Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Dortmund - 16. března 2022   18:30

0:1
(0:0)
Dortmund
87' Witsel  (Reyna)
Mainz
Zentner – Niakhaté, Bell, Widmer – Tauer (77. Brosinski), Stach (71. Papela), Stöger, Lucoqui – Ingvartsen (71. Boëtius), Burkardt – Onisiwo.
Riess – Boëtius, Brosinski, Martín, Nebel, Papela, Rösch, Shabani.
Dortmund
Kobel – Passlack, Can, Pongračić, N. Schulz – Witsel (C), Dahoud (69. Reyna) – Bellingham, T. Hazard, M. Wolf (57. Haaland) – Malen (69. Brandt).
Hitz – Brandt, Haaland, Maloney, Papadopoulos, Reinier, Reyna.

Poslední akce v podání Reyny už nemusí hosty mrzet. Neboť nakonec se radují z vítězství, které se rozhodně pro ně nerodilo lehce. Podle předpokladů, měl Dortmund dnes velmi těžkou práci s houževnatě hrající Mohučí. Ve druhém poločase bylo k vidění více šancí a taky se oba celky více tlačily před branku. Nakonec se ujala jen jedna šance a to ve prospěch hostí, kteří tak stahují bodové manko na první Bayern.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:10.
90+6'
90+6'
Giovanni Reyna ještě zahrozil ze standardní situaci a donutil brankáře ke skoku ke své tyčce!
90+5'
Erling Haaland adresoval přihrávku do těsné blízkosti branky. Jeho spoluhráči chyběl snad půl krok, aby mohl tečovat do branky!
90+4'
V předposlední minutě nastaveného času se Mohuči podařilo dvakrát vyslat centr až před branku. Borussia se zatím ubránila.
90+3'
Žlutou kartu dostává Axel Witsel (Borussia Dortmund).
90+2'
Pět minut činí nastavený čas.
90+2'
Tu nakonec dostal jen Anderson Lucoqui za prvotní podražení soupeře.
90+1'
Situace se už uklidnila a teď bude řada na rozhodčím, zda vytáhne další žlutou kartu.
90'
Ale nyní se místo hry strhla menší mela a rozhodčí se snaží uklidnit oba rozvášněné tábory.
89'
Mohuči nezbývá než to ještě zkusit a taky napíná své poslední síly do útočení.
87'
Dortmund právě vstřelil branku!
A nakonec jsme se první branky zápasu dočkali. Dortmund zahrával standardní situaci a AXEL WITSEL si pohlídal ofsajdové postavení a hezky si naběhl na centr a tečoval jej přímo do sítě. Nutné je taky pochválit pěkný centr od Reyny.
85'
Tento roh nebude znamenat změnu ve skóre a nyní má zase šanci zaútočit hostující celek.
84'
Po dalším útoku přijde na řadu jejich pátý rohový kop.
83'
Domácí celek se dostal k zakončení a míč se odkutálel mimo levou tyč. Nyní je Mohuč o něco více aktivnější a snaží se rozhodnout.
81'
Axel Witsel šel proti míči a pravděpodobně zasáhl i Onisiwa, který se poroučel na trávník. Ovšem ošetření tentokrát nepotřeboval.
80'
Mohuči se podařilo velmi rychle zareagovat na zvýšenou útočnou aktivitu svého soka a nyní se jim daří držet míč.
79'
Čas se blíží ke konci dnešního duelu. Hra se momentálně přesunula na polovinu hrací plochy.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Niklas Tauer, přichází Daniel Brosinski.
76'
Tauer danou srážku odnesl o trochu více a odešel po svých viditelně otřesen. Každopádně dnes své účinkování na travnaté ploše ukončil.
75'
Ouha, nepříjemná srážka dvou hráčů, kteří se srazili v souboji o svou hlavu. Rozhodčí ihned povolává ošetřující personál.
74'
Thorgan Hazard dokázal nadstřelit zeď, ovšem míč si našel cestu kousek nad horní tyčku.
73'
Navíc nyní k tomu bude mít výhodu standardní situace v blízkosti šestnáctky.
72'
Hostující celek má v posledních minutách hry větší převahu na míči. Dokáže ji i přetavit ve svou vedoucí branku?
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Merveille Papela.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jean-Paul Boëtius.
70'
Po centru od rohového praporku se míč ocitl až na zadní tyči. Nicméně hráč nedokázal skrze zahuštěný prostor lépe zakončit.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Giovanni Reyna.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Julian Brandt.
67'
A teď už přišla daleko větší šance Borussie. Hráč dokázal z první poslat míč na branku a Robin Zentner musel skokem ke své tyčce vyrazit míč.
66'
Po standardní situaci se Dortmundu podařilo dostat míč opět do blízkosti brankáře Zentnera, který společně s obránci danou situaci ustál.
65'
Další míč končí mimo tři tyčky. Křižný pokus si nenašel cestu do branky Mohuče.
63'
Hazard potřeboval o něco kratší míč. K němu měl blíže gólman, který dobře zasáhl.
