Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Mainz - 20. srpna 2022   15:30

Augsburg
35' Demirović (Uduokhai)
1:2
(1:1)
Mainz
31' Onisiwo  (Fulgini) • 90+3' I Če-song  (Martín)
Augsburg
Gikiewicz – Bauer, Gouweleeuw (C), Uduokhai – M. Pedersen (85. Caligiuri), Maier (68. Vargas), Gruezo (85. Baumgartlinger), Rexhbecaj, Iago – Demirović (71. Hahn), Jensen (68. Pepi).
Klein – Framberger, Niederlechner, Petkov.
Stegemann – Günsch, Assmuth
WWK Arena, Augsburg
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Leitsch – Widmer (C) (75. Fernandes), Stach (88. Barreiro), Kohr, Fulgini (68. I Če-song), Martín – Burkardt (75. Burgzorg), Onisiwo (88. Mustapha).
Dahmen – Caci, Ingvartsen, Tauer.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Mohuč zvítězila v Augsburgu 2:1 a zůstává tak neporažena i po třetím ligovém utkání.

V prvním poločase vstřelily oba celky po jednom gólu a dlouho to vypadalo, že si rozdělí po bodu. Rozuzlení přišlo v poslední nastavené třetí minutě základní hrací doby, kdy Martín odcentroval na I Če-songa, jenž hlavičkou na zadní tyč rozpoutal obrovskou euforii v táboře hostů, ti v tu chvíli moc dobře věděli, že jim jihokorejský žolík vystřelil tři body.

Svěřenci kouče Svenssona se díky vítězství posunuli na třetí příčku, na kontě mají sedm bodů. Augsburg je s třemi body na desáté pozici.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:19.
90+5'
90+3'
Mohuč právě vstřelila branku!
V minutě dvanácté hosté získávají tři body! Burgzorg rozehrál roh na krátkou vzdálenost. Martín vzápětí odcentroval na I ČE-SONGA, Jihokorejec hlavičkoval na zadní tyč a Gikiewicz natahoval levou ruku za balónem bez úspěchu.
90+3'
Zřejmě poslední šance ke vstřelení gólu. Stefan Bell trefil clonícího protihráče Vargase a vybojoval pro Mohuč rohový kop.
90+2'
Od levé lajny si Leonardo Barreiro sběhl na střed, zhruba dva metry za velké vápno. Vyzkoušel ránu nártem, přičemž zasáhl obětavě blokujícího Uduokhaie.
90+1'
Robin Zentner musel vyběhnout až mimo velké pokutové území, aby odkopl kulatý nesmysl do bezpečí a zabránil tak Baumgartlingerovi v úniku.
89'
Dominik Kohr přeslechl hvizd rozhodčího a pokračoval v útoku po pravé lajně. Dokonce z velkého úhlu zakončil a trefil Rafała Gikiewicze do pravé nohy. Domácím hráčům se tento moment vůbec nelíbil, ale udrželi se a nepouštěli se do zbytečné potyčky.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Leonardo Barreiro.
88'
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Marlon Mustapha.
87'
Se zdánlivě lehkým zpracováním si neporadil Edimilson Fernandes. Balón se mu odrazil od pravé nohy k Hahnovi, hrají proto domácí.
86'
Pravou stranou se až do šestnáctky prokličkoval Karim Onisiwo. Naslepo pak hrál pod sebe, kde Felix Uduokhai odvracel hrozbu inkasovaného gólu těsně před I Če-songem.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Daniel Caligiuri.
85'
ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Julian Baumgartlinger.
84'
Po centru z levé strany odvracel Mads Pedersen balón slabou hlavičkou. Alexander Hack této skutečnosti nevyužil, napálil před sebou stojícího Hahna.
83'
Nekompromisní odkop předvedl Jeffrey Gouweleeuw, k němuž se nebezpečně přibližoval Karim Onisiwo. Mohuč zůstává na balónu, nicméně domácí mají čas srovnat obranné řady.
82'
Útočný faul, jeho původcem Anton Stach. Tak dlouho okopával Grueza, až arbitra Stegemanna donutil k přerušení hry.
81'
Robin Zentner si sám zadělal na komplikace. Po špatném výhozu míč získal Ruben Vargas a z těžkého úhlu zkusil trefit odkrytý kout brány, leč přestřelil.
