Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Freiburg - 3. dubna 2021   20:30

Mönchengladbach
53' Thuram (Stindl) • 60' Thuram (Kramer)
2:1
(0:1)
Freiburg
10' Sallai  (Demirović)
Sommer – Lainer, Ginter, Beyer, Wendt (82. Lazaro) – Kramer, Neuhaus – H. Wolf (46. Zakaria), Stindl (C) (90. Herrmann), Thuram (76. Embolo) – Pléa.
Sippel – Jantschke, Herrmann, Embolo, Lang, Lazaro, Zakaria, Traoré.
Dingert – Kempkes, Gerach
Borussia-Park, Mönchengladbach
Freiburg
F. Müller – Lienhart (68. Heintz), K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid, Santamaría, Keitel (89. Haberer), Günter (C) – Sallai (76. Burkart), Demirović (89. Petersen), Höler.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:14.
Dramatický souboj o sedmé místo nakonec i se štěstím zvládla lépe Borussia Mönchengladbach, když poráží Freiburg 2:1 po otočce ve druhém poločase, kterou svými brankami zařídil Marcus Thuram.

Hosté ve druhém poločase nepředvedli skoro nic, na konci však byli blízko vyrovnání, respektive jej dokonce docílili, avšak radost jim sebral videorozhodčí, který viděl ofsajd Lucase Hölera v úvodu celé akce.
90+6'
90+6'
Hölerův ofsajd na levém křídle byl potvrzen, branka Freiburgu neplatí.
90+5'
Freiburg právě vstřelil branku!
Dramatický závěr! Hostům se povedla výborná kombinace, kterou dvacet sekund před koncem přesnou trefou završil KEVEN SCHLOTTERBECK, ještě se ale řeší velmi pravděpodobné ofsajdové postavení Lucase Hölera v úvodu celé gólové akce!
90+4'
Schmidovi se přeci jen povedlo odcentrovat, Zakaria odrazil míč k Habererovi, tomu se nepovedlo přesně přihrát.
90+3'
Nastavený čas už se přesunul do své druhé poloviny, Freiburgu se nedaří dostat se k míči, natož nějak ohrozit Sommera.
90+1'
Největší rychlost dnes naměřili hostujícímu kapitánovi Christianu Günterovi (33,28 km/h).
90+1'
Rozhodčí Dingert oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Patrick Herrmann.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Janik Haberer.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
89'
Hosté ještě dohráli akci ke Keitelově střele, ta však míří přímo k Sommerovi.
88'
Schmid se rozběhl po pravém křídle, pak ale nepřesně centroval.
88'
Už se hraje dlouho bez přerušení, Petersen tak stále stojí u postranní čáry.
87'
Santamaría se pokusil přenést hru doleva ke Günterovi, před ním se však dostal k míči Lainer.
85'
K dlouhému výkopu brankáře Müllera se nedostal Demirović, hosté mezitím chystají střídání, do hry se dostane Nils Petersen.
83'
Stindl po Kramerově přiťuknutí střílel z volného kopu jen do zdi.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Valentino Lazaro.
82'
Mönchengladbach se usadil u pokutového území hostů, akce domácích je přerušena velmi ostrým zákrokem Güntera na Gintera, následuje žlutá karta pro hostujícího kapitána.
80'
Kramer dostává žlutou kartu za stažení Hölera.
78'
Po přetaženém centru domácích se do zakončení tlačil Stindl, ovšem nepříjemným šlapákem jen trefil bránícího Heintze, jenž zprvu podskočil míč.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Nishan Connell Burkart.
76'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Breel Embolo.
75'
Po Günterově centru je zásah rukou odpískán hostujícímu Guldemu.
75'
Standardní situace pro Freiburg, u míče jsou připraveni Schmid s Günterem.
73'
Střídání chystá také Borussia, u postranní čáry je připraven Breel Embolo a čeká na přerušení hry.
72'
Günterův centr z levého křídla domácí defenziva odvrací.
70'
Potvrzeno, branka Borussie neplatí. Původně avizovaný ofsajd byl nesprávně odmáván, druhá vlastní branka Santamaríii však stejně není uznána kvůli Lainerově faulu na Guldeho.
69'
Jasné je, že Stindl v ofsajdu nebyl, rozhodčí Dingert však ještě řeší, zda-li gólu nepředcházel faul Lainera na Guldeho.
68'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Dominique Heintz.
68'
Lars Stindl dostal přesnou přihrávku na pravé křídlo, pak si jeho přihrávku srazil do vlastní branky Baptiste Santamaría, Stindlovi však je zpětně máván ofsajd.
66'
Matthias Ginter už je na nohou, kontroluje si stav svých zubů po úderu Hölerovy kopačky.
64'
Lucas Höler vysoko zdviženou nohou trefil do obličeje Gintera, ten je pořádně otřesen. Höler se stejně jako Demirović dnes vykartoval pro páteční zápas v Bielefeldu.
63'
Do další šance se dostal Marcus Thuram, i ten ale minul branku Freiburgu.
