlutou kartu, což znamenalo kartu červenou. Domácí se tak budou tlačit za vyrovnáním pouze v deseti.
77'
Danny Latza zastavil nedovoleným způsobem svého protihráče. Kopat se bude proti brance domácích.
75'
Stuttgart už není tak aktivní. Je celkem jasné, že v závěrečných minutách zápasu bude tlačit Mohuč.
74'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Mateo Klimowicz.
73'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Castro (VfB Stuttgart).
73'
Mohuč získala klid nad míčem a hned si vytvořila zajímavou šanci k vyrovnání. Levin Öztunali pálil technicky levačkou z hranice velkého vápna, míč ale zamířil jen pár centimetrů nad břevno.
72'
Sudí Schlager viděl nedovolený zákrok. Provinil se stoper Stuttgartu Marc-Oliver Kempf.
71'
Jean-Paul Boëtius vypálil z velké dálky. Přízemní pokus záložníka Mohuče ale skončil zhruba dva metry vedle pravé tyče.
70'
Fanoušci Mohuče hlasitě podporují své hráče. Právě domácí za chvíli uvedou míč do hry autovým vhazováním.
69'
Žlutou kartu dostává Orel Mangala (VfB Stuttgart).
69'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Levin Öztunali.
69'
Náznak tlaku domácích ale skončil nepřesností. Balón se dostal do zámezí a Borna Sosa za okamžik rozehraje aut.
67'
Daniel Brosinski centroval do vápna. Spoluhráče ale najít nedokázal.
66'
Mohuč se už dokázala vymanit z obranné poloviny, ale fotbalisté Stuttgartu včas dostupují hráče v červených dresech.
65'
Po rohovém kopu hostů se dostal k hlavičce Endo. Záložník Stuttgartu jen těsně minul bránu.
63'
Hosté se logicky mnohem více zatáhli. Mohuč si však neví rady s tím, jak by mohla důslednou obranu Stuttgartu překonat.
61'
Hosté otáčejí průběžný stav! Wataru Endo vyslal perfektní průnikovou přihrávku na Kalajdžiče, jenž ještě u zadní tyče uvolnil DANIELA DIDAVIHO, který zakončoval do opuštěné brány. Stuttgart předvedl opravdu pěknou akci, která zaslouženě končí druhým gólem. 1:2. Asistence: Saša Kalajdžić.
60'
Sosova střela moc povedená nebyla. Zamířila celkem daleko od pravé tyče z pohledu brankáře Zentnera.
59'
Domácí nikam nespěchají. Krajní obránce Bote Baku za okamžik rozehraje autové vhazování.
58'
Karim Onisiwo byl ostře atakován. Chvíli zůstal ležet na trávníku, ale lékařské ošetření potřebovat nebude.
56'
Hostující trenér Matarazzo viděl za protesty žlutou kartu.
56'
Didavi rozběhl Wamangituku, jemuž však nevyšel pokus o centr. Ofenzivní hráč Stuttgartu byl včas vystínován bránícím hráčem.
55'
Přihrávku na Matetu dokázal brankář Gregor Kobel zastavit ve svých rukavicích. Následně celkem povedeně rozehrál.
55'
Pokus o rychlý protiútok v podání hostů byl zastaven vracejícími se hráči Mohuče.
54'
Domácí setrvali ve vápně hostů, ale zatím moc nebezpeční nejsou.
53'
Jenže Mohuč rozehrála na krátko velice špatně. Sama sebe dostala z výhodné střelecké pozice.
52'
Žlutou kartu dostává Pascal Stenzel (VfB Stuttgart).
52'
Quaison byl poblíž vápna faulován. Domácí tak budou rozehrávat celkem zajímavý přímý kop.
52'
Mohuč drží míč na svých kopačkách a momentálně si přihrává mezi svými defenzivními hráči. Stuttgart však poctivě presuje.
51'
Robin Quaison zvládl kličku. Následně se hnal dopředu, ale svému spoluhráči nepředložil úplně nejlepší přihrávku do útočného postavení.
50'
Mateta si šikovně podržel míč ve středu pole a poté přesně přihrál do strany. Mohuč tak dokázala podržet důležitý balón.
49'
Silas Wamangituka si naváděl míč na střed, ale posléze nepřihrál zrovna nejlépe. Jeho myšlenku bránící hráči dokázali přečíst.
48'
Stuttgart začal druhý poločas taktéž lépe. Je usazen na polovině svého dnešního soupeře.
47'
Didavi rozběhl Sosu, jenž rychle vyrazil vpřed. Přes pravého beka Mohuče se však nedostal.
46'
Saša Kalajdžić si nabíhal na dlouhý centr, který však skončil v rukavicích domácího brankáře. Robin Zentner poté rozehrál do strany.
46'
Úvodní poločas nám skončil. Stuttgart byl lepším celkem a v poslední minutě první půle zaslouženě vyrovnal. Mohuč se ve 13. minutě prosadila ze své první šance a poté byla pár minut na koni. V závěru poločasu se ale hosté znovu dostali do tempa a zásluhou Wamangituky srovnali.
45+1'
45'
Stuttgart dává gól do šatny, kterým srovnává průběžný stav utkání. SILAS WAMANGITUKA si na pravé straně počkal na chytrou přihrávku Castra a poté z prvního doteku zakončil přesně k zadní tyči. Zentner neměl šanci zasáhnout, neboť tato střela byla velmi přesná. 1:1. Asistence: Gonzalo Castro.
43'
Brosinského centr ale moc úspěšný nebyl, naopak na druhou stranu se teď vydávají hosté.
43'
Walter Endo fauloval, protože si pomohl zatáhnutím za dres. Přímý volný kop tak budou mít k dispozici domácí.
41'
