Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Fürth - 1. října 2021   20:30

Köln
50' Andersson (Schmitz) • 55' Schirí (Hector) • 89' Schirí (Schaub)
3:1
(0:1)
Fürth
7' Meyerhöfer  (Tillman)
Köln
T. Horn – Schmitz (85. S. Özcan), Meré, Czichos, Hector (C) – Schirí – Duda (68. Ljubičić), Uth, Kainz (78. Schindler) – Modeste (78. Ehizibue), Andersson (85. Schaub).
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Fürth
Funk – Meyerhöfer, Bauer, Viergever, Willems – Seguin – Nielsen (76. Abiama), Griesbeck (70. Christiansen), Tillman (63. Leweling), Dudziak – Hrgota (C) (63. Itten).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Kolína nad Rýnem v předehrávce 7. kola německé Bundesligy potvrdili roli favorita a nováčka Fürth porazili na domácím stadiónu 3:1. Zápas přitom domácí nezačali vůbec dobře, neboť inkasovali brzký gól z kopačky Marca Meyerhöfera. Avšak nepoložili se a ve druhém poločase převrátili vývoj utkání na svou stranu. V 50. minutě nejprve vyrovnal Sebastian Andersson, o pět minut později dokonal obrat Iljás Schirí. Stejný hráč přidal i pojišťovací třetí gól, když v 89. minutě vletěl do otevřené obrany a s gólmanem si hravě poradil.

Svěřenci kouče Baumgarta po třech remízách stejného výsledku 1:1 konečně zvítězili a tabulkou poskočili na šesté místo, Fürth zůstává s jedním bodem na chvostu.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:18.
90+5'
90+4'
Domácí defenziva si s vysokým balónem hravě poradila. Jmenovitě Jorge Meré, který přehlavičkoval Abiamu a míč odvrátil mimo pokutové území.
90+3'
Ještě jednu standardku pro hosty vybojoval Cédric Itten. Zkusil se prokličkovat do vápna, těsně za ním byl poslán k zemi Uthem.
90+2'
Zápas už se pouze dohrává. Fürth si je vědom, že z Kolína odjede s prázdnou, již se ani tolik nežene do ofenzivy.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Köln právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Po rohovém kopu Fürthu vystartoval do protiútoku Schaub, který se zachoval nesobecky a po dlouhém sprintu nahrál po pravé ruce ILJÁSI SCHIRÍMU. Šestadvacetiletý Tunisan se nenechal rozhodit vyběhnuvším gólmanem a střelou k pravé tyčce přidal do statistik svůj druhý gól, pro tým důležitou pojistku na tři body.
88'
Nedorozumění mezi Willemsem a Christiansenem využil Timo Horn, jenž dlouhou nahrávku levou nohou zpracoval a míč sebral do rukou až v době, kdy byl presující Abiama v nebezpečné blízkosti.
87'
Až mimo pokutové území vyběhl Marius Funk, aby hrací předmět poslal do bezpečí před sprintujícím Salihem Özcanem, ten se hnal za pojišťovací třetí brankou.
86'
Čas svým spoluhráčům v honbě za vyrovnáním ubral Max Christiansen. Neodhadl totiž dobře, kam Dejan Ljubičić udělá kličku, soka pak fauloval.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Salih Özcan.
84'
Opět volil Dickson Abiama delší centr, tentokráte hledal a našel Maximiliana Bauera. Stoper zasáhl pouze záda clonícího Schmitze.
83'
Pěknou individuální akci předvedl Jamie Leweling. Zastavil jej až Kingsley Schindler, ale to pouze za cenu nedovoleného zákroku.
82'
Přetažený balón mířil na hlavu Viergevera. Tomu zakončení z velkého záklonu podle očekávání nevyšlo, míč sebral ze vzduchu Horn.
81'
Nováček Kingsley Ehizibue se neuvedl v nejlepším světle. Sice rozhodčímu ukazoval, že trefil balón, ale Jöllenbeck mu odpískal faul po zákroku na Meyerhöfera.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Kolín nad Rýnem drží těsné jednobrankové vedení, ale určitě si je moc dobře vědom, že stačí jeden povedený útok a vše může být jinak.
