Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Bielefeld - 19. března 2022   15:30

Mainz
1' Burkardt (Widmer) • 65' Niakhaté  • 75' Burkardt  • 79' Ingvartsen
4:0
(1:0)
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Kohr (82. Stöger), Boëtius (82. Nebel), I Če-song (55. Barreiro), Martín (82. Lucoqui) – Burkardt (76. Ingvartsen), Onisiwo.
Riess – Barreiro, Brosinski, Ingvartsen, Lucoqui, Nebel, Papela, Stöger.
Zwayer – Achmüller, Koslowski
OPEL ARENA, Mohuč
Bielefeld
Ortega (C) – de Medina, Pieper, A. Andrade, Bello – Schöpf, Vasiliadis (46. Prietl) – Wimmer, Okugawa (72. Krüger), Hack – Lasme (46. Klos).
Kapino – G. Castro, Ince, Klos, Krüger, J. Nilsson, Prietl, Ramos, Serra.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:14.
Bielefeld prohrál čtvrtý zápas v řadě a spadl na barážové šestnácté místo. Od přímého sestupu ho dělí dva body. Mohuč je po 26. kole devátá.
Sudí Zwayer nenastavil ani sekundu a při první příležitosti ukončil trápení Arminie, které sám z velké části zavinil tím, že proti hostům nařídil hned tři pokutové kopy. Niakhaté, Burkardt i Ingvartsen je s jistotou proměnili, takže ve spojení s Burkardtovým gólem z 27. sekundy Mohuč slaví jednoznačné vítězství 4:0. Bielefeld měl za celý zápas jedinou šanci, kterou Wimmer nedal.
90'
88'
De Medina se znovu utkal s Lucoquim. Tentokrát byl úspěšnější, a tak se hráč Mohuče nemůže radovat ze zisku rohového kopu.
87'
Zápas se jenom dohrává. Arminia již delší dobu čeká na závěrečný hvizd jako na vysvobození. V celé druhé půli neměla ani jeden náznak šance.
85'
Lucoqui byl ve vzduchu důraznější než de Medina. Díky tomu se dostal k centru zprava, ovšem Ortega jeho hlavičku zkrotil.
84'
Netknut prosvištěl po hřišti i jeden z fanoušků, který utekl pořadatelům a pokusil se naskočit zpátky na tribunu. Byla to velmi rychlá akce, takže se může hrát dál.
83'
Onisiwův razantní centr netknut proletěl mimo hřiště. Na opačné straně ho nezachytil ani Lucoqui.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anderson Lucoqui.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Kevin Stöger.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Paul Nebel.
79'
Mohuč právě vstřelila branku!
Třetí penalta, třetí střelec a třetí gól pro FSV! Čerstvý MARCUS INGVARTSEN suverénně vypálil k levé tyči, kdežto Ortega skákal na opačnou stranu.
78'
Nevídaná věc – Ortega bude během chvíle čelit už třetí penaltě! Prietl šel nedovoleně do Ingvartsena.
77'
Za skandovaného potlesku se konal dlouhý aut před bránu Bielefeldu. Pískán byl útočný faul všudypřítomného Niakhatého.
76'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Marcus Ingvartsen.
75'
Čtvrthodinu před koncem je definitivně jasno. Místo kapitána Niakhatého dostal při zahrávání penalty důvěru JONATHAN BURKARDT a střelou do levého dolního rohu upravil skóre na 3:0.
74'
V rozmezí deseti minut získává Mohuč druhý pokutový kop! Pro patičku Onisiwa si šel Barreiro, kterého podkopl Andrade. Opět nebylo co řešit.
73'
Další z řady prodlev. Způsobil ji nelegální zákrok Piepera v klidném středu pole.
72'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Florian Krüger.
71'
Niakhaté a Klos si navzájem lehce zranili hlavy. Oba to vzali velmi sportovně, sympaticky se objali a budou pokračovat dál.
70'
Klos měl dost prostoru na pravé straně. Ve vápně měl dva kolegy, jenže centr poslal někam jinam a získal z něj rohový kop.
68'
Onisiwo přesprintoval svého strážce a zprava naservíroval balon Barreirovi, který bez větší přípravy minul Ortegovu bránu.
