Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Union Berlin - 28. listopadu 2021   15:30

Frankfurt
22' Sow  • 90+5' Ndicka (Kostić)
2:1
(1:0)
Union Berlin
62' M. Kruse
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (C), Ndicka – Chandler, Jakić, Sow, Kostić – Kamada, Lindström (77. Ache) – Borré (68. Paciência).
Stegemann – Pickel, Assmuth
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Luthe – Knoche, Friedrich, Baumgartl – Trimmel (C), Haraguči (58. Becker), Prömel, R. Khedira (58. Ryerson), Oczipka (89. Giesselmann) – M. Kruse (76. Öztunali), Awoniyi (76. Voglsammer).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 13:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:7.
Zápas končí, Frankfurt letos poprvé v Bundeslize doma zvítězil a natahuje tak svoji bundesligovou výherní šňůru na 3 utkání v řadě! Ve druhé půli sice hosté absolutně proti obrazu hry srovnali, když se faulem ve vápně na Awoniyiho provinil Ndicka a Kruse se z puntíku nemýlil. Následně se ale domácí, poté, co se z tohoto opaření vzpamatovali, pevně ujali otěží zápasu – Eintracht byl jasně lepší, a odměnou mu byl gól v poslední minutě, když centr skvěle hrajícího Kostiće poslal za záda Lutheho penaltový nešťastník Ndicka, čímž rozjásal všechny přítomné domácí příznivce.
90+6'
90+5'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný závěr zápasu! Nejaktivnější hráč utkání Filip Kostić poslal z levé strany do vápna nádherný rohlík, na který si naskočil EVAN NDICKA, který parádní hlavičkou k pravé tyči odčinil svůj penaltový faul tím nejlepším způsobem a odstartoval tak frankfurtský gejzír euforie! Domácí vedou 2:1!
90+4'
Becker teď absolutně zbytečně shodil na zem Chandlera poté, co domácí hráč hodil aut. Nic podobného jsem snad v profesionální soutěži ještě neviděl, hostující forvard může být za žlutou možná ještě rád, tohle byl úplný nesmysl.
90+3'
Ryersonova pumelice zpoza vápna trefila pouze střed branky, pro Trappa to nebyl žádný problém.
90+3'
Andreas Luthe vidí žlutou kartu, s rozehrávkou si dával opravdu na čas.
90+3'
Neúnavný Kostić opět pláchl po levé straně a nabil Jakićovi, ten se ještě snažil hledat Paciênciu. Jeho přihrávka ale zalétla za brankovou čáru a máme tu kop od branky.
90+2'
Vogelsammer posunul balon do vápna na Ryersona, ten ale nepřihrál přesně.
90+1'
Ache poslal střílený centr ze strany mezi nohama Knocheho na úroveň penaltového puntíku, kde byl Paciência – ten ale v nadějné příležitosti vysoko přestřelil!
90+1'
Paciência nesklepl ideálně Sowovi, hosté si mohou na chvíli oddychnout.
90+1'
Nastavovat se bdue 5 minut.
90'
Trimmel dokázal připravit o míč Kostiće a navíc ještě bude vhazovat.
90'
Acheho připravila o balon dvojice Knoche – Baumgartl.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Bastian Oczipka, přichází Niko Giesselmann.
89'
Kamada šikovnou patičkou poslal merunu mezi dvěma soupeři na Jakiće, jeho kolmice na Kostiće měla ale příliš mnoho razance. Luthe bude kopat od branky.
88'
Ache vyhrál po Lutheho výkopu vzdušný souboj a pak si poradil s Trimmelem, jeho přihrávku do vápna ale zablokoval Ryerson.
87'
Centr Paciêncii byl možná tečovaný Friedrichem, každopádně ale skončil na boční síti. Sudí ukazuje k nelibosti domácích fanoušků na kop od branky.
87'
Kamada na pravém křídle získal míč na Ocizpkovi, následně jej ale skluzem zpacifikoval Baumgartl.