62'
Neuhausova přízemní střela z dálky byla nepřesná, proletěla vedle hostující branky.
62'
Thuramovi je po pasu z vlastní poloviny máváno postavení mimo hru.
61'
Útočná snaha Freiburgu končí nedovolenou hrou rukou Santamarii u postranní čáry.
60'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Borussia zcela otáčí průběh zápasu! Christoph Kramer vysunul do brejku MARCUSE THURAMA, ten přetlačil nedůrazně bránícího Lienharta, pak obešel brankáře Müllera a zakončil do prázdné branky!
58'
Denis Zakaria se uvolnil na pravém křídle, pak se ale ukopl při pokusu o centr a nasměroval míč za branku.
57'
Alassane Pléa se rozběhl po levém křídle, následná přihrávka před branku se neujala a domácím už se zakončit nepovedlo.
55'
Marcus Thuram je při chuti, znovu se tlačil do pokutového území, kde se pokusil zaseknout míč kolem Schlotterbecka, vystřelit se mu ale nepovedlo.
54'
Ještě se u videa ověřovala těsná pozice Marcuse Thurama, z ofsajdového hlediska vše ale bylo v pořádku.
53'
Borussii se velmi šťastně povedlo vyrovnat! MARCUS THURAM se před brankou snažil zahrát míč přes hlavou za sebe, Baptiste Santamaría si jej nešťastně srazil do vlastní branky!
52'
Laimer dostihl dlouhou přihrávku na pravém křídle, pak se snažil kolem brankáře Müllera zakončit takřka z nulového úhlu, mířil však jen do boční sítě.
51'
Pléovi se nepovedlo vysounout kolmicí Thurama, do přihrávky vpadl Baptiste Santamaría.
49'
Pléa potáhl míč po hranici pokutového území, ke střele jej ale nepustil Santamaría.
48'
Lainerův centr našel v pokutovém území Pléu, jeho hlavičku pokryl brankář Müller.
47'
Po souhře s Neuhausem se Thuram snažil prostrčit míč do pokutového území na Kramera, blíže k balónu ale měl Keven Schlotterbeck.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Denis Zakaria.
46'
Domácí zřejmě budou do druhého poločasu střídat, o přestávce se velmi čile rozcvičoval Denis Zakaria.
Freiburg byl v prvním poločase v Mönchengladbachu jasně nebezpečnějším týmem, když hrozil především z brejků a jeden z nich dokázal proměnit Roland Sallai. Ten pak v další obrovské šanci nepřekonal Sommera a domácí brankář se v samém závěru prvního poločasu zaskvěl i proti Lucasovi Höllerovi.
45+1'
45+1'
Po rohovém kopu se k zakončení dostal Höller, jeho střelu brankář Sommer vyráží přímo na brankové čáře! Míč už byl částí za brankovou čárou, nikoliv však celým objemem!
45+1'
Rozhodčí Dingert k úvodnímu poločasu přidává jednu nastavenou.
45'
Sallaiova střela od rohu pokutového území je sražena na roh, brankáři Sommerovi už se nepovedlo zabránit standardní situaci od praporku.
44'
Po sražené střele Kramera se do odraženého míče opřel Neuhaus, jeho rána z voleje ale minula hostující branku zhruba o tři metry.
44'
Freiburg rozjel další nebezpečný brejk, Sallai ale přihrával Demirovićovi na paty, bosenskému fotbalistovi se pak nepovedlo míč dobře převzít, ani nadvakrát pak nedokázal vystřelit.
43'
Thuram na levém křídle patičkou posunul míč do běhu Wendtovi, ten svým centrem nenašel před brankou Freiburgu nikoho v bílém.
42'
Demirović se znovu snažil zprava najít před brankou Höllera, ten byl pokryt domácími zadáky.
42'
Lainerova přihrávka na Wolfa postrádala přesnost, míče se ujali hosté.
41'
Demirović dostal obrovské množství prostoru na pravém křídle, následným centrem před brankou ale nenašel nabíhajícího Höllera.
41'
Lainerův zajímavý centr vnější šajtlí takřka z kroku našel Thurama, ten však hlavičkoval v záklonu a pro míč si doběhl brankář Müller.
40'
Günterův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, bude se kopat od domácí branky.
39'
Demirović byl faulován při průniku útočnou polovinou, následovat bude standardní situace pro Freiburg.
37'
Freiburg dosud vedl osmdesát procent svých akcí po pravé straně, dvacet procent po levé, středem hosté zatím vůbec neútočí.
36'
Günterův centr k přední tyči Ermedin Demirović prodloužil směrem na branku, Sommerovi se na brankové čáře povedlo míč vyrazit. Domácí brankář měl štěstí, že míč mířil do středu branky.
35'
Freiburg rozjel další velmi nebezpečný brejk, Santamaría ale nedokázal dopravit finální přihrávku na Sallaie, výborným skluzem zasáhl Neuhaus.
33'
Sallai si ve středu hřiště pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Beyerem, domácí už rychle rozehráli míč z klidu.
32'
Oscar Wendt zakroutil míč přes hostující zeď, zhruba o půl metru ale minul horní roh branky Freiburgu.
