Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Augsburg - 12. února 2022   15:30

Mönchengladbach
30' Koné (Pléa) • 46' J. Hofmann (Binsibajní) • 67' Binsibajní (Neuhaus)
3:2
(1:0)
Augsburg
55' Iago  (Vargas) • 90+3' Finnbogason  (Iago)
Sommer (C) – Ginter, Friedrich, Elvedi – Lainer (84. Herrmann), Koné (84. Kramer), Neuhaus, Binsibajní (84. Netz) – J. Hofmann, Pléa (90+1. Scally) – Embolo (80. Thuram).
Sippel – Bénes, Beyer, Herrmann, Jantschke, Kramer, Netz, Scally, Thuram.
Thomsen – Foltyn, Siebert
Borussia-Park, Mönchengladbach
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Hahn (78. Zeqiri), Morávek (63. Pedersen), Dorsch, Vargas (70. Sarenren-Bazee) – Niederlechner (63. Pepi), Gregoritsch (70. Finnbogason).
Koubek – Finnbogason, D. Caligiuri, Günther, Pedersen, Pepi, Sarenren-Bazee, Uduokhai, Zeqiri.

To je z mé strany dnes vše. Doufám, že jste si přenos užili a přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 9:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:12.
Utkání je u konce, domácí Borussia Mönchengladbach triumfovala nad Augsburgem 3:2. Výsledek zápasu je asi zasloužený, domácí byli dle mého názoru právě o jeden gól lepší, než hostující celek. Pohledný zápas nabídl velmi slušné mnžství branek a kvalitní podívanou pro nezainteresovaného diváka. V paměti zůstane tento zápase určitě oběme levým bekům – jak Binsibajní, tak Iago měli totiž prsty ve všech brankách svých týmů.

Ve druhém poločase nejprve záhy zvýšil vedení domácích po Binsibajního přihrávce Hofmann, který tak vstřelil již svůj osmý letošní Bundesligový gól. O deset minut později snížil po propadnutém centru Iago. Dvoubrankové vedení vrátil domácím aktivně hrající Binsibajní, a to konkrétně hlavou po centru Neuhause. Odpověď hostí v podobě přesné trefy Andrease Finnbogasona po pasu Iaga přišla až v nastaveném čase.
90+5'
90+4'
Hosté přišli o míč na útočné polovině a dožadují se marně odpískání faulu.
90+3'
Augsburg právě vstřelil branku!
Skvělý výběr místa předvedl ALFRED FINNBOGASON, který si našel prostor ve vápně a po přihrávce Iaga z levého křídla napálil kulatý nesmysl z první za záda Sommera! 3:2!
90+2'
Netz přihrál do vápna Hoffmanovi, který šikovným pasem hledal Thurama na malém vápně. Ten ale z vyložené šance branku přestřelil!
90+2'
Oxford přečetl kolmici na Thurama, dostal ale míč jen do autu.
90+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Joe Scally.
90'
Sudí teď trochu necitlivě neponechal výhodu poté, co Dorsch sestřelil Herrmana. Hostujícím záložník si poté zblízka prohlédl žlutý kartónek.
89'
Pléa si navedl míč a nebezpečně vypálil z hranice šestnáctky, Rafał Gikiewicz jeho prudkou ránu do prostředku branky vyráží před sebe. Následně napálil Neuhaus po Pléově prostrčení vyběhnuvšího gólmana hostí do obličeje.
88'
Po nebezpečném centru hlavičkoval jeden z hostujících hráčů, jeho pokus byl ale zablokován.
88'
Augsburg může zahrozit z rohového kopu, exekuce se ujme Dorsch.
87'
Herrmann si na pravém křídle šikovnou zasekávačkou poradil s Iagem, který okolo něj doslova projel jako na sáňkách. Následně našel na středu spoluhráče, kteří ale o míč přišli.
