Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Augsburg - 22. října 2021   20:30

Mainz
10' Onisiwo (Widmer) • 15' Bell (Burkardt) • 26' Burkardt (Onisiwo) • 71' Burkardt (Onisiwo)
4:1
(3:0)
Augsburg
69' Zeqiri  (Hahn)
Mainz
Zentner – Hack, Bell, Niakhaté (C) – Widmer (82. Brosinski), Kohr, Boëtius (76. Stöger), Martín – Burkardt (76. Ingvartsen), I Če-song (64. Barreiro) – Onisiwo (82. Ádám Szalai).
Hartmann – Leicher, Lupp
OPEL ARENA, Mohuč
Augsburg
Gikiewicz – Gumny (46. Strobl), Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri (84. Sarenren-Bazee), Maier, Gruezo, Iago – Vargas (85. Framberger) – Hahn (73. Pedersen), Córdova (46. Zeqiri).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Mohuče v předehrávce 9. kola německé Bundesligy dominovali, na domácím stadiónu porazili Augsburg vysoko 4:1.

Důležitý krok k vítězství udělali domácí už v prvním poločase, v němž vstřelili tři góly, postupně se prosadili Karim Onisiwo, Stefan Bell a Jonathan Burkardt. Gól naděje vsítil v 69. minutě střídající Andi Zeqiri, jenže šance na body prakticky okamžitě zmizely, když jen o dvě minuty později vrátil Mohuči tříbrankový náskok svou druhou trefou v utkání Jonathan Burkardt.

Svěřenci kouče Svenssona se po třech ligových porážkách v řadě konečně dočkali vítězství a v tabulce poskočili na šestou příčku, Augsburg po jedenáctém venkovním zápase bez výhry zůstává šestnáctý.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.
90+3'
90+2'
Za hlasitého povzbuzování a potlesku tribun Mohuč dohrává zápas na vlastní polovině. Soupeř již vzdal i ty poslední snahy o presink.
90+1'
Marcus Ingvartsen řešil akci dvou proti dvěma střelou. Střílel dostatečně prudce, jenže přímo do středu brány, kde byl připraven Rafał Gikiewicz.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
V těsném prostoru se Leonardo Barreiro probojoval ke střele, leč trefil pouze bránícího soupeře. Z druhé vlny pálil Aaron Martín pro změnu vedle levé tyče.
88'
Nohama si ještě zahrál i gólman Robin Zentner. Volného prostoru využil ke zpracování, načež přenesl hru k pravé lajně na Hacka.
87'
Marcus Ingvartsen si věřil a vyzval Grueza k souboji jeden na jednoho. Hostující fotbalista ale protihráče dobře vystál a za svá záda jej nepustil.
86'
Zápas se dohrává už jen z povinnosti. Domácí drží kulatý nesmysl na útočné polovině, nicméně do zakončení se příliš netlačí.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Raphael Framberger.
84'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
83'
Ne, Rubenu Vargasovi dnes není přáno. Ve velké příležitosti trefil stojícího gólmana, téhož muže napálil i při dorážce.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Daniel Brosinski.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Ádám Szalai.
82'
Karim Onisiwo útočil na gól kola, možná měsíce! I v pokročilé fázi zápasu měl dost sil na brejk. Krásně si píchl míč kolem Strobla a elegantně se zbavil i gólmana. Tomu ovšem udělal příliš dlouhou kličku, z těžké pozice vzápětí rakouský forvard minul bránu.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácí Mohuč vede nad Augsburgem 4:1 a míří za zaslouženými třemi body.
80'
Jeffrey Gouweleeuw viděl volného Maiera, jenž mu poslal příliš prudký pas, s jehož zpracováním si spoluhráč neporadil a odrazil se od něj do autu.
79'
Augsburgu se nedaří. Ačkoli drží balón na svých kopačkách, tak jenom na obranné polovině, na té útočné většinou přijdou o míč během pár vteřin.
78'
Na druhý pokus se Leonardo Barreiro k zakončení procpal. Z pravé strany šestnáctky vyprodukoval přízemní pokus, který Gikiewicz zpacifikoval až nadvakrát.