79'
Útočným nedovoleným zákrokem se provinil Dickson Abiama. Nejprve se dostal za záda Ljubičiće, ale pak nataženou pravou nohu trefil lýtko Czichose.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Kingsley Ehizibue.
77'
Pěknou kličkovanou ve vápně soupeře předvedl Florian Kainz. Dva protihráče vymíchal, ale ten třetí, Maximilian Bauer, již byl nad jeho síly.
76'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Dickson Abiama.
75'
Za stříleným centrem k levé tyči sprintoval Anthony Modeste. Balón po jeho posunutí nejspíše směřoval mezi tři tyče, ale výborným blokem se prezentoval skluzující Bauer.
74'
Nohama si zahrál i domácí gólman Timo Horn. Měl dost času, takže si kulatý nesmysl zpracoval, pak ho přenesl k levé lajně na Ljubičiće.
73'
Domácí kapitán Jonas Hector podcenil rychlost Nielsena a umožnil mu odcentrovat z pravé lajny. Max Christiansen pouze prodloužil za sebe do země nikoho.
72'
Anthony Modeste vystartoval za dlouhým nákopem Czichose příliš pozdě. Naopak Marius Funk zareagoval výborně a pravačkou vrátil balón na útočnou polovinu.
71'
Pravý bek Benno Schmitz si narazil se Schirím a postupoval po pravé lajně na útočnou polovinu. Kličkou do středu však Willemse nepřekvapil.
70'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Sebastian Griesbeck, přichází Max Christiansen.
69'
Nick Viergever se probojoval k zakončení, ale to postrádalo na razanci i přesnosti. Timo Horn měl snadnou práci se zákrokem.
68'
Střelec zatím vítězného gólu Sebastian Andersson má na kontě i žlutý kartóen, když po špatném zpracování zezadu sestřelil Meyerhöfera.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Dejan Ljubičić.
67'
I přes velkou snahu Haavard Nielsen už nezachytil míč na hrací ploše. Zpracoval ho až těsně za pravou postranní čárou.
66'
Hrozící nebezpečí z protiútoku zažehnal Timo Horn. Včas vystartoval z brankové čáry a míč odpálil mimo dosah sprintujícího Dudziaka.
65'
Právě Benno Schmitz si věřil na Willemse, kolem něj si prohodil míč zleva a zkusil jej oběhnout zprava, za jeho záda se ale nedostal.
64'
Hra pokračuje na útočné polovině domácích. Jonas Hector zvedl hlavu a s velkou lehkostí přenesl hru doprava na Schmitze.
63'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Cédric Itten.
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Jamie Leweling.
62'
Hráči v bílých dresech bez větších problémů drží míč na kopačkách. Pod tlakem volil Benno Schmitz sázku na jistotu, hrací předmět poslal dozadu k neobsazeným stoperům.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Favorizovaný Kolín nad Rýnem překlopil misky vah na svou stranu a pokračuje v aktivním pojetí hry.
60'
Marius Funk si pořádně zavařil! Centr Kainze chtěl vyrazit nad břevno, kulatý nesmysl ovšem poslal do horní tyče. Měl velké štěstí, že se pak odrazil zpátky do hry.
59'
Přetažený centr Schirího zprava našel Ondreje Dudy, který si nelámal hlavu se zpracováním a z voleje napálil balón nad horní tyč.
58'
Hosté jsou psychicky na dně. Obdrželi dva góly v krátkém časovém sledu a rázem jsou o krok pozadu. Ještě mají ale poměrně dost času zmobilizovat síly.
57'
Je jasné, že čtvrtý výsledek 1:1 se pro Kolín opakovat nebude. Domácí prolomili zakletý výsledek a směřují za kýženými třemi body.
55'
Obrat dokonán, Kolín nad Rýnem vede! Centr Kainze od rohového praporku prodloužil Hector na zadní tyč, kde míč dotlačili do prázdné brány společnými silami ILJÁS SCHIRÍ a Rafael Czichos, gól je připsán prvnímu jmenovanému.