86'
Který ale dopadl úplně stejně, jako ten předchozí. Union je ale stále pod tlakem.
86'
Nadvakrát zblokovaný centr Kostiće Trimmelem znamená další roh.
85'
Nakonec tu máme roh, který ale Kostić poslal jen do skupiny hráčů v červeném.
84'
Ache se napravo prosadil k centru, který našel Paciênciu – ten hlavičkoval v souboji s Friedrichem, jeho pokus ale skvěle vyrazil Luthe. Dost možná se ale u toho domácí forvard dopustil útočného faulu.
83'
Becker už je pravděpodobně stoprocentně fit, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům.
83'
Becker v doprovodu mediků odkulhává ze hřiště.
82'
Na trávníku zůstává Sheraldo Becker, už za ním kluše zdravotnický tým.
81'
K odraženému míči se dostal Vogelsammer a na dlouho nohu pohotově pálil levačkou k pravé tyči, Kevin Trapp ale vyšvihl parádní reflexivní zákrok!
81'
Voglsammer se snažil zahrát efektní patičkou, bohužel jeho sympatickému pokusu scházela efektivita.
80'
Sowova pobídka Paciênciovi skončila jen v Lutheho náručí.
80'
Skvělým návratem se prezentoval Chandler, který využil toho, že Becker přílš dlouho čekal na balon a skluzem mu jej ukopl.
79'
Dvojice Jakić-Ache táhla protiútok, nic kloudného z toho ale nebude.
78'
Ache se prvním dotykem neuvedl nejlépe, kvůli jeho nepřesné sklepávačce budou kontrolovat míč hosté.
78'
Baumgartlův nákop hlavou sbírá Hasebe.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Ragnar Ache.
77'
Paciência poslal balon Chandlerovi příliš daleko do běhu. Vhazovat budou hosté.
76'
Dvojice Prömel – Ryerson se hezky vykombinovali středem, následný centr Beckera ale skončil v rukavicích Trappa.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Levin Öztunali.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Andreas Voglsammer.
75'
Nákop Trappa dokázal sklepnout hrudníkem spoluhráči stoper Unionu Baumgartl.
75'
Hosté chystají další střídání – na plac půjdou Öztunali a Voglsammer.
74'
Další centr, který směřoval na Paciênciu – prezentoval se jím Chandler, míč se ale jen odrazil ke Kamadovi, jehož střelu zblokovali zadáci na roh.
73'
Chandlerův nákop na Paciênciu dokázal odhlavičkovat Friedrich.
72'
Hosté se dokázali ubránit rohu Eintrachtu.
70'
Ndicka vyvezl a pak přihrál doleva Kostićovi, který vyslal do vápna nebezpečný centr – na něj si naskakoval střídající Gonçalo Paciência, Luthe ale výtečně vyboxoval! K odraženému míči se pak dostal Jakić, který točil takovou centrostřelu do prostoru, kde se stále vyskytoval Paciência – i napodruhé si ale Luthe dokázal poradit!
69'
Parádním křižným pasem oslovil Kostić na hranici soupeřova vápna nabíhajícího Lindströma, jeho souboj s Baumgartlem byl dle sudího čistý.
68'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Gonçalo Paciência.
68'
Tuta si ve vzduchu poradil s Beckerem.
67'
Tutův pas na Borrého přečetl Oczipka a předskočil hroťáka domácích.
66'
Kostić se prosadil nalevo přes Trimmela a pak se štěstím i přes Friedricha. Následný centr pak velice nejistě zblokoval Ryerson, naštěstí pro hosty se ale Kamada k žádnému zakončení, které by stálo za zmínku, nepropracoval.
66'
Ryerson nahrál doleva Becekerovi, ten z první napálil míč do napadajícího Sowa a od něj šel míč za postranní čáru.
65'
Kamada se snažil dostat Kostiće do úniku, předfinálka japonského záložníka ale nebyla vůbec přesná.
