Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Leverkusen - 11. února 2023   15:30

Hoffenheim
77' Nsoki
1:3
(0:1)
Leverkusen
6' Andrich  (Wirtz) • 47' Diaby  (Frimpong) • 56' Hložek  (Frimpong)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Akpoguma, Geiger (46. Dolberg), Delaney (64. Tohumcu), Angeliño (64. Bischof) – Baumgartner, Kramarić – Bebou (73. Asllani).
L. Philipp – Bičakčić, Dabbur, Rudy, Stiller.
Stieler
PreZero Arena (Sinsheim)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Hincapié, Tah, Tapsoba – Sinkgraven (81. Bakker), Andrich, Demirbay (81. Adli), Frimpong (86. Bellarabi) – Hložek (73. Amiri), Wirtz, Diaby (73. Palacios).
Pentz – Kossounou, Azmún, Mbamba.

Ve druhém poločasu jsme byli svědky větší gólové nadílky. Vše rozjel ve 47. minutě rychlík Frimpong, jenž ve druhé vlně našel naběhnutého Moussu Diabyho. Jako přes kopírák vypadala akce z 56. minuty, kterou opět rozjel Frimpong, tentokrát ale zpětnou přihrávkou našel připraveného Adama Hložka, který procedil míč mezi nohama blokujícího Kabaka. Domácí snížili po velkém zmatku ve vápně Leverkusenu, prosadil se nabíhající stoper Stanley Nsoki. Využil chumlu hráčů před Hrádeckým a uklidil balon k tyči. To však z domácí strany bylo vše a Bayer Leverkusen si tak po vítězství 3:1 odváží plný bodový zisk.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:5.
Střely mimo: 5:7.
Rohy: 5:8.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 15:9.
90+3'
90+3'
Roh odvrací Tah a následná rána prosvištěla mimo prostor mezi třemi tyčemi.
90+3'
Rána Kramariće zpoza šestnáctky se od zad Andricha odrazila vysoko nad branku Hrádeckého.
90+2'
Série odkopů končí jen míčem zahraným do zámezí.
90+1'
Amiri se skvěle tlačil do hlavičky, ale jeho akci zastavilo zdvihnutí praporku.
90'
Hraje se poslední minutka základní hrací doby a na balonu jsou hostující fotbalisté.
89'
Vysoký centr chtěl Bellarabi trefit z první, ale pouze promáchl.
88'
Celá situace končí faulem na Baumgartnera, jenž dostal při výskoku solidně naloženo.
87'
Hoffenheim si odpočinul jen na chvíli a musí se opět bránit rohovému kopu.
87'
Dlouhý odkop sbírá gólman Hrádecký.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Karim Bellarabi.
86'
Domácí se musí bránit kombinaci Leverkusenu na pravé straně.
85'
Ostřejší zákrok Kabaka končí pouze autovým vhazováním pro Leverkusen.
83'
Po odražené střele vypálil dělovku z pravé strany Kramarić, ale i nyní byl Hrádecký skvěle připraven!
82'
I těsně před koncem má Frimpong sil na rozdávání, tentokrát byl však úspěšně zastaven Bischofem.
81'
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Mitchel Bakker,
ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Amine Adli.
80'
Hosté se s rozehrávkou rohového kopu nechtějí unáhlit a domácí příznivce jejich zdržování příliš netěší.
79'
Ošetření si po mele ve vápně žádá Andrich, jenž se střetl právě se Sinkgravenem.
78'
Domácí mají ještě přibližně čtvrt hodiny na nějaký pokus o zvrat ve vývoji utkání.
77'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí se přece jen dočkali! Obrovských zmatků před Hrádeckým využívá STANLEY NSOKI, k němuž se odrazil balon od blokujícího Sinkgravena. Stoper Hoffenheimu poté přesnou ranou k levé tyči rozvlnil síť. 1:3.
76'
Dalekonosná dělovka Bischofa mířila vysoko nad.
