Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Mönchengladbach - 15. dubna 2023   18:30

Frankfurt
83' Kolo Muani (Alidou)
1:1
(0:1)
Mönchengladbach
13' J. Hofmann  (Thuram)
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe, Jakić (17. Knauff, 77. Alidou) – Buta, Rode (C) (55. Dina Ebimbe), Sow, Lenz – Borré (55. Aaronson), Kamada (76. Alario) – Kolo Muani.
Ramaj – Chandler, Gebuhr, Wenig.
S. Jablonski – S. Thielert, L. Koslowski
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní (90+2. Netz) – Weigl, Koné – J. Hofmann (C) (90+2. Friedrich), Neuhaus (74. Stindl), Pléa (64. Ngoumou) – Thuram.
Olschowsky – Lainer, Kramer, Herrmann, H. Wolf.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:5.
Domácí se dostávali ve druhé půli místy až do drtivého tlaku, velké šance dlouho nedokázali využít. Až sedm minut před koncem se jim povedlo zaslouženě skórovat, další možnosti už však nevyužili a hosté si odváží velice cenný bod.
90+6'
90+5'
Domácí mohli v samém závěru rozhodnout, Jonas Omlin však vyběhl z brány a včasným skluzem odehrál míč před dobíhajícím protihráčem do bezpečí.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Marvin Friedrich.
90+2'
ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Luca Netz.
90'
Měl to být odkop od brány, nakonec však hlavní arbitr nařizuje rohový kop.
89'
Jonas Hofmann se málem dostal do šance, avšak míč špatně trefil a odehrál do zámezí. Následně zůstává ležet na trávníku, spíš proto, aby takticky zdržoval.
87'
Tuta nebezpečně přihrával po zemi do malého vápna, jako první byl u míče Omlin.
86'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Kouadio Koné). Hráč Mönchengladbachu upadl v pokutovém území a kartu vidí za filmování.
83'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí se zaslouženě radují z vyrovnání. RANDAL KOLO MUANI si zpracoval přihrávku do vápna a levačkou po zemi poslal míč pod padajícím gólmanem do sítě. Ten se balónu sice dotkl, ale na trávníku byl příliš pozdě.
82'
Hostujícímu celku se nyní daří držet míč na soupeřově polovině a šetřit čas.
79'
Lucas Alario se ve vápně hostů k hlavičce nedostal, jeho tým bude pokračovat rohovým kopem.
77'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Lars Stindl).
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Faride Alidou.
76'
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Lucas Alario.
75'
Neuvěřitelná smůla domácího mužstva. Hosty nejprve zachránila pravá tyč, poté se ještě k dorážce dostal Eric Junior Dina Ebimbe, jenže z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankáře, kterému se povedlo míč vyrazit.
74'
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Lars Stindl.
70'
Domácí přišli na levém křídle o balón, jenž se odkutálel za brankovou lajnu. Jonas Omlin s rozehrávkou nespěchá.
68'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Dajči Kamada).
67'
Už se zdálo, že míč doputuje do odkryté části hostující svatyně, v posledním momentu byl odvrácen do bezpečí.
66'
Randal Kolo Muani zůstal znenadání zcela volný v pokutovém území, mohl si centr klidně zpracovat a zamířit, místo toho pálil z voleje a bránu přestřelil.
65'
Eric Junior Dina Ebimbe střílel pravačkou do horní části brány a jen výborný zásah Omlina, který konečky prstů míč dostatečně zvedl, zůstává stav nezměněn.
64'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Nathan Ngoumou.
63'
Málem se domácí dostali do šance, přihrávka před bránu však byla zblokována a je z toho další roh Eintrachtu.
61'
Nepříjemně tečovaný míč skončil na horní síti hostující brány, teč provedl hráč Mönchengladbachu, následovat tedy bude roh.
58'
Hraje se nyní nepříliš pohledný fotbal bez šancí, což vyhovuje jistě více hostujícímu celku, jenž hájí hubené vedení.
55'
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
55'
ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Paxten Aaronson.
53'
V obraně Eintrachtu to nyní docela hoří, opět musela jeho obrana hasit nebezpečí doslova na poslední chvíli.
52'
Hosté znovu využili otevřené obrany Frankfurtu, nechybělo moc a dostali se do velké šance, ovšem jeden z obránců stačil skluzem odehrát míč do bezpečí.
50'
Po faulu bude hostující tým zahrávat standardku na útočné polovině.
49'
Balón letí k domácímu brankáři, jenž následně rozehrává na krátko.
46'
Máme za sebou první půli a favorit zatím tápe. Sice si dokázal vypracovat několik tutovek, žádnou však využít nedokázal. Zato jeho protivník jednu ze svých možností proměnil v gól a do kabin může odcházet spokojenější, čeká jej však ještě druhých minimálně pětačtyřicet minut.
45+4'
45+3'
Rafael Borré dlouhý pas na hrací ploše, neudržel, míč mu utekl za brankovou lajnu a v tomto poločase se už nic nestane.
44'
Ani tohle není gól. Aurélio Buta našel dobrou přihrávkou na střed volného spoluhráče, tím byl Randal Kolo Muani, jenž ale netrefil balón ideálně a odehrál jej pouze do padajícího Omlina. Hosté mohou být rádi, že jejich brankář míč hned lapil a nevyrazil.
43'
Na druhé straně si podobně počínal Joe Scally, jehož rána pravačkou odeslala míč rovněž mimo, v tomto případě vysoko nad břevno.
41'
Sebastian Rode si zpracoval míč a poté jej levačkou napálil směrem na bránu, jenže jeho střela postrádala větší přesnost a míč letí pouze do zámezí.
39'
Útočný faul domácích u středové lajny znamená další ztrátu balónu, takto to jistě nepůjde.
37'
Jonas Omlin se musel mít na pozoru, včas vyboxoval letící balón do bezpečí.
35'
Ani v tomto případě nebyla šance k vidění, hosté velmi dobře brání své pokutové území.
34'
Další nebezpečný pro Borussii v podobě rohového kopu.
32'
Pěkný centr do vápna dokázala hostující obrana odvrátit do bezpečí včas.
30'
Málem se Mönchengladbach dostal do slibného brejku, jeden z domácích hráčů však odhlavičkoval míč do autu, čímž zbrzdil akci soupeře.
28'
Nyní už ne, rozehrávat bude Jonas Omlin.
27'
Hráči Eintrachtu si špatně přihráli u pokutového území, u míče ale nakonec zůstávají.
25'
Domácí se faulu na útočné polovině nedovolali, bude to naopak hostující tým, který bude rozehrávat, což se Frankfurtu vůbec nelíbí.
23'
Krásná střela z dálky, o kterou se postaral Djibril Sow, Jonas Omlin však fantasticky pravou rukou vytěsnil balón do zámezí. Vynikající zákrok.
20'
Domácí pokazili kombinaci u středové čáry, balón tím ztrácí.
17'
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Ansgar Knauff.
16'
Vypadá to, že bude nutné střídání, už po patnácti minutách hry.
15'
Jeden z domácích fotbalistů leží na trávníku a na nohy se mu příliš nechce.
13'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí propadli v obraně, čehož hosté využili a vyrazili dva na nikoho, Thuram mohl zakončovat sám, místo toho zvolil přízemní přihrávku na pravou stranu před odkrytou bránu, kterou našel JONASE HOFMANNA, jenž měl poté snadnou práci.
10'
Nyní ofsajd zastavuje útok Borussie, jejíž hráči by se stejně do šance nedostali.
9'
Florian Neuhaus střílel z hranice vápna levačkou, střelecký pokus mu ale příliš nesedl a balón letí vysoko nad břevno.
7'
Další nepřesná přihrávka domácích, kterou hosté odvrací do bezpečí.
5'
Do šance se málem dostali domácí, přihrávka do vápna však byla zblokována do zámezí.
4'
Zatím se na hřišti nic neděje, hra se odehrává daleko od obou branek.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe, Jakić – Buta, Rode (C), Sow, Lenz – Borré, Kamada – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Chandler, Dina Ebimbe, Wenig, Aaronson, Alidou, Alario, Knauff.
Trenér: O. Glasner.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann (C), Neuhaus, Pléa – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Lainer, Netz, Kramer, Herrmann, Ngoumou, H. Wolf, Stindl.
Trenér: D. Farke.

