Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Union Berlin - 8. ledna 2022   15:30

Leverkusen
38' Schick  • 84' Tah (Bellarabi)
2:2
(1:1)
Union Berlin
45' Prömel   • 50' Prömel  (M. Kruse)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong (83. Alario), Tah, Hincapié, Bakker – Andrich, Wirtz, Demirbay (77. Bellarabi) – Diaby, Schick, Paulinho (77. A. Adli).
M. Jöllenbeck – C. Günsch, J. Weickenmeier
BayArena, Leverkusen
Luthe – Jaeckel, Knoche, Friedrich – Trimmel (C) (77. Ryerson), R. Khedira, Prömel (71. Möhwald), Giesselmann (26. Oczipka) – Haraguči (46. Öztunali) – M. Kruse, Behrens (46. Voglsammer).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 9:8. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.
Tak nakonec i ve druhé půli byly k vidění dva góly. Hosté se nejprve hned v úvodu ujali vedení, které hájili prakticky až do závěru, kdy se domácím po velkém boji povedlo dosáhnout kýženého srovnání. Nakonec ale nemuseli mít žádný bod, po obrovských chybách se soupeř dostal do velkých příležitostí, v nastavení dokonce trefil tyč, ale skóre se už neměnilo. Remíza je tak spravedlivá, ale pro oba celky to znamená spíše ztrátu.
90+4'
90+3'
Leverkusen je pod tlakem, Bastian Oczipka střílel pravačkou ze svého pohledu k pravé tyči, překonal gólmana, ale právě od tyče se míč odrazil do bezpečí. Neuvěřitelné štěstí domácích.
90+2'
Domácí až trestuhodně propadají v defenzívě, po jejich další chybě se v šanci opět zjevili hosté, ale jeden z hráčů nedokázal z bezprostřední blízkosti usměrnit míč mezi tři tyče.
90+1'
Hosté šetří čas v útoku a drží balón daleko od své brány.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Kevin Möhwald poslal svoji střelu z voleje do míst, kde stál připravený strážce domácí svatyně.
89'
Union se málem ujal znovu vedení. Andreas Voglsammer střílel levačkou po zemi na vzdálenější tyč a Lukáš Hrádecký vytěsnil míč konečky prstů mimo.
87'
Domácím bod nestačí, ale soupeř je drží na obranné straně.
85'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).
84'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Leverkusen zaslouženě srovnává. Schick poslal míč před sebe směrem k postranní lajně, Bellarabi jej doběhl a odcentroval před bránu, kde zůstal nepokrytý JONATHAN TAH, jenž vyskočil nejvýš a hlavou usměrnil míč do volné části soupeřovy brány. Luthe se ještě snažil situaci zachránil, ale na balón nemohl dosáhnout.
83'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Lucas Alario.
83'
Moussa Diaby se dostal na úrovni penalty do zakončení, ale zblízka trefil jen vyběhnutého gólmana. Moc prostoru ke střele opravdu neměl.
81'
Hosté se faulu u velkého vápna nedomohli, domácí vyráží do protiútoku.
78'
Pro domácí už mohla vypadat situace hodně špatně. Kruse vystřelil levačkou z hranice velkého vápna, Hrádecký na míč nedosáhl a ten se odrazil od břevna do zámezí. Štěstí na straně Leverkusenu.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Karim Bellarabi.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Amine Adli.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
77'
Hosté chystají poslední střídání, zatímco domácí ještě neprovedli ani jednu změnu.
75'
Andreas Voglsammer zůstává ležet na trávníku, spíš se jedná o taktické zdržování.
75'
Nyní reklamovali ruku v pokutovém území, ale hra pokračuje dál.
74'
Domácí se marně snaží vyrovnat, zahrávat budou rohový kop.
72'
Hosté vyrazili ve třech proti dvěma, jeden z hráčů se rozhodl pro střelu z pravé strany po zemi, tu si ale pohlídal Lukáš Hrádecký, který míč zastavil.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Kevin Möhwald.
70'
Schick se málem dostal do zakončen na levé straně, míč k němu ale nedoputoval.
69'
Paulinho hlavičkoval před hranicí malého vápna, ale jen do míst, kde stál Luthe, který předvedl výborný reflex a míč vyrazil na roh.
67'
Skrumáž v pokutovém území Unionu, ale žádnému z domácích fotbalistů se nepovedlo dostat se ke střele.
66'
Paulinho střílel z dobré pozice do spodní části hostující svatyně, ale Luthe se včas položil na trávník a balón vyrazil.
64'
Schick si nabíhal na centr, ale Luthe byl o něco rychlejší a míč v pravou chvíli sebral do rukavic.
63'
Piero Hincapié hlavičkoval příliš vysoko nad bránu a Luthe zasahovat nemusel.
62'
Schick nebyl daleko od druhého zásahu, ovšem jeho nebezpečnou střelu stihl brankář hostů vyrazit do zámezí.
60'
Levin Öztunali zkusil střelu z velké dálky, ta ovšem proletěla mimo tři tyče.
59'
Žlutou kartu dostává Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).
57'
Domáí využili chyby v rozehrávce soupeře a vyrazili ve čtyřech proti třem, ale příležitost si nevypracovali.
56'
Asistent u druhé branky Kruse se málem zapsal také mezi střelce, ale jeho zakončení skončilo v bližší boční síti brány Leverkusenu.
54'
Hosté faulovali a domácí rozehrávali na jejich straně, avšak hru přenesli na svoji polovinu.
52'
Hosté vyrazili do další šance, ale skluzem tomu zabránil jeden z domácích fotbalistů.
50'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Hosté otáčí stav utkání. Domácím se nepovedlo odehrát míč do bezpečí, ten si zpracoval Kruse, udělal kličku protihráči a přihrál k hranici malého vápna, kde balón tečoval za bezmocného gólmana GRISCHA PRÖMEL. Piero Hincapié reklamoval ofsajd, ale právě kvůli jeho postavení nemohl být odmáván.
