Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Hoffenheim - 19. února 2022   15:30

Wolfsburg
36' Wind (Philipp)
1:2
(1:0)
Hoffenheim
73' Bruun Larsen  (Kadeřábek) • 78' Kramarić  (Raum)
Wolfsburg
Casteels (C) – Bornauw (83. F. Nmecha), Brooks, Lacroix – Roussillon (90+1. Białek), Vranckx (64. Gerhardt), Arnold, Baku – M. Kruse, Philipp (64. Lukebakio) – Wind.
Zwayer
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Hoffenheim
Baumann – S. Posch (70. Bruun Larsen), Vogt (42. Nordtveit), Hübner – Kramarić, Bebou, Samassékou (70. Rudy), Baumgartner (C), Raum – Dabbur (46. Kadeřábek), Rutter (86. Akpoguma).
Philipp – Akpoguma, Bruun Larsen, Conte, Che, John, Kadeřábek, Nordtveit, Rudy.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:17.
Je dobojováno. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří byli od jeho počátku jasně aktivnější. Vyrovnat se hostům podařilo v 73. minutě, kdy Jacob Bruun Larsen nádhernými nůžkami poslal míč do branky. Za pět minut už hosté vedli zásluhou Andreje Kramariče, který využil zmatku před Casteelsem. Pro domácí to je určitě hořká porážka, protože ještě zhruba 16 minut před koncem zápasu vedli a v závěru utkání byli rozhodně aktivnější. Hoffenheim tak po tomto utkání nadále zůstává na čtvrté příčce německé Bundesligy, naopak Wolfsburgu náleží až dvanáctá příčka.
90+4'
90+4'
Poslední šance domácích nebezpečí nepřinesly, naopak hosté svůj náskok mohli navýšit, Bebou se ale do míče netrefil.
90+3'
Domácím je odpískán ofsajd, a tak tento zápas s největší pravděpodobností vyhrají hosté.
90+2'
Žlutou kartu vidí David Raum (Hoffenheim).
90+1'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jerôme Roussillon, přichází Bartosz Bialek.
90+1'
Domácí se teď mocně snaží o vyrovnání! Sraženou střelu jednoho z domácích hráčů zpoza vápna vyrazil gólman Baumann na rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
88'
Míč sice skončil v síti Hoffenheimu, ale po sléze byl odmáván ofsajd, a tak gól nemůže být uznán.
87'
Žlutou kartu vidí Jacob Bruun Larsen (Hoffenheim).
86'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Kevin Akpoguma.
85'
Pro centr z levé strany, který do vápna poslal Roussillon, si v poklidu došel gólman Baumann.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Felix Nmecha.
82'
A ta šance byla opravdu obrovská! Druhý gól v zápase mohl přidat Wind, který nechal svojí hlavičkou vyznamenat gólmana Baumanna.
81'
Přeci jen šance. Rohový kop po faulu hostů.
80'
Domácí mají na alespoň vyrovnání skóre už jen něco málo přes deset minut, ale z dosavadního obrazu hry to nevypadá, že by se domácí dostali ke gólové příležitosti.
78'
Hoffenheim právě vstřelil branku!

A hosté po krátkém časovém sledu otáčejí skóre! Raum skvěle udržel míč, poslal ho do malého vápna, kde propadl až ke ANDREJI KRAMARIČOVI a ten tak posílá hosty do vedení – 1:2!
76'
Roussillon si teď nerozuměl se svým spoluhráčem a zadarmo věnoval aut hostům.
75'
Kramarič si na hraně vápna zpracoval míč, vypálil, ale střela mu nesedla a skončila nad brankou soupeře.
73'