77'
Dlouhé Widmerovo nahození si našel Leonardo Barreiro. Nedokázal se ale obtočit kolem Oxforda, anglický stoper zažehnal bezprostřední nebezpečí.
76'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Kevin Stöger.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Marcus Ingvartsen.
75'
Velkou rychlost nabral Karim Onisiwo, ani tak se však k balónu nedostal, protože před něj vložil tělo Tobias Strobl a balón nechal doskákat mimo hrací plochu.
74'
Aaron Martín pod tlakem zachoval chladnou hlavu a přenesl hru na gólmana. Robin Zentner se nezdržoval se zpracováním a odkopl kulatý nesmysl do zámezí.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Mads Pedersen.
71'
Mohuč právě vstřelila branku!
Naděje hostů rychle uhasil JONATHAN BURKARDT. Na střed šestnáctky obdržel od Onisiwa výbornou nahrávku, aby následně vystřelil technicky k pravé tyči, Gikiewicz za míčem natahoval ruku bez úspěchu.
70'
Aaron Martín po přerušení hry neudržel nervy na uzdě a strčil do Gouweleeuwa. Arbitr Hartmann neváhal a domácímu bekovi ukázal žlutou kartu.
69'
Augsburg právě vstřelil branku!
Přichází gól naděje! Hahn zvedl hlavu a od pravé lajny nahrál před bránu ANDIMU ZEQIRIMU. Dvaadvacetiletý Švýcar nastavil levou nohu a míč umístil k levé tyči mimo dosah gólmana.
68'
Stoper Reece Oxford oslovil nákopem na polovinu hřiště Arneho Maire, jenže tomu vůbec nevyšlo zpracování. Hraje Barreiro.
67'
Ruben Vargas po vlastním faulu na Bella okamžitě sportovně zakopl balón, ale ani tato skutečnost ho nezachránila od inkasování žlutého kartónku.
66'
Tvrdě, ale čistě zajel Leonardo Barreiro pod nohy Grueza, jehož poslal až do reklamních panelů. Naštěstí je v pořádku.
65'
Dlouhý aut Iaga nezvládl zpracovat André Hahn. Balón se následně odrazil k Boëtiusovi, od nějž může začít další útok Mohuče.
64'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Leonardo Barreiro.
63'
Druhá žlutá karta střetnutí, i v tomto případě do hostujících řad. Za nebezpečný skluz do protihráče u pravé lajny byl potrestán Jeffrey Gouweleeuw.
62'
Stoper Stefan Bell útočil na druhý gól v utkání. Prodral se k hlavičce a vystřelil o zem, balón se posléze vznesl až nad břevno.
61'
Jeffrey Gouweleeuw se vůbec nepodíval a mizernou zpětnou přihrávku nasměroval mimo dosah Oxforda. Mohuč bude zahrávat roh.
60'
Šikovně si Daniel Caligiuri hodil míč po pravé straně, Martína pak oběhl z druhé strany. Následoval střílený centr, míč ovšem doputoval jen k nohám bránícího Boëtiuse.
59'
Z dvaceti metrů si troufl na zakončení Daniel Caligiuri. Slabý přízemní pokus měl Robin Zentner od prvního momentu pod kontrolou a nechal míč proletět vedle brány.
58'
Reece Oxford musel dávat velký pozor na Onisiwa, jenž zkusil mladého Angličana rychlostně porazit. Přiblížil se mu, ale Oxford si poradil, k lajně nahrál volnému Gruezovi.
57'
Hráči Augsburgu zklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Presink vysunul Arne Maier, zatím mu to však k ničemu není.
56'
Ruben Vargas se chytá za hlavu, neboť si je moc dobře vědom, že měl snížit. Za obranu dostal parádní pas od Caligiuriho, jenže z výborné pozice přestřelil.
55'
U rohového praporku udržel několik cenných vteřin I Če-song. Nakonec napálil Strobla a získal ještě pro Mohuč autové vhazování.
54'
Hra se hodně kouskuje. Nedovolený zákrok pro změnu na hostující straně, Jeffrey Gouweleeuw místo míče trefil nataženou pravačkou nohu Bella.
53'
Vzdušný souboj mezi Onisiwem a Oxfordem posoudil arbitr Hartmann jako nedovolený, faul odpískal domácímu hráči. Ten si lehce pomohl loktem.