86'
Hosté po sérii vhazování dostali míč do vápna, odkopem ale vyřešil situaci zřejmě Elvedi.
85'
Pepi si poradil s přesilou u rohového praporku asi nejlépe, jak v dané situaci mohl, a vybojoval pro svůj mančaft aut.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Christoph Kramer.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Luca Netz.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Patrick Herrmann.
84'
Elvedi fauloval Pedersena a vidí zaslouženou žlutou.
83'
Binsibajního centr propadl až k Hofmannovi, který se snažil zprava dostat míč do vápna, ale bez úspěchu.
82'
Veliký závar před Sommerem! Frambergerův centr z pravé strany sklepl na Zeqiriho hlavou Pepi, Zeqiri ale uklouzl. Následně se opět dostal k zakončení, z dobré pozice ale vystřelil opravdu slabě.
81'
Noah-Joel Sarenren-Bazee centr z pravé strany poněkud přetáhl, budeme svědky kopu od branky.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Marcus Thuram.
79'
Hofmann přišel o míč v souboji s Gouweleeuwem, který jej obral sice tvrdým, ale čistým skluzem. Domácí záložník ale zůstává na zemi.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Andi Zeqiri.
78'
Hofmann vyzval k centru Lainera, jeho střílený pas ale zblokoval jeden z hostujících obránců na aut.
77'
Zatažením za dres si pomohl Pedersen v souboji s Pléou, za tohle se určitě dá udělit karta. Sudí to ale tentokrát vyřešil bez ní.
76'
Koného na levé straně připravil o míč Dorsch, hosté ale nedokázali vymyslet nic, co by je dostalo na útočnou polovinu a o merunu velmi rychle přišli.
75'
Pedersen chtěl chytrou kolmicí vysunou Pepiho, přihrávku ale v poslední možný moment vystihl Elvedi.
75'
Embolovi na levém křídle vypíchl míč Framberger.
74'
Nepřesný pas podél pravé lajny měl mířit na Pepiho, je z toho ale jen aut pro domácí.
74'
Postup Embola zastavil praporek pomezního sudího.
73'
Domácí rozehrávají, hosté vysouvají presink.
72'
Dorsch nacentroval z hloubi pole na Hahna, který se dokázal prosadit k zakončení hlavou, nedokázal ale dát svému pokusu dostatečnou razanci. Navíc trefil přímo místo, kde stál připravený Sommer.
71'
Po souboji s Oxfordem šel k zemi Embolo a hodně se diví, že sudí nepíská faul.
70'
Hosté se po levé straně pěkně prokombinovali, zpětná přihrávka ale nenašla žádného z mužů v červeném.
70'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
70'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Alfred Finnbogason.
69'
Pepi se ocitl v postavení mimo hru.
67'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak tohle byla akce jak z reklamy na kopanou! Hofmann na pravé straně přhrál pod sebe Lainerovi, který naznačil centr a předal míč Neuhausovi. Ten překrásným centrim našel prostor, kam nabíhal RÁMÍ BINSIBAJNÍ – levý halvbek Gladbachu hlavou zakončil vkpravé tyči a povedený výkon tak korunuje vstřeleným gólem! 3:1!
66'
Brejk Augsburgu neměl žádné nebezpečné vyústění.
65'
Oxford si teď fantasticky poradil s útočícím Embolem, který dribloval vápnem. Ukázkové bránění ale i tak znamená roh pro domácí.
65'
Reece Oxford se vyšplhal do vzduchu a přehlavičkoval Embola po dlouhém nákopu, pomohl si u toho ale nedovoleně.
64'
Dorsche odstrčil po odehrání míče Pléa, který by si měl na podobné excesy dávat pozor, neboť již jednu žlutou má.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Mads Pedersen.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Ricardo Pepi.
62'
Embolo krásně uvolnil Binsibajního, ten se ale ve vápně smolně zamotal do vlastních kliček a o míč přišel.
