Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Werder - 19. prosince 2020   15:30

0:1
(0:0)
Werder
90' Dinkci  (Chong)
Mainz
Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C) – E. Fernandes (85. Či Tong-won), Boëtius, Kunde Malong (69. Barreiro), Stöger (79. Latza), Caricol – Mateta (79. Onisiwo), Quaison.
Winkmann – Bandurski, Thomsen
OPEL ARENA, Mohuč
Werder
Pavlenka – Groß, Toprak (54. Veljković), Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Möhwald, Schmid (85. Dinkci), Augustinsson – Sargent, Osako (72. Chong).
Kapino – Agu, Erras, Chong, Mbom, N. Moisander, Veljković, Woltemade, Dinkci.

Dnešní zápas je u konce. Dlouho šlo o vyrovnanou taktickou bitvu, kterou v samém závěru zápasu rozhodli dva střídající hráči. Milimetrový centr vyslal Chong a přesnou hlavičkou skóroval Dinkci. Brémy se po zisku třech bodů usadily na 12. pozici, naopak Mohuč zůstává nadále předposlední.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Christian Groß (Werder Brémy).
90+4'
Hosté se nyní nesmírně zlobí, neboť na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Werderu a domácí přesto pokračovali v útočné akci. Na konci byl Onisiwo, jenž se mezi tři tyče netrefil.
90+4'
Mohuč se dostala k balónu, ale čas plyne neúprosně rychle. Tohle budou mít domácí nesmírně složité.
90+3'
Brémy se snaží držet míč co nejdál od branky Pavlenky a zatím se jim to daří na výbornou.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Werder právě vstřelil branku!
Brémy zřejmě rozhodují zápas! Z pravé strany vyslal fantastický centr bývalý hráč Manchesteru United Chong, EREN DINKCI se do něj položil a hlavou usměrnil míč do branky! Tak tahle dvě střídání vyšla Brémám skutečně na výbornou.
89'
Centrovaný míč Mohwalda nebyl špatný, ale obrana domácích si jej postrážila a odvrátila míč daleko od branky.
88'
Werder bude mít po faulu Niakhateho zajímavou standardní situaci. Míč leží dobrých třicet metrů od branky a ve vápně Mohuče už se hromadí většina hráčů.
87'
Jeden z domácích se k hlavičce dostal, ale zakončení zblokovala hromada těl, která stála před brankářem.
86'
Je tu roh pro Mohuč. Dočkáme se v závěru zápasu prvního gólu?
85'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Eren Dinkci.
85'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Či Tong-won.
85'
Vypadá to, jak kdyby se oba týmy spokojily s bodem. Nyní už je to spíše taktická bitva.
82'
Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05).
80'
Ve druhém poločase jsme skutečně příliš mnoho šancí neviděli. Nyní se jeden z hostujících ukopl o dobrých pět metrů vedle.
79'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Danny Latza.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Karim Onisiwo.
77'
Míč se odrazil na hranici velkého vápna, kde byl nachystaný Eggstein. Jeho střela ale skončila úplně mimo.
76'
Werder si vypracoval výhodu rohového kopu. Uvidíme první gól zápasu?
74'
Další standardní situace pro Werder na útočné polovině, tentokrát se nedovoleným zákrokem provinil Mateta.
73'
Střídající Chong rozběhl rychlou akci a byl zastaven Barreirem nedovoleně, druhý jmenovaný vidí žlutou.
72'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Tahith Chong.
69'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Kunde Malong, přichází Leonardo Barreiro.
67'
Odražený míč si za hranicí velkého vápna našel Mohwald, ale jeho pokus skončil snad deset metrů nad brankou.
65'
Rychlá akce hostí ztroskotala na nepřesném pasu Eggsteina do vápna. Brémy si ale ihned míč vybojovaly zpět.
63'
Hosté se následně ještě ke dvěma centrům dostali, ale ani jeden nepřinesl nic, co by stálo za zmínku.
62'
Míč si postavil Augustinsson, ale jeho centrovaný míč odvrátil Mateta.
62'
Hodinka hry je za námi, Werder bude zahrávat rohový kop.
61'
Mohwald je již za postranní čarou, může se pokračovat.
60'
Mohwaldovi nepříjemně přišlápl nohu Malong, první jmenovaný už je v péči lékařů.
58'
Osako napřáhl z dobrých dvaceti metrů, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců.
57'
Mohwald lacině ztratil míč na útočné polovině, Mohuč bude vhazovat.
56'
Werder hraje s míčem u středové čáry, zatím se na útočnou půlku příliš nežene.
54'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Miloš Veljković.
53'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku leží zraněný Toprak.
52'
Domácí vstoupili do druhé půle o mnoho aktivněji. Nyní se Quaison dostal s míčem do vápna, ale jeho finální přihrávka nebyla přesná.
50'
Eggestein zatáhl za ruční brzdu a zastavil slušně rozběhnutý brejk soupeře za cenu žluté karty.
49'
Ve vápně se k míči dostal úplně osamocený Fernandes, ale při zakončení podklouzl, a tak mohl zůstat Pavlenka úplně klidný.
47'
Mohuč se sice dostala k vápnu soupeře, poté se ale sama třemi zpětnými přihrávkami dostala až do vápna vlastního.
46'
V prvním poločase byli hosté aktivnějším týmem, co se útočné hry týče. Na branku Zentnera také vyslali hned šest střel, zatímco domácí se mezi tři tyče trefili pouze jednou. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, zůstaňte s námi!
45+1'
45'
Rozhodčí nebude nastavovat ani minutu.
43'
Po rychlé kombinaci se k centru z pravé strany dostal Fernandes, ale brankář Pavlenka vyběhl a míč zachytil do náruče.
42'
Mohuč bude po faulu na Malonga rozehrávat na útočné polovině. Právě Malong je nejrychlejším hráčem domácích, dnes běžel rychlostí téměř 33 km/h.
40'
Pozornost brankáře Zentnera vyzkoušel Osako, ale střela neměla dostatečnou razanci, aby brankáře domácích ohrozila.
38'
Werder se nyní hnal do rychlého kontru, ale nic z toho nebylo, neboť Gebre Selassie zvolil zpětnou přihrávku.
37'
Mohuč nyní hraje s míčem po celé šíři hřiště, nicméně pouze v pozicích, odkud se nedá vstřelit gól.
35'
Hosté zahrávali rohový kop, ale centr Augustinssona zneškodnil brankář.
33'
Obrana domácí Mohuče dokázala uhlídat centrovaný míč, a tak si na úvodní gól budeme muset počkat.
32'
Tohle byla solidní rána! Obránce Friedl vyslal dělový projektil ze střední vzdálenosti a brankář Zentner se musel činit. Bude z toho roh Werderu.
31'
Centr z levé strany pouze prolétl vápnem, a tak bude Pavlenka odkopávat od branky.
30'
Centrovaný míč odvrátila pozorná obrana hostujících Brém. Domácí si následně ale míč ihned vybojovali zpět a pokračují v útoku.
29'
Domácí budou zahrávat standardní situaci z dobrých třiceti metrů.
27'
Mohuč sice drží míč na útočné polovině, ale zatím pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
25'
Domácí zahrávali rohový kop z pravé strany. K hlavičce se dostal Josh Sargent, ale jeho zakončení nemělo důraz.
23'
Romano Schmid se už už dostával ke střele zpoza vápna, na poslední chvíli ale o míč přišel.
22'
Werder zahrával z levé strany standardní situaci, ale centr nebyl přesný.
20'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat fotbalisté Mohuče.
19'
Domácí podnikli další útočný výpad, ten tentokrát zastavil čistým obranným zákrokem Ludwig Augustinsson.
17'
Zpoza vápna napřáhl ke střele Robin Quaison, jeho rána ale jen prolétla nad břevnem branky Brém.
16'
Po trochu pomalejším úvodu začínají fotbalisté Mohuče soupeři zatápět. Jejich další centr z levé strany dokázali hosté ubránit.
14'
Pavlenka tentokrát zasahovat nemusel, ale tlak Mohuče ještě pokračuje rohový kopem.
13'
Domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany.
12'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Jerry St. Juste a Pavlenka znovu musel předvést zákrok.
10'
Josh Sargent dostal na hrot přihrávku na paty, takže nemohl ideálně zpracovat míč.
9'
Hosté zastavili akci Mohuče ještě v zárodku, ale pak zase rychle přišli o míč.
8'
Robin Quaison si dobře pokryl míč a byl faulovaný, takže obrana Mohuče si může na chvíli oddechnout.
7'
Hostům jednoznačně patří začátek utkání, Mohuč má problém dostat se s míčem za půlku.
5'
Centr Werderu z levé strany chytil přesvědčivým zákrokem do svých rukavic český brankář Jiří Pavlenka.
5'
Brémy se pokusili o rychlou akci středem pole, tu ale za cenu faulu zastavil Jean-Paul Boëtius.
4'
Hosté jsou dála aktivní, tentokrát měli autové vhazování v blízkosti pokutového území.
3'
Před branku Mohuče letěl z levé strany centr, ale nikdo z domácích se do zakončení nedostal.
2'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat domácí fotbalisté.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C) – E. Fernandes, Boëtius, Kunde Malong, Stöger, Caricol – Mateta, Quaison.
Náhradníci: Dahmen – Abass, Barreiro, Brosinski, Burkardt, Či Tong-won, Kilian, Latza, Onisiwo.