48'
Schick příliš prudký centr nedoběhl a d o zakončení se tak nedostal.
46'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Andreas Voglsammer.
46'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Levin Öztunali.
46'
Domácí byli v první půli aktivnější a měli i více šancí, avšak proměnit dokázali díky svému nejlepšímu střelci pouze jednu z nich. Vypadalo to, že si těsný náskok odnesou do kabin, ale nestalo se, hosté z jediné velké šance úvodního dějství srovnali a před druhým poločasem je tak vše otevřené.
45+2'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Leverkusen ale těsný náskok do pauzy neudržel, hosté z první velké šance skórují. Tvrdou střelu Khediry dokázal Hrádecký vyrazit a fantasticky zneškodnil i následnou dorážku Behrense, jenž hlavičkoval do horní části brány, ale Hrádecký natáhl ruku a balón vyrazil na pravou stranu, jenže tam ponechali jeho spoluhráči volného GRISCHU PRÖMELA, který zblízka zamířil do odkryté části domácí svatyně.
44'
Hosté z hlavního města mohou zkusit vyrovnat rohovým kopem.
43'
Genki Haraguči neměl šanci dosáhnout hlavou na vysoký balón a gólmana tak neohrozil. Lukáš Hrádecký dosud mnoho práce neměl.
42'
Hosté teď chybovali v rozehrávce, ale stačili rychle zareagovat a situaci ještě zachránit. Měli štěstí, že se soupeř držel dál.
41'
Přetažený centr končí vedle hostující svatyně, rozehrává gólman hostů.
38'
Domácí otevírají skóre a střelcem není nikdo jiný než PATRIK SCHICK. Hráč se čtrnáctkou na dresu nejprve založil pěknou souhru svého celku, Paulinho vyslal do šance Diabyho, ale toho perfektním zákrokem vychytal Luthe. Balón však vyrazil pouze na pravou stranu, rychle k němu přiběhl český reprezentant a tvrdou ranou levačkou pod břevno vsítil už svůj sedmnáctý zásah v sezóně.
37'
Schick se snažil hlavou zpracoval míč pro svého spoluhráče, jenže Paulinho byl příliš daleko.
35'
Florian Wirtz utrpěl nějaký šrám a těžce došlapuje na levou nohu, jeho tým rozehraje rohový kop.
33'
Paulinhovi se nepovedlo projít přes středovou lajnu, míč udržel, ale raději ho přihrál spoluhráči za sebou.
32'
Druhý jmenovaný poslal obloučkem centr před hostující svatyni, kde našel pouze soupeře.
32'
Kerem Demirbay a Florian Wirtz stojí u míče.
31'
Domácí budou zahrávat standardku nedaleko velkého vápna.
31'
Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (1. FC Union Berlín).
29'
Nepřesný centr domácích z levého křídla doputoval přímo do náruče připraveného gólmana.
29'
Přetahovanou o míč u středové čáry vyřešil jeden z hostí, jenž zakopl balón daleko do autu.
27'
Na centrovaný míč se snažilo vyskočit několik hráčů Leverkusenu, ale ani jednomu se nepovedlo jej tečovat.
26'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Niko Giesselmann, přichází Bastian Oczipka.
25'
Domácí nadělali protivníkovi v jeho velkém vápně nemalé problémy, avšak brankáře nakonec vůbec neohrozili.
24'
Ale mezitím hra pokračuje, neboť zraněný fotbalista odešel do zámezí. Leverkusen jde dopředu.
23'
Gesto mluví jasně, bude nutné střídání. U postranní čáry se svléká do hracího úboru Bastian Oczipka.
22'
Niko Giesselmann si stěžuje na bolest v noze, arbitr povolává ošetřující tým.
20'
Max Kruse se málem dostal za hranicí velkého vápna ke střele, ale míč mu v rozhodujícím momentu utekl a skončil u protihráče.
19'
Ten sice domácí hráči dokázali odvrátit, ale akce soupeře pokračuje vhazováním.
18'
Union vybojoval první rohový kop v utkání.
16'
Florian Wirtz si nedokázal zpracovat křižný centr spoluhráče, do zakončení se tak nedostal, což byla pro jeho tým docela škoda.
14'
Moussa Diaby nedokázal na pravé straně velkého vápna vybojovat balón, ten po jeho teči putuje do zámezí a o rozehrávku se postará Andreas Luthe Andreas Luthe.
13'
Přetažený centr domácího týmu letí za vzdálenější postranní čáru a hosté budou vhazovat aut.
12'
Nyní měl gólman Berlínu velké štěstí, neboť po rohovém kopu se k hlavičce dostal Jonathan Tah a jen těsně minul ze svého pohledu levou tyč. Luthe by tentokrát nestačil zakročit, po balónu se jenom podíval.
11'
A brankář hostů se činí, krátce na to Florian Wirtz vyslal směrem k jeho pravé tyči tvrdou ránu, ovšem Andreas Luthe včas skočil a míč vyrazil.
10'
Schick byl blízko své sedmnácté trefě, ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval jen do připraveného gólmana Unionu. To byla velká možnost.
10'
Míč se obloukem snesl přímo do náruče připraveného kapitána Bayeru, jenž tak neměl moc práce.
8'
V šanci znovu Leverkusen, ale k Schickovi se balón po přízemní přihrávce z pravého křídla nedostal.
6'
Teď se bude domácí tým bránit, po faulu rozehraje hostující tým standardku na jeho straně.
5'
Tím založil útok svého mužstva, do šance si nabíhal Patrik Schick, avšak v zakončení mu chyběla přesnost, balón poslal pouze mimo bránu.
4'
Míč končí u domácího gólmana, ten jej posílá ke středové čáře.
3'
Po špatné přihrávce končí míč v autu, vhazovat bude hostující tým.
2'
Zatím vidíme kombinaci domácího mužstva na jeho obranné polovině.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Hincapié, Bakker – Andrich, Wirtz, Demirbay – Diaby, Schick, Paulinho.
Náhradníci: Luňov – P. Retsos, Fosu-Mensah, Sinkgraven, A. Adli, Bellarabi, Alario, Gedikli, Fofana.
Trenér: G. Seoane.

