Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Bochum - 12. listopadu 2022   15:30

0:1
(0:0)
Bochum
58' Antwi-Adjei  (Stafylidis)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Oxford (76. Bauer), Gouweleeuw (C) (27. Vargas, 76. Petkov), Uduokhai – Rexhbecaj (76. Baumgartlinger), Gruezo (30. Maier) – Demirović, Niederlechner, Iago – Berisha.
Koubek – Winther, Caligiuri, Jensen.
F. Brych – M. Borsch, S. Lupp
WWK Arena, Augsburg
Bochum
Riemann – Gamboa (82. Janko), Lampropoulos, Orděc, Soares – Stafylidis (73. Osterhage), Losilla (C), Stöger (82. Mašović) – Zoller (64. Förster), P. Hofmann, Antwi-Adjei (73. Osei-Tutu).
Esser – J. Horn, Holtmann, Ganvoula.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 14:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:9.
Hosté tak těsný náskok uhájili až do závěrečného hvizdu, šťastný gól a šťastné vítězství z jejich strany, zápasu by více slušela remíza, ovšem Augsburg nedokázal využít velkou šanci na vyrovnání, když neproměnil pokutový kop.
90+5'
90+4'
Ještě jeden roh po sražené střele.
90+4'
Domácí v závěru tlačí, rozehrávat budou rohový kop a dopředu jde i gólman.
90+3'
Saidy Janko dokázal dlouho držet míč na útočné straně, domácím se krátí čas.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mërgim Berisha).

Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Jordi Osei-Tutu).
89'
Florian Niederlechner se dokázal natlačit do zakončení, ovšem jeho střela letí vysoko nad. Tohle byl celkem zadarmo odevzdaný balón.
88'
Ofsajd zastavuje Bochum v útočném snažení, hosté ale ušetřili nějaký čas k dobru.
87'
Domácí jsou zatlačeni na své straně, s rozehrávkou mají velké problémy.
84'
Střela jednoho z domácích fotbalistů na vzdálenější tyč neprošla skrz skrumáž těl.
82'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Saidy Janko.
82'
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Erhan Mašović.
81'
Lukas Petkov zkusil střelu z dálky, záměr to byl dobrý, ale provedení hodně mizerné, balón letí vysoko nad břevno.
80'
Hráč nakonec pokračuje dál, míč drží soupeř.
78'
Jordi Osei-Tutu zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku, drží se při tom za koleno.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Lukas Petkov.
76'
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Julian Baumgartlinger.
76'
ze hřiště odchází Reece Oxford, přichází Maximilian Bauer.
76'
Na druhé straně musel zasáhnout i jeho protějšek, který přízemní střelu protihráče zastavil rukavicemi.
75'
Manuel Riemann byl připraven a lehký míč sebral do svých rukou.
73'
ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Patrick Osterhage.
73'
ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Jordi Osei-Tutu.
72'
Christopher Antwi-Adjei mohl zvýšit náskok svého celku, po parádní přihrávce se vyhnul ofsajdu a šinul si to sám na domácího gólmana, ten ale dobře vyběhl, zmenšil střelecký úhel a pokus protihráče bravurně vyrazil. Velká pochvala pro Gikiewicze.
69'
Florian Niederlechner skluzem velmi dobře tečoval přihrávku z pravé strany, míč poslal na bližší tyč, ovšem Manuel Riemann stačil zareagovat a vyrazil balón mimo svou svatyni.
67'
Hodně přetažený centr domácích putuje daleko za hostující svatyni.
65'
Konstantinos Stafylidis se těžce zvedá z trávníku po kontaktu s protihráčem, jeho tým bude rozehrávat.
64'
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Philipp Förster.
63'
Nepřesný centr domácích končí v náruči gólmana Bochumi, který nikam nespěchá.
61'
Mërgim Berisha (FC Augsburg) neproměňuje pokutový kop. Domácí hráč bránu hostů netrefil.
60'
Domácí mají velkou šanci vyrovnat, po ruce soupeře budou zahrávat pokutový kop.
58'
Bochum právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení, ovšem docela šťastným gólem. CHRISTOPHER ANTWI-ADJEI dokázal ze vzduchu tečovat míč tak šikovně, že ten prošel vyběhnutému brankáři Augsburgu mezi nohama a doputoval do sítě. Možná to takto hostující hráč ani nechtěl, ale to už mu může být jedno.
57'
Simon Zoller nasadil k přízemní střele z dálky, Rafał Gikiewicz byl ovšem připraven a snadno schoval míč do náruče.
56'
Míč ovšem putuje až na její polovinu, daleko z brány musel přijít na pomoc Manuel Riemann.
56'
Rohový kop bude zahrávat Bochum.
55'
Hosté si přihrávali tak dlouho, až se chytili do ofsajdové sítě, balón tak musí odevzdat.
52'
Domácí si špatně přihráli v útoku, jejich akce ale ještě pokračovala, jenže vzápětí jeden z hráčů poslal střílený centr daleko za bránu a to už byl definitivní konec.
49'
Hosté se faulu u středového kruhu nedovolali a musí rychle ke své bráně.
46'
Philipp Hofmann to zkusil hned v první minutě, jeho střela v pádu však letí mimo bránu.
46'
První půle tak gól nenabídla, třebaže k němu nebylo daleko. Šance si vypracovala obě mužstva, hosté mu byli přeci jen o něco blíž, ovšem soupeře zachránila tyč. Navzdory postavení týmů v tabulce sledujeme velice slušnou podívanou a můžeme jen doufat, že totéž bude k vidění i ve druhém poločase.
45+5'
45+4'
Iago se snažil přihrát po zemi nejbližšímu spoluhráči, ale ušlo mu, že kousek dál stojí jiný domácí fotbalista, který byl úplně volný a čekal na centr, toho se však nedočkal.
45+4'
Zdálo se, že domácí na své polovině faulovali, arbitr však nechává ve hře pokračovat.
45+2'
Nechybělo mnoho a hosté šli v závěru první půle do vedení, Simon Zoller však svou přízemní střelu bez přípravy odehrál o centimetry vedle vzdálenější tyče.
45'
Tečovaný míč doputoval k hostujícímu gólmanovi, který celkem snadno chytá míč do rukou.
44'
Po přetahované o míč za středovou lajnou je pískán faul domácímu mužstvu.
42'
Manuel Riemann musel ze svého pohledu k pravé hranici vápna, kde se ujal míče a odkopl jej daleko od brány. Do rukou jej vzít nemohl, neboť se nacházel mimo pokutového území.
41'
Hosté nyní předvedli velmi pohlednou kombinaci na útočné straně, ta ovšem nakonec k žádné šanci nevedla.
38'
Christopher Antwi-Adjei leží na trávníku, drží se za hlavu, totéž činí i Robert Gumny. Zmínění fotbalisté se srazili ve vzdušném souboji o míč.
37'
Ivan Orděc se po centru dostal ve vápně k hlavičce, kterou odehrál míč vysoko nad bránu. Pak se na sebe zlobil, neboť s touto šancí šlo možná naložit o něco lépe.
36'
Philipp Hofmann přihrával z levé strany před odkrytou část brány, spoluhráče ale nenašel.
35'
Manuel Riemann vyběhl až ke středovému kruhu, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
34'
Následoval dlouhý hod, po kterém si míč zpracoval jeden z hráčů v červeném dresu, ovšem jeho střela z otočky byla odražena dříve, než se balón dostal ke gólmanovi.
33'
Domácí dlouho drží míč na kopačkách, nyní vybojovali vhazování v blízkosti pokutového území soupeře.
30'
ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Arne Maier.
30'
Už druhé střídání bude nutné na straně Augsburgu a to máme za sebou odehranou sotva půl hodinu.
28'
Hrálo se jen chvíli a Carlos Gruezo je dalším z fotbalistů Augsburgu, který si udělal na trávníku leháro.
27'
ze hřiště odchází Jeffrey Gouweleeuw, přichází Ruben Vargas.
27'
Nakonec bude nutné střídání ještě v prvním poločase.
24'
Hra je nyní pro ošetřování domácího fotbalisty přerušena.
24'
Christopher Antwi-Adjei šel prakticky sám na brankáře, jenže v důležitém momentu si nešťastně míč ukopl a ten doputoval ke strážci domácí svatyně. Další velká možnost hostů, jež zůstává nevyužita.
23'
Iago neměl šanci prudký centr doběhnout, míč doputoval za lajnu a Bochum bude vhazovat.
21'
Domácí rozehráli rohový kop, do šance se ovšem nedostali.
20'
Pískán faul domácímu celku, hosté mohou v klidu rozehrát ze své poloviny.
18'
Kapitán hostí inkasoval nějaký nepříjemný zásah, chvíli poležel na zemi, ovšem už je zpátky na nohou.
16'
Domácí se málem dostali do další šance, ale jeden z hráčů si ve vápně nedokázal zpracovat balón, pročež o něj přišel.
15'
Na druhé straně se snažil střihnout nůžky v pokutovém území Ermedin Demirović, ale záměr se mu příliš nepovedl.
14'
Stejný hráč o chvíli později orazítkoval na levé straně ranou z bezprostřední blízkosti bližší tyč soupeřovy svatyně. Tohle může Bochum mrzet.
13'
První velká šance utkání. Christopher Antwi-Adjei napřáhl z velké dálky, navzdory velkému počtu hráčů ve vápně míč proletěl až na vzdálenější tyč a jen díky fantastickému reflexu domácího gólmana, který levačkou vytěsnil balón do zámezí, zůstává stav bezbrankový.
10'
Domácí kombinovali na útočné polovině, ale zbytečně ztratili míč a jejich snaha tím končí.
7'
Elvis Rexhbecaj se sice diví, ale jeho nedovolený zákrok byl více než jasný. Hosté rozehrají ze středového kruhu.
4'
Augsburg zůstává u míče na soupeřově polovině a bude vhazovat.
3'
Domácí se dostávali do šance, ale míč se nakonec jen odkutálel do rukou brankáře Bochumi.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai – Rexhbecaj, Gruezo – Demirović, Niederlechner, Iago – Berisha.
Náhradníci: Koubek – Bauer, Winther, Maier, Baumgartlinger, Caligiuri, Jensen, Vargas, Petkov.
Trenér: E. Maassen.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Lampropoulos, Orděc, Soares – Stafylidis, Losilla (C), Stöger – Zoller, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Mašović, Osei-Tutu, Janko, J. Horn, Osterhage, Förster, Holtmann, Ganvoula.
Trenér: T. Letsch.

Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bochum – Augsburg 0:2
Augsburg – Bochum 2:3
Bochum – Augsburg 3:2 po penaltách (Pohár)
Augsburg – Bochum 0:1
Bochum

Hosté na tom jsou ještě hůř, deset bodů z dosavadních čtrnácti utkání nevystačí na lepší než předposlední příčku tabulky. Také Bochum je nejhorším týmem ligy, v tomto případě na venkovních trávnících, ze sedmi dosud odehraných střetnutí si nepřivezla ani jeden bod, prohrála všech sedm utkání, ve kterých vstřelila pouhé čtyři góly, zato dvaadvacet dostala. Neuvěřitelně mizerná bilance a bude zajímavé sledovat zápolení dvou celků, které jsou v pomyslných tabulkách domácích a venkovních zápasů poslední.
Německý útočník Philipp Hofmann je s kvartetem branek v čele tabulku střelců mančaftu.
Augsburg

Domácí se nachází na čtrnáctém místě s patnácti body na kontě. Na svém hřišti se jim vůbec nedaří, ze sedmi duelů si odnesli jen pět bodů za jednu výhru a dvě remízy a v tomto ohledu patří k nejhoršímu celku celé ligy, vstřelili pouze sedm gólů a jednou tolik inkasovali. Naposledy před svými fanoušky podlehli Frankfurtu těsně 1:2.
Nejlepším střelcem mužstva je pětigólový Ermedin Demirović u Bosny a Hercegoviny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.