80'
Přetažený centr nebyl dobrou volbou. Robin Zentner proti vysokému míči vyběhl a za malý moment už ho pevně třímal v rukavicích.
79'
U pravé lajny vybojoval standardku Elvis Rexhbecaj. Překvapivou kličkou oklamal I Če-songa, načež přepadl přes jeho nastavenou levou nohu.
78'
Rafał Gikiewicz si zakřičel na Jefrreyho Gouweleeuwa, který se poslušně skrčil a vysoký balón nechal doletěl do rukavic gólmana.
77'
Potlesk si vysloužil Iago, jenž ukázkovým skluzem odzbrojil Kohra a ještě balón udržel ve hře. Snaha hostujícího fotbalisty nafilmovat faul byla hodně komická.
76'
Statečně Ruben Vargas bojoval proti třem protihráčům, aby nakonec dle očekávání neuspěl, Aaron Martín jej úspěšně o hrací předmět obral.
75'
ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Edimilson Fernandes.
75'
ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Delano Burgzorg.
74'
Zápas může pokračovat. Rafał Gikiewicz vyslal dlouhý odkop až na útočnou polovinu, ve vzduchu kraloval bránící Stefan Bell.
73'
Na zemi zůstává ležet další z domácích fotbalistů, v tomto případě jde o Carlose Grueza, ten inkasoval do břicha tvrdý nákop od Leitsche.
72'
Mohuč pokračuje v aktivní hře. Z pravé strany šestnáctky vypálil ostře nártem Aaron Martín, pozorný Rafał Gikiewicz pokus vyrazil mimo nebezpečí.
71'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází André Hahn.
70'
Karim Onisiwo si pěkně přehodil balón přes Madse Pedersena, vzápětí mu nevyšla nahrávka středem na nabíhajícího Stefana Bella.
69'
Na trávníku zůstal ležet Elvis Rexhbecaj poté, co ho nebezpečně podrazil Maxim Leitsch. Arbitr Stegemann přešel faul bez udělení karetního trestu.
68'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází I Če-song.
68'
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Ruben Vargas.
68'
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Ricardo Pepi.
67'
Elvis Rexhbecaj si narazil s Ermedinem Demirovićem, načež vypálil kousek za hranicí velkého vápna. Míč se vykroutil vedle pravé části brankové konstrukce.
66'
Po kombinační hře Augsburgu můžeme sledovat podobnou činnost ze strany Mohuče, výměna míče probíhá převážně u pravé lajny.
65'
Na polovině hřiště se lehkým faulem provinil Angelo Fulgini. Při výskoku se levou rukou jemně otřel o tvář Madse Pedersena.
64'
Na druhé straně vypálil z úctyhodné vzdálenosti Karim Onisiwo. Balón vyletěl vysoko do vzduchu a prosvištěl nad horní tyčkou.
63'
Fotbalisté v červených dresech jsou laufu, protože přežili penaltu a stále mohou živit šanci na vítězství. Carlos Gruezo hledal Arneho Maiera nepřesně.
62'
Místo vedoucího gólu přibyla Mohuči do statistik žlutá karta. Inkasoval ji Jonathan Burkardt, ten na polovině hřiště tvrdě nalétl do Pedersena.
62'
Rafał Gikiewicz hrdinou okamžiku! Aaron Martín si poskočil a kopl po své pravé ruce, s čímž čtyřiatřicetiletý Polák počítal a balón dokonce udržel v rukavicích!
62'
Penalta nicméně zůstává v platnosti i po konzultaci hlavního s videorozhodčím.
61'
Bude se kopat penalta! Ke kontaktu mezi Jonathanem Burkardtem a Felixem Udoakhaiem skutečně došlo, nicméně hostující útočník šel k zemi hodně ochotně, navíc dávno poté, co ke střetu došlo.
61'
Ani tato standardka neznamenala změnu skóre. Odražený balón si v zajímavé pozici našel Ermedin Demirović, chumel protihráčů před sebou neprostřelil.
60'
Tlak Augsburgu pokračuje. K volnému míči přiběhl jako první Arne Maier a po střetu s Antonem Stachem si vymodlil volný přímý kop.
59'
Proti centru od rohového praporku vystartoval Robin Zentner. Musel pořádně natáhnout levou ruku, kulatý nesmysl se mu podařilo vyboxoval k pravé lajně.