Wamangituka se chtěl prosmýknout mezi obránci domácích, ale až zbytečně vzal tuto situaci na sebe. Rozhodně mohl přihrávat, neboť druhou stranu hřiště měl zcela otevřenou.
40'
Tempo hry se trochu uklidnilo. Hosté drží míč na svých kopačkách a ještě před koncem poločasu se snaží něco vymyslet.
38'
Po faulu Niakhatého se hosté dostali k rozehrávce standardní situace. Balón si postavil Castro, jehož centr však obrana Mohuče s přehledem odvrátila.
37'
Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05).
36'
O minutu později se dostal na druhé straně ke střele Wamangituka. Krajní záložník Stuttgartu ale neseřídil svá mířidla ideálně. Bránu totiž minul.
35'
Hra se v rychlosti přenesla na druhou stranu. Také Mohuč bude rozehrávat od rohového praporku. Jedná se o teprve druhý rohový kop Mohuče v tomto utkání.
34'
Didavi si hledal prostor u zadní tyče, jenže Wamangitukův míč nebyl přesný tak, aby jej mohl útočník hostů zakončit.
33'
Endo se při další snaze zakončit provinil útočným faulem. Sudí Schlager celou situaci moc dobře viděl, a proto zapískal. Žlutou kartu ale zatím nerozdal.
32'
Sosa centroval po rozehrávce na krátko. Obrana Mohuče ale zapracovala jako jeden muž a míč až na hranici malého vápna nepustila.
31'
Wamangituka je v úvodní půlhodině velice aktivní. Znovu se snažil obejít hráče soupeře, ale na ně nakonec nevyzrál. Následovat bude další roh Stuttgartu.
29'
Didaviho pokus z uctivé vzdálenosti bránu Mohuče minul. Následovat bude odkop, o který se postará Zentner.
27'
Mangala vyslal ze své pravé nohy zajímavý centr na hranici šestnáctky, odkud však hostující hráči zakončit nedokázali. Naopak obránce Brosinski zapracoval velmi dobře, balón hostům odkopl.
25'
St. Juste musel faulovat na polovině hřiště. Hlavní rozhodčí tento zákrok moc dobře viděl a dle očekávání přerušil hru.
24'
Jean-Paul Boetius jen těsně minul pravou tyč z pohledu brankáře Kobela. Jednalo se o další zajímavou příležitost domácích, kterým poslední minuty patří. Nyní bude Stuttgart rozehrávat od své brány.
22'
Matetův centr ze strany adresáta nenašel. Stuttgart se následně osvobodil odkopnutím míče do zámezí.
21'
Mohuč se vzepřela a znovu předvedla poměrně rychlou akci na jeden dotek. Až ke střele se ale opět nedostala.
20'
Quaison zamířil dopředu, ale přes obránce Stenzela se ke střele nedostal. Jeho navedení míče na střed hřiště ale sneslo poměrně vysoké parametry.
18'
Stuttgart se po zisku míče opět vydal na polovinu svého soupeře, ale tentokrát centr ani střela nepřišla. Obranná čtveřice má v úvodu střetnutí plné ruce práce.
16'
Obrana Mohuče si znovu poradila s centrem Castra od rohového praporku. Územní převaha hostů pokračuje, jenže do vedení šli domácí.
15'
Sosa se znovu zmocnil míče u postranní čáry a poté předvedl několik zajímavých kliček, až k centrovanému míči se ale nedostal.
13'
Mohuč právě vstřelila branku!
Přestože Mohuč v úvodu moc aktivní nebyla, tak nakonec se dostává do vedení! Útočník Mateta posunul míč hlavou ke vzdálenější tyči, u které si dokonale poradil ROBIN QUAISON, jenž balón do opuštěné branky dorazil. 1:0. Asistence: Jean-Philippe Mateta.
12'
Rychlá pobídka domácích do brejkové situace byla přečtena bránícím hráče. Stuttgart tak může zamířit vpřed.
10'
Mohuč po dalším rohovém kopu znovu jen odkopává. Úvodních deset minut dnešního střetnutí jednoznačně patří nováčkovi nejvyšší soutěže.
9'
Sosa se dostal k centru z pravé strany. Svůj míč ale nenačechral úplně nejlépe.
8'
Stuttgart se opět dostává k rozehrávce rohového kopu. Castro vybídl Wamangituku, jehož střelu domácí zablokovali. Míč se poté dokutálel do zámezí.
6'
Úvodní aktivita hostů neutichá. Nyní to zkoušel individuální akcí Wamangituka, jenže na bránící hráče Mohuče si nepřišel. Klička mu nevyšla dle představ.
4'
Nepříliš důraznou hlavičku Wataru Enda po rohovém kopu Castra dokázal Zentner celkem v pohodě zastavit.
3'
Latza byl při jednom ze soubojů ve středu pole až příliš důrazný. Připsal si tak první nedovolený zákrok tohoto klání.
3'
Stuttgart se probojoval k prvnímu rohovému kopu, ovšem žádný z hostujících hráčů se k úvodnímu zakončení nedostal.
2'
V úvodní minutě začal na míči hostující celek. Nákop stopera Antona ale skončil na hlavě kapitána Latzy, jenž rychle rozehrál do strany.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Baku, St. Juste, Niakhaté, Brosinski – Latza (C), Barreiro – Onisiwo, Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Lavalée, Mwene, Öztunali, Hack, Tauer, Nebel, Abass, Burkardt.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf – Endo – Wamangituka, G. Castro (C), Mangala, Sosa – Kalajdžić, Didavi.
Náhradníci: Bredlow – Kamiński, Karazor, Čurlinov, Coulibaly, Klement, Massimo, Al Ghaddioui, Klimowicz.

