Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Freiburg - 18. února 2023   15:30

0:2
(0:1)
Freiburg
39' Gregoritsch  (Grifo) • 51' Höler  (Günter)
Bochum
Riemann – Janko (69. Osei-Tutu), Orděc, K. Schlotterbeck, Soares (46. Stafylidis) – Stöger, Losilla (C) – Antwi-Adjei, Zoller (62. Broschinski), Asano (86. Ganvoula) – P. Hofmann.
Johansson – Osterhage, Lampropoulos, Kunde, Heintz.
Zwayer – Lupp, Achmüller
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
25 100 diváků
Freiburg
Flekken – Günter (C), Lienhart, Ginter, Kübler – Grifo (89. Weisshaupt), Höfler, Eggestein (87. Keitel), Doan (77. Sallai) – Höler (77. Džong Woo-jong), Gregoritsch (87. Petersen).
Uphoff – Gulde, Sildillia, Wagner.

SC Freiburg zvládl perfektně zápas na severu Německa a na jih si odveze zasloužené tři body za výhru 2:0!

Druhý poločas byl o poznání zajímavější než první dějství. Stögerovu možnost zlikvidoval brankář Flekken a následně v padesátéprvní minutě po centru Güntera gólově udeřil Höler.

V šedesáte čtvrté minutě byl za brutální faul vylooučen kapitán Losilla a paradoxně v oslabeném počtu měli chvíli po sobě dvě největší možnosti ke skórování Hofmann a Osei-Tutu, nicméně vítězem z těchto soubojů byl brankář Flekken.

Poslední slovo v utkání mohl mít v jeho závěru Džong Woo-jong, ale jeho střela pouze orazítkovala břevno.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:10.
90+7'
90+5'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Jordi Osei-Tutu) za faul.
90+3'
VAR systém potvrdil, že původní rozhodnutí rozhodčího Zwayera bylo správné, Freiburg tedy penaltu zahrávat nebude!
90+2'
Hráči Freiburgu se dožadují odpískání pokutového kopu, sudí Zwayer nejprve penaltu odmítl po zásahu na Sallaie, následně změnil rozhodnutí a jde vše prozkoumat na vlastní oči k monitoru.
90+1'
Ve výtečné příležitosti dokázal Džong Woo-jong napálit balon pouze do břevna!
89'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
88'
Hráči SC Freiburgu také nedokázali po svém rohu nic užitečného vytěžit.
87'
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel,
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
86'
Další roh VfL Bochum opět nebyl úspěšně zahrán dle představ prohrávajícího týmu.
86'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Silvere Ganvoula.
84'
Utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, nyní uvidíme několik taktických změn v kádrech obou týmů.
83'
Podobnou možnost měli také hráči bochumského týmu, jenže si vedli podobně neúspěšně jako před pár desítkami vteřin jejich soupeř na druhé straně hřiště.
81'
Další možnost Freiburgu ke zvýšení vedení přišla velmi rychle díky zásahu bránícího hráče vniveč.
79'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Moritz Broschinski) za faul.
78'
Philipp Lienhart až příliš jasně dával najevo komu po zemi přihraje, což daný soupeř velmi dobře přečetl a zabránil vzniku nebezpečné akce.
77'
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Džong Woo-jong,
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Roland Sallai.
76'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Keven Schlotterbeck) za faul.
75'
Exfreiburgský obránce Keven Schlotterbeck za svůj tvrdý faul uvidí zblízka žluté napomenutí.
74'
Hráči Freiburgu po tlaku oslabeného soupeře se snaží hrát co nejdále od své branky.
72'
Rohový kop byl zahrán neúspěšně a králem svého pokutového území se stává jistý brankář Mark Flekken.
71'
O chvíli později měl další slibnou možnost čerstvý hráč Jordi Osei-Tutu, ale jeho pokus vyrazil bravurně brankář Flekken na rohový kop pro VfL Bochum!
70'
Slušnou příležitost ke snížení skóre měl k dispozici Philipp Hofmann, ale po několika odrazech poslal míč pouze do brankáře Flekkena!
69'
ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Jordi Osei-Tutu.
68'
Ritsu Doan sice stihl rychlý míč za obranu soupeře, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti branku Riemanna opravdu neohrozí.
66'
Zajímavá přihrávka Lukase Küblera nedokázala patřičně zaskočit hráče oslabeného týmu.
64'
Červená karta pro tým VfL Bochum (Anthony Losilla) za hrubý faul.
64'
Frustrace hráčů VfL Bochum se patrně ještě zvýší, dle všeho budou dohrávat utkání o jendoho hráče méně. Kriminální zákrok předvedl kapitán tohoto mužstva.
62'
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Moritz Broschinski.
62'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Christian Günter) za faul.
61'
Risu Doan se sice snažil o nebezpečný centr, ale se svou snahou rychle pohořel.
59'
Hodina hry se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a toto nikterak nadprůměrné utkání zatím nabídlo dvě branky vstřelené mužstvem Freiburgu.
58'
Obrana Freiburgu dnes ukazuje velkou sehranost a velmi slušný výkon na který soupeř nedokáže nalézt ten správný recept k překonání a dosažení branky.
56'
Hráči VfL Bochum jsou sice více a častěji u míče, ale zatím to k nějaké dramatizaci tohoto utkání vůbec nevede.
54'
Centr Konstantinose Stafylidise z hranice pokutového území byl nepřesný a brzy opustil hrací plochu.
53'
Hráči Bochumi nic nevzdávají a následně mohou zahrozit po rozehrávce svého prvního rohu v utkání.
51'
Freiburg právě vstřelil branku!
Po centru zleva zařídil dvougólový náskok pro družstvo Freiburgu přesný zakončovatel v podobě LUCASE HÖLERA – 0:2! Asistence: Christian Günter.
50'
Po centru z rohu se k hlavičce dostal kapitán Christian Günter, ale posílá míč k tyči, kde to měl pohlídané brankář Riemann.
50'
Centr z rohu byl sražen na další rohový kop pro hostující mužstvo.
49'
Lucas Höler předvedl povedenou individuální akci na jejímž konci byla zblokovaná střela pozorným obráncem. Rohový kop pro SC Freiburg.
47'
Nebezpečnou střelu Kevina Stögera mířící k tyči velmi dobře zneškodnil brankář Mark Flekken!
47'
Centr Janka byl nepovedený a proto se stal snadnou kořistí pro bránící hráče Freiburgu.
46'
ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Konstantinos Stafylidis.
46'

