Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Frankfurt - 5. března 2022   15:30

Hertha Berlin
61' Selke
1:4
(0:1)
Frankfurt
17' Knauff  (Kostić) • 48' Tuta  (Ndicka) • 56' Lindström   • 63' Borré  (Kamada)
Lotka – Pekarík, Boyata (C), Kempf, Mittelstädt – Darida (58. Selke), Tousart, Serdar – Richter (58. Belfodil), Jovetić, Lee Dong-jun (58. K-P. Boateng).
Osmers – Kempter, Siewer
Olympiastadion, Berlín
25 000 diváků
Frankfurt
Trapp (C) – Ndicka, Hinteregger, Tuta – Kostić, Jakić, Sow (88. Ilsanker), Knauff (83. Hrustic) – Kamada (83. Chandler), Lindström (73. S. Lammers) – Borré (73. Hauge).

Eintracht Frankfurt naplno uděřil až ve druhém poločase. Velmi lehce vedl již 3:0 po trefách Tuty a Lindströma z dálky do prázdné branky.

Vzápětí isce dosáhl čestné branky Selke, ale o dvě minuty později vrátil třígólový náskok Frankfurtu Borré. Eintracht Frankfurt tedy zcela zaslouženě vítězí 4:1 a stále je tedy ve hře o pozice zajiš´tujííc evropské poháry.

Naopak výkony Herthy BSC zejména v posledních dvou zápasech jsou jedna velká dperese. Nějakou kvalitu odvádí pravidleně Pekarík, Darida a Jovetić. Hráči a funkcionáři Herthy budou muset čekat jak své utkání večer odehraje konkurent ze Stuttgartu, který se doma střetne s Borussií Mönchengladbach.

Čtenářům onlajnů přeji klidný a pohodový večer.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:0. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:16.
90+1'
90+1'
Filip Kostić stihl ještě rozehrát rohový kop, ale ten již žádné škody zdecimovanému soupeři nezpůsobil.
90'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
90'
Boateng chybu svých spoluhráčů museů hasit pouze taktickým faulem.
89'
Tousartova střela letěla pouze příliš vysoko nad branku, kterou střeží brankář Trapp.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Stefan Ilsanker.
87'
Hinteregger bez jakékoliv snahy o přesnost napálil míč pouze směrem co nejblíže k brance Lotky.
86'
Selkeho zakončení také neohrozilo brankové zařízení soupeře.
85'
Zablokovaná střela domácích končí následně pouze slabým centrem do rukavic brankáře Trappa.
84'
Žlutou kartu dostává Sam Lammers (Eintracht Frankfurt).
84'
Lammers velmi nevybíravě sestřelil Petera Pekaríka a žlutá karta je zcela na místě.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Timothy Chandler.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Ajdin Hrustic.
82'
Belůfodil sice přesně přihrál na spoluhráče Tousarta, ale ten vyslal také pouze málo nebezpečnou střelu na Trappa.
81'
Lavička Eintrachtu Frankfurt chystá další vícečetné střídání.
80'
Střela Herthy z přímého kopu končí pouze na bránícím hráči Eintrachtu Frankfurt.
79'
V těchto chvílích naplno ovládají Olympijský stadion v Berlíně fanoušci Eintrachtu Frankfurt.
78'
Zapojení Pekaríka do útočné akce svého týmu končí pouze nedůraznou střelou Seůkeho přímo do rukavic brankáře Trappa.
77'
Filip Kostić se při defenzivní činnosti dopustil faulu na soupeři z berlínského klubu.
76'
Akce Frankfurtu tentokráte končí pouze v rukavicích brankáře Lotky.
74'
Žlutou kartu dostává Maximilian Mittelstädt (Hertha BSC) za nesportovní chování.
Žlutou kartu dostává Jens Hauge za nesportovní chování (Eintracht Frankfurt).
74'
Po faulu na Tutu se začalo jiskřit a to, když do Mittelstädta trochu strčil Hauge což vyvolalo dalěí reakci u hráčů Herthy Berlín, kde bylo mnoho strkání.
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Sam Lammers.
72'
Ani kiks Kristijana Jakiće, snad jediného hráče špatně hrajícího v dnešním utkání v dresu Eintrachtu Frankfurt, nebyl patřičně potrestán.
71'
Nákop Tousarta je pouze velmi snadnou kořistí hráčů Eintrachtu Frankfurt.
70'
Belfodil sice vybojoval míč pro Tousarta, ale jemu se nepodařilo vůbec dobře odcentrovat.
69'
Djibril Sow byl faulován ve středovém kruhu.
67'
Jenže střela Filipa Kostiće z přímého kopu končí pouze na dobře postavené zdi soupeře.
66'
Knauff byl faulován těsně před pokutovým územím Herthy BSC.
65'
Eintracht Frankfurt si tedy hned vzal zpět své třígolové vedení.
63'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Dajči Kamada uvolnil velmi pěkně RAFAELA BORRÉ, kterému bavíc velmi pomohlo podklouznutí bránícího Boyaty – 1:4! Asistence: Dajči Kamada.
61'
Hertha právě vstřelila branku!
Obrana Eintrachtu Frankfurt přistoupila k tomuto centru velmi lehkovážně a po špatném odvrácení míče toto vše potrestal pěknou střelou DAVIE SELKE – 1:3!
60'
Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (Hertha BSC).
60'
Kevin Prince Boateng hasil nebezpečnou akci soupeře ve středu hřiště faulem.
59'
Tousart se provinil útočným faulem před pokutovým územím na Kamadovi.
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lee Dong-jun, přichází Kevin-Prince Boateng.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Ishak Belfodil.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Davie Selke.
57'
Eintracht Frankfurt i nadále drtí naprosto odevzdaného soupeře.
56'
Nákop z dálky velmi špatně odehrál mimo své pokutové území brankář Lotka a z velké dálky podařeným kopem trefuje JESPER LINDSTRÖM prázdnou branku – 0:3!
55'
Nákop Vladimíra Daridy velmi lehce zpacifikovala obrana Eintrachtu Frankfurt.
54'
Obětí útočného faulu se stal střelec druhé branky Frankfurtu obránce Tuta.
52'
Centr z rohového kopu z kopačky Vladimíra Daridy končí pouze hlavičkou Kempfa nad břevno branky soupeře.
51'
Jesper Lindström opět řádně zatopil obraně Herthy a je z toho rohový kop pro Eintracht Frankfurt.
50'
Lee Dong-jun si vypomohl v souboji jeden na jednoho útočným faulem.
48'
Po centru Knauffa z pravé strany hřiště vracel míč na vzdálenější tyči před branku Ndicka a na střelu zakončujícího TUTY byl i brankář Lotka příliš krátký – 0:2! Asistence: Evan Ndicka.
47'
Boyata srazil střelu z kopačky Kamady na rohový kop pro Eintracht Frankfurt.
46'
Ve vzdušném souboji dostal řádně do těla Vladimír Darida od nekompromisně hrajícího Kristijana Jakiće.
46'

