Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Freiburg - 24. října 2020   15:30

Union Berlin
36' Andrich (M. Kruse)
1:1
(1:1)
Freiburg
34' Grifo  (Günter)
Luthe – Trimmel (C) (80. Ryerson), Friedrich, Knoche, Lenz – Gentner (71. Griesbeck), Andrich – Becker (71. Endo), M. Kruse, Ingvartsen (59. Bülter) – Pohjanpalo (71. Awoniyi).
Schröder – Neitzel-Petersen, Rohde
An der Alten Försterei, Berlín
Freiburg
F. Müller – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai (77. Kwon Čang-hoon), Santamaría (61. Tempelmann), Höfler, Grifo (77. Džong) – Petersen (87. Demirović), Höler.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám všem za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
To se může změnit za týden. Freiburg v neděli 1. listopadu přivítá na svém hřišti Leverkusen, zatímco Union o den později dohraje kolo v Hoffenheimu.
Tímto se oba soupeři řadí mezí nejvíce remizující mužstva Bundesligy. Union Berlín i Freiburg mají na svém kontě už třetí nerozhodné skóre. "Lépe" je na tom se čtyřmi remízami pouze Wolfsburg.
Zápas, o jehož osudu rozhodl už první poločas, skončil dělbou bodů. Těžko říct, zda spravedlivou, protože Union měl v hodně fázích navrch, na druhou stranu Freiburg si z hlavního města podle mě nezasloužil odjet s prázdnou. Proto jsou s výsledkem spokojenější hosté, zatímco pro Berlíňany je bod málo.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 15:4.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:14.
90+4'
90+3'
I z této řekněme náročnější pozice přišel očekávaný centr, kterým Kruse (Union Berlín) hledal hlavu některého ze svých kolegů. Marně.
90+2'
Standardka pro Union z levé strany. Už už se ji chystal rozehrát Kruse, ale rozhodčí mu ještě posunul míč k lajně.
90'
Bojovat o vítězství můžou oba celky ještě 4 minuty.
88'
Protože Nicolas Höfler (Freiburg) nestíhal tempu protihráče, tak ho přidržel. A to viditelně, takže Robert Schröder neměl jinou možnost než sáhnout do své kapsičky.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Ermedin Demirović.
86'
Hrdinou zápasu se mohl stát Friedrich (Union Berlín)! Při samostatně vedené akci si dobře popíchl míč před jedním z korejských hráčů a ránou jako z děla málem vymetl levou šibenici. Pěkná diagonální střela.
85'
Roh pak ubránili také domácí.
83'
Jisté je, že po tomto rohovém kopu to nebude. Kruse (Union Berlín) ho totiž příliš přetáhl.
81'
Podaří se jednomu či druhému týmu strhnout vedení na svou stranu? Na to nám odpoví následujících deset minut + samozřejmě očekávané nastavení.
80'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
80'
No teda. Philipp Lienhart (Freiburg) provedl Awoniyimu podobnou lumpárnu jako Zidane na památném MS 2006 Materazzimu. Na rozdíl od francouzského špílmachra to však bylo nechtěně a v souboji o míč, takže se nečervená, nýbrž pouze žlutí.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Woo-Jong Džong.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kwon Čang-hoon.
77'
Ou, tohle byl bolestivý šlapák. Však za něj taky Roland Sallai (Freiburg) inkasoval žlutou kartu.
75'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
74'
Na levém křídle zahrával domácí tým standardku. Uvnitř vápna si počíhal na odražený balon Kruse a pak ho napálil do nejbližšího obránce.
72'
Je zřejmé, čeho chce Urs Fischer (Union Berlín) docílit.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Sebastian Griesbeck.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Taiwo Awoniyi.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Kejta Endo.
70'
Domácí kouč chystá trojí střídání.
69'
Lino Tempelmann (Freiburg) atakoval Andricha mimo souboj o míč. Robert Schröder má oči všude a hříšníka okamžitě trestá žlutou kartou.
68'
Obrat hry a ofsajd.
67'
Günter (Freiburg) znovu u míče. Tentokrát stál proti dvojnásobné přesile, takže místo centru přišla zpětná přihrávka. Copak bude následovat?
65'
Hosté alespoň částečně zahrozili Günterem, jehož centr ze strany našel pouze hlavu soupeře.