61'
Jeffrey Gouweleeuw vyskočil nejvýše a hlavou zažehnal nebezpečí.
61'
Mönchengladbach bude opět moci zahrozit z rohového kopu.
60'
Hofmannův centr odvrátila obrana ke Ginterovi, jehož nepovedený centr zleva dokázali obránci bez problémů odvrátit.
59'
Hofmann se šikovně uvolnil na pravé straně okolo Vargase, pak přihrál spoluhráči a přišlápl jej Iago, za čož vidí žlutou kartu.
59'
Hofmannův centr odvrátil jeden z bránících hráčů na aut.
58'
Koné našel šikovným pasem do vápna Pléu, tomu ale nevyšlo zpracování. Gladbach ale i tak podržel soupeře přikovaného k vápnu a odměnou je tak domácím rohový kop.
57'
Hofmann si zasekl balon na pravém křídle, byl mu ale vypíchnut do autu.
55'
Máme tady drama! Propadnutý centr Hahna z pravé strany se dostal po teči Vargase až na zadní tyč, odkud propálil z první IAGO jak Sommera, tak vracejícího se Friedricha, jemuž dokonce balon prošel na brankové čáře mezi nohama. 2:1!
54'
Hofmann dobře zapracoval a vybojoval pro svůj tým aut po souboji s Iagem na útočné polovině.
53'
Dorsch skvěle získal míč a volil přímočaré řešení v podobě kolmice na Vargase, Sommer ale vyběhl a sevřel míč do náručí.
53'
Gregoritsch se dostal ke hlavičce v pokutovém území, v těžké pozici ale mířil mimo branku.
53'
Iago se opět pokoušel poslat levačkou míč do vápna, jeho centr byl sražen na aut.
52'
Iagův centr zleva dokázala obrana vyřešit a míč odkopnout.
52'
Pléa váhal s přihrávkou a dobře se navrátivší Morávek jej o míč připravil.
51'
Morávek zachytil odkop Sommera a přiťukl z první Gregoritschovi, který se snažil najít levačkou Hahna na zadní tyči. Binsibajní byl ale u míče dříve a dokázal překazit útočnou akci.
50'
Dorsch získal míč pro Vargase, ten jej naváděl po levém křídle. Po otočce se snažil zahrát pod sebe, ale jen tím odevzdal balon domácím.
49'
Nádherně teď Koné a Pléa vyťukali obranu soupeře, první jmenovaný se pak zkoušel prosadit střelou z dálky, leč marně, jelikož napálil před ním stojící blok obránců.
48'
Neuhaus dostal pěknou přihrávku od Koného, zpracoval si ji na hranici vápna, byl ale přečíslen a o míč přišel.
48'
Gladbach se opět žene do útoku.
46'
Tak tohle je vstup do druhého poločasu jako víno! Koné sice podklouzl, ale i tak dokázal předat míč Binsibajnímu. Ten z brankové čáry našel zpětnou přihrávkou prostor, kde byl osamocený JONAS HOFMANN, který napálil kulatý nesmysl za záda bezmocného Gikiewicze, čímž zdvojnásobil vedení domácích! 2:0!
46'
Oba mančafty již nastoupeny na zeleném pažitu, druhá půle začne co nevidět.
První 45 minut je za námi, jedná se zatím o atraktivní se šancemi na obou stranách hřiště. Jediný gól vstřelil ve 30. minutě po Pléově centru hlavou Koné, Mönchengladbach tak zatím vede 1:0. Pokud budou oba týmy pokračovat v aktivní hře, máme se ve druhém dějství nač těšit.
45+1'
45+1'
K zemi se po zásahu míčem poroučel Hofmann, sudí přerušuje hru.
45+1'
Rámí Binsibajní byl na levé straně faulován Hahnem.
45'
Sudí se rozhodl nastavit jednu minutu nad ráme řádné hrací doby.
45'
Morávek se šikovně uvolnil a snažil se kreativním lobem najít Niederlechnera v náběhu, jeho pas ale doputoval až k Sommerovi.