1. FC Union Berlín: Luthe – Jaeckel, Knoche, Friedrich – Trimmel (C), R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Haraguči – M. Kruse, Behrens.
Náhradníci: Rönnow – Ryerson, Oczipka, Baumgartl, Öztunali, Endo, Möhwald, Voglsammer, Ujah.
Trenér: U. Fischer.

Rozhodčí: M. Jöllenbeck – C. Günsch, J. Weickenmeier.
Posledních pět vzájemných zápasů

Union Berlín – Leverkusen 1:1
Leverkusen – Union Berlín 1:1
Union Berlín – Leverkusen 1:0
Leverkusen – Union Berlín 3:1 (Pohár)
Union Berlín – Leverkusen 2:3

Union Berlín v novodobé historii na hřišti svého soka ještě ani jednou nezvítězil.
1. FC Union Berlín

Hosté jsou na první "mimopohárové příčce", avšak jak už bylo zmíněno, rozdíl je minimální a na svého dnešního protivníka ztrácí pouhý bod. Mimo svůj stadion odehrál tým z hlavního města osm utkání a přivezl si domů devět bodů díky dvěma výhrám a třem remízám, vstřelil jedenáct gólů a o dva více inkasoval. V posledním venkovním střetnutí se radoval od 3. října poprvé ze tříbodového zisku, když porazil Bochum těsně 1:0.
S devíti zásahy vede tabulku střelců mančaftu Taiwo Awoniyi z Nigérie.
Bayer Leverkusen

Domácí jsou zatím v lepší pozici, patří jim čtvrtá příčka, poslední, která zajišťuje postup do Ligy mistrů, na kontě mají osmadvacet bodů a na třetí Freiburg jen ztrátu jediného bodů, ovšem náskok před pronásledovateli je rovněž minimální. Na domácí půdě se hráčům Bayeru zatím moc nedaří, z osmi klání vybojovali jen třináct bodů díky čtyřem výhrám a jedné remíze, vstřelili devatenáct gólů a o pět méně inkasovali. Naposledy nedotáhli slibné vedení 2:0 do třetího domácího vítězství v řadě a s Hoffenheimem pouze remizovali 2:2 gólem z 80., resp. 83. minuty.
O oba zásahy Leverkusenu se postaral český reprezentant Patrik Schick, jenž má na kontě šestnáct gólů, je suverénně nejlepším střelcem mužstva a druhým nejlepším kanonýrem ligy. Prosadí se i dnes?
Dobrý den, šesti zápasy pokračuje 18. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto utkání budeme sledovat souboj týmů, které od sebe dělí pouze bod, jsou to Bayer Leverkusen a Union Berlín. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.