58'
U pravé lajny dostal volný prostor k centru Elvis Rexhbecaj. Hledal Carlose Grueza, ještě před ním míč odvrátil na roh Aaron Martín.
57'
Fotbalisté v červených dresech zkouší štěstí kombinační hrou, nutno ovšem podotknout, že tato volba jim dnes moc příležitostí nepřinesla.
56'
Zkušeně se teď zachoval Jeffrey Gouweleeuw. Moc dobře věděl o blížícím se Fulginim, proto hlavou usměrnil hrací předmět do rukavic brankáře.
55'
Hodně nejistý byl Robin Zentner. Nebyl si jistý, jestli může na hraně velké šestnáctky hrát rukou, proto raději před Demirovićem hlavičkoval ke Gouweleeuwovi.
54'
Rafał Gikiewicz se pořádně vztekal na Madse Pedersena, jenž vypustil souboj a nechybělo moc, aby před gólmanem ukradl balón Karim Onisiwo.
53'
Kousek před centrujícím Maierem se nacházeli střídající hráči a nechybělo mnoho, aby do nich fotbalista narazil. Arbitr Stegemann je proto poslal dál od hrací plochy.
52'
Arne Maier nastartoval motory a hrací předmět ještě stihl před lajnou, nicméně centr z krkolomné pozice mu nevyšel a sám ho nasměroval mimo hrací plochu.
51'
Faul přidal do statistik zápasu Carlos Gruezo. Do souboje s Antonem Stachem přiběhl pozdě, soupeře lehce brnkl přes levou nohu.
50'
Střelu ze střední vzdálenosti vyprodukoval Karim Onisiwo. Balón letěl pěkně k pravé tyči, avšak pomalu, takže Rafał Gikiewicz s klidem zasáhl.
49'
Carlosi Gruezovi vůbec nevyšlo zpracování, balón si vyhodil vysoko do vzduchu. Vzápětí o něj přišel na úkor Aarona Martína.
48'
První akce druhé půle skončila neúspěchem. Arne Maier hledal Ermedina Demiroviće, avšak jeho rychlostní schopnosti přecenil, míč doputoval do zámezí.
47'
Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky ta pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První půle zápasu mezi Augsburgem a Mohučí nabídla dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení se ve 31. minutě dostali hosté zásluhou Karima Onisiwa, avšak domácí dokázali odpovědět o pouhé čtyři minuty později, patičkou rozvlnil síť Ermedin Demirović. Domácí po vstřeleném gólu ožili a byli lepším týmem, vedoucí gól se jim ovšem do poločasového hvizdu vstřelit nepodařilo.
45+3'
45+2'
Karim Onisiwo na sebe chtěl vybojovat faul, jenže Jeffrey Gouweleeuw a útočník pak spadl rukama na balón, takže volný kop budou rozehrávat domácí.
45+1'
K centru od rohového praporku se postavil Elvis Rexhbecaj. Hledal Madse Pedersena, jehož výrazně přehlavičkoval Maxim Leitsch.
44'
Stefan Bell vyvinul velké úsilí, avšak ve skluzu kulatý nesmysl na hrací ploše neudržel. Augsburg má k dispozici rohový kop.
43'
Domácí kontrolují hru s míčem na kopačkách. Pohybují se však převážně kolem středového kruhu, dále je soupeř v posledních okamžicích nepouští.
42'
Marně se Karim Onisiwo snažil prokousat k zakončení hlavou. Narazil na Jeffreyho Gouweleeuwa, domácí stoper se výborně zapřel tělem.
41'
Angelo Fulgini nejprve naznačil centr, aby nakonec vyprodukoval zpětný pas na z druhé vlny nabíhajícího Antona Stacha, tomu rána z první vůbec nesedla.
40'
O žlutou kartu si hlasitě řekl Maxim Leitsch, jenž zastavil do brejku směřujícího Demiroviće. Arbitr Stegemann se ještě spokojil s ústním varováním.
39'
Pro přetažený centr Rexhbecaje si vyběhl Robin Zentner. Ve vzduchu nezaváhal a kulatý nesmysl s přehledem schoval do rukavic.
38'
Standardku vybojoval Carlos Gruezo. Pěkně si hodil balón podél levé nohy Stacha, ten protihráče zastavil nesurovým podražením.