Fauly: 2:8
Eintracht Frankfurt v poklidu ovládl první poločas. Lindström sice dvě šance spálil, ale následně se již trefil svou hlavičkou Knauff. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:38 hodin.
Odchod hráčů Herthy Berlín do kabin celkem pochopitelně doprovázíí pískot nespokojených fanoušků tohoto klubu vyznávající modrou a bílou barvu.
45'
44'
Útok Herthy končí pouze odpískaným ofsajdem Stevana Jovetiće.
44'
Nejprve podklouzl Sow, následně velmi špatně odehrál míč odkopem Hinteregger.
42'
Hráči Eintrachtu Frankfurt již pomalu vyhlíží konec prvního poločasu.
41'
Mittelstädt byl po šikovné kličce faulován Ansgarem Knauffem ve středu hrací plochy.
40'
Borré velmi dobře uvolnil Lindströma, kterého na poslední chvíli obral o míč obránce Kempf – rohový kop pro Eintracht Frankfurt.
39'
Lee Dong-jun opět uháněl sám na branku soupeře, ale včasný zásah obránce Hintereggera byl proveden na výtečnou.
38'
Ndicka vyhrál opět v souboji nad Leem, ale jak střela Kostiće, tak i následná Jokiće byla zablokována hráči soupeře.
37'
Knauff i pod tlakem soupeře udržel míč pro své spoluhráče.
36'
Hertha podává opět jeden ze svých naprosto bez nasazení odehraných zápasů. Výhodou pro modrobílé je, že Eintracht Frankfurt zahazuje jednu šanci za druhou a skóroval jen pouze jednou.
34'
Dlouhá série faulů byla k vidění u pravé postranní čáry.
33'
Lee Dong-jun se sice skácel po souboji s Ndickou v pokutovém území, ale sudí správně ukazuje pouze na rohový kop pro Herthu!
32'
Knauff posílal míč na osu hřiště z pravé strany hřiště pouze na paty svého spoluhráče.
31'
Další náběh hráče Eintrachtu Frankfurt byl snadno přečten a včas zablokován trojicí hráčů v obraně.
30'
Evan Ndicka fauloval hráče Herthy u levé postranní čáry.
28'
Vladimír Darida se v souboji u postranní čáry dopustil faulu vůči soupeři.
27'
Sow byl faulován ve středovém kruhu, hráči Eintrachtu Frankfurt mají poskytnutou výhodu od hlavního rozhodčího.
26'
Hertha Berlín snad kromě Pekaríka a Jovetiće opět předvádí velmi slaboučký výkon.
25'
Vzápětí střelu Kamady dokázala obrana Herthy zablokovat pouze do rukavic brankáře Lotky.
24'
Knauff nastartoval Lindströma, ale jeho nepřesná přihrávka končí pouze v rukavicích brankáře Lotky.
23'
Nepřesný pas Tousarta končí pouze na kopačkách hráčů Eintrachtu Frankfurt.
22'
Korejský útočník si velmi zle vedl v souboji proti rakouskému Hintereferrovi, který z tohoto souboje vychází jako vítěz.
20'
Do ofsajdové pasti byl lapen Kristijan Jakić, který si nepohlídal svou ofsajdovou pozici.
19'
Po rohovém kopu Herthy nepřesně celou akci zakončoval Stevan Jovetić.
17'
Tentokráte to již vyšlo. Po centru Kostiće se hlavou přesně prosazuje ANSGAR KNAUFF – 0:1! Asistence: Filip Kostić.
16'
Vzápětí chtěl na adekvátně odpovědět Jovetić, ale vše zkazilo jeho ofsajdové postavení.
16'
A ještě větší tutovku něž před pár minutami měl po skvělém pasu od Borrého opět Lindström, který ukázal Mittelstädtovi pouze záda a Lotka předvedl výtečný zásah!
14'
V dalším souboji před pokutovým územím si dle všeho Rafael Santos Borré v souboji proti Peteru Pekárikovi pomohl útočným faulem.
13'
V souboji dvou osmiček se dopustil Suat Serdar nedovoleného prostředku proti Djibrilovi Sow.
12'
Mittelstadt měl obrovské problémy s nabíhajícím Knauffem, který nevyužil situace a při přechodu přes výše jmenovaného hráče použil útočného faulu.
10'
Obránce Eintrachtu Frankfurt Hinteregger velmi tvrdě osolil na půlící čáře Stevana Jovetiće.
9'
Dobrá přihrávka na Jespera Lindströma směřovala pouze v době, kdy se tento hráč otáčel čelem do hry, tudíž na tento pas nedokázal adekvátně zareagovat.
7'
Pas zleva pohotově odehrál skluzem na rohový kop pro Eintracht Frankfurt slovenský obránce Peter Pekarík.
6'
Ve slibné ppzici se ocitl Jesper Lindström a opravdu v poslední chvíli mu vracející obránce zabránil ve střelbě.
6'
I nepřesná přihrávka na druhé straně hřiště předčasně kazí snahu o útok v podání hráčů Eintrachtu Frankfurt.
5'
Mraco Richter svým pasem nedokázal nalézt v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů v bílomodrém dresu.
4'
Lindström dle všeho zahrál rukou při akrobatickém zpracovávání míče, ale balon na své spoluhráče do pokutového územi Herthy přesto neposlal.
2'
A i Eintracjt Frankfurt následně tráví uvodní minuty zápasu pouze na své polovině hřiště.
1'
Hertha zahájila toto utkání velmi opatrnou kombinací poblíž svého pokutového území.
1'
Jeden fanoušek Herthy měl na sobě velmi zajímavou šálu z dob, kdy se Hertha utkala v evropských pohárech s pražkou Spartou.
Hertha BSC nastoupí v bílomodrých dresech, Eintracht Frankfurt bude hrát ve své tradiční kombinaci černočervených barev.