Rozhodčí: S. Jablonski – S. Thielert, L. Koslowski.
Vzájemné zápasy

Frankfurt dokázal Mönchengladbach na svém trávníku porazit naposledy 26. ledna 2018, kdy zvítězil 2:0. následovaly čtyři střetnutí, která skončila třikrát nerozhodně a jednou si všechny body odvezl Mönchengladbach.
Borussia Mönchengladbach

Hosté jsou o tři příčky a šest bodů horší, než jejich dnešní soupeř. Mimo svůj stadion se jim příliš nedaří, ze třinácti utkání si přivezli pouhých osm bodů za jedinou výhru a pět remíz, vstřelili jen třináct branek, zato sedmadvacet jich dostali. Tři z posledních pěti venkovních utkání prohráli, jednou skončil mač nerozhodně a jednou Borussia zvítězila.
Další francouzský hráč Marcus Thuram je v čele tabulky snajprů mužstva, je o jeden gól lepší, než jeho krajan ve Frankfurtu.
Eintracht Frankfurt

Domácímu celku patří sedmá pozice, první mimopohárová, ovšem na šestý Leverkusen ztrácí pouze dva body. Na svém hřišti odehrál Frankfurt dosud třináct zápasů, ze kterých si odnesl čtyřiadvacet bodů za sedm výher a tři remízy, vstřelil slušných osmadvacet branek a o třináct méně jich inkasoval. Poslední dva domácí duely zremizoval, vždy poměrem 1:1.
Nejlepším střelcem je dvanáctigólový Francouz Randal Kolo Muani.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 28. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj celků ze středu tabulky nepříliš vzdálených od sebe. Jsou to Eintracht Frankfurt a Borussia Mönchengladbach. Favoritem je první zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.