64'
Ryerson se po sklepnutí Kruseho snažil najít kolmicí na levou stranu Beckera, jeho pobídce ale chyběla razance.
63'
Kamada si zaběhl za záda Friedricha, nedokázal ale příliš dlouhý pas doskočit.
62'
Union Berlin právě vstřelil branku!
MAX KRUSE ukázal, že penalty jsou skutečně jeho parketa – počkal si na pohyb Trappa a kulatý nesmysl poslal s ledovým klidem do pravé strany branky! Je vyrovnáno, 1:1!
60'
Máme tady penaltu pro hosty! Awoniyi na pravém křídle i přes protesty domácích udržel míč ve hře a narazil si s Ryersonem, poté ho ve vápně trochu nešikovně sestřelil Ndicka! K penaltě se staví zkušený Kruse!
60'
Kostićův centr z přímého kopu bez větší potíží odvrátil Awoniyi.
59'
Knoche byl při rozehrávce zdvojen dvojicí Kamada-Lindström, přišel o balon a musel faulovat. Zaslouženě se mu tak před očima žlutí.
58'
Kostić se šikovně uvolnil k centru a našel na zadní tyči Chandlera, ten hlavou ale nedokázal balon dobře trefit.
58'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Sheraldo Becker.
58'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Julian Ryerson.
57'
Khedora přihrál zleva do vápna Haragučimu, toho za lehké pomoci rukou poslal k zemi Sow. Píšťalka sudího zůstává němá.
56'
Unionu se nedaří rozehrát, Prömela ve středu hřiště připravil o míč Jakić.
55'
Borrého teď o balon oloupil Friendrich. Union může zkusit zaútočit.
55'
Kostić si hbitě narazil s Jakićem, následně ale poslal centr jen do horní sítě Lutheho branky.
54'
Kostić přihrál dozadu Ndickovi, který poslal balon přes obranu na Borrého. Tomu sice nevyšlo zpracování, nevědomky tak ale nabil Lindströmovi, jehož střelu zablokoval jeden z hostujících hráčů.
53'
Oczipka vyhrál hlavičkový souboj s Chandlerem po výkopu Kevina Trappa.
52'
Nepřesný pas na Lindströma míří za postranná čáru, vhazovat bude Oczipka.
51'
Oczipka se chystal nebezpečně posunout balon po křídle na Kruseho, jeho úmysl ale vystihl Tuta a zblokoval na aut.
50'
Trimmel se na pravé straně po dlouhém pasu od Kruseho zasekávačkou zbavil Kostiće, centr levačkou ale trefil jen hrudník Ndicky a následně odkopl míč do bezpečí Sow.
49'
Union se kombinací nedostal nikam jinam, než zpět k vlastnímu brankáři.
48'
Borré zkoušel kouzlit u levého rohového praporku, míč mu vypíchl Friedrich.
47'
Další únik Kostiće po levé straně přinesl pěkný, zakroucený centr do vápna. Na něj si naskočil Lindström, k možnosti zakončit mu ale chybělo pár centimetrů.
46'
Prvnímu útoku hostí se domácí tým ubránil, Khedira si pomohl přihrávkou dozadu.
46'
Po první pětačtyřicetiminutovce mohou být rozhodně spokojenější domácí – mají více ze hry, a díky překrásné brance Sowa ze 22. minuty vedou 1:0. Kromě toho měli i další veliké příležitosti – tou největší byla zajisté ta Borrého ze 41. minuty, když kolumbijský útočník po centru Kostiće přestřelil z malého vápna. Unionu dělá veliké problémy právě aktivní Kostić, který (nejen) Trimmela opravdu větrá. Do druhé půle musí soupeř pražské Slavie z Konferenční Ligy nastoupit v úplně jiném rozpoložení, jinak odjede bez bodu.
45+2'
45+2'
Lindströmův roh propadl až na druhou stranu hřiště, kde si pro něj došel Jakić, sudí se ale rozhodl první dějství ukončit.