Werder Brémy: Pavlenka – Groß, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Möhwald, Schmid, Augustinsson – Sargent, Osako.
Náhradníci: Kapino – Agu, Erras, Chong, Mbom, N. Moisander, Veljković, Woltemade, Dinkci.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Thomsen.
Z obou stran se dá tedy očekávat snaha o zodpovědné a ubojované utkání, přesto vzájemné zápas slibují atraktivnější podívanou. Ve čtyřech ze šesti posledních duelů padly alespoň tři branky, třikrát čtyři a jednou pět!

V posledním vzájemném souboji z června letošního roku se radovala domácí Mohuč, která díky vydařené první půli zvítězila 3:1. Brémy však na půdě 1. FSV umí, protože tu vyhrály už osm ze čtrnácti ligových duelů.
Už pohled na tabulku hovoří jasně. Mohuč čeká důležitý boj o záchranu, protože domácí se krčí na předposledním místě tabulky se ziskem šesti bodů a jedinou výhrou. Hůř je na tom pouze rozložené Schalke, u něhož se dá očekávat vzestup. Mohuže však doplácí na špatnou defenzivu a na triumf čeká už čtyři duely!

O nic lépe na tom jsou Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theem Gebre Selassiem. Ty sice mají o pět bodů více, ale prohrály už čtyřikrát v řadě! Werder střídá lepší výkony s horšími, a když na konci listopadu senzačně remizoval na Bayernu, připsal si už pátou remízu 1:1 za sebou!
Všem fanouškům bundesligy přeji příjemné sobotní odpoledne! V předvánočním čase nás čeká 13. kolo, v němž se fotbalisté Mohuči utkají s Brémami.