44'
Pléa skvěle zabojoval a nedal Dorschovi ani kousíček prostoru. Navíc si v souboji počínal tak šikovně, že pro svůj tým vybojoval aut.
43'
Zblokovaný cetr Iaga zachytil Sommer až za brankovou čárou, hosté budou kopat roh.
43'
Vargase dobře dostoupil Lainer, máme tady aut pro hosty.
42'
Neuhaus uvolnil překrásným dlouhým pasem na pravé křídlo Lainera, ten si udělal prosto zasekávačkou doprostřed a snažil se prohodit míč na Hofmanna. Přihrávka měla ale o trošku více razance, než by bylo zdrávo, takže ji Hofmann stihl až za brankovou čárou.
41'
Domácím se nepodařilo najít okénko v obraně hostí, vyhnali se až k vlastnímu brankáři.
40'
Embolo nepřesně sklepl hrudí na hranici vápna, Morávek nechtěl dopustil žádnou šlamastiku a odkopl míč daleko od vlastní šestnáctky.
39'
Na parádní dlouhý balon Gouweleeuwa si naběhl Vargas, následně se uvolnil a vypálil na přední tyč. Sommer předvedl skvělý zákrok, následně ale vyletěl nahoru praporek pomezního sudího, jelikož Vargas byl v okamžiku přihrávky v ofsajdovém postavení.
38'
Domácí přelstili presink Augsburgu, ze vzniklé výhody ale nic kloudného nevytěžili.
37'
Frambergerova chytrá kolmice podél pravé lajny směřovala do souboje Elvediho s Niederlachnerem, v situaci tělo na tělo si ale domácí stoper skvěle poradil a vysloužil si za to potlesk tribun.
36'
Domácí rozehrávají odzadu.
34'
Vargas získal míč ve tvrdém souboji s Ginterem a pelášil do brejku, který vyústil až v nebezpečný centr Frambergera. Jeho pobídku Niederlechnerovi ale vystihl Yann Sommer – kdyby tahle přihrávka prošla, hostující forvard by zakončoval do odkryté branky.
34'
Gladbach kombinuje na útočné polovině, hostující mužstvo je v bloku..
33'
Domácí útočníci si ale nepohlídali ofsajdové postavení, žádný závar tak před brankou Augsburgu nevznikl.
32'
K zemi se teď na útočné polovině skácel Hofmann, Jan Morávek mu na zem pomohl nedovoleným zákrokem.
32'
Kolmici domácích zastavil skvělým skluzem Jeffrey Gouweleeuw.
30'
Domácí se dostávají do vedení! Po trpělivém obléhání hostující branky přihrál Rámí Binsibajní Pléovi. Ten z levé strany nacentroval na hranici malého vápna, kde se pověsil do vzduchu KOUADIO KONÉ a přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání! 1:0!
29'
Dlouhý nákop hostí propadl až k Friedrichovi, který může nikým nerušen založit útok.
28'
Vargas našel parádním křižným pasem Hahna, ten si balon na hranici vápna zpracoval a chtěl propálil Sommera střelou na přední tyč. Balon mu ale sjel na šajtli, jeho pumelice tak letí o hodně mimo.
27'
Lainer se na hranici vápna uvolnil ke střele, ta byla ale zblokována.
27'
Pléa se snažil kolmicí vyslat dobře nabíhajícího Hofmanna do úniku, jeho pas ale trefil pouze jednoho z obránců.
27'
Hofmannovi nevyšla otočka a dovedl balon pouze do autu.
26'
Iago nerozehrál přesně z levé strany na střed, u míče jsou domácí.
25'
Embolo se dostal do situace, kdy mezi ním a brankou stál pouze gólman Gikiewicz! Švýcarský útočník sice vyběhnuvšího brankáře přehodil, jeho lob ovšem letěl mimo branku.
