Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Mönchengladbach - 2. dubna 2023   15:30

Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel – Schindler (61. Ljubičić), Maina (77. Thielmann), Kainz (77. Huseinbašić) – Selke (61. Tigges).
T. Horn – Kilian, Lemperle, Limnios, Olesen.
Zwayer – Lupp, Achmüller
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Mönchengladbach
Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann (90+1. Ngoumou), Neuhaus, Stindl (C) (83. Pléa) – Thuram.
Olschowsky – O. Fraulo I, Friedrich, Herrmann, Lainer, Netz, H. Wolf.

Děkuji za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:8.
V dnešním zápase jsme bohužel gól neviděli. První poločas patřil spíše domácím, kteří se dokázali dostat do několika šancí, bohužel nenašli to správné řešení a gól se jim vsítit nepodařilo. V druhém poločase působil lépe Mönchengladbach a hned několikrát mohl potrestat domácí chyby v rozehrávce, ale nakonec se nedostali k ani jedné střele na bránu. Domácí pak měli šance především z rohových kopů, ale kromě jedné situace žádné větší nebezpečí z jejich strany nepřišlo. Ani jednomu týmu bohužel reprezentační pauza nepomohla a ve finální fázi nikdo neuspěl.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Steffen Tigges).
Tigges šel do souboje nešetrně šlapákem a vysloužil si žlutou kartu.
90+2'
Ngomou vytvořil na Hectora tlak, ale zbytečně ho fauloval a vysvobodil ho z těžké pozice.
90+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Nathan Ngoumou.
89'
Thielmann vyslal velmi pěkný centr na Ljubičiče, který se ještě snažil sklepnout pod sebe.
88'
Martel dokázal vystřelit zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
87'
Výborné čtení hry domácí obranné linie připravilo hosty o šanci vystřelit.
86'
Borussia Mönchengladbach momentálně drží míč na své polovině a chystá si jedu z posledních šancí v zápase.
85'
Schmitz si poradil s přihrávkou za obranu, kterou pohlídal a nechal dojet do zámezí.
84'
Hector si pomohl v souboji faulem a hosté budou mít volný přímý kop.
83'
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Alassane Pléa.
82'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Denis Huseinbašić).
Úplně zbytečně dohrál Itakuru a může být rád pouze za menší trest.
81'
Bensebaini nicnevymýšlel, prostě se napřáhl a vystřelil. Bohužel pro něj úplně mimo.
80'
Hofmann měl poměrně dost času, ale pravděpodobně nikdo neví, co měl za úmysly a proč tuto akci tak pozdržel. Nakonec i přišel o míč.
79'
Centr z kraje hřiště byl až příliš dlouhý a míč skončil pouze v zámezí.
78'
Opět skvělý presink, který vyvinula obrana Kolína na Bensebainiho a následoval rychlý protiútok domácích, ze kterého vytěžili rohový kop.
77'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbašić,
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Jan Thielmann.
76'
Schmitz vykrokoval Bensebainiho a zákrokem překazil jeho přihrávku.
75'
Thuram dával míč pod sebe na Bensebainiho, který mohl vystřelit, ale obrana Kolína se rychle vrátila a neumožnila mu to.
74'
Centr Kramera mířil do vápna, ale Jonas Hector dokázal míč odpálit pryč od brány.
73'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Florian Kainz).
Nejspíše správně přerušil rychlý protiútok, ovšem za cenu žluté karty.
72'
Koné výborně vyvezl míč a rozjel akci svého týmu.
71'
Kolín opět kombinuje už delší dobu na své polovině hřiště.
70'
Hned mohl být za svou chybu potrestán, ale Kainz nepředložil správnou přihrávku.
69'
Omlin špatně rozehrál a lacině tak daroval míč domácímu výběru.
68'
Hübers dokázal zakončit hlavou, ale mířil těsně nad bránu.
67'
Momentálně drží míč Kolín a nikam se nežene.
66'
Scally dokázal podržet míč v souboji s Chabotem, ale poté ho dostupil i Hector a o míč přišel.
64'
Kainz ještě na poslední chvíli zastihl míč na hrací ploše a lobem překvapil Omlina, ale na gól nevstřelil.
63'
Kolín si díky skvělé aktivitě vybojoval další rohový kop.