45+1'
Ani Haraguči, ani Khedira nedokázali závaru po Trimmelově centru využít. Následně se do brejku jako utržený vagón hnal Kostić, skvělým návratem mu ale Knoche znemožnil dostat míč do vápna. Máme tu roh.
45'
Pěkná kombinace hostí! Christopher Trimmel po ní našel centrem z pravé strany na vápně stojího Kruseho, jeho střela byla sražena na roh.
44'
Trimmel odstavil v souboji tělo na tělo Kostiće a poslal centr zprava na zadní tyč, připravené obrana domácích ale nedovolila ohrožení branky.
43'
Baumgartl v souboji poslal na vedle hřiště umístěné reklamy Lindströma, vše ale proběhlo v rámci pravidel.
41'
Obrovskou příležitost teď spálil Borré! Kamada rozehrál doleva na Kostiće, ten překrásným centrem do pověstné "kapsy" mezi brankáře a vracející se obránce vybídl kolumbijského forvarda k zakončení – ten si ale neporadil s odskokem a ve stoprocentní šanci poslal kulatý nesmysl nad břevno!
41'
Hosté ale záhy o balon přišli a teď mohl odcentroval zprava Chandler, zradila ho ale obuv a podklouzl.
40'
Lindströmův centr odvrátil Prömel, Kamada následně přišel o balon v souboji s Khedirou a ještě si teatrálně zkoušel vymodlit faul.
39'
Jakić si na levé straně narazil s Kostićem a utekl Prömelovi, ten domácího záložníka nevybíravě stáhl k zemi a vídí žlutou. Navíc je tu nebezpečná standartka pro Eintracht.
39'
Trimmel dobrým obranným zákrokem zastavil postup Kamady po levé straně.
38'
Borre šikovně nasadil jesličky Prömelovi a udržel v těžké pozici míč.
37'
Taiwo Awoniyi se zleva probíjel do vápna, v souboji s domácím kapitánem Hasebem se ale dopustil útočného faulu.
36'
Haraguči lacině přišel o balon, Kostić s Borrem táhli protiútok. Kolumbijsý útočník poslal balon pod sebe doleva na prvního jmenovaného, ten z rohu malého vápna trefil jen boční síť.
36'
Zakroucený rohlík Trimmela ze rohu trefil jen hlavu Ndicky.
35'
Jakić teď podobně ostře dohrál Prömela, máme tu roh pro hosty.
34'
Fantastický skluz Tima Baumgartla! Jakić parádní kolmicí rozeběhl Lindströma, který se hnal sám na Lutheho, hostující stoper ale ze své maršálské torny vytáhl neuvěřitelný skluz, kterým překazil stoprocentní gólovou šanci!
34'
Friedrichův křižný pas měl mířit na Kruseho, končí ale za postranní čarou.
32'
Ndicka atakoval Awoniyiho, který byl zády k brance poblíž půlící čáry, s příliš velkou vervou. Ozvala se píšťalka sudího Stegemanna.
32'
Nepřesné sklepnutí Prömela na Oczipku znamená autové vhazování pro domácí mužstvo.
31'
V japonském souboji teď poslal nedovoleně Haraguči k zemi Kamadu.
31'
Khedira a Baumgartl dokázali společnými silami odvrátit hlavami aut. Hru ale stále kontrolují domácí.
30'
Kamada se snažil vymyslet další uličku na Kostiće, tečovaný pas ale skončil u Friedricha.
29'
Kristijan Jakić se zbavil svého strážce, jímž byl Prömel, a rybičkou poslal Kostićův centr těsně vedle levé tyče!
28'
Hasebe založil ofenzivní výpad překrásným kolmým pasem na Lindströma. Ten následně nabil Kostićovi, jeho střela levou byla zblokována na roh.
27'
Robin Knoche si rozhodl nekomplikovat život, dlouhý pas podél lajny odehrál za použití své mozkovny do autu.