75'
I následnou ranou Asllani rozvlnil jen boční síť Hrádeckého branky.
75'
Zmatků v hostující defenzivě mohl využít Asllani, jenže jeho přihrávku odvrátil Hincapié.
73'
Po krátké chvilce střídají i domácí.
73'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Exequiel Palacios,
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Nadiem Amiri.
72'
Dobývání branky Leverkusenu pokračuje odznova ze středu hracího pole.
71'
Po dobrém ťukecu se ke střele z pravé strany vápna propracoval Kramarić, ale jeho ránu na zadní tyč skvěle vyrazil Hrádecký!
70'
K balonu se dostal Hložek, ale jeho rána nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi.
69'
Kličkující Frimpong byl podkopnut a hosté mají k dispozici standardní situaci z pravé strany.
68'
Zajímavou střelu Dolberga zastavil přesný Hrádecký.
68'
V krátké chvíli další rohový kop tentokrát do svých rukavic sbírá Baumann a odkopává daleko od své branky.
67'
Centr na přední tyč odvrátil na další rohový kop Akpoguma.
67'
Velmi aktivní Frimpong vybojoval pro Leverkusen další roh.
66'
Diaby přetlačil Tohumcua, ale jeho úprk následně zastavil skluzem Kabak.
65'
Demirbay s Frimpongem se u postranní čáry šikovně brání a šetří časem.
64'
Brooks a Nsoki vpřed příliš nespěchají a na balon si sáhne i Baumann.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Umut Tohumcu,
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Tom Bischof.
63'
Diaby kombinoval s Hložkem a Wirtzem na hranici šestnáctky, avšak poté byli vytlačeni dále od Baumanna.
62'
Ani druhá rozehrávka ale Leverkusenu nevyšla a míč byl odhlavičkován pryč od branky Baumanna.
61'
Centr z pravé strany rozehráli hosté nakrátko. Demirbay poté napálil jen prvního blokujícího hráče a roh se bude opakovat.
60'
Hosté uklidňují hru a kombinují v obranné trojici.
59'
Míč putuje mezi hráči obou týmů ve středu hřiště.
58'
Frimpong je jako utržený ze řetězu a svou aktivitou rozjíždí další akci Leverkusenu.
57'
Domácí příznivci začínají za stavu 0:3 pískat. Hoffenheim po skvělé aktivitě z ničeho nic opět obdržel a nyní bude mít dotahování velice složité.
56'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Frimpong se opět skvěle probil po pravé straně až do pokutového území, odkud přihrávkou do druhé vlny našel ADAMA HLOŽKA, jenž propálil na brankové čáře stojícího Kabaka ránou mezi nohy. 0:3. Asistence: Jeremie Frimpong.
55'
Domácí skvěle napadají, ale i tak z nebezpečných situací umí hosté šikovně vybruslit.
54'
Leverkusen začíná ve svých defenzivních řadách více chybovat.
53'
Akpoguma měl na kopačce snížení! Jeho rána zpoza šestnáctky se stočila těsně mimo levé tyče.
52'
Kličkující Frimpong byl Delaneyem zastaven poněkud zápasnickým způsobem.
51'
Delaney technicky nezvládl svůj manévr a skončil až v zámezí.
50'
Napadání Leverkusenu bylo až příliš agresivní a sudí píská faul.
49'
Dělovka Angeliña zamířila jen do připravené červené zdi.
48'
Po faulu hostů budou mít fotbalisté Hoffenheimu k dispozici zajímavou standardku.
47'
Rychlík Frimpong upláchl domácí obraně po pravé straně a v pokutovém území, i přes dotírání dvou bránících hráčů, přihrál do levé strany na nabíhajícího MOUSSU DIABYHO, jenž uklidil míč do poloprázdné branky. 0:2. Asistence: Jeremie Frimpong.
46'
Výkop Baumanna odvrací připravený Tah.
46'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Kasper Dolberg.