67'
Závěr zápasu už by si Mohuč měla pohlídat. Arminia nepůsobí dojmem, že by se zmohla alespoň na dva góly.
65'
MOUSSA NIAKHATÉ si připravil míč na penaltovou značku a s velkou jistotou ho napral ze svého pohledu k pravé tyči. Tady Ortegovi nepomohlo ani to, že vystihl směr.
64'
Widmer rozběhl Onisiwa, po jehož přihrávce byl ve vápně faulován Barreiro. Wimmer si počínal dost neohrabaně a zavinil penaltu.
62'
Držení míče: 52 % – 48 %.
61'
Ještě jednou se do hlavní role pasoval Hack. Nepřipravené ráně zpoza šestnáctky ale scházelo hodně přesnosti.
60'
Widmer házel míč do ohně, kde Klosova hlava posunula balon před Onisiwa. Střela z ostrého úhlu letěla mimo bránu.
59'
Hack to vzal na sebe. Důrazný zákrok na ose ho ale zastavil ještě před samotným ohrožením Zentnera.
58'
Barreiro se pár chvil po nástupu připomněl samostatným průnikem. Cestu mu ve vápně zavřel de Medina.
57'
Stejně jako v první půli se Arminii nedaří držet míč na polovině soupeře. Shodou okolností ale zůstává ve hře o body.
55'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Leonardo Barreiro.
54'
Dominik Kohr vycestoval s balonem mimo bojiště. Na to se naopak podívá jeden z náhradníku Mohuče.
53'
Rychlému výpadu Bella vystavil stopku Hack. Díky faulu de Mediny na Boëtiuse každopádně pokračuje Mohuč.
52'
Laciná chyba v rozehrávce Hacka darovala míč hostům, kteří se s ním takřka dobrovolně vrátili k Ortegovi.
51'
Zkušený útočník Fabian Klos nezkrotil letící nákop na jeho osobu, takže balon propadl až do moci domácího gólmana.
50'
Obrovská možnost na zvýšení náskoku. Hostující obrana byla dokonale vyšachována, avšak Burkardt ve stoprocentní tutovce nastřelil břevno.
49'
Po vhazování Widmera se v probíhající vřavě neprobil k balonu žádný jeho spoluhráč. Dopadlo to jen hodně vysokou ranou z dálky od Niakhatého.
48'
Druhá část začíná velmi vlažně. S míčem u nohou domácí fotbalisté nikam nespěchají.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Manuel Prietl.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Bryan Lasme, přichází Fabian Klos.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Je za námi první poločas, který začal druhým nejrychlejším gólem sezony Jonathana Burkardta. Arminia zůstala ochromena a nabídla domácím mraky standardních situací. Z jedné se radoval Niakhaté, ovšem gól na 2:0 mu byl odvolán. Míč z prudké hlavičky totiž nepřekročil brankovou čáru. O pár sekund později měli hosté štěstí ještě jednou, tentokráte jim proti hlavičce Kohra pomohlo břevno. Až potom se Biefeld trochu osmělil. Wimmer však v jediné šanci minul.
45+4'
45+3'
Robin Hack byl u lajny obklíčen. Získal aspoň aut pro Wimmera, jenže důrazný zákrok před šestnáctkou hosty připravil o potenciální šanci.
45+2'
Masaja Okugawa nechytil dlouhý pas do křídla. Niakhaté bude vhazovat z hloubi vlastní poloviny.
45+1'
Jonathan Burkardt vysouval rychlonožku Onisiwa, jenže ten na první pohled startoval z ofsajdu.
45'
Nastavují se čtyři minuty.
44'
Wimmer a de Medina patří mezi nejaktivnější hráče Bielefeldu. Právě tito dva si nyní nerozuměli při narážečce do lajny.
43'
De Medina si nebral servítky s Burkardtem, kterému skočil na záda. Velké škody tím nenapáchal, domácí po rozehrání míč hned ztratili.
42'
První možnost pro hosty! Wimmer obdržel přihrávku na hranici vápna, kde byl trestuhodně sám. Nártem pravé nohy přesto minul ze svého pohledu levou tyč.