25'
Ukázkovým skluzem teď přerušil útok hostů Friedrich.
24'
Pléa rozehrál na pravou stranu, odkud přihrával Lainer z první na Koného. Ten byl ale tísněn a přes přesilu protihráčů se k zakončení nedostal.
24'
Hahn přihrál nepřesně na Morávka a odevzdal tak míč soupeři.
23'
Iago neodkopl dobře pod tlakem Embola, domácí získali míč. Následně nabil Konému Hofmann, střela ale Konému nesedla a letí vysoko na branku.
22'
Vargas postupoval po levém křídle a našel si prostor k přízemnímu centru na přední tyč. Trefil přesně místo, kde se pohyboval Michael Gregoritsch, jehož pokus o zakončení z jedné byl ale zablokován a míč poté bez problémů sebral Sommer.
21'
Rámí Binsibajní po rychlé přešlapovačce centroval na zadní tyč, obrana ale jeho centr zpacifikovala.
21'
Gregoritsch se pokoušel o obhození Gintera, domácí stoper jeho plán přečetl a přihrává Sommerovi.
20'
Hosté rozehrávají odzadu, Oxford si pomohl malou domů.
19'
Oxford odevzdal balon lacině v rozehrávce, domácí ale z nebezpečné situace vytěžili pouze zblokovanou střelu.
18'
Další nebezpečný centr Frambergera, opět byl jeho adresátem Hahn! Ten hlavičkoval šikovně do protipohybu Sommera, branku ale minut o pár decimetrů.
17'
Kousíček teď chyběl Embolovi, aby dosáhl na pas za obranu. Balon sbírá Gikiewicz.
17'
Iago řeší závar před vápnem dalekým odkopem.
16'
Hahn získal míč ve středu hřiště, protiútok Augsburgu měl ale jepičí život.
16'
Dorschova kolmice na Niederlechnera byla příliš dlouhá, tohle by hostující útočník nestihl ani na motorce. Vhazují domácí.
15'
Koné byl poslán k zemi v souboji ve středu hřiště, domácí na balonu.
14'
Šlapákem šel od souboje s Vargasem Lainer, tohle by si podle mého zasloužilo kartu.
13'
Lainer poslal z pravé strany zpětnou přihrávku na Hofmanna, jehož střela z první byla zblokována Oxfordem. Míč se tak vrátil na Hofmannovy kopačky, německý záložník pak vyzval k zakončení zpětnou přihrávkou Neuhause, jehož utažená rána placírkou proletěla těsně vedle tyče!
12'
Framberger nebezpečně centroval z pravé strany, rybičkou pak zakončoval z hranice malého vápna Hahn – dobře postavený Yann Sommer ale proti jeho pokusu vytáhl skvělý zákrok!
12'
Domácí při výstavbě útoku přišli o míč, hrát budou hosté.
11'
Na Frambergerův centr z pravé strany si na hranici vápna naskočil Hahn, míč ale poslal jen k Sommerovi.
10'
Možnost dlouhého autu z levé strany pro hosty, vybojoval jej Vargas.
10'
Vargasův slušný centr z levé strany obrana odvrací.
9'
Pléa se po zpracování míče ohnal po Dorschovi, domácí hráči se nepochopitelně diví žluté kartě, která byla v této situaci jediným možným řešením.
8'
Neuhaus se poroučel k zemi po souboji ve vápně, penalta se ale pískat nebude.
7'
Gregoritsch se křižným pasem snažil oslovit napravo nabíhajícího Hahna, přihrávka ale vůbec nebyla přesná a do rukavic ji stáhl Sommer.
6'
Gregoritschovo sklepnutí na Iaga se dokutálelo za postranní čáru, vhazovat budou domácí.
5'
Pléa postupoval středem a poslal balon na Hofmanna, který nabíhal po jeho pravé ruce. Tomu ale střela na zadní tyč v dobré pozici hrubě nesedla, je z toho jen odkop od branky.