37'
Začínáme prakticky od nuly. V lepším psychickém rozpoložení jsou nyní pochopitelně domácí, kteří před malou chvílí vyrovnali.
35'
Augsburg právě vstřelil branku!
Blesková odpověď Augsburgu, je opět srovnáno! Iago posunul míč na Udoakhaie, jenž z levé strany šestnáctky vyslal střílený centr na ERMEDINA DEMIROVIĆE. Zakončení patičkou si bosenský útočník určitě představoval jinak, avšak to jej vůbec mrzet nemusí, protože balón se odrazil od země a zapadl k levé tyči, Zentner na něj nedosáhl.
34'
Pobyt arbitra Stegemanna u obrazovky nic nezměnil, gól zůstává v platnosti!
33'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí se jde ještě podívat na obrazovku, zda Onisiwo náhodou nesklepl balón k Fulginimu rukou.
31'
Vedoucí gól střílí hostující Mohuč! Klíčem k úspěchu byl dlouhý nákop brankáře Zentnera. KARIM ONISIWO si pak narazil s Fulginim a tváří v tvář gólmanovi zakončil nekompromisně k pravé tyči.
30'
Rafał Gikiewicz musel řešit hned dvojici presujících fotbalistů. Poradil si, povedeným obloučkem oslovil osamoceného Pedersena.
29'
Stefan Bell obdržel žlutou kartu za podražení Elvise Rexhbecaje. Ten ještě před udělením trestu protihráči prudce vystartoval směrem k rozhodčímu a sám si za protesty také vysloužil kartónek žluté barvy.
29'
Ofenzivu podpořil hostující kapitán Silvan Widmer. Kulatý nesmysl udržel ve hře jen na chvilku, sám totiž odcentroval do zámezí.
28'
Maximilian Bauer sice trefil obranným zákrokem míč, jenže nejprve vzal nohy protihráče, takže arbitr Stegemann správně odpískal nedovolený zákrok.
27'
Při zpracování došlo k jemnému kontaktu míče s rukou Jonathana Burkardta. Forvard protestuje, opakované záběry ho však usvědčily.
26'
Nákop za obranu vyzkoušel Maxim Leitsch. Adresát Jonathan Burkardt pochopil úmysl pozdě, pro balón si vyběhl Rafał Gikiewicz.
25'
Pomalu, ale jistě začíná přebírat otěže střetnutí Augsburg. Zatím sází na kombinační hru, ta mu ovšem kýžené ovoce nepřináší z důvodu velkého množství nepřesností.
24'
Defenzivní povinnosti si Jeffrey Gouweleeuw splnil na jedničku. Udržel na zádech Karima Onisiwa a pod tlakem sáhl k nejjednoduššímu řešení, a sice malé domů.
23'
Útočným faulem se prezentoval Elvis Rexhbecaj. V momentě, kdy přecházel do plného sprintu, se ohnal pravou ruku a neúmyslně zasáhl do obličeje Leitsche.
22'
Zajímavou nahrávku dostal do vnitra šestnáctky Arne Maier, avšak na zakončení levačkou z první si nevěřil, proto akci zbrzdil přihrávkou do lajny na Pedersena.
21'
Až příliš vehementně se chtěl k hracímu předmět probojovat Dominik Kohr. V jednu chvíli si pomohl potažením protihráče za dres, což pozornosti pomezního neuniklo.
20'
Arne Maier vyslal střelu kolem zdi, ovšem směrem na gólmana. Balón postrádal na razanci, Robin Zentner si tak připsal zákrok z kategorie jednoduchých.
19'
Augsburg má k dispozici slibně vypadající volný přímý kop. Ermedin Demirović si kulatý nesmysl poryl tělem a nechal se nedovoleně povalit na trávník Stachem.
18'
Karim Onisiwo vyzval k rychlostním souboji Felixe Uduokhaie. Byl viditelně rychlejší, leč domácí stoper chytře zahrál tělem, čímž soka odzbrojil.
17'
A znovu kombinace přes gólmana, a to v podání Mohuči. Pas na krátkou vzdálenost dostal Jeffrey Gouweleeuw a měl co dělat, aby míč před dotírajícím Burkardtem dopravil alespoň do zámezí.
16'
Oko nezaujatého diváka rozhodně dosavadním průběhem určitě potěšeno není. Týmy jako kdyby se teprve oťukávaly, hrají hodně opatrným stylem.