Rozhodčí: Daniel Schlager.
1. FSV MOHUČ 05

Mohuč se v minulé sezoně umístila na 13. příčce. Tento klub hrál v uplynulých čtyřech sezonách vždy o záchranu, ale také platí, že pokaždé se umístil v rozmezí 12. až 15. místa. Přestože Mohuč většinou hraje v druhé polovině tabulky, tak poslední sestup z Bundesligy přišel na jaře 2007. V 1. kole Mohuč prohrála v Lipsku, na půdě účastníka Ligy mistrů padla výsledkem 1:3. O jedinou branku Mohuče se postaral útočník Jean-Philippe Mateta. V přípravných duelech prohrál tým trenéra Achima Beierlorzera hned třikrát ze čtyř zápasů. Dvakrát třeba nestačil na Hoffenheim poměrem 1:2.
VfB STUTTGART

Stuttgart v minulém ročníku postoupil zpět do nejvyšší soutěže, takže hned po pádu do druhé ligy se dokázal zmátořit a ze druhého místa postoupit. Svěřenci kouče Pellegrina Matarazza úvodní zápas Bundesligy prohráli poměrem 2:3 na domácí půdě s Freiburgem. Příprava však vyšla VfB opravdu skvěle. Stuttgart v pěti zápasech vyhrál a jen jednou prohrál, navíc proti silnému Liverpoolu. V dalších přípravných zápasech dokázal porazit například Hamburg, Bielefeld nebo Štrasburk.
Vzájemné zápasy z minulých let

19.01.2019 Stuttgart – Mohuč 2:3
26.08.2018 Mohuč - Stuttgart 1:0
20.01.2018 Mohuč - Stuttgart 3:2
19.12.2017 Mohuč - Stuttgart 3:1 *
26.08.2017 Stuttgart - Mohuč 1:0

* Zápas označen hvězdičkou se odehrál v rámci domácího poháru. Ostatní zápasy spadají do Bundesligy.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z německé Bundesligy. V rámci 2. kola nového ročníku se dnes představí celky 1. FSV Mohuč 05 a VfB Stuttgart. Zápas začíná v 15:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.