52'
Na předehrávku se přišel podívat i trenér německého národního týmu Hans-Dieter Flick. Pokud si vytipoval některého z hráčů Augsburgu, tak nemůže být spokojený s jejich výkonem, z domácích řad o sobě dnes hodně dává vědět hlavně Jonathan Burkardt.
51'
Na trávníku skončil Jonathan Burkardt. Výraznou měrou mu pomohl Tobias Strobl, který mu nastavil stoličku. Jasný faul.
50'
Fotbalisté v černých dresech sice drží míč na kopačkách, ale daleko od pokutového území soupeře, Mohuč má velmi dobře zorganizovanou defenzivu.
49'
Reece Oxford chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Zvolil tedy z poloviny hřiště malou domů, Rafał Gikiewicz odkopl míč do bezpečné vzdálenosti.
48'
Nechybělo moc, aby Jean-Paul Boëtius přidal čtvrtý gól Mohuče. Ve velké šanci ovšem nezvládl zamířit přesně, míč nasměroval vedle pravé tyče.
47'
Zatímco domácí kouč neměl jediný důvod sáhnout do sestavy, tak od hostujícího trenéra se podobný krok dal očekávat a také přišel. zvolil dvojí střídání, když stáhl chybujícího Gummyho a neviditelného Córdovu, do hry naskočili Strobl a Zeqiri.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Tobias Strobl.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Andi Zeqiri.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
Předehrávka 9. kola německé Bundesligy se vyvíjí až nečekaně jednoznačně, neboť domácí Mohuč vede po prvním poločase nad Augsburgem 3:0. Důležitý první gól vstřelil už po deseti minutách hry Karim Onisiwo, jenž potrestal zaváhání Gummyho. O pět minut později navýšil náskok Stefan Bell, střelou z velkého úhlu se trefil do mezery mezi nohama gólmana Gikiewicze. Aktuální podobu dal výsledku ve 26. minutě Jonathan Burkardt, když si naskočil na parádní centr Onisiwa z pravé strany a míč umístil hlavou nechytatelně do pravého horního rohu. Úkol trenéra Weinzerla je jasný, namotivovat své svěřence k lepší hře a doufat v alespoň dorovnání stavu, byť nabitá ztráta je dost velká.
45+3'
45+2'
Těsně před odchodem do kabin hosté zahrávali standardku v podobě rohového kopu, Robert Gumny na centr Caligiuriho nedoskočil.
45+1'
Iago vzal zodpovědnost na sebe a po levé lajně zkusil proniknout až k rohovému praporku. Jean-Paul Boëtius čistým skluzem dojel i s míčem do zámezí.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Hra se opět přesunula na druhou stranu. Trpělivou kombinaci zrychlil Moussa Niakhaté nahrávkou středem na I Če-songa, jehož kličku vystihl Gouweleeuw.
43'
Jak je vidět, ta Augsburg by rád vstřelil gól do šatny. Carlos Gruezo hledal dlouhým balónem Vargase, toho s přehledem přehlavičkoval Bell.
42'
Po delší době se do hry zapojil domácí gólman Robin Zentner. Nemusel řešit nic složitého, pro odražený míč si doběhl nikým neatakován.
41'
Tlak domácího mužstva neutichá. Jonathan Burkardt sklepl míč pod sebe na Boëtiuse, jeho pokus z osmnácti metrů prosvištěl vedle pravé tyče.
40'
Další obrovská šance Mohuče, hosty znovu podržel Rafał Gikiewicz. Gólman výborně vystartoval proti Burkhardtovi, jehož pokus levačkou vyrazil pravou rukou.
39'
I Če-song očekával nahrávku k levé lajně, jenže Onisiwo úmysl spoluhráče nepochopil a hrál středem za paty jihokorejského kolegy.
38'
Reece Oxford se mezitím vrátil do hry a naštěstí to vypadá, že i on bude moci po tvrdé srážce pokračovat v utkání, byť to tak v první chvíli nevypadalo.
37'
Pro faul si došel Silvan Widmer. Natlačil tělo před Gummyho, který ho následně zastavil pouze za cenu nedovoleného zatažení za dres.