30'
Ermedin Demirović za svůj zákrok vidí první žlutou kartu tohoto zápasu.
30'
Marcus Thuram byl faulován Demirovićem při průniku útočnou polovinou, to může být nebezpečný volný kop pro Mönchengladbach.
28'
Baptisteho Santamaríu ve středu hřiště přistrčil Pléa, píská se proti Borussii.
26'
Leiner si netroufl na střelu z dálky, snažil se tak přihrát po zemi před branku Pléovi, ten ale zblízka nepřekonal Müllera, navíc mu je zpětně máván ofsajd.
24'
Zdravotní potíže teď trápí Alassane Pléu, ten zůstává ležet na trávníku a drží se za kotník.
23'
Po rohovém kopu hostů je pískán útočný faul Guldeho na Beyera.
22'
Sallaiovi vyšla výborná kombinace s Demirovićem, vydal se do volného prostoru po pravém křídle až do pokutového území, jeho prudkou střelu pak Sommer vyráží do boční sítě!
21'
Neúspěšná souhra domácích na útočné polovině, v držení míče je Freiburg.
19'
Leinerovu přihrávku k pokutovému území si zpracoval Pléa, jeho střela je sražena k Florianu Müllerovi.
17'
Santamaría přihrál k pravé postranní čáře, odkud centroval Schmid ke vzdálenější tyči, tam se Höler snažil sklepnout míč k někomu dobíhajícímu z druhé vlny, nikdo v červeném se ale v tom prostoru nepohyboval.
15'
Freiburg znovu zahrozil! Roland Sallai odcentroval od postranní čáry před branku, kam si naběhl Lucas Höler, v pádu se mu ale nepovedlo dobře zakončit.
13'
Po Wendtově centru Marcus Thuram hlavou jen prodloužil míč k brankáři Müllerovi.
11'
Rozhodčí si ještě u videa nechali ověřit, že obě gólu předcházející přihrávky byly z ofsajdového hlediska v pořádku a Freiburg se skutečně ujímá vedení.
10'
Freiburg se ujímá vedení! Ermedin Demerović dostal přihrávku do volného prostoru na levém křídle, přesným pasem našel v pokutovém území ROLANDA SALLAIE, na jeho střelu si brankář Sommer sáhl, míč už ale vyrazit nedokázal!
8'
Baptiste Santamaría ve středu hřiště fauloval Floriana Neuhause a dostává se mu domluvy z úst sudího Dingerta.
6'
První útočnou akci Freiburgu vedl po pravé straně Sallai, tomu se ale nepovedlo odcentrovat přes Beyera, ten navíc vybojoval odkop od branky.
5'
V úvodu zápasu se nadále hraje pod taktovkou Borussie, domácí teď drží míč ve středu hřiště.
3'
Pleův prudký centr doputoval do náruče Floriana Müllera. Sledujeme velmi aktivní vstup Borussie do tohoto zápasu.
2'
Alassane Plea se dostal k prvnímu střeleckému pokusu, jeho rána byla zablokována, pak ještě technicky střílel Stindl a Müller vyrazil míč do bezpečného prostoru.
1'
Rozehráno! Borussia oblékla bílo-černou kombinaci, Freiburg hraje celý v červeném.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání budě během několika momentů zahájeno.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Beyer, Wendt – Kramer, Neuhaus – H. Wolf, Stindl (C), Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Jantschke, Herrmann, Embolo, Lang, Lazaro, Zakaria, Traoré.

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid, Santamaría, Keitel, Günter (C) – Sallai, Demirović, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Heintz, Burkart, Haberer, Petersen, Kwon Čang-hoon, Kübler, Tempelmann, Til..
Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně stojí trápící se Mönchengladbach, který marně vzpomíná na dobrý vstup do sezony, avšak v tuto chvíli z toho je desátá pozice, což i tak znamená spodní polovinu tabulky. Borussi doposud dokázala nasbírat šestatřicet bodů a v případě vítězství by se tak v tabulce mohla dostat až na sedmou pozici, kde momentálně číhá berlínský Union. Mönchengladbachu se navíc v minulém kole povedlo po dlouhé době konečně zvítězit, bylo tomu tak na půdě posledního Schalke, které znovu nevstřelilo ani jednu branku, a nakonec prohrálo poměrem 0:3.
SC Freiburg

Fotbalisté Freiburgu také v letošním ročníku předvádějí poměrně sympatické výkony, které momentálně stačí na osmou pozici ligové tabulky. Freiburg má na svém kontě sedmatřicet bodů a na pohárovou Evropu v tuto chvíli ztrácí pouhé tři body. Freiburgu se v minulém kole podařilo ukončit dvouzápasovou šňůru porážek, letošní desáté vítězství totiž zaznamenal v domácím souboji proti třináctému Augsburgu, který si nakonec odvezl porážku poměrem 0:2. Freiburg je jedenáctým nejlepším venkovním týmem celé Bundesligy, z posledních pěti duelů ale vyhrál jedinkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Mönchengladbach a SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.