62'
Oba týmy se o něco více tlačí do branky, než tomu bylo v prvním poločase.
61'
Po rohovém kopu přišel další centr před branku. Karim Onisiwo upadl v pokutovém území a pochopitelně volá po odpískání penalty. To se však nestalo.
60'
Gregor Kobel měl práci, když čelil zakončení z pravé strany. Celou situaci ale zvládl a nyní bude strážit svou branku před dalším rohem Mohuče.
59'
Po něm vystřelil Felix Passlack, který však poslal míč hodně vysoko nad branku mohučského celku.
58'
Dortmund se dostal do blízkosti branky. Thorgan Hazard se pokoušel dostat do zakončení. Nakonec celá akce končí na rohovém kopu.
57'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Erling Haaland.
56'
Halland postává u postranní čáry a nejspíše brzy dojde na jeho střídání a pokusí se trochu rozvířit stojaté vody v defenzívě Mohuče.
55'
Karim Onisiwo byl dostatečně rychlý na pravé straně a dokázal poslat míč do pokutového území. Jeho spoluhráč se však do zakončení nedostal, neboť byl na těsno bráněn.
53'
Felix Passlack nevymyslel nic zajímavého na pravé straně hřiště a soupeř se ujme vhazování autu.
52'
Obránce Mohuče měl nyní co dělat, aby držel krok se svým soupeřem. Robin Zentner nakonec musel rychle ven z branky a odkopl míč do bezpečí.
50'
Stach dostal přesnou přihrávku z rohového kopu a skoro se mu povedlo zakroutit míč do protějšího levého horního rohu branky! Hezké a pohotové zakončení.
49'
Ukázkový skluz s faulem byl nyní oceněn další žlutou kartou pro Mohuč. Nyní ji vyfasoval Stach.
48'
Hosté měli nyní menší problémy s rozehrávkou od své branky, kdy byla Mohuč hodně vytažená a dobře napadala.
47'
Jude Bellingham podstoupil souboj, po kterém dopadl až daleko z autovou čáru.
46'
První poločas nám rozhodně nepřinesl nikterak útočné představení. Oba celky hrají bezpečně z obrany a před brankami si zatím moc dobře nevedou. Za zmínku snad stojí slibná střela v závěru prvního poločasu, kdy hráč Mohuče vystřelil ze standardní situace a jen o kousek minul tyč. Uvidíme, zda se oba celky vrhnou více do útočení ve druhém poločase.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Marin Pongračić (Borussia Dortmund).
45+2'
Dortmund zahrával další standardní situaci a opět z toho nevzešlo nic zajímavého. Za zmínku stojí faul Marina Pongračiće, který zahrál vysokou nohou.
45+1'
Tři minuty jsou nastaveny nad rámec prvního poločasu.
45'
A tahle střela v podání hráče Mohuče byla hodně nebezpečná. Míčem nadstřelil zeď a ten putoval jen kousek vedle pravé tyčky!
44'
Žlutou kartu dostává Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).
43'
Standardní situace hostí nebyla zahraná zrovna nejlépe. Nyní budeme svědky zase standardní situace na druhé straně.
43'
Žlutou kartu dostává Stefan Bell (1. FSV Mohuč 05).
Žlutou kartu dostává Marius Wolf (Borussia Dortmund).
42'
Moussa Niakhaté použil v souboji své ruce a povalil Malena na trávník. A to se nelíbilo rozhodně hráčům hostí.
41'
Po faulu na hráče Dortmundu se strhla menší výměna názorů mezi oběma tábory. Dokonce i pomezní rozhodčí musel od sebe dva hráče oddělovat.
38'
Dlouhý a vysoký centr si sebral Anton Stach a ten vyvezl míč k autové čáře, kde o něj sváděl souboj. Nakonec aut pro hosty.
37'
Útočné akce obou celků jsou takové nemastné neslané. Možná se něco změní po této standardní situaci Dortmundu.
36'
S blížícím se koncem prvního poločasu sledujeme spíše podprůměrnou hru. Oba celky hrají ze zabezpečení defenzívy a stále čekáme, až některý z týmů otevře branková stavidla.
34'
Moussa Niakhaté se drží za nohu a signalizuje, že potřebuje ošetření. Vše se stalo v souboji o míč.
33'
Druhý roh Mohuče taky neznamenal nějakou šanci. Hráč Borussie na přední tyči odhlavičkoval míč do bezpečí.
32'
Thorgan Hazard se zbavil jednoho obránce na levé straně, ale rychle k němu přistoupil další a to už Hazard ztratil míč ze své kontroly.
31'
Prudký centr byl odražen. Mohuč však dokázala rychle dostat míč zpět do pokutového území, kde si brankář našel cestu do vzduchu a přerušil počínání domácích.
30'
Domácí celek bude zahrávat první rohový kop tohoto zápasu.
29'
Hráč Mohuče nyní netrefil míč ideálně a poslal jej daleko do autu.
28'
Dortmund se snažil o další kombinaci, která by mohla vést k nějaké šanci. Jejich počínání nakonec nevedlo k ničemu zajímavému.