Fauly: 8:5
První poločas rozhodl jeden dobře zahraný rohový kop, když po centru Grifa zaznamenal vedoucí branku pro SC Freiburg zakončující Gregoritsch.
45+1'
45+1'
Hra se odehrává ve středu hřiště a hráči spíše čekají iž na hvizd hlavního rozhodčího.
43'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Philipp Lienhart).
43'
Akci domácích jen za cenu nedovoleného faulu zastavuje Lienhart. A také on uvidí žlutou kartu.
41'
Hráči VfL Bochum jestliže chtějí srovnat skóre musí přidat na své herní aktivitě.
39'
Centr Grifa z rohoového kopu dokázal úspěšně dostat až za záda brankáře Riemanna přesně zakončující volejem MICHAEL GREGORITSCH – 0:1! Asistence: Vincenzo Grifo.
38'
Odražený míč si našel Nicholas Höfler jeho střelu však srazila hradba těl na rohový kop pro SC Freiburg.
36'
Dlouhý pas z kopačky Nicolase Höflera nedokázal přelstít obranu VfL Bochum.
34'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Simon Zoller) za faul.
32'
Brankář Flekken si velmi dobře počkal na pas od Antwi-Adjei, který marně hledal v pokutovém území své spoluhráče.
30'
V závěru první půlhodiny hry se pokoušel neúspěšně Asano hlavou nalézti některého ze svých spoluhráčů v pokutovém území.
29'
Další centr hráčů VfL Bochum podél levé postranní čáry končí opět nezdarem.
28'
Gregoritsch ukázal pěkný průnik proti několika soupeřům, ale již nedokázal vyslat přesnou finální přihrávku doleva na nabíhajícího spoluhráče.
27'
Ritsu Doan hlavičkoval míč pouze do míst, kde stál připravený brankář Manuel Riemann.
25'
Centr zleva byl sice odvrácen, ale následná střela z voleje od Lienharta byla velmi nepřesná.
24'
Asano zabránil faulem ve středu hřiště rychlému přechodu hráčům Freiburgu.
23'
Množství osobních soubojů přibývá, což sudí zřejmě pochopil a jal se nedovolené zákroky pískat.
21'
Ani tento centr zleva nebyl pro hráče VfL Bochum úspěšný a byl snando zpacifikován obranou Freiburgu.
20'
Centr Grifa z rohového kopu byl hravě odvrácen obránci v modrých dresech mimo pokutové území.
18'
Po přímém kopu srazil jeden z domáícch obránců balon na rohový kop.
17'
Střelu Asana doprostřed branky likviduje s přehledem brankář Flekken.
17'
Hráči Freiburgu se snaží více kombinovat s míčem, ale také bez většího úspěchu.
16'
Nákopy za obranu Freiburgu jsou pokryté nebo končí odpískaným ofsajdem.Bochum se snaží o co nejjednodušší a rychlou hru dopředu.
15'
Antwi-Adjei zcela evidentně postrčil rychlejšího v souboji Luakse Küblera.
14'
Gregoritsch se sice dostal k míči, následná jeho střela byla zablokována obráncem.
13'
Rozhodčí opravdu zatím pouští všechny možné souboje, snad se mu to později nevymstí a hráčí příliš nezačnou divočet.
11'
Následně byl v ofsajdové pasti poblíž levé postranní čáry chycen do ofsajdu Takuma Asano.
10'
Drobné zdravotní problémy hlásí obránce Freiburgu Lienhart.
9'
I na bundesligovém trávníku se mohou objevit pořádné drny na které jsme spíše zvyklí z české nejvyšší soutěže.
8'
Po třech úspěšných kličkách vystavil sólujícímu hráči stopku až kapitán Losilla.
7'
Střelecký pokus Asana pravačkou skončil vstkutku velmi tragicky a ohrozil pouze sedící diváky za koncovou čárou.
6'
V deštivém počasí hráčům obou klubů chybí zatím více klidu a přesnosti ve hře.
5'
Perfektní kličky proti dvojici bránících hráčů předvedl Antwi-Adjei, ale jeho následné zakončení mimo branku postrádalo potřebnou kvalitu.
4'
Sudí na každé straně po jednom souboji pustil, které jsou minimálně na hraně pravidel.
3'
Ani Orděc svým odkopem na polovinu hřiště nedokázal domácím zajistit zpět držení míče.
2'
Další snaha Bochumi po kombinaci na jeden kontakt končí ztrátou míče, po které je Lienhart velmi hloupě faulován Jankem.
1'
Prodloužený míč hlavičkou posílá posléze z voleje pouze nad břevno zakončující Antwi-Adjei.
1'
VfL Bochum bude hrát v modrých dresech, SC Freiburg nastoupí k utkání v bílošedivých dresech.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Orděc, K. Schlotterbeck, Soares – Stöger, Losilla (C) – Antwi-Adjei, Zoller, Asano – P. Hofmann.
Náhradníci: Johansson – Osterhage, Stafylidis, Osei-Tutu, Lampropoulos, Kunde, Heintz, Broschinski, Ganvoula.
Trenér: Thomas Letsch