26'
Sow pohlednou patičkou posunul balon na Borrého, který na jeho šikovnost navázal a jesličkami přihrál Kamadovi. Ten dribloval středem a snažil se přihrávkou do vápna najít Lindströma, dal do ní ale příliš razance. Luthe se chystá odkopávat od branky.
25'
Máme tu skutečný fotbal nahoru-dolů! Na výstavní rohlíček Kostiće z levé strany si naskočil Dajči Kamada a hlavou rozezvučel břevno!
24'
Taiwo Awoniyi si naběhl na oblouček za obranu a i přes to, že byl zdvojen Hasebem a Ndickem, dokázal vypálit – jeho ránu ale likviduje jistým zákrokem Trapp.
24'
Kevin Trapp byl pod tlakem presujícího Kruseho, pro jistotu odkopává.
22'
Překrásný gól! Po nakrátko rozehraném rohu odcentroval Kostić, jeho pas ztečoval Trimmel na hranici šestnáctky, kde stál připravený DJIBRIL SOW – ten se s tím nepáral a výstavní pumelicí z první vymetl pavučinky v pravém horním rohu Lutheho svatyně! 1:0!
21'
Ndicke výtečnou prostrkávačkou poslal do vápna Kostiće, ten pláchl Trimmelovi a mířil směrem na branku. Robin Knoche pak ale srbského rychlíka úspěšně zakřižoval – máme tu roh.
19'
Borré si šikovně zaběhl za obranu k levé lajně a oslovil jej pasem Kostić, vinou nepřesnosti Kamady ale kombinace přišla vniveč.
18'
Pohlednou kombinaci domácích rozjel vyvezením míče Tuta, následně se míč přes Borrého a Kamadu dostal až doleva ke Kostićovi. Ten se opět pokusil o střílený centr, ani tentokrát to ale nevedlo k ničemu kloudnému.
17'
Kostićův aut našel Borreho poblíž levého rohového praporku, ten se snažil obkličkovat Trimmela, rezultuje to ale pouze v kop od branky.
16'
Oczipka přihrál Krusemu a pak byl v náběhu zastaven Chandlerem – dle mého názoru nedovoleně, sudí Stegemann je ale jiného názoru a nechává hru běžet.
15'
Další kombinace dvojice Kamada-Kostić byla již méně úspěšná, japonský záložník byl zdvojen a o míč přišel.
14'
Pozvolnou kombinaci hostů zazdil pokus o nákop na levé křídlo, který se s přesností nesetkal.
13'
Kostić pěkně zakombinoval s Kamadou na levé straně a dostal příležitost k centru, jeho přízemní pobídka ale nenašla nikoho v černém.
12'
Oczipka dostal prostor na levém křídle a narazil si s Krusem. Ten mu ale nedokázal balon vrátit přesně a poslal jej pouze do autu.
11'
Prömel šikovně získal kontrolu nad míčem a snažil se posunout na Kruseho, přihrávku ale přečetla domácí defenzíva.
10'
Filip Kostić si fantastickým prvním dotykem obhodil Trimmela a uháněl po levém křídle, obhodit si Friedricha se mu ale už nepodařilo.
9'
Friendrichův nákop pustil Awoniyi za sebe na Kruseho, domácí obrana ale dokázala ofenzivní duo Unionu bez problémů zpacifikovat.
8'
Hasebe nejistě zablokoval centr zleva kousek před malým vápnem a připravil tím nechtě parádní šanci Awoniyimu – ten ale z bezprostřední blízkosti napálil balon do skrumáže před sebou.
7'
Chandler zachytil rozehrávku soupeře a poslal parádní kolmici na Borrého, který technickým obstřelem rozvlinl síť – kolumbijského útočníka ale nakonec zastavil praporek pomezního sudího, takže si na první platný gól zápasu musíme ještě počkat.
6'
Eintracht opět nikam nespěchá a rozehrává v klidu od stoperské trojice. U balonu je nyní Evan Ndicka.