54'
Sebastian Andersson je při chuti. Nyní si pohybem řekl o míč a před sebou měl po pasu od Modesteho jen gólmana, kterého nastřelil do pravé nohy.
53'
O další střelecký pokus se postaral Slovák Ondrej Duda. Vypálil levačkou z halfvoleje, i on o pár decimetrů přestřelil.
52'
Opět o sobě dal hlasitě vědět Sebastian Andersson. Do centru Kainze se položil akrobaticky, míč napálil o kousek nad horní tyč.
50'
Je vyrovnáno! Kainz nahrál do pokutového území Schmitzovi, jenž kolem pravé nohy vyběhnuvšího Funka píchl míč k SEBASTIANU ANDERSSONOVI, forvard ve skluzu dotlačil míč do sítě.
49'
Hosté rozjeli rychlý protiútok. Situaci tři na dva řešil Haavard Nielsen nahrávkou, s kterou ale Benno Schmitz počítal a vystihl ji.
48'
Po faulu Willemse kopal standardku od levé lajny Florian Kainz. Hledal hlavu Rafaela Czichose, ještě o něco výše se však vyšplhal Maximilian Bauer.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
V předehrávce 7. kola německé Bundesligy má Fürth nakročeno k překvapivému vítězství, na stadiónu Kolína nad Rýnem vede nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Gól přišel už v 7. minutě, kdy se trestuhodně volný Sebastian Griesbeck prosadil střelou mezi nohy brankáře. Velkou příležitost navýšit skóre měl Jeremy Dudziak, ale dvakrát orazítkoval pravou tyč. Na druhé straně se do příležitosti probojoval Modeste, s jehož prudkou hlavičkou si ovšem Marius Funk věděl rady. Domácí jsou aktivnějším týmem, ale na dobře pracující obranu soupeře zatím hledají recept marně.
45+2'
45+1'
Zřejmě poslední útok první půle zhatil Florian Kainz. Na centr měl dostatek prostoru, přesto kulatý nesmysl nasměroval do zámezí.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Akce Kolína ještě pokračovala. Ránu Dudy zblokoval Willems k nohám Kainze, tomu nevyšla klička proti stoperovi Bauerovi.
43'
Marius Funk hrdinou Fürthu! Proti prudké hlavičce Modesteho šel včas k zemi a dolní končetinou zabránil míči v cestě za brankovou čáru.
42'
Volného prostoru kousek za šestnáctkou sice Ondrej Duda využil, ale určitě ne tak, jak by si sám představoval. Levačkou vypálil vysoko nad břevno.
41'
Na podobné zákroky si Sebastian Griesbeck musí dávat pozor, protože jednu žlutou kartu už na kontě má. U levé lajny zatažením za dres zastavil Utha.
40'
Timo Horn zvolil odkop na krátko. Jonas Hector dlouho váhal a Nielsen mu málem míč vzal, kapitán nakonec po lajně zapojil do hry Kainze.
39'
Zkušený Modeste svou chybu prakticky okamžitě napravil. Vysoko napadal Jeremyho Dudziaka, jehož donutil k odkopu do zámezí.
38'
Ne, ani Anthony Modeste nezvládl zpracování ideálně. Francouz vlastně nahrál ideálně do nohy protihráči Bauerovi, jenž zklidnil hru.
37'
Iljás Schirí si všiml v pokutovém území volného Dudy. Ten místo střely ještě volil kličku navíc po pravé ruce, načež mu míč vypíchl Willems.
36'
Na trávníku skončil Ondrej Duda, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Slovenský fotbalista pak zlostí praštil pravou rukou do země.
35'
Jorge Meré vyslal mizernou nahrávku na Kainze. Protihráče předskočil Maximilian Bauer, pod tlakem si vypomohl malou domů.
34'
Těžký balón si Branimir Hrgota zpracovával zbytečně, protože arbitr Jöllenbeck odpískal útočníkovi faul po střetu s Czichosem.
33'
Ústního varování se dostalo Ondrejovi Dudovi. Slovák zbytečně dohrál Marca Meyerhöfera, jemuž bolestivě stoupl na pravou nohu.