Nádherný gól vidíme ve čtyřiasedmdesáté minutě i na straně hostů, kteří své útočné snažení od začátku druhého poločasu proměňují ve vstřelenou branku. JACOB BRUUN LARSEN si našel trochu více prostoru ve vápně a vystřihl nůžky – 1:1!
73'
Dvě velké příležitostí pro domácí! Dvakrát to zkoušel Roussillon, který ale skóre nezměnil.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Jacob Bruun Larsen.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassekou, přichází Sebastian Rudy.
69'
Hübner si vybojoval prostor ve vápně, dostal se k hlavičce, ale jeho pokus mířil přímo na gólmana Casteelse, který vytáhl povedený zákrok!
69'
Gerhardt fauloval a tak nabízí hostům volný přímý kop.
68'
Kruse centroval do vápna, ale hostující obrana znovu míč odvrátila.
65'
Kramarič zpracoval přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů, následně vypálil a jeho střelu, která mířila pod břevno, lapil Casteels.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Aster Vranckx, přichází Yannick Gerhardt.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Dodi Lukebakio.
62'
Do vápna domácích teď lítaly centry ze všech stran, se všemi si domácí dokázali poradit a následně odkopnout míč až na polovinu soupeře.
61'
Pro Arnoldův nákop si došel Baumann, který nebyl nikým napadán, a tak v poklidu míč lapil.
60'
Daleko z branky musel Baumann aby zastavil protiútok domácích, hosté to zvládli za cenu faulu.
59'
Na druhé straně rozehrál rohový kop Kramarič, jeho centr vyboxoval Casteels.
58'
Philippův rohový kop odvrácen, další centr domácích nenašel v pokutovém území nikoho.
57'
Na Posche dotíral Wind a právě zmíněný Posch raději odehrál na rohový kop.
56'
Domácí Wind ale též zbytečně fauluje, a tak vrátí míč na kopačky hostů.
55'
Útočný faul Baumgartnera a míč tak drží domácí.
54'
Gólman Casteels se teď sám dostal do nevýhodné pozice, ale proti Rutterovi si poradil.
68'
Hráči Hoffenheimu zastaveni důvodem ofsajdu.
53'
Hosté ale začali druhý poločas lépe a jsou na míči častěji než domácí.
51'
Pas domácího Bakua úspěšně odvrácen hosty.
50'
Bebou se dostal až do vápna, ale po konci celé akce byl odmáván ofsajd.
49'
První rohový kop druhého poločasu zahrával Kramarič, ale míč skončil u gólmana Casteelse.
48'
Útočný faul Kruseho dává míč zpět na kopačky hostům.
47'
První nákop hostů domácí odvrátili, míč následně skončil mimo hrací plochu.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Pavel Kadeřábek.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jeden gól. O něco aktivnější v něm byli domácí, kteří ale mohli už od 13. minuty prohrávat, protože Ihlas Bebou nadvakrát zakončoval po přímém kopu. Pak už převzali otěže zápasu domácí, kteří si postupně vytvářeli šance. Jednu ze šancí dokázal v šestatřicáté minutě po nádherné střele proměnit Jonas Wind, který tak poslal domácí do vedení, které si udrželi až do konce prvního poločasu.
45+2'
45+2'
Philipp zastavil poslední útočnou akci hostů a do kabin se tak půjde za vedení domácích 1:0.
45+1'
Protiútok domácích zastavuje útočný faul Winda.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
První poločas zřejmě ovládnou domácí, i když se teď hosté snaží o srovnání.
42'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Havard Nordtveit.
40'
Domácí měli další velkou příležitost! Kruse upaloval takřka sám na Baumanna, ale obrana hostů se stihla vrátit a znepříjemnila tak střelu Krusemu, který svůj pokus poslal pouze na gólmana Baumanna.
39'
K zakončení se dostal střelec úvodní branky Wind, ale míč poslal přímo na gólmana Baumanna, který si z jeho pokusem poradil.
39'
A vzápětí se provinil znovu hostující obránce Posch, jenž nabídl domácím přímý kop.
38'
Útočný faul Ruttera znovu zbrzdil hosty při útočném snažení.
36'
Wolfsburg právě vstřelil branku!