15'
S míčem si pohrál také domácí brankář Rafał Gikiewicz. Ani on nemusel řešit žádné složitosti, dlouhým nákopem našel osamoceného Maiera.
14'
Nohama si zahrál i gólman Robin Zentner. Poradil si s jednoduchým zpracováním, načež přenesl hru k pravé lajně na Widmera.
13'
Těžko říct, koho Elvis Rexhbecaj po pravé lajně hledal, protože se v tomto prostoru žádný z jeho spoluhráčů nenacházel. Aut pro Mohuč.
12'
Smolný okamžik prožil Maxim Leitsch, který dotahoval Carlose Grueza, když podklouzl a soka podrazil. Jasný faul, rozhodčí ho ihned odpískal.
11'
Mads Pedersen chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Proto se otočil čelem k vlastní bráně a zapojil do hry stopera Bauera.
10'
Přestože byli proti Stefanu Bellovi dva protihráči, tak si bránící fotbalista Mohuče poradil a skákající balón nekompromisně odpálil na útočnou polovinu.
9'
Svěřenci kouče Maasena zkoušejí zklidnit hru trpělivou kombinací kolem poloviny hřiště. Vysunutý presink soupeře jim ale dělá velké problémy.
8'
Jonathan Burkardt si vytvořil prostor a s balónem na kopačkách se prosmýkl až do pokutového území, odkud vypálil o kus vedle pravé tyče.
7'
Dobrou práci odvedl v defenzivě Maxim Leitsch. Natlačil tělo před Maiera, jehož pak šikovně napálil a získal tak pro Mohuč autové vhazování.
6'
Konečně podnikl zajímavější útok i Augsburg. Středem hřiště se prohnal Carlos Gruezo, leč klička proti Fulginimu už mu nevyšla.
5'
Hosté zatím působí aktivnějším dojmem. Angelo Fulgini vyzkoušel průnikovou nahrávku na Stacha, v poslední chvíli zdárně zakročil Mads Pedersen.
4'
Exekuce standardní situace se chopil Anton Stach. Poměrně nečekaně vyzkoušel přímé zakončení, trefil však dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
3'
Brzká žlutá karta, kterou vyfasoval domácí kapitán Jeffrey Gouweleeuw. Zezadu podrazil rozběhnutého Onisiwa bez zjevné snahy hrát míč.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílo-červených dresech. Fotbalisté Mohuče navlékli pro dnešní střetnutí dresy barvy tmavě modré.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Bauer, Gouweleeuw (C), Uduokhai – M. Pedersen, Maier, Gruezo, Rexhbecaj, Iago – Demirović, Jensen.
Náhradníci: Klein – Caligiuri, Framberger, Hahn, Niederlechner, Pepi, Petkov, Vargas, Baumgartlinger.
Trenér: Enrico Maassen

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Leitsch – Widmer (C), Stach, Kohr, Fulgini, Martín – Burkardt, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Burgzorg, Caci, Fernandes, Ingvartsen, I Če-song, Mustapha, Tauer.
Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč v dosavadních dvou kolech nepoznala hořkost porážky. Nejprve zvítězila těsně 2:1 na půdě Bochumi, načež se doma musela smířit se ziskem bodu po bezbrankové remíze s Unionem Berlín. Svěřenci kouče Svenssona pokračují i v domácím poháru, v prvním kole vyhráli v Aue přesvědčivě 3:0.

Výraznou šanci se ukázat zatím v dresu Mohuči dostaly dvě posily. Stoper Maxim Leitsch odehrál v obou kláních plný počet minut, ofenzivněji laděný Angelo Fulgini byl v prvním zápase v základu, ve druhém do utkání naskočil z lavičky.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu prožili mizerný úvodní zápas nového ligového ročníku, když na domácí půdě padli vysoko 0:4 s Freiburgem. Náladu si ovšem spravili hned následující týden, to překvapili vítězstvím 2:1 na hřišti Bayeru Leverkusen. Vítězný gól vstřelil až v závěrečné desetiminutovce Hahn.

Kostra týmu zůstala z velké části pohromadě. V základu zatím dostali v obou kolech šance dvě nové tváře. Jedná se o posily ofenzivního typu a jsou jimi Elvis Rexhbecaj a Ermedin Demirović.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 3. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi týmy FC Augsburg a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.