63'
Tohle se nepovedlo. Domácí kombinovali na útočné půlce natolik zle, že jim míč bez cizího přičinění utekl do zámezí. Dostihnout ho nedokázal Lenz.
61'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Lino Tempelmann.
61'
Středem hřiště běžící Höler (Freiburg) vyrobil ve své dílně pořádnou dělovku, s jejímž vyražením měl Luthe plné ruce práce!
60'
59'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Marius Bülter.
57'
Na druhé straně pak Grifo (Freiburg) pozdravil gólmana střelou z dálky.
55'
Becker (Union Berlín) hledal při dalším tažení Pohjanpala, jenomže pro něj byla přihrávka příliš dlouhá.
53'
Lenz (Union Berlín) vhodil míč až do šestnáctky, odkud ho jeden z obránců vykopl.
52'
Domácí postupovali dopředu podél levé lajny a po zásahu obránce budou vhazovat.
50'
Po zákroku domácího brankáře zahrával Freiburg roh. Ze všech zúčastněných vyskočil nejvýše stoper Knoche (Union Berlín).
49'
Šance na obou stranách! Nejprve se musel činit Müller (Freiburg), aby vyrazil jedovatou ránu zevnitř šestnáctky, na opačné straně pak Lutheho rukavice vyprášil Ingvartsen.
47'
Druhý poločas začal pěkně zhurta. Sallai (Freiburg) se prosmýkl mezi dvěma soupeři do pravé části vápna, odkud střelou na bližší tyč rozvlnil boční síť.
46'
Kromě útočného fotbalu se mi na uplynulém dějství líbila ještě jedna věc, a tou je disciplinovanost hráčů. Za celých pětačtyřicet minut totiž spáchali jen šest přestupků.
Máme za sebou koukatelný poločas. Ačkoliv měl při něm Union herně navrch, byl to právě berlínský klub, kdo musel dotahovat. Ve 36. minutě mu totiž dal gól Grifo. Ve vedení ale hosté nevydrželi dlouho, už o dvě minuty později totiž vyrovnal Andrich a stav 1:1 vydržel až do přestávky.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:3.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:2.
45+1'
45'
Robert Schröder nastavil jedinou minutku.
43'
Dalším, kdo hledal palebnou pozici, byl Petersen. Bohužel pro Freiburg dostal přihrávku na paty a tím celá akce vzala za své.
41'
Sallai (Freiburg) se objevil v oku lahodícím akrobatickém zakončení. Nůžky, které uvnitř vápna vystřihl, byly ovšem tupé.
39'
Žlutá karta. Za držení protihráče je potrestán Marcus Ingvartsen (Union Berlín).
37'
Zpoza vápna střílející Lenz (Union Berlín) trefil obětavého obránce.
36'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Tomu říkám bleskurychlá odpověď! ROBERT ANDRICH napřáhl z hranice pokutového území a s přispěním teče bránícího hráče vyrovnal na 1:1. Hosté tak ve vedení dlouho nevydrželi.
34'
Freiburg právě vstřelil branku!
Kdo by to čekal, že Freiburg otevře skóre ze své první střely na bránu? Za tímto úspěchem stál míč vybojovaný přímo v rohovém čtvrtkruhu. Po další trase se mičuda dostala na kopačku Güntera, který místo střely z osy hřiště zvolil přihrávku na levou stranu vápna, odkud VINCENZO GRIFO skóroval po anglicku o vzdálenější tyč.
31'
Z brejkové situace vzniklé po zisku míče uprostřed hřiště vyrazil Andrich (Union Berlín) vstříc zakončení. Jeho křižná rána z rohu vápna se však neujala.
30'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
29'
V nejbližší době to však nebude, protože hosté teď snaživě operují na útočné polovině.
27'
Domácí rozvinuli další akci, ale tentokrát z ní nezahrozili. O to se jistě pokusí za chvíli.
26'
Sallai (Freiburg) fauloval přímo před očima rozhodčího.
24'
V pokračující akci Ingvartsen (Union Berlín) po Trimmelově vzdušňáku přehlavičkoval břevno.
23'
Müller (Freiburg) musel zasahovat o tři minuty později, kdy na něj z hranice vápna střílel Becker. Dobře umístěnou ránu k tyči gólman vyrazil tygřím skokem.