40'
Po nepovedeném rohu se domácí vraceli nákopem z poloviny hřiště. Pomezní arbitr v ten moment odhalil ofsajd.
39'
Martínův centr byl odvrácen. Arminia vystartovala do rychlého brejku, jenž skončil nepřesnou střelou z dvaceti metrů od Okugawy.
38'
Robin Hack přerušil další Onisiwovy radovánky na pravém kraji nedovoleným zákrokem. K vidění opět bude standardní situace.
37'
Další práce pro Martína. Stadion jen smutně vydechnul, neboť si Ortega stáhl vysokánský centr do vlastních dlaní.
36'
Onisiwo zase nabíral rychlost. Andrade ho v souboji minul a na rohový kpo musel vyrážet balon poblíž stojící Ortega.
35'
Moc rušno kolem Ortegy nebylo. A nebude ani v nejbližší době, protože Niakhaté nedovoleně zboural Okugawu.
34'
Rohový kop pro Mohuč. Opět jej bude provádět s trojkou hrající Martín.
33'
Vrcholem bezradnosti byl nákop letící o mnoho a mnoho metrů mimo hrací plochu. Na zemi mezitím je Wimmer.
32'
Hosté byli vytlačeni až k Ortegovi. Tempo šlo v posledních minutách strmě dolů.
31'
Nathan De Medina se nepouštěl do ničeho převratného. Úplně se zastavil a hosté musí dobývat zformovaný blok.
30'
Držení míče: 58 % – 42 %.
29'
I Če-song vtrhl jako velká voda do pokutového území. Tam však ucítil drobný kontakt s rukou Piepera a plácl s sebou o zem. Na penaltu to bylo hodně málo.
28'
Ojedinělou ofenzivní snahu Bielefeldu definitivně zrušilo osfajdové postavení jednoho z hráčů v tmavém.
27'
Wimmer si šel pro faul, jenže hvizd se po jeho pádu jaksi neozval. Arminia opět buduje akci z poloviny hřiště.
25'
Burkardt si ukousl až moc velké sousto. V protiútoku šel sám proti třem, ale poslední překážku obejít nedokázal.
24'
George Bello se stal obětí nepříjemného zájezdu na půlící čáře. I Če-song karetnímu napomenutí unikl.
23'
Po menším zmatku u malého vápna se roh opakoval, ale Martín ho tentokrát kopl přímo do rukou brankáře Ortegy.
22'
Rychlé akce po pravé straně na hosty skutečně platí. Z další takové nyní vznikl rohový kop.
21'
Bielefeld se bude muset probrat. Jen shodou okolností za prvních dvacet minut prohrává jen 0:1. Domácí jsou naopak ve svém živlu.
19'
I teď chyběly domácím pouhé centimetry! Onisiwo prodlužoval balon na Kohra a ten hlavou orazítkoval břevno!
18'
Na základě kontroly u videa byl gól na 2:0 odvolán, Ortega skutečně udržel Niakhatého hlavičku na čáře. V Mohuči patrně budou muset lépe zkalibrovat systém sledující brankovou čáru.
17'
Tak to je střet dvou různých technologií! Podle jestřábího oka byl balon celým objemem za brankovou čarou. Běžné videozáznamy ale říkají přesný opak.
16'
Z rohového kopu dává Svenssonova družina druhý gól! Z Martínova centru hlavičkoval Mousa Niakhaté. Ortega míč neudržel a hodinky hlavního rozhodčího ukázaly, že celým objemem prošel brankovou čáru.
15'
Karim Onisiwo nabíral rychlost, jenže přitom opustil hrací plochu u pravé postranní čáry.
14'
Bello skončil na zemi u rohového praporku. Vše se odehrálo podle pravidel a na programu je rozehrávka od Zentnera.
13'
De Medina si přichystal dlouhý aut. Lasme ani nikdo jiný si ho ve velkém vápně nepřevzal.
12'
Zhruba z pětadvaceti metrů však byla trefena jenom palisáda, kterou si před sebe nechal postavit dosud nezaměstnaný Zentner.
11'
Rozhodčí stále není spokojen s postavením zdi. Exekuce nebezpečného přímého kopu se zase odkládá.