5'
Souboj s Niederlechnerem teď vyhrál Friedrich a domácí mohou útočit.
4'
Friedrich si jako poslední dával na čas s odkopem a napálil balon jen do presujícího Gregoritsche, Sommer byl ale postavený vysoko a odražený míč v pohodě zachytil.
3'
Gregoritsch zapracoval dozadu a obral soupeře o míč, následné přihrávka jeho spoluhráče ale doputovala až k Sommerovi.
2'
Po Frambergerově autu a Neiderlechnerově prodloužení doputoval balon ke Gregoritschovi, ten byl ale v souboji a nedokázal zakončit dostatečně razantně.
2'
Balon do pokutového území odmítal vpustit Ginter, který jej napálil na tribunu. Hosté budou vhazovat.
1'
Morávek se uvedl efektní patičkou přes hlavu, balon ale zasáhl de facto jen reflexivně, takže jeho pas spoluhráče nenašel.
1'
Za zvuku hymny domácího celku již nastupují oba celky na trávník. Gladbach nastoupí v bílých dresech a zelených trenýrkách, Augsburg celý v červené s pruhovaným trikotem.
Sestavy na zápas jsou již známy, pro českého fotbalového fanouška přichystal hostující stratég Markus Weinzierl příjemné překvapení – od první minuty se představí odchovanec pražských Bohemians, střední záložník Jan Morávek. Tomáš Koubek je pak dle očekávání na lavičce.
FC Augsburg

Hosté ve svém posledním mači porazili Union Berlín 2:0, momentálně se nachází o jeden bod za svými dnešními hostiteli a na šestnácté, barážové příčce. V kádru najdeme i dvojici Čechů – jedná se o Tomáše Koubka a Jana Morávka. První jmenovaný ale po příchodu z Rennes před dvěma a půl lety neoslnil, a plní tak trochu pod očekávání roli gólmanské dvojky. Morávek, jehož kariéra je bohužel protkaná mnoha zraněními, nastupuje do zápasů obvykle z lavičky – například při triumfu proti Unionu byl na place poslední čtyři minuty.

Augsburg disponuje jednou z nejhorších ofenzív v soutěži. Za jediné pozitivum tak může být považován Michael Gregoritsch, 27letý Rakušan, který v posledních čtyřech ligových vystoupeních vsítil tři branky. Dohromady jich má letos na kontě v Bundeslize pět, což z něj dělá nejlepšího střelce mančaftu.
Borussia Mönchengladbach

Domácí Borussia vypálila na úvod roku rybník věhlasnému Bayernu Mnichov, jehož porazila na jeho vlastním hřišti 1:2. Od té doby se jí ale vůbec nedaří – v rámci Bundesligy podlehla doma o gól Leverkusenu a Unionu Berlín, v poháru ji pak sestřelil třígólovým rozdílem o soutěž níže hrající Hannover. V posledním zápase ale už konečně dokázala získat body, jelikož se jí podařilo remizovat 1:1 na stadionu Arminie Bielefeld. Momentálně se tak Gladbach nachází v ligové tabulce na 13. pozici, od potenciálních barážových bojů o udržení jej dělí jeden jediný bod.

Zajímavým hráčem v dresu domácích je určitě Jonas Hofmann. Bývalého hráče Dortmundu vynesly výkony v posledních dvou sezónách až do kádru německého národního týmu. Z pozice ofenzivního záložníka si tento 29letý plejer připsal letos 7 vstřelených branek, což ho činí nejlepším střelcem týmu. Navíc také dvakrát na gól asistoval – a aby toho nebylo málo to vše stihl pouze v šestnácti zápasech, neboť na přelomu roku v několik utkáních chyběl z důvodu zranění.
Krásný den všem fanouškům němečké kopané! V dnešním utkání vyzve v rámci 22. kola Bundesligy domácí Borussia Mönchengladbach bavorský celek FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.