Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mainz - 12. února 2022   15:30

Freiburg
69' Petersen (Höfler)
1:1
(0:1)
Mainz
31' Hack
Freiburg
Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein (67. Haberer), Höfler – Sallai (67. Schade), Džong (85. Demirović), Grifo – Höler (67. Petersen).
Aytekin – Dietz, Sinn
Europa-Park Stadion, Freiburg
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Kohr (78. Barreiro), I Če-song (65. Boëtius), Martín – Onisiwo (86. Ádám Szalai), Burkardt (86. Ingvartsen).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.

Fauly: 14:15.
Druhý poločas přinesl výraznější aktivitu domácích, kteří se od první minuty tlačili směrem dopředu. Podobně jako v prvním dějství jsme neviděli mnoho gólových příležitostí, branky jsme se ale přece jen dočkali, když po rohovém kopu vyrovnal zblízka střídající Petersen. Oba týmy se pak snažili o rozhodnutí, obrany ale dnes dominovaly a žádná výraznější možnost na skórování tak už nepřišla. Remíza se tedy dá považovat za zasloužený výsledek.

Freiburg se díky zisku bodu posunul na průběžné páté místo a zaostává jen o skóre za 4. Lipskem. Mohuč zabodovala venku po pěti ligových porážkách na cizích hřištích a v tabulce je na 9. místě.
90+3'
90+3'
Demirović se pokusil o uvolnění na levém křídle, do střelecké pozice se ale nedostal a střelou z ostrého úhlu poslal míč na tribunu.
90+2'
Centr z rohu, který Freiburg získal, odhlavičkoval do zámezí Boëtius. Po autovém vhazování se míč vrátil na kopačky domácích, kteří mohou založit ještě jeden útok.
90+1'
Domácí obléhají pokutové území Mohuče, prostor na průnik ale zatím ne a ne najít. Grifova střela ze střední vzdálenosti byla mezitím navíc zblokována.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Grifo nakopl míč na přední tyč, kde se k hlavičce dostal Höfler. Z těžké pozice a tísněn obráncem Mohuče ale poslal hrací předmět mimo Zentnerovu branku.
88'
Kübler pak dostal míč na útočné polovině a jelikož ho podrazil Boëtius, tak získal pro Freiburg standardní situaci.
87'
Hosté rychle a hlavně přesně rozehráli útočnou akci a po levé straně se dostali k domácí šestnáctce, jejich akci ale ukončil ofsajd Boëtiuse.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Marcus Ingvartsen.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Ádám Szalai.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Ermedin Demirović.
84'
Kübler dostal míč na útočnou polovinu, jeho centr do šestnáctky Mohuče ale odhlavičkoval do zámezí Hack. Domácí budou střídat.
83'
Ti tak drží míč na vlastní polovině a snaží si poradit s napadajícími hráči Mohuče. Zatím neúspěšně.
82'
Domácí gólman vyběhl ze své branky, aby chytil centr Martína z levého křídla. Rozehrávka se mu už tak nepovedla a nepřesným výhozem výrazně zbrzdil spoluhráče.
81'
Hraje se teď velmi rychlý fotbal. Hosté se rychle dostali k šestnáctce Freiburgu, domácí obrana ale opět vyřešila centr hostů před branku Flekkena.
80'
Petersen vystihl rozehrávku Mohuče a hned rozehrál rychlou akci. Na jejím konci se tlačil Grifo zleva přes Widmera do šestnáctky, při snaze o průnik ale uklouzl a míč mu odskočil.
79'
Grifo se krásnou kličkou uvolnil přes dvojici protihráčů a přesným nákopem přenesl hru na pravé křídlo na Schadeho. Ten si však při pokusu o průnik do šestnáctky předkopl míč za brankovou čáru.
78'
Hosté se konečně dostali k šestnáctce Freiburgu, do které zacouvali domácí. Obrana Freiburgu pak odvrátila do bezpečí dva centry z křídel.
78'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Leonardo Barreiro.
76'
Žlutou kartu dostává za podražení rozběhnutého kapitána Freiburgu Güntera Dominik Kohr (1. FSV Mohuč 05).
74'
Hosté míč neudrželi a odevzdali ho domácím. Ti se nadále tlačí na útočnou polovinu, zatím se ale nedostali za středovou čáru.
73'