10'
Dominik Kohr hasil požár v podobě rychlého posunu Wimmera na ose hřiště. Spatřil za to žlutou kartu.
10'
Jonathan Burkardt se snažil urvat míč vedle středového kruhu. Spáchal přitom faul na Patricka Wimmera.
9'
Burkardt si udělal místo na levém kraji. Přízemní nahrávka do předbrankového prostoru skončila odkopem na další Niakhatého aut.
8'
Patrick Wimmer napadal Niakhatého, nicméně ten ho udržel za zády a doprovodil míč z azadní čáru.
7'
Levá strana hostující obrany má zatím velké problémy. Nyní byla na křídle v pěti lidech a stejně to zavánělo dalším průšvihem.
6'
Niakhaté si jde pro míč a bude ho házet až k pokutovému území Bielefeldu.
5'
De Medina zaregistroval Lasmeho náběh. Zprvu výbornou přihrávku za obranu znegoval zvednutý praporek na znamení ofsajdu.
4'
Druhou situaci uvnitř vlastního vápna Arminia ubránila mnohem lépe, chystá se odkop Stefana Ortegy.
3'
Onisiwo byl faulován v situaci, která připomínala tu před Burkardtovým gólem. Takhle je z toho standardka.
1'
Neuteklo ani třicet sekund a už je tu první gól! Z rychlé souhry na pravé straně resultovala Widmerova přízemní přihrávka do pokutového území a JONATHAN BURKARDT nekompromisně zavěsil do Ortegovy brány.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Kohr, Boëtius, I Če-song, Martín – Burkardt, Onisiwo.
Náhradníci: Riess – Barreiro, Brosinski, Ingvartsen, Lucoqui, Nebel, Papela, Stöger.
Trenér: Bo Svensson

DSC Arminia Bielefeld: Ortega (C) – de Medina, Pieper, A. Andrade, Bello – Schöpf, Vasiliadis – Wimmer, Okugawa, Hack – Lasme.
Náhradníci: Kapino – G. Castro, Ince, Klos, Krüger, J. Nilsson, Prietl, Ramos, Serra.
Trenér: Frank Kramer

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Koslowski.
Vzájemné zápasy 21/22

30.10.2021
Bielefeld – Mohuč 1:2
Branky:
42. Laursen – 25. I Če-song, 68. Burkardt.

26.10.2021
Mohuč Bielefeld 3:2 pr. (DFB-Pokal)
Branky: 53. Burkardt, 59. Onisiwo, 114. Ingvartsen – 2. Okugawa, 89. Klos.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč na přelomu února a března prohrála 1:3 s Unionem Berlín a 0:1 s Borussií Dortmund. Tím se zasekla na čtyřiatřiceti bodech a přišla o reálnou naději na postup do evropských pohárů. Z desátého místa ztrácí na nejlepší šestku deset bodů, takže zásadní vliv nebude mít ani jeden zápas k dobru. Domácí mají společně s Lipskem třetí nejmenší počet inkasovaných gólů. Podobně jsou na tom i jejich dnešní soupeři, takže se nedá očekávat žádná zběsilá přestřelka. Nejgólovějším hráčem Mohuče je se sedmi přesnými zásahy Jonathan Burkardt. Kromě vykartovaného Stacha chybí zranění St. Juste a Burgzorg.
DSC Arminia Bielefeld

Hosté mají jednu z nejlepších obran v soutěži. Dokonce inkasovali méně branek než druhý Dortmund, ale vinou nejslabší ofenzivy jsou usazeni až na patnáctém místě, kde mají dvoubodový náskok na zónu přímého sestupu do druhé ligy. Po sérii šesti zápasů bez porážky šla Arminia výkonnostně zase dolů. V posledních třech duelech nebodovala a nedala ani gól, když postupně padla s Leverkusenem, Augsburgem a zmíněnou Borussií Dortmund. Nejlepším střelcem je Japonec Okugawa, jenž dal osm z celkových dvaadvaceti gólů. Kabinu Bielefeldu nedávno navštívil covid, kvůli kterému je stále několik hráčů v izolaci. Uzdravit se stihl alespoň trenér Frank Kramer.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mohučí a Bielefeldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.