SC Freiburg: Flekken – Günter (C), Lienhart, Ginter, Kübler – Grifo, Höfler, Eggestein, Doan – Höler, Gregoritsch.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Keitel, Sallai, Petersen, Sildillia, Wagner, Weisshaupt, Džong Woo-jong.

Kyereh (poraněné koleno)
VfL Bochum oproti tomu bojuje o holé přežití v nejvyšší německé soutěži. Důležité výhry nad Herthou 3:1 a 5:2 Hoffenheimem jsou proložené třemi porážkami naposledy 0:3 od Bayernu Mnichov. Také v DFB Pokalu VfL Bochum neuspěla, když prohrála s Dortmundem 1:2.
SC Freiburg po parádním podzimu dle očekávání postupně klesá v tabulce Bundesligy. Po debaklu 1:5 s Dortmundem dokázal Freiburg uspět v DFB Pokalu proti Sandhausenu 2:0! Což bylo potvrzeno následnou výhrou proti Stuttgartu 2:1.
VfL Bochum (15) bude bojovat o své další body v boji o záchranu v Bundeslize na svém domácím hřišti proti soupeři z horní části tabulky v podobě SC Freiburgu (4). Freiburg zatím nahrál o osmnáct bodů více než jeho soupeř ze severozápadní části Německa.