36'
Na druhé straně alespoň náznak příležitosti Augsburgu. Rána Caligiuriho z halfvoleje však proletěla vedle pravé tyče o pořádný kus.
35'
Karim Onisiwo měl na hlavě čtvrtý gól Mohuče! Po centru zprava zůstal před brankářem úplně sám, hlavou ovšem zakončil přímo do něj!
34'
Velmi zkušeně si počínal Karim Onisiwo. Tělem odstavil Hahna a hnal se do pokutového území. Hahn se rozhodl pro zastavení soka všemi dostupnými prostředky. zezadu jej podrazil a může být rád, že vyvázl bez žlutého trestu.
33'
Hůře na tom je viditelně hostující hráč. Oxford si při zmíněném zákroku pořádně zařval a zůstává ležet, zatímco Boëtius už je znovu na nohou.
32'
Na polovině hřiště došlo k tvrdému střetu koleno na koleno mezi Jeanem-Paulem Boëtiusem a Reecem Oxfordem. Oba aktéři souboje jsou v péči lékařů.
31'
Do rychlého brejku zkusil po levé lajně vystartovat Karim Onisiwo. Cestu mu výborně zkřížil Robert Gumny, tentokráte si zaváhání odpustil.
30'
S centrem Daniela Caligiuriho si bez větších problémů poradil Robin Zentner. vyběhl z brány a hrací předmět vyboxoval do zámezí.
29'
I Če-song se právem zlobí na výrok rozhodčího, který mu odpískal hru rukou. Opakované závěry odhalily, že Jihokorejec zpracoval balón na prsa.
28'
Hosté jsou psychicky na dně, což je vidět na jejich projevu hry. Během úvodní půlhodinovky inkasovali tři góly, přičemž sami ještě ani jednou nevystřelili.
26'
Demolice Augsburgu pokračuje! Onisiwo si poradil se skákajícím míčem na jedničku a odcentroval dokonale na hlavu JONATHANA BURKHARDTA, který si naskočil nad Gummyho a míč umístil pro Gikiewicze nechytatelně k pravé tyči.
25'
Pod tlakem musel Vargas rychle jednat. Zkusil najít uličku na Hahna, tu ovšem včas uzavřel Alexander Hack.
24'
Arbitr Hartmann musel přerušit hru, protože neúmyslně zasáhl do hry, přihrávku Burkhardta na Kohra odrazil k bránícímu Caligiuriho. Právě proto musel podle pravidel utkání zastavit a kulatý nesmysl vrátil do držení domácích.
23'
Konečně zaútočil i Augsburg. Více volného centru využil Sergio Córdova centru do vnitra pokutového území, leč našel jen protihráče Bella.
22'
Za nákopem po pravé lajně vystartoval Dominik Kohr. Ztrátu na Gummyho smazat nedokázal, zadák Augsburgu si pak pomohl malou domů.
21'
Další obrovské individuální zaváhání v domácích řadách. Jeffrey Gouweleeuw neudržel na zádech Onisiwa a měl velké štěstí, že si útočník míč ukopl.
20'
Jonathan Burkardt si z levé strany šestnáctky nevěřil na střelu, proto ještě hrál pod sebe, kde tušil I Če-songa, jemuž zabránila v zakončení dvojice obrácnů.
19'
Hráči v červených dresech pokračují v kombinaci na útočné polovině. Vzhledem ke stavu se není čemu divit, je to Augsburg, který musí hrát.
18'
Narážečka mezi Onisiwem a Boëtiusem neměla chybu. První jmenovaný vzápětí střílel z hranice šestnáctky, technický pokus umístil těsně nad břevno.
17'
Do defenzivy výborně zapracoval I Če-song. Jihokorejský reprezentant vystál Grueza, jehož nakonec čistým způsobem obral.
15'
Druhému gólu Mohuče předcházela výborná práce Boëtiuse, který vystihl rozehrávku Vargase. Akce pokračovala k Burkardtovi, ten na zádech udržel obránce a v pádu posunul míč do pokutového území k nohám STEFANA BELLA, třicetiletý rodák z Andernachu prostřelil z pravé strany a z nelehkého úhlu Gikiewicze mezi nohama.