46'
Začátek utkání chytli hosté skvěle Již v šesté minutě se po přesné střele k pravé tyči prosadil Robert Andrich. Pasivita domácích vymizela až po čtvrt hodině hry a Hoffenheim měl také spoustu příležitostí, vždy však zakročila defenzivní řada Leverkusenu. Po prvním poločase tak platí stav 0:1 z pohledu domácích.
45+2'
45+2'
Napadající Angeliño vytlačil Frimponga ze hřiště a může tak vhazovat.
45+1'
Diaby z levé strany centroval přesně na hlavu Adama Hložka, ale český sniper v záklonu poslal míč vysoko nad břevno.
45'
Po nedovoleném zákroku na Demirbaye mohou hráči Leverkusenu alespoň na chvíli hru uklidnit.
44'
Pokus o dlouhý nákop přečetl přesný Hincaipé.
43'
Z rychlého protiútoku mohli skórovat hosté, ale Diabyho kličky přečetl Nsoki a celou akci fantasticky zastavil.
43'
Delaney se ke střele neprobil a hosté okamžitě vyráží na Baumanna.
42'
Na druhé straně Kramarić sice nezakončil, ale alespoň vybojoval roh pro domácí celek.
41'
Sinkgraven vyfoukl balon stoperům Hoffenheimu a útok hostů může pokračovat.
40'
V šestnáctce Leverkusenu si Frimpong skvěle pokryl napadajícího Angeliña a odkopávat se bude od branky Hrádeckého.
39'
Kabak se neohroženě vydal vpřed a na Hincaipém vybojoval autové vhazování.
38'
Hoffenheim se pomalu ale jistě přesouvá do útoku.
37'
Domácí okamžitě balon odhlavičkovali pryč ze šestnáctky.
37'
Hosté se chystají k rozehrávce standardní situace z levé strany.
36'
Brooks zezadu sestřelil Wirtze a byl za to po právu potrestán.
35'
Unikající Diaby prostrkával na rozběhnutého Wirtze, tomu však chyběla potřebná rychlost. Pro balon si došel brankář Baumann.
34'
Po faulu Diabyho bude hrací předmět vrácen zpět na kopačky domácích.
33'
Rozběhnutého Diabyho zastavil připravený Kabak.
32'
Odkop sbírá Tapsoba a okamžitě posílá míč zpět k půlící čáře.
31'
Domácí vysouvají drápky a svým napadáním tropí Leverkusenu velké potíže.
30'
Po centru Hoffenheimu a dvou pokusech o odhlavičkování ze strany Hincapiého nakonec odkopává Andrich.
29'
Bebou se už už řítil do šance, ale pod nohama mu balon skvěle odkopl vracející se Hincapié.
27'
Nakonec oba borci po menší hádce obdrželi žlutou kartu.
27'
Až po odkopu Frimponga do nizozemského fotbalisty zajel Geiger a rozhodčí musí vše řešit domluvou.
26'
Po dobře rozjetém útoku musí Hoffenheim opět zpět. Ofenzivní snažení utl faul na Sinkgravena.
25'
Hned čtveřice rudých dresů dravě napadala domácí defenzivu, ale Kabak si i pod tlakem poradil skvěle.
24'
V souboji Frimponga s Angeliñem byl sice úspěšný první jmenovaný, ale na branku Baumanna nezamířil.
23'
Po hlavičkovém souboji ve středu hřiště si balon vzal pro sebe Wirtz, jenž byl následně i faulován.
22'
Rychlík Diaby zahodil dobrou šanci v samotném závěru, kdy nepřesně přihrával.
22'
Další ofenzivní akce hostů začíná u brankáře Hrádeckého.
21'
Xabi Alonso uklidňuje své svěřence v obranně a nabádá útočníky k většímu napadání.
20'
Angeliñův centr do středu šestnáctky odvrací jeden ze stoperů Leverkusenu.
20'
Poprvé se k rohu dostávají i domácí.