27'
Slibný rychlý útok Mohuče. Karim Onisiwo nacentroval míč před branku, kde jej tečoval Jonathan Burkardt. Ovšem obránce Dortmundu dokázal dát do dráhy míče svou nohu a zastavil slibnou teč!
25'
V posledních minutách vidíme, že se častěji míč ocitá před oběma šestnáctkami. Ovšem zatím hráči nedokáží lépe zakončovat dané situace.
23'
Střela vyslaná z pokutového území nebyla razantní a obránce dokázal zastavit míč a následně Dortmund dostává hru pryč od své svatyně.
22'
Pěkná přihrávka na rozeběhnutého hráče hostí, který zkusil své štěstí střelou k levého úhlu. Robin Zentner si pohlídal svou pravou tyčku.
21'
A opět Mohuč selhala na finálním řešením celé situace v pokutovém území. Niklas Tauer se pokoušel prohodit míč mezi dva obránce, což se mu povedlo, ale on sám už neprošel.
20'
Standardní situace ze střední vzdálenosti nepřinesla nic nebezpečného. Ovšem další pokus už volal po zakončení. Jude Bellingham si však nakonec nenašel potřebný ideální prostor a nedokázal vystřelit.
18'
Moussa Niakhaté pohotově uklidil míč do autu a přerušil tak počínající útočnou zteč ze strany Borussie.
17'
Mohuč se pokoušela dostat do vápna, zatím jim vázne finální souhra, ze které by mohlo dojít zakončení směrem na branku.
16'
A další přihrávka mířila do zhuštěného prostoru, kde hráč Dortmundu neměl šanci na jakákoliv úspěch. Na druhé straně rychlý protiútok, kdy si hráč na poslední chvíli předkopl míč dál od své kopačky a následně o něj přišel.
15'
Kombinace Dortmundu došla až k hranici šestnáctky. Nicméně obrana Mohuče včas zavřela prostor a Dortmund se do pokutového území nedostal.
14'
Mohuči se podařilo dostat míč před branku, ale gólman si pohotově našel cestu k míči a bezpečně chytil.
13'
Anderson Lucoqui šel do souboje, kdy už bylo téměř jasné, že míč nedokáže sebrat a tečoval jej do autu.
12'
Ofsajd nyní zastavil postup Dortmundu po levé straně hřiště. Každopádně poměrně pozdě odpískaný.
11'
Emre Can si pohlídal svého soupeře a bezpečně odehrál z levé strany malou domů na svého brankáře.
10'
V úvodních deseti minutách hry jsme zatím velkou šanci neviděli. Hraje se zejména mezi oběma šestnáctkami a ani jeden brankář neměl výrazně více práce.
8'
Robin Zentner na jistotu sebral centrovaný míč a hodem rozehrává na své spoluhráče v obraně.
7'
Mohuč se však k dalšímu centru už nedostala a nyní mají pod kontrolou míč hráči ve žlutých dresech.
6'
Přetažený centr k pravé tyči nebyl přesný. Mohuč se však rychle dostala zpět k míči.
5'
Nakonec vyhodnoceno, že Malen jako první fauloval a následně si přivodil menší zranění svým pádem. Hráči Dortmundu poté gestem fair play odevzdávají míč svému soupeři.
4'
Na druhé straně nedovolený zákrok na Malena. Ten potřebuje ošetření.
3'
Vzápětí první rozruch před brankou Dortmundu. Karim Onisiwo pronikl až do vápna, ale obránce mu na poslední chvíli znemožnil nebezpečné zakončení. Následnou dorážku Kobel v poklidu zachytil.
3'
Gregor Kobel vyběhl pohotově ze svého pokutového území a odkopl delší míč, na který spěchal hráč Mohuče.
2'
Hazard se nyní provinil faulem poblíž půlící čáry. Mohuč bude rozehrávat.
1'
Dortmund započal zápas s míčem na svých kopačkách. Jejich první útočný pokus nebyl úspěšný.
1'

1. FSV Mohuč 05

Mohuč má na svém kontě 34 bodů a okupuje desátou pozici. V minulém zápase prohrála na hřišti Union Berlín 3:1 a nenavázala dalšími body na tři dobře předešlá odehraná utkání.
Mohuč patří na domácím hřišti mezi nejlepší týmy a v této statistice je čtvrtým nejlepším celkem. Na svém trávníků prohrála zatím jen jednou, třikrát remizovala a celkem osmkrát se radovala z vítězství. Z pohledu této statistiky, to bude mít dnešní favorit zápasu velmi těžké.

Borussia Dortmund

Dortmund potřebuje nutně bodovat, aby mohl ztenčit náskok na první Bayern. Ten má výhodu sedmi bodů a zatím si kráčí pro další titul. Dortmund v poslední zápase dokázal vyhrát 1:0 nad zachraňujícím se Bielefeldem. Dnes je Borussia taky v roli favorita, ovšem poslední utkání naznačilo, že proti Mohuči je rozhodně nečeká žádný jednoduchý duel.
Do sestavy Dortmundu se po zranění vrací klíčový hráč – Erling Haaland, který už zasáhl do druhého poločasu v minulém zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.