Nádherný gól posílá domácí do vedení! Philipp prošel z míčem a následně ho předložil JONASI WINDOVI, který nádhernou technickou střelou nedal šanci gólmanu Baumannovi – 1:0.
35'
Hostující centr z levé strany, který mířil na Beboua opět odvrácen.
33'
Ti se bleskově dostali až před hranici šestnáctky, Kramaričův střelecký pokus byl zblokován, a tak je i nadále domácí obrana bezchybná.
32'
Po delší době kombinují na své polovině i hosté.
30'
Max Kruse zůstal chvíli ležet na hrací ploše, ale zápas pokračuje dále beze změn.
29'
Rychlá rozehrávka Beboua po faulu domácích na polovině hřiště doputovala až do náručí gólmana Casteelse.
28'
Další souboj ve vápně mezi Kramaričem a Arnoldem končí pouze odkopem od branky Baumanna.
27'
A hned vzápětí se hnali domácí do protiútoku, následně Babu nastřelil hostujícího Rauma, domácí fanoušci i hráči se dožadovali penalty, ale je z toho nakonec jen rohový kop pro domácí.
27'
Domácí pouze odevzdali míč hostům, kteří ho však moc dlouho neudrželi.
25'
Ofsajd zastavil útočné snažení Kruseho.
24'
Baku zastavil další útok hostů, a navíc pro svůj tým vybojoval autové vhazování.
22'
Rychlá kombinace hostů, kteří se teď pohybovali na hraně pokutového území, následný centr Rauma znovu odvrátila domácí obrana.
21'
Poschův pas nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a míč končí mimo hrací plochu.
20'
Lehké zaváhání gólmana Baumanna, který příliš dlouho čekal s rozehrávkou, naštěstí z toho nebylo žádné nebezpečí pro hosty.
19'
Hostující Dabbur nevyzrál na Lacroixe a znovu hrají domácí.
18'
Na druhou stranu mířili hosté, jejich útočné snažení prozatím odvráceno.
17'
Míč stále převážně drží domácí, kteří se nyní snažili podniknout výpad po pravé straně, přihrávku do vápna ale hosté znovu odvrátili.
15'
Aktuálně se hraje převážně ve středu hřiště, když přijde nějaký náznak šance, oba týmy jsou zatím v bránění stoprocentní.
13'
Volný přímý kop teď zadělal starosti pro domácí! Bebou zkoušel na dvakrát dostat míč do branky, napoprvé jeho pokus zhatil úspěšný zákrok jednoho z domácích obránců, druhým pokusem Bebou přestřelil branku domácích.
11'
První dnešní žlutou kartu vidí Phillip (VfL Wolfsburg).
10'
Po dobré kombinaci domácích v pokutovém území se k míči dostal Kruse, ale jeden z hostujících obránců jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.
7'
Postupné centry domácích do vápna zatím hosté úspěšně odvracejí.
6'
Na míči jsou teď převážně domácí, kteří předvádějí rychlou a přesnou kombinaci.
5'
Zatím vidíme velmi opatrný začátek, kdy si týmy po nepřesnostech předávají míč.
4'
Philipp svým centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů a hrají tak hosté.
3'
Dabbur měl na svědomí další nedovolený zákrok, a tak mají domácí příležitost v podobě volného přímého kopu.
2'
První výpad hostů po levé straně podnikl Rutter, ale o míč rychle přišel.
1'
Hned v první minutě zůstává na hřišti ležet hostující Raum, rozhodčí ale tento zákrok neodměnil žlutou kartou.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Bornauw, Brooks, Lacroix – Roussillon, Vranckx, Arnold, Baku – M. Kruse, Philipp – Wind.
Náhradníci: Pervan – Białek, Gerhardt, Mbabu, Lukebakio, F. Nmecha, Paredes, Steffen, Waldschmidt.
Trenér: Kohfeldt

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt, Hübner – Kramarić, Bebou, Samassékou, Baumgartner (C), Raum – Dabbur, Rutter.
Náhradníci: Philipp – Akpoguma, Bruun Larsen, Conte, Che, John, Kadeřábek, Nordtveit, Rudy.

Wolfsburg – Hoffenheim 1:1

Tři z posledních pěti vzájemných zápasů se odehrály na půdě Hoffenheimu, odkud si Wolfsburg dokázal odvézt tři body pouze jednou. Naopak zápasy, které se hrály na hřišti Wolfsburgu, dokázali jednou domácí vyhrát, druhý zápas skončil remízou. Wolfsburgu se doma proti Hoffenheimu docela daří.
TSG 1899 Hoffenheim

Jak jsem již zmínil, tak fotbalisté Hoffenheimu se dívají na tabulku určitě jinak. Jsou totiž momentálně na pátém místě, ale pokud by dnes však dokázali vyhrát, tak by se přiblížili k příčkám, které zaručují boje o Ligu mistrů. Tento cíl jim může momentálně kazit bilance tří nevyhraných zápasů v řadě na hřištích soupeře, do které patří i remíza s Leverkusenem 2:2, kterou hosté vybojovali i přes to, že v zápase prohrávali 0:2. Pak ale přišly dvě prohry, které určitě alespoň trochu pozastavili snažení Hoffenheimu o ty nejvyšší příčky. Před tímto duelem hráli hráči Hoffenheimu na svém stadionu a z tohoto zápasu si připsali všechny tři body, kdy zdolali Bielefeld poměrem 2:0.
Nejlepším střelcem je Ihlas Bebou, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 6 branek.
VfL Wolfsburg

Fotbalisté Wolfsburgu mají před tímto kolem blíže k sestupovým příčkám než jejich dnešní soupeř, který se pohybuje na hranici top 4. Domácí dnes budou určitě hodně namotivováni a bude je za výhrou hnát fakt, že mohou zaznamenat tři ligová vítězství v radě. Na druhou stranu z osmi předchozích domácích utkání se hráči Wolfsburgu radovali z tříbodového zisku pouze jednou, dvakrát remizovali a pětkrát odešli ze zápasu poražení. V posledním domácím utkání si Wolfsburg připsal vítězství 4:1, kdy zdolal slabší Fürth. Zajímavostí je, že právě Wolfsburg v posledních třech sezónách pokaždé vyhrál ve 23. kole.
Nejlepším střelcem je Lukas Nmecha, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 6 branek.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 23. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy VfL Wolfsburg a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.