19'
Hložek dotíral na Brookse, nicméně stoper Hoffenheimu s klidem rozehrál do strany.
18'
Na chvíli si zahrál i Hradecký, jehož přesný výkop našel kopačku exsparťanského Adama Hložka.
17'
Demirbay chytře hledal ve vápně postaveného Wirtze, ale gólman Baumann byl tentokrát rychlejší.
16'
Hosté nikam nespěchají a Tapsoba v poklidu rozehrává z obranných řad.
15'
Na chvíli hrál Baumgartner, ale téměř okamžitě byl obrán.
14'
Dlouhý centr z poloviny hřiště stáhl ze vzduchu Baumann.
13'
První zápas trenéra Matarazza zatím nevypadá příliš úspěšně. Kouč stále své svěřence vybízí k lepší aktivitě.
12'
Poněkud pasivní hráči Hoffenheimu jsou neustále v obranné permanenci.
11'
Po centru Frimponga byl balon jedním z bránících hráčů odvrácen na roh.
10'
Tentokrát byl proti Wirtzovi úspěšnější stoper Brooks a míč odkopává daleko od Baumanna.
9'
Aktivní Wirtz opět kombinuje u levého rohového praporku.
8'
Domácí jsou opět zatlačeni na svou obrannou půlku.
7'
Hoffenheim se snaží odpovědět, ale ofenzivní pokus končí již za půlící čarou.
6'
Velké zmatky Hoffenheimu a máme tu první branku! ROBERT ANDRICH se z ničeho nic zjevil na hranici šestnáctky, odkud placírkou zamířil nechytatelně k pravé tyči. 0:1. Asistence: Wirtz.
5'
Po nedomluvě v defenzivě Hoffenheimu se balon odrazil příhodně na kopačku Andricha, jenže jeho rána z první nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi.
4'
Po rohu se sice propracoval v hlavičce Tah, ale jeho pokus vystihl Baumann a míč bez potíži chytil do rukavic.
3'
Ostrý centr Wirtze z levé strany odkopl na poslední chvíli Angeliño. Hosté mají k dispozici rohový kop.
2'
Wirtz hledal Hložka, ale jeho pas byl příliš dlouhý.
1'
Balon zatím kontroluje záloha Leverkusenu ve středu hracího pole.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Akpoguma, Geiger, Delaney, Angeliño – Baumgartner, Kramarić – Bebou.
Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Asllani, Bischof, Dabbur, Dolberg, Rudy, Stiller, Tohumcu.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Hincapié, Tah, Tapsoba – Sinkgraven, Andrich, Demirbay, Frimpong – Hložek, Wirtz, Diaby.
Náhradníci: Pentz – Bakker, Kossounou, Azmún, Amiri, Mbamba, Adli, Palacios, Bellarabi.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Stieler.
TSG 1899 Hoffenheim
Hoffenheim má náskok pouze pěti bodů od předposlední Herthy, s celkem devatenácti body je průběžně čtrnáctý. Po zisku pouhého bodu z posledních pěti utkání se rozhodlo vedení klubu pro změnu na trenérském postu. Uvidíme tedy, jak se bude dařit s trenérem Pellegrinem Matarazzem.
Bayer Leverkusen
Leverkusen s českými legionáři ve svých řadách obsazuje desátou příčku bundesligové tabulky. Před mistrovstvím světa se ale svěřenci trenéra Xabi Alonsa skvěle rozjeli a vyhráli hned třikrát za sebou. I v následné sérii přátelských zápasů dokázal Bayer vyhrát čtyři z pěti, padl jen se skotskými Rangers. Na konci ledna se opět tuhé boje o bundesligové body a Leverkusen byl znovu úspěšný. Porazil Mönchengladbach i Bochum, avšak poté padl se silným Dortmundem a následně i Augsburgem. Do dnešního duelu tak nastupuje s touhou prolomit sérii dvou porážek v řadě.