14'
Mohuč měla k dispozici rohový kop z levé strany. Aaron Martín hledal hlavu Onisiwa, těsně před ním zažehnal hrozící nebezpečí Reece Oxford.
13'
Náskok chtěl navýšit Jonathan Burkardt. Pěknou kličkou se zbavil Gouweleeuwa, ale měl před sebou ještě Gummyho, který střelu nártem zblokoval nad břevno.
12'
Bude zajímavé sledovat, jak Augsburg na nepříznivý vývoj střetnutí zareaguje. Do zápasu nevstoupili špatně, ale po individuálním selhání musí dotahovat manko.
10'
Gól zčistajasna, domácí mužstvo se ujímá vedení! Situaci tři na tři řešil Widmer nahrávkou, avšak přímo k nohám stopera Gummyho. Ten ovšem trestuhodně nechal propadnout balón za sebe na KARIMA ONISIWA, jenž nezazmatkoval a kličkou po pravé ruce vyřadil ze hry již zmíněného obránce i gólmana, načež bez problémů poslal míč do volné části brány.
9'
Centr Kohra zprava defenziva zvládla, nicméně útok Mohuči pokračoval. Do pasu Onisiwa se hlavou opřel Stefan Bell, Gummy míč tečoval mimo tři tyče.
8'
Nepříjemný okamžik pro Reece Oxforda, jenž si vykoledoval kartu žluté barvy už v úvodní desetiminutovce, a to za bolestivý šlapák proti I Če-songovi.
7'
Proti přesile si I Če-song poradil na jedničku. Šikovně nastřelil k sobě běžícího Reece Oxforda a vybojoval premiérový rohový kop domácích.
6'
Karim Onisiwo zkusil projít jeden na jednoho proti kapitánovi Augsburgu Jeffreymu Gouweleeuwovi. Zkusil kličku po levé lajně, avšak stoper se obelstít nenechal a sokovi tělem zamezil v cestě do pokutového území.
5'
Hráči Mohuče standardku soupeře přežili bez větších problémů. proti centru na hranici šestnáctky nejvýše vyskočil Aaron Martín, míč navíc sklepl pro Bella.
4'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Jean-Paul Boëtius. V osobním souboji s Gruezem se ohnal pravou rukou a soka trefil do tváře.
3'
Z pravé strany si na střílený centr naběhl na malé vápno Jonathan Burkardt. výborně proti němu vyběhl Rafał Gikiewicz, střelu vyrazil do bezpečí.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech, fotbalisté Augsburgu pro dnešní předehrávku zvolili dresy černé barvy.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Hack, Bell, Niakhaté (C) – Widmer, Kohr, Boëtius, Martín – Burkardt, I Če-song – Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Brosinski, Ingvartsen, Lucoqui, Nemeth, Stach, Stöger, Ádám Szalai.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri, Maier, Gruezo, Iago – Vargas – Hahn, Córdova.
Náhradníci: Koubek – Finnbogason, Framberger, Gregoritsch, Pedersen, Sarenren-Bazee, Strobl, Winther, Zeqiri.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Lupp.
FC Augsburg

Augsburg se loni pohyboval v podobných vodách jako Mohuč. Skončil o jedno místo za ním a s tříbodovým odstupem. jak již bylo zmíněno, tak v novém ročníku jsou svěřenci kouče Weinzierla na barážové, tedy šestnácté pozici se ziskem šesti bodů za vítězství nad Borusíí Mönchengladbach a remízy s Frankfurtem, Unionem Berlín a Bielefeldem. Augsburg se určitě pokusí postupně své výkony zlepšit a probojovat se alespoň do té části tabulky, kde se pohyboval loni.
1. FSV Mohuč 05

Loňský ročník odehrála Mohuč v klidném středu tabulky. Nakonec obsadila 12. příčku s náskokem šesti bodů na šestnáctý Kolín nad Rýnem, který musel do baráže. Zdá se, že podobná místa by Svenssonova družina mohla okupovat i letos. Po osmi odehraných kolech mají na kontě deset bodů, což jim momentálně stačí na jedenáctou pozici a na baráž, do které by za současné situace musel dnešní soupeř Augsburg, má náskok čtyř bodů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 9. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Mohučí a Augsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.