32'
Neuvěřitelná smůla Jeremyho Dudziaka! Mezi dva obránce obdržel fantastickou nahrávku od Hrgoty. Technický pokus mířil k pravé tyči, trefil jen brankovou konstrukci. Kulatý nesmysl se ovšem k témuž hráči šťastně odrazil, ale Dudziak i napodruhé napálil pravou tyč! Sám nevěří vlastním očím.
31'
Sebastian Andersson zády k bráně sklepl kulatý nesmysl pod sebe na Modesteho. Francouz po rychlém zpracování střílel nepřesně.
30'
Hosté často sahají k nedovoleným zákrokům, je zřejmé, že jim kouskování hry vůbec nevadí. Naopak tím mohou lépe tlumit tlak konkurenta.
29'
Útočným faulem se provinil Jeremy Dudziak. Czichosovi nastavil stoličku, domácí stoper přes něj nepříjemně přeletěl.
28'
Těžko říct, proč pomezní rozhodčí nezvedal praporek, když Branimir Hrgota byl v minimálně dvoumetrovém ofsajdu. Samostatný únik přesto neproměnil, napálil Horna.
27'
Na druhé straně o sobě dal vědět Sebastian Andersson. V hlavičkovém souboji přetlačil Bauera, ale vystřelil vedle pravé tyče.
26'
Střílený centr Paula Seguina nadělal pořádně problémy domácí defenzivě. Timo Horn na míč nedosáhl a měl štěstí, že Haavard Nielsen z úhlu neusměrnil hrací předmět mezi tři tyče.
25'
Velmi zajímavě vypadající standardku vybojoval u levé lajny Branimir Hrgota. Hodil si míč kolem Czichose, ten jej zastavil jen za cenu faulu.
24'
První žlutou kartu zápasu obdržel hostující středopolař Sebastian Griesbeck. K míči přiběhl pozdě, ve skluzu už trefil pouze pronikajícího Kainze.
23'
Timothy Tillman si na pravé straně vytvořil prostor ke střele, levačkou mířil na přední tyč. Horn se natahoval marně, ale měl štěstí, kulatý nesmysl rozvlnil pouze boční síť.
22'
Možné nebezpečí zažehnal Marius Funk. Výborně vystartoval proti Anderssonovi a míč bez rozmyslu odpálil do autu.
21'
Znovu centroval Hector zleva, tentokráte o poznání nebezpečněji. Anthony Modeste v hlavičkovém souboji prohrál s Bauerem.
20'
Velmi dobře si počínal Timothy Tillman. Tělem si pokryl míč a počkal si na kontakt s Modestem, načež upadl a vybojoval faul.
19'
Fotbalisté Kolína se usadili na útočné polovině. Více volného prostoru využil kapitán Jonas Hector, míč usměrnil do rukavic gólmana.
18'
Slabé zakončení hlavou v podání Sebastiana Anderssona. Z velkého vápna hlavičkoval hlavou, Marius Funk bezpečně schoval míč v rukavicích.
17'
Po pravé straně si slovenský reprezentant Ondrej Duda poradil v souboji jeden na jednoho s Willemsem, nicméně pak ztroskotal na Bauerovi.
16'
S dlouhým autem si Marco Meyerhöfer neporadil, balón zpracoval pouze k protihráči Dudovi, ten hru zklidnil pasem ke stoperům.
15'
Domácí zahrávali už pátý rohový kop, zatím jim ovšem ani jeden k ničemu nebyl. Pas za hranici šestnáctky dostal Florian Kainz, ránu z voleje namířil nad břevno.
14'
Do defenzivy se příkladně vrátil Sebastian Griesbeck. Zachytil pohyb Utha a čistým skluzem mu míc vypíchl mimo hrací plochu.
13'
Rozehrávka na krátkou vzdálenost nebyla dobrým řešením. Jonas Hector totiž pak příliš dlouho váhal s centrem a nastřelil jen soka před sebou.
12'
Domácí jsou aktivnějším týmem, ale zatím jim to není nic platné. Mark Uth vystřelil, jeho pokus zblokoval Willems. Roh pro Kolín.