Hertha BSC: Lotka – Pekarík, Boyata, Kempf, Mittelstädt – Darida, Tousart, Serdar – Richter, Jovetić, Lee Dong-jun.
Náhradníci: Christensen – Ascacibar, K-P. Boateng, Belfodil, Maolida, Selke, Gechter, Plattenhardt, Stark.
Trenér: Tayfun Korkut

Eintracht Frankfurt: Trapp – Ndicka, Hinteregger, Tuta – Kostić, Jakić, Sow, Knauff – Kamada, Lindström – Borré.
Náhradníci: Grahl – Paciência, A. Touré, Chandler, Hasebe, S. Lammers, Hrustic, Ilsanker, Hauge.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
Předpokládané absence:

Hertha BSC

Stark, Dardai, Christensen, Werthmüller, Nsona, Boateng, Klünter, Plattenhardt, Gechter (všichni nespecifikované zranění)

ŽK: 21. Höfler – 24. Jovetić, 74. Björkan

Hertha: Lotka – Björkan, Boyata, Gechter (70. Röcker), Pekarík (C) – Darida (70. Lee Dong-jun), Tousart, Serdar – Belfodil (78. Selke), Jovetić, Richter (78. Ekkelenkamp).
Poslední utkání Eintrachtu Frankfurt:

Eintracht Frankfurt – Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branka: 71. Sané

ŽK: 32. Lenz – 32. Hernandéz, 64. Kimmich

Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – D. da Costa, Hrustic (82. S. Lammers), Sow, Lenz (78. Hauge) – Knauff (67. Borré), Kostić – Lindström (82. Kamada).
Hertha BSC stále bojuje o udržení a již klesla na příčku zajišťující baráž s třetím týmem z druhé Bundesligy. Kromě katastrofální formy kosí Herthu obrovský počet absentujících hráčů z různých důvodů. Hertha nevyhrála od poloviny prosince, kdy v Bundeslize ze sedmi zápasů má hrozivou bilanci 0 – 2 – 5.
Eintracht Frankfurt, nemá vůbec dobrou aktuální formu. Třikrát v řadě prohrál a navíc více než dvěstěsedmdesát minut nedokázal soupeřům vstřelit branku. Nicméně Hertha je velmi hratelný soupeř se kterým by tato neblahá bilance mohla skončit.
Hertha BSC (16) potřebuje nutně bodovat v duelu proti Eintrachtu Frankfurt (10). Frankfurt nahrál zatím pouze o osm bodů více než soupeř.