62'
Neuhausova střela nijak neohrozila bránu Schwäbeho.
61'
ze hřiště odchází Kingsley Schindler, přichází Dejan Ljubičić,
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Steffen Tigges.
60'
Elvedi výborně předpokládal směr letu míče a odvrátil přihrávku za obranu do bezpečí.
59'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Rámí Binsibajní).
58'
Thuram se snažil přesprintovat Skhiriho, ale vzal si na sebe až moc velké sousto.
57'
Rozehrávat teď bude od brány Omlin.
56'
Hráči Borussie Mönchengladbach mohli jít do obrovského přečíslení po chybě z rohu, ale špatná přihrávka jejich možnost okamžitě zkazila.
55'
Obrovská šance i na druhé straně, kde Selke podržel míč a posunul ho vedle na Schindlera. Ten však vystřelil špatně.
54'
Neuhaus výborně dobíhal k přihrávce, kterou mu předložil Thuram, bohužel to měl na dlouhou nohu a tečoval míč tak, že projel pouze pár centimetrů kolem pravé tyče.
53'
Stindl vyprodukoval přízemní střelu z pozice někde za vápnem a nebyl daleko od gólu, ale mířil těsně vedle levé tyče.
51'
Selke se snažil vybojovat míč, ale nakonec si v souboji s Koném pomohl nedovoleně.
50'
Bensebaini po skvělém sólu našel osamoceného Thurama ve vápně, který šanci neskutečně zazdil.
49'
Thuram si nepohlídal postavení a byl odpískán ofsajd.
48'
Martel úplně zbytečně dohrál kapitána hostujícího týmu Stindla a rozhodčí mu prozatím pouze domlouvá.
47'
Schindler hledal Selkeho nadýchaným centrem, ale Itakura míč s přehledem odvrátil.
46'
Druhý poločas začne asi v 16:35.
Zatím sledujeme velmi opatrný zápas, který nepřinesl až tak moc šancí, ale domácí nebyli daleko od vedení. První poločas byl především v režii právě Kolínu, který se snažil více držet míč a výborně dostupovat protihráče. Hned několikrát dokázali ohrozit bránu, ovšem zatím skvěle chytajícího Omlina nikdo nepřekonal. Hosté se do žádné větší šance nedostali, a proto jsme zatím branku neviděli.
45+2'
45+1'
Maina se snažil ještě vniknout do pokutového území, ale zastavil ho Scally.
44'
Kainz zatlačil Bensebainiho a přerušil jeho snažení úspěšným obranným zákrokem.
43'
Hector neměl kam hrát a musel míč otočit až k brankáři Schwäbemu.
42'
Itakura fauloval Selkeho, který vyžaduje karetní trest pro japonského obránce, ale rozhodčí mu kartu neděluje.
40'
Elvedi si příliš neporozuměl s Bensebainim a míč nahrál přímo do autu.
39'
Teď už přišel ze strany Kolína útočný faul a rozehrávat bude Omlin.
38'
Martel vyslal pěkný projektil z voleje, ale Omlin byl opět připraven a vyrazil míč na další rohový kop.
37'
Přízemní centr od Kainze vystihl Itakura a odehrál ho pouze na další roh pro domácí.
36'
Kolín bude mít příležitost v podobě rohového kopu.
35'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Joe Scally).
Za svůj zákrok si vysloužil jasnou žlutou kartu.
33'
Bensebaini to vyzkoušel z narážky, ale rána byla tečována a pouze doletěla k Schwäbemu.
32'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Benno Schmitz).
Koné byl faulovaný před hranicí pokutového území a hostům se naskytne podobná příležitost jakou měl před chvílí Kainz.
31'
Selke se řítil do vápna s míčem u nohy, ale Omlin správně načasoval svůj výběh a dokázal mu ho sebrat.
30'
Domácí jsou prozatím lehce aktivnějším ale nedaří se jim dostat do stoprocentní šance.
29'
Hector se opět snažil nacentrovat do vápna, ale Elvedi byl v místech, kam mířila přihrávka a míč usměrnil na kopačky spoluhráče.
28'
Velmi dobře se teď do míče opřel Schindler a Omlin měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil nad bránu.
27'
Hectorův centr si našel jeden z obránců hostujícího