11'
I kdyby k faulu došlo, tak se penalta kopat nemohla, protože v ofsajdu stojící Haavard Nielsen se zapojil do hry, čehož si rozhodčí u videa všiml a dal signál hlavnímu.
10'
Pokutového kopu se dožadoval Branimir Hrgota po kontaktu s Czichosem. Arbitr Jöllenbeck nechal ve hře pokračovat, situace se ještě bude kontrolovat u videa.
9'
S bleskovou odpovědí chtěl přispěchat Sebastian Andersson. Do centru zprava se položil akrobatickým způsobem, míč umístil přímo do rukou gólmana.
7'
Fürth právě vstřelil branku!
Stadión ztichl, nováček soutěže se ujímá překvapivého vedení! Domácí kapitán Hector selhal a zůstal na ose hřiště, vůbec si nevšímal MARCA MEYERHÖFERA za svými zády. Pravý bek Fürthu obdržel ideální nahrávku od Tillmana a tváří v tvář Hornovi poslal brankáři míč mezi nohama.
7'
Načechraný balón do šestnáctky Kolína prodloužil Haavard Nielsen za sebe do zámezí. Tillman neměl šanci udržet kulatý nesmysl ve hře.
6'
Útočným faulem se provinil Florian Kainz. Tak dlouho okopával Willemse, až hlavního arbitra Jöllenbecka donutil přerušit hru.
6'
Anthony Modeste byl v lehkém ofsajdu, čehož si pomezní rozhodčí všiml a zvedl praporek. Rozehrávat bude Marius Funk.
5'
Pohybem za obranu si řekl o balón Branimir Hrgota. Maximilian Bauer se jej pokusil najít, ale jako první přiběhl k míči Horn.
4'
První rohový kop střetnutí obstaral Florian Kainz. Na přední tyči hledal Anderssona, těsně před ním odkopl do bezpečí Viergever.
3'
Netrvalo dlouho a do hry se zapojil domácí gólman Timo Horn. Po malé domů od Hectora z prvního doteku poslal míč na útočnou polovinu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Fürth pro dnešní předehrávku oblékl dresy barvy černé.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Meré, Czichos, Hector (C) – Schirí – Duda, Uth, Kainz – Modeste, Andersson.
Náhradníci: Schwäbe – Ehizibue, S. Özcan, Kilian, Ostrák, Ljubičić, Hübers, Schaub, Schindler.

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Meyerhöfer, Bauer, Viergever, Willems – Seguin – Nielsen, Griesbeck, Tillman, Dudziak – Hrgota (C).
Náhradníci: Burchert – Itten, Sarpei, Christiansen, Barry, Leweling, Abiama, Seufert, Green.

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
SpVgg Greuther Fürth

Fürth prožívá těžký start mezi elitou. Do Bundesligy postoupil z druhého místa 2. Bundesligy, které vybojoval až v posledním kole, kdy porazil 3:2 Düsseldorf, zatímco Kiel doma prohrál 2:3 s Darmstadtem, kvůli čemuž tak spadl na třetí příčku a posléze svedl neúspěšný boj v baráži. V první lize zatím Leitlova družina získala jediný bod za remízu s Bielefeldem, z ostatních pěti utkání odešla jako poražena. O víkendu se statečně prali s Bayernem, německému gigantovi doma podlehla 1:3.
1. FC Kolín nad Rýnem

Fotbalisté Kolína prožívají velmi slušný vstup do sezóny, výrazně lepší, než jak tomu bylo v minulé sezóně, kdy se od počátku pohybovali na sestupových pozicích. Nyní jsou zatím na velmi pěkném sedmém místě se ziskem devíti bodů za vítězství nad Herthou a Bochumí, k tomu přidali remízy s Freiburgem, Lipskem a Frankfurtem. S posledním zmíněným celkem sehráli svěřenci kouče Baumgarta střetnutí o víkendu, při remíze 1:1 padly oba góly v první půli a ve druhé kolínskému Kainzovi VAR odvolal trefu pro ofsajd.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 7. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Kolínem nad Rýnem a Fürthem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.