20'
Druhou šanci měl Union poté, co Becker na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a po napoprvé zblokovaném centru posadil míč na hlavu Pohjanpala. Rodák z Helsinek svou příležitost promrhal, když bránu zblízka přestřelil.
18'
Mírnou územní převahou disponující Union Berlín nepřestává hledat jiné střelecké pozice.
16'
Domácí se vrátili zpět a v jedné jediné minutě kopali hned dva rohy. Oba podobně vypadající centry Trimmela byli soupeřovou obranou hravě odvráceny.
15'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
13'
Freiburg konečně vyvezl míč přes polovinu hřiště.
12'
Ovšem ani to neodradilo od zakončení Beckera, který trefil jednoho z hostujících obránců.
10'
Vzhledem k posledním situaci hosté uklidňují hru.
9'
Do třetice Pohjanpalo (Union Berlín). Opět to bylo po Beckerově vzdušném pasu, kdy tentokrát hlavou zakončil do přesného středu brány.
7'
Pohjanpalo (Union Berlín) se málem dostal do další zajímavé šance! Tentokrát mu chyběl krok, aby po Beckerově centru nebezpečně zakončil.
5'
Domácí to na levé straně vykombinovali výborně! Andrich pak z boku poslal balon před branku, kde stál zády k ní otočený Pohjanpalo. Finský útočník se rychle obrátil a dloubáčkem přes brankáře mířil na zadní tyč, odkud míč do bezpečí odhlavičkoval stoper Heintz.
4'
Po výkopu gólmana se hraje ve středu hřiště.
3'
Jenže Santamaría (Freiburg) se v souboji s Trimmelem neprosadil a následuje odkop.
2'
Pomohl dlouhý nákop na Hölera, který pro Freiburg vybojoval v blízkosti šestnáctky aut.
1'
Prozatím na vlastní půlce hřiště kombinující Freiburg trpělivě hledá cestu vpřed.
1'
Zahajovací výkop provedli hosté.
1'
Hráči oficiálně nastupují na hřiště.
Speciální zápas odehraje Max Kruse (Union Berlín). Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník se postaví klubu, jehož dres v sezoně 2012/13 oblékal.
Fotbalisté se v tuto chvíli rozcvičují.

1. FC Union Berlín: Luthe – Trimmel (C), Friedrich, Knoche, Lenz – Gentner, Andrich – Becker, M. Kruse, Ingvartsen – Pohjanpalo.
Náhradníci: Moser – Ryerson, Hübner, Gießelmann, Griesbeck, Awoniyi, Bülter, Endo, Teuchert.

SC Freiburg: F. Müller – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai, Santamaría, Höfler, Grifo – Petersen, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Kübler, K. Schlotterbeck, Kwon Čang-hoon, Džong, Tempelmann, Keitel, Demirović.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Rohde.
Trenéři už odtajnili sestavy. Koho Urs Fischer (Union Berlín) a Christian Streich (Freiburg) pošlou do hry?
Zápas na berlínském stadionu An der Alten Försterei začne v 15:30 a vy jste k jeho sledování prostřednictvím naší on-line reportáže srdečně zváni!
Nejlepšími střelci týmů jsou se dvěma góly Marvin Friedrich (Union Berlín) a Nils Petersen (Freiburg). Ostatní hráči se trefili buď pouze jednou, anebo vůbec.
A jak je to se vzájemnými duely? V loňské sezoně se oba týmy utkaly hned třikrát, přičemž dvě vítězství bral Union. Berlínský klub opanoval podzimní ligový zápas (doma 2:0) i o deset dní později konaný DFB Pokal (venku 3:1). Freiburg uspěl až v jarní odvetě, kterou zvládl na svém hřišti 3:1.
Při pohledu na tabulku nalezneme u obou dost podobností. Jak Union Berlín, tak Freiburg má na kontě pět bodů, bilanci 1-2-1 a z minulého kola bod. Klub z hlavního města ho získal na půdě Schalke, zatímco Freiburg doma proti Brémám. Obě utkání přitom skončila shodně 1:1.
Ve 4. bundesligovém kole se mimo jiné podíváme do Berlína, kde tamní Union přivítá svého tabulkového skorosouseda Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.