5'
Nejlepší střelec hostů Taiwo Awoniyi si dobře pohlídal ofsajd a hnal se na branku, balon ale nezpracoval ideálně a byl zdvojen. Kdyby si býval dal lepší první dotek, mohl se hnát na Kevina Trappa úplně sám.
4'
Trappův dlouhý nákop zkoušel ve středu hřiště zalepit hrduníkem Lindström, toho ale obral o merunu Prömel-.
3'
Následně utekl po levém křídle Friedrichovi Kostić, jeho střílenou přihrávku ale stáhl do náruče Luthe.
3'
Lindström se prosmýkl z pravé strany do vápna a vyzval ke střele Borreho, ten v dobré možnosti promáchl.
2'
Obrana Eintrachtu pro jistotu zahrává malou domů na Trappa.
1'
Oczipkova přihrávka z levé strany sražena na aut, levý halvbek Unionu bude vhazovat. Pro něj je dnešní mač opravdu speciální – v dresu svého dnešního soupeře totiž odehrál několik sezón.
1'
Rozehrává domácí Eintracht v černých dresech, hosté nastupují v červené.
1'
Oba dva mančafty už jsou připraveny v tunelu nastoupit na hřiště.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe (C), Ndicka – Chandler, Jakić, Sow, Kostić – Kamada, Lindström – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Ilsanker, Hinteregger, Rode, A. Touré, Ache, Hauge, D. da Costa, Paciência.
Trenér: Oliver Glasner

1. FC Union Berlín: Luthe – Knoche, Friedrich, Baumgartl – Trimmel (C), Haraguči, Prömel, R. Khedira, Oczipka – M. Kruse, Awoniyi.
Náhradníci: Rönnow – Jaeckel, Ryerson, Öztunali, Voglsammer, Ujah, Giesselmann, Becker, Möhwald.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth
13. kolo německé Bundesligy slibuje zajímavou podívanou – ve Frankfurtské Commerzbank-Areně se představí domácí Eintracht Frankfurt proti celku z hlavního města, Unionu Berlín.

Eintracht Frankfurt

Bývalý celek fotbalového bohéma Martina Fenina v ligové soutěži nezažívá povedený ročník – vyhrát se mu povedlo pouze třikrát, a v současnosti okupuje 13. příčku s 15 body a skóre 14:16. Výhra v dnešním zápase by ho ale mohla teoreticky bodově posunout na úroveň osmého Lipska. O poznání lépe se Eintrachtu daří na evropských pažitech – opanuje svoji skupinu F a má už jistý postup do vyřazovací části. Navíc dokázal vylepšit i svoji nepříliš lichotivou domácí bilanci, protože vyhrál dvě poslední bundesligová kola v řadě.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je v Bundeslize srbský křídelník Filip Kostić s bilancí 3+4. V Evropské Lize se pak kouč Glasner může spolehnout na japonského záložníka Daichi Kamadu, který se tam prosadil třikrát.

1. FC Union Berlín

Soupeř pražské Slavie ze skupiny Konferenční Ligy je na tom v tabulce lépe, než jejich dnešní hostitelé. Výhra by jej mohla posunout na třetí místo za suverénní Dortmund a Bayern – momentálně je ale mančaft z hlavního města šestý se ziskem 20 bodů a mírně pozitivním skóre 19:17. V Konferenční Lize čeká Union právě se Slavií souboj o bytí a nebytí – výhra znamená postup do jarní části, cokoliv jiného připraví německý mančaft o pohárovou Evropu na jaře.

V lize táhne střelecky Union 24letý útočník z Nigérie Taiwo Awonyiy, který je s osmi góly na děleném třetím místě tabulky střelců (společně např. s Patrikem Schickem). Před ním jsou tedy pouze fenomenální Lewandovski s Haalandem. Ten samý hráč má také na svém kontě nejvíce vstřelených branek svého týmu v Konferenční Lize (2). Stejnou bilanci má ale v této celoevropské soutěži i 33letý Němec Kevin Behrens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.