Grifo se uvolnil na levé straně a dostal se k centru, který však bez větších potíží chytil gólman Zentner. Ten míč bez váhání vykopl do středu pole.
72'
Útok Mohuče ale k ničemu nevedl a hosté musí zacouvat dozadu. Domácí mají iniciativu a cítí šanci na obrat zápasu.
71'
Hosté se snaží o rychlou odpověď a hned po výkopu po inkasované brance se usadili na útočné polovině.
69'
Freiburg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Centr Grifa z rohu prodloužil Höfler hlavou na přední tyči do brankového území, kde byl trestuhodně neobsazen NILS PETERSEN a ten míč zblízka nasměroval do sítě. Asistence: Nicolas Höfler.
68'
Domácí získali rohový kop, centr z něj ale odvrátil na další roh hned první bránící hráč Mohuče.
67'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.
67'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.
67'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kevin Schade.
65'
Na trávníku zůstal po souboji s Eggesteinem ležet Onisiwo, který potřebuje ošetření. Hra je přerušena a domácí budou mezitím střídat.
65'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Jean-Paul Boëtius.
63'
Jeho spoluhráči ho vybojovali a přešli k postupné kombinaci, kterou ale ukončila nepřesná Grifova přihrávka před šestnáctkou Mohuče.
62'
Nákop obránců Mohuče na Burkardta nebyl přesný a míč skončil u domácího brankáře Flekkena. Ten ho hned nakopl zpět na útočnou polovinu.
60'
Grifův centr doletěl na hlavu Hölera, jenž bokem k brance nasměroval hlavou míč těsně nad svatyni Mohuče.
59'
Höler dostal kolmou přihrávku na pravé křídlo, klička proti obránci mu ale nevyšla a jeho centr byl nakonec sražen na další rohový kop Freiburgu.
58'
Hra se po aktivitě Freiburgu vyrovnala a hosté jsou už schopni podržet míč pod kontrolou i na útočné polovině. Teď se kombinací na krátké přihrávky přibližují k domácí šestnáctce.
57'
Hosté si navzdory presinku domácích udrželi míč na kopačkách na vlastní polovině a navíc jim pomohl útočným faulem Sallai.
56'
Kapitán Mohuče Niakhaté zakončil postupný útok překvapivou střelou ze střední vzdálenosti, která ale skončila vysoko nad Flekkenovou brankou.
54'
Domácí odpověděli svým útokem, na konci kterého byla zblokovaná střela Sallaie. Rohový kop pro Freiburg.
53'
Hosté se poprvé ve druhém dějství dostali na delší dobu na útočnou polovinu a hned z toho byla dobrá příležitost. Burkardt si narazil míč s I Če-songem, jenž mu ho vrátil přihrávkou v šestnáctce a Burkardt pak z první namířil do boční sítě.
52'
Sallai obral na hranici šestnáctky Mohuče o míč Niakhatého a okamžitě vypálil, namířil ale jen na připraveného brankáře Zentnera.
51'
Centr Grifa z přímého kopu vyrazil vybíhající brankář Zentner, míč se ale opět odrazil k domácím, kteří pokračují ve své aktivitě.
50'
Eggestein se s míčem rozběhl směrem k šestnáctce a na útočné polovině ho zezadu srazil na trávník Stach. Další standardka pro domácí.
49'
Domácí začali tento poločas velkou aktivitou a ještě nepůjčili hostům míč. Těm se povedlo domácí vytlačit alespoň za půlící čáru.
48'
Grifo trefil z této standardky zeď z hráčů Mohuče a následná dorážka Küblera z voleje skončila výrazně mimo branku hostů.
47'
Freiburg se hned od úvodu druhého dějství usadil na útočné polovině a díky průniku Schlotterbecka získal přímý kop z výborné střelecké pozice před šestnáctkou Mohuče.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas nám nabídl rychlý fotbal ze strany na stranu, kterému ale dominovaly obrany. I když se oba týmy snažily hrát aktivně, tak se přes skvělé seřazené zadní řady svého soupeře nedostaly téměř k ničemu. O něco aktivnějším týmem však byla Mohuč, která měla dvě velké příležitosti. První z nich dokázal Hack dorážkou po zákrocích brankáře Flekkena proměnit na zatím jedinou branku a ve druhé zakončil Burkardt svůj únik mimo odkrytou domácí branku. Během přestávky tak budou muset domácí přemýšlet nad tím, jak překonat obranný val Mohuče.

Fauly: 6:10
45+1'
45'
Nákop z rohového kopu z opačné strany následně vyboxoval domácí brankář Flekken. Pokus o rychlý protiútok Freiburgu ukončil taktickým faulem ve středu pole Kohr.
44'
Niakhaté na přední tyči tečoval centr od rohového praporku, ten ale pak také tečoval jeden z obránců Freiburgu na další roh.
43'
Závěrečné minuty prvního dějství patří hostům. Stach se pokusil o individuální průnik po levém křídle a Kübler mu u své šestnáctky musel míč odkopnout na roh.
42'
Burkardt se pak v dalším útoku Mohuče pokusil zaskočit domácího gólmana střelou po zemi z cca 25 metrů, nepovedeným pokusem ale poslal kulatý nesmysl mimo domácí branku.
41'
Onisiwo prodloužil hlavou za sebe odkop svého brankáře Zentnera a obránci Freiburgu trestuhodně nechali míč rozběhnutému Burkardtovi. Ten obešel vyběhnutého brankáře Flekkena, ze záklonu už ale vystřelil jen mimo odkrytou domácí branku.
39'
Eggestein napřáhl ke střele ze zhruba 30 metrů, jeho rána ale skončila až někde ve 20. řadě na tribuně za brankou Mohuče.
38'
Ten rozehrál sám faulovaný Grifo, slabou střelou ale zakroutil míč přímo do rukou připraveného brankáře Zentnera.
37'
Domácí jsou po inkasované brance aktivnější a opět se rychle dostali na útočnou polovinu. Freiburg navíc získal přímý kop z levé strany po faulu Widmera na Grifa.
36'
Eggestein si naběhl na pravou stranu šestnáctky na oblouček Grifa a přihrávkou do druhé vlny hledal dobíhajícího Hölera. Tomu střela vůbec nesedla a slabým pokusem nasměroval míč do rukou brankáře Mohuče.
35'
Domácí ihned přenesli hru na opačnou stranu hřiště a postupnou kombinací se přibližují k pokutovému území Mohuče.
34'
Gólman Mohuče Zentner odkopl míč na útočnou polovinu, kde se ho snažili jeho spoluhráči vybojovat. Nakonec ho však nezískali kvůli faulu Onisiwa.
33'
Grifo vypálil z přímého kopu z pozice těsně před šestnáctkou Mohuče nad branku hostů.
32'
Gól ještě přezkoumal VAR kvůli možné hře Kohra rukou, žádný záznam ji ale neprokázal, a tak Mohuč vede 1:0.
31'
Mohuč právě vstřelila branku!
Hosté otevírají skóre! Nákop Onisiwa z pravé strany letěl na zadní tyč, kde se dostal do zakončení Kohr. Tomu míč sice jen sjel po ramenu, i tak ho ale Kohr nasměroval na branku. Domácí gólman Flekken ještě dokázal tento pokus skvělým zákrokem zastavit a úspěšně zasáhl i podruhé, kdy se míč odrazil od jednoho z obránců. Jako první se ale poté k hracímu předmětu dostal ALEXANDER HACK, jenž ho zblízka dorazil do sítě. Bez asistence.
29'
Hrací předmět se ze souboje před šestnáctkou Mohuče odrazil přímo k dobíhajícímu Hölerovi, jenž z voleje výrazně minul Zentnerovu branku.
28'
Hosté nepovedeným nákopem na Onisiwa vrátili míč obráncům Freiburgu, ti ale znovu jakoby nevěděli co s ním, a tak ho jen nakopli na hrot útoku.
27'
Do rozehrávky postupného útoku Freiburgu se po malé domů zapojil i brankář Flekken, pokus o překročení půlící čáry ale opět skončil ztrátou míče.
26'
A to byla chyba, protože hosté najednou vyrazili napadat a získali míč. Centr zleva pak před Burkardtem odhlavičkoval ze své šestnáctky Schlotterbeck.
25'
Po předchozí aktivitě Mohuče se hra v těchto chvílích trochu uklidnila. Míč mají na kopačkách obránci Freiburgu, ti ale s rozehrávkou nepospíchají.
23'
Hned po zisku míče hosté rozehráli další rychlou akci. Na jejím konci byl Stach, jenž z pravého křídla poslal míč tvrdou střelou na tribunu za Flekkenovou brankou.
22'
Bell vypálil ze střední vzdálenosti, rána se mu ale vůbec nepovedla a o několik metrů minula levou tyč Flekkenovy branky.
21'
Snaha trvající skoro minutu nakonec uspěla a hosté míč získali. Domácí se jen seřadili do obranného postavení a už se přesouvají za kombinujícími hráči Mohuče.
20'
Obránci Freiburgu se snaží o rozehrávku na vlastní polovině hřiště, hosté ale velmi vysoko napadají a nepouštějí domácí od jejich pokutového území.
19'
Z něj ale nebezpečí pro branku Mohuče nepřišlo, protože útočník hostů Burkardt odkopl míč z vlastní šestnáctky až na polovinu domácích.
18'
Po delší době se na útočné polovině objevili i domácí. Jejich postupný útok skončil ziskem rohového kopu.
17'
I Če-song si nabíhal za obranu Freiburgu na pas ze středu pole, míč si ale v šestnáctce domácích nezpracoval a ten tak skončil za brankovou čárou.
16'
Zdá se ale, že Mohuč postupně získává územní převahu. Domácí mají velký problém podržet míč na svých kopačkách a rychle ho ztrácejí.
15'
Mohuč však následně získala standardní situaci z levé strany útočné poloviny. Tu rozehrál Stach tvrdou střelou na branku, s tímto pokusem si ale domácí gólman poradil.
14'
Onisiwo se mohl dostat do samostatného úniku, ten mu ale zmařil vybíhající domácí brankář Flekken, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí.
13'
Sallai, ke kterému se odrazil míč od spoluhráče do šestnáctky Mohuče, se pokusil o zajímavé akrobatické zakončení, kterým ale poslal míč mimo Zentnerovu branku.
12'
Burkardt si zpracoval v šestnáctce Freiburgu míč, z otočky ale nejdřív namířil jen do domácího obránce a pak se od něj hrací předmět odrazil k brankáři Flekkenovi.
10'
Hostům se však exekuce tohoto přímého kopu vůbec nepovedla a pomalý centr letící těsně nad zemí zastavili obránci Freiburgu. Hosté pak bleskurychle zacouvali dozadu a domácí musí útočit „do plných“.
9'
Standardku uvidíme i na opačné straně hřiště, Schlotterbeck totiž na pravé straně vlastní poloviny podkopl Widmera.
8'
Freiburg získal po tomto faulu standardní situaci, centr z ní si ale ve vlastní šestnáctce bez větších problémů stáhl do rukavic gólman Mohuče Zentner.
7'
První žlutou kartu zápasu dostává Anton Stach (1. FSV Mohuč 05), jenž na vlastní polovině podrazil rozběhnutého Hölera.
6'
Domácí si pak neporozuměli při rozehrávce, míč ale udrželi pod kontrolou. Místo rychlého protiútoku ale musí založit postupný útok.
5'
A Mohuč uspěla také při presinku. Burkardt zavezl míč k domácí šestnáctce, spoluhráče ale svou přihrávkou nenašel.
4'
Hraje se zatím rychle ze strany na stranu a domácí okamžitě po zisku míče přenesli hru na opačnou stranu. Hosté se stihli zatáhnout dozadu.
3'
Hráči Mohuče vybojovali míč po odkopu svého brankáře Zentnera a dostali se k šestnáctce domácích. Dlouhé autové vhazování do pokutového území ale opět skončilo odkopem míče do autu.
2'
Domácí se poprvé dostali na útočnou polovinu ke svému postupnému útoku. Ten skončil nepřesnou přihrávkou na Sallaie na pravé křídlo, po které se míč dostal za brankovou čáru.
1'
Výkop utkání měli hosté. Obránci Mohuče okamžitě nakopli míč do domácí šestnáctky, odkud ho odkopl do bezpečí Lienhart.
1'
Freiburg bude hrát v červených dresech, Mohuč v černých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler – Sallai, Džong, Grifo – Höler.

Náhradníci: Uphoff – Gulde, Schmid, Demirović, Keitel, Petersen, Haberer, Schade, Sildillia.

Trenér: Christian Streich

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Kohr, I Če-song, Martín – Onisiwo, Burkardt.

Náhradníci: Dahmen – Boëtius, Barreiro, Ingvartsen, Brosinski, Stöger, Ádám Szalai, Nemeth, Burgzorg.

Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Sinn.

Vzájemné zápasy

Od návratu Freiburgu mezi německou fotbalovou elitu v sezoné 2016/2017 se tyto dva kluby utkaly v lize 11krát a lépe z této bilance vychází Mohuč, která vyhrála šestkrát, prohrála čtyřikrát a remizovala s Freiburgem jednou. První vzájemné utkání v této sezoně se v září 2021 skončilo v Mohuči bezbrankovou remízou.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
17. 8. 2019: Freiburg – Mohuč 3:0
18. 1. 2020: Mohuč – Freiburg 1:2
22. 11. 2020: Freiburg – Mohuč 1:3
13. 3. 2021: Mohuč – Freiburg 1:0
18. 9. 2021: Mohuč – Freiburg 0:0

Forma Mohuče je také velmi nevyrovnaná, protože v posledních deseti ligových zápasech posbírala čtyři výhry, jednu remízu a pět porážek. Jelikož ale v úvodu sezony ztrácela více než Freiburg, tak se v tabulce před tímto zápasem nachází na 10. místě. Co se týče způsobu hry, tak je Mohuč také velmi podobná Freiburgu. Střelecky nejvýraznějším hráčem je Jonathan Burkardt se 7 góly, což ale samozřejmě nestačí ani na první desítku tabulky střelců. Naopak, co se týče obrany, Mohuč inkasovala dokonce o jednu branku méně než Freiburg (23 inkasovaných branek) a má tak druhou nejlepší obranu soutěže. Velkou slabinou Mohuče je ale hra na cizích hřištích, protože z deseti ligových utkání venku prohrála osm a je tak druhým nejhorším týmem německé Bundesligy v této statistice.

SC Freiburg

Freiburg se nadále drží na pohárové 6. pozici, i když v posledních týdnech střídá lepší a horší výsledky. Jeho forma se proto dá nejvýstižněji označit jako velmi nevyrovnaná, protože v posledních deseti ligových zápasech uhrál tři výhry, dvě remízy a pětkrát prohrál. Freiburg těží z velmi týmového pojetí hry, protože ani jeden hráč tohoto týmu nemá více než 4 vstřelené branky a současně má Freiburg třetí nejlepší obranu soutěže (24 inkasovaných gólů). V tabulce domácích zápasů patří Freiburg mezi průměrné celky německé Bundesligy, v posledních třech domácích soubojích ale získal sedm bodů.

Freiburg – Leverkusen 2:1
Freiburg – Bielefeld 2:2
Dortmund – Freiburg 5:1
Freiburg – Stuttgart 2:0
Kolín nad Rýnem – Freiburg 1:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu SC Freiburg – 1. FSV Mohuč 05. Utkání 22. kola německé Bundesligy začíná v 15:30.