Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Schalke - 13. února 2021   18:30

0:0
(0:0)
Union Berlin
Karius – Friedrich, Knoche, Hübner – Trimmel (C), Andrich, Gießelmann, Gentner (69. Prömel), Ingvartsen – Awoniyi (86. Teuchert), Pohjanpalo (63. Musa).
Busk Jensen – Bülter, Endo, Dajaku, Musa, Griesbeck, Prömel, Ryerson, Teuchert.
Schlager – Waschitzki, Thomsen
An der Alten Försterei, Berlín
Schalke
Fährmann – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolašinac (C) – Stambouli, Serdar – William (66. Raman), bin Tálib (66. Boujellab), Harít – Hoppe.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního večera.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 16:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme zápas, ve kterém bylo k vidění několik střeleckých pokusů, ale branky jsme se nedočkali. Ani jednomu celku se dnes nedařilo podle představ, hlavně tedy směrem dopředu. Union Berlín tak remizoval se Schalke 0:0. Nutno dodat, že remíza je zřejmě spravedlivá.
90+4'
90+3'
Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a už se zřejmě nic nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Z následného rohu nic nebylo, u míče jsou domácí, kteří nikam nepospíchají.
89'
Ve vápně se zničehonic k míči dostal Nassim Boujellab, ale s jeho přízemním pokusem si Karius skvěle poradil a míč vyrazil na roh!
88'
Schalke je v závěru lepším týmem, stále se hraje hlavně na polovině Unionu, který ale velmi dobře brání a soupeře do šancí nepouští. Vypadá to, že duel skončí nerozhodně.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Cedric Teuchert.
84'
Další žlutou kartu vyfasoval hostující Amín Harít.
82'
Petar Musa dojel protihráče po odehrání míče a vyfasoval svou první žlutou kartu v německé Bundeslize.
80'
Z rohu ale nic nebylo, domácí se dokázali ubránit za cenu dlouhého odkopu, takže hrát budou i nadále hosté.
79'
Po střele z úhlu musel Loris Karius míč vyrazit na rohový kop.
78'
Hostující celek přidal a je to znát. Schalke je nyní lepší a aktivnější, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.
76'
Z výborné pozice to vyzkoušel hostující Amín Harít, ale ani z této standardní situace nedokázal trefit branku!
75'
Žlutou kartu dostává Florian Hübner (1. FC Union Berlín).
74'
Tak jako nyní, když se do zakončení z nějakých dvaceti metrů dostal Grischa Prömel, ale míč skončil několik metrů nad brankou Schalke.
72'
Oba celky se stále tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají jen sporadicky a když už se ke střele dostanou, tak je to většinou rána z dálky.
70'
Po rohovém kopu to z velké dálky zkusil domácí Niko Gießelmann, ale jeho dělovka nebyla přesná a Ralf Fährmann tedy zasahovat nemusel.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Grischa Prömel.
68'
Po přihrávce do vápna se k míči ve skluzu dostal obránce Shkodran Mustafi, ale s jeho slabým zakončením si Loris Karius v pohodě poradil a stav se nemění.
66'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází William, přichází Benito Raman.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Nassim Boujellab.
64'
Na trávníku je Petar Musa, který je v Unionu na hostování z pražské Slavie, tak uvidíme, co tento nadějný útočník předvede.
63'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Petar Musa.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Union Berlín hraje se Schalke stále bez branek, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Po centru se k míči dostal Joel Pohjanpalo, ale ve skluzu nedokázal trefit branku a rozehrávat tak bude Ralf Fährmann!
58'
Ve druhém poločase se na trávníku nic zajímavého neděje a stále čekáme na první větší šanci. U míče jsou domácí, kteří se snaží něco vymyslet.
56'
Nyní to vypadalo zajímavě. Hostující Sead Kolašinac vybojoval míč a pospíchal dopředu, ovšem po chvíli ho zastavil rozhodčí, který odpískal jeho faul na středu hřiště.
54'
Do zakončení se dostal domácí Marcus Ingvartsen, ale hradbu těl před sebou neprostřelil a Ralf Fährmann byl tedy bez práce.
52'
Dobrým obranným zákrokem se nyní prezentoval domácí kapitán Christopher Trimmel, který zastavil další snažení Schalke.
50'
Jenže Schalke je směrem dopředu bezzubé. Hostům nelze upřít snahu, ale kvalita jim schází a proto se nedostávají do zakončení.
49'
Domácí se tlačili dopředu, ale jejich snažení nakonec skončilo útočným faulem a hrát tak mohou hosté.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33 hodin.
První poločas je minulostí. Sledujeme duel, ve kterém je o něco aktivnější domácí Union Berlín, který si vytvořil několik střeleckých pokusů, ale branky se nedočkal. Hosté si toho tolik nevytvořili, ale také zahrozili, ovšem bez gólového efektu. Po prvním poločase tak hraje Union se Schalke stále 0:0.
45+2'
45+2'
Domácí se ještě tlačili dopředu, snažili se něco vymyslet, ale nic z toho nebylo a víc se už v prvním dějství nestane.
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
První poločas se už pouze dohrává a je téměř jisté, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství, které slibuje zajímavou podívanou.
42'
Po faulu zahrávali hosté zajímavou standardní situaci, ale branku ohrozit nedokázali. Domácí brankář zatím nemá na svém kontě ani jeden zákrok.
40'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
38'
Tempo hry malinko opadlo, ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu chybovat, což je zcela pochopitelné, hraje se o hodně důležité body.
36'
Jenže domácí se rychle dostali k míči a nakonec také do zakončení, kterým se prezentoval Christian Gentner, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry.
35'
Žlutou kartu dostává William (FC Schalke 04).
34'
Po centru se ve vápně k míči tlačil Taiwo Awoniyi, ale nakonec zahrál rukou a akce Unionu tedy rychle skončila.
32'
Na druhé straně to vzal na sebe velmi aktivní Joel Pohjanpalo, ale ani jeho pokus nebyl přesný. Ralf Fährmann zasahovat nemusel a nyní bude rozehrávat od své branky.
30'
Ale pozor, protože po zisku míče šli hosté hned dopředu a málem se dostali do vedení! Z hranice velkého vápna to vyzkoušel Suat Serdar a míč skončil těsně nad břevnem!
28'
Schalke se směrem dopředu stále hodně trápí. Nyní opět velice lehce přišlo o míč a znovu se brání, protože Union rozjíždí jeden útok za druhým.
26'
A snažení domácích nakonec ukončil pomezní rozhodčí, který uviděl další ofsajd. Na tahu je Schalke.
25'
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží zkušený Ralf Fährmann.
23'
Hostující Amín Harít zůstal po zásahu do oblasti hlavy ležet na trávníku a je ošetřován. Vypadá dost otřeseně, tak uvidíme, zda bude moci pokračovat.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek. Branku jsme zatím neviděli, ale viděli jsme řadu střeleckých pokusů domácích hráčů. Rozhodně se tedy nenudíme.
19'
Hostům nelze upřít snahu, ale to je zatím tak vše, protože jinak je Schalke ve všem horší.
17'
Snažení domácí hráčů tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Schalke s rozehrávkou vůbec nepospíchá, hosté sbírají cenné vteřinky.
15'
Opět se hraje na polovině posledního týmu tabulky, tedy Schalke. Hostující hráči jsou všude pozdě, nedaří se jim kombinovat a proto jsou pod tlakem.
13'
Domácí celek zahrával první rohový kop v tomto utkání, ale ani z něho nic nebylo, takže na úvodní branku si ještě musíme počkat. Union je stále jasně lepším týmem.
11'
Schalke se zatím pouze brání. směrem dopředu se mu vůbec nedaří. Nyní to hosté zkusili po levé straně, ale po nepřesné přihrávce znovu hraje Union.
9'
Domácí jsou v úvodu jasně lepším týmem, který se tlačí dopředu a dostává se do zakončení. Nyní to opět vyzkoušel Joel Pohjanpalo, ale ani tento jeho pokus nebyl přesný.
7'
A další střelecký pokus, tentokrát se o něj postaral domácí Joel Pohjanpalo, jenže ani jeho rána nebyla přesná a Ralf Fährmann byl tedy bez práce.
5'
Domácí se vydali dopředu a nakonec se dostali do zakončení, ale úvodní branky se nedočkali a na tahu už je Schalke, které by dnes nutně potřebovalo získat všechny body.
3'
A hned ve třetí minutě vyfasoval žlutou kartu domácí kapitán Trimmel, který fauloval.
2'
Oba celky se už vydaly dopředu, ale z prvních akcí nic nebylo. Zatím sledujeme takové klasické úvodní oťukávání, ani jeden tým nechce samozřejmě chybovat.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže utkání mezi Unionem Berlín a Schalke začne za malý okamžik.

1. FC Union Berlín: Karius – Friedrich, Knoche, Hübner – Trimmel (C), Andrich, Gießelmann, Gentner, Ingvartsen – Awoniyi, Pohjanpalo.
Náhradníci: Busk Jensen – Bülter, Endo, Dajaku, Musa, Griesbeck, Prömel, Ryerson, Teuchert.

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Mustafi, Thiaw, Kolašinac (C) – Stambouli, Serdar – William, bin Tálib, Harít – Hoppe.
Náhradníci: Langer – Bozdogan, Boujellab, Mendyl, Mascarell, Oczipka, Mercan, Schöpf, Raman.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Thomsen.

FC Schalke 04

Tradiční účastník nejvyšší soutěže a víceméně také tradiční účastník evropských pohárů je ve velkých problémech. Schalke má dluhy a hráčům se na hřišti hlavně vůbec, ale opravdu vůbec nedaří. Schalke ve dvaceti zápasech uhrálo pouze 8 bodů, má na svém kontě jednu výhru a nachází se na posledním místě. Z posledních pěti duelů uhrálo pouze jeden bod, když remizovalo v Brémách. Schalke má také suverénně nejhorší obranu, protože už inkasovalo 52 branek. Hostům dnes chybí hned devět hráčů, přesto přijeli bodovat.
1. FC Union Berlín

Nováček nejvyšší soutěže si nevede vůbec špatně, předvádí povedené výkony a ve dvaceti zápasech nasbíral 29 bodů, což stačí na průběžné deváté místo. V posledních týdnech se ale Union trápí, protože z posledních čtyř kol ani jednou nevyhrál, pouze jednou remizoval. Bod uhrál s Gladbachem, jinak nestačil na Lipsko, Augsburg a naposledy prohrál 0:1 s Mohučí. Dnes potřebují domácí zabrat a naplno bodovat, tak uvidíme, jak si povedou proti poslednímu týmu tabulky.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel 1. FC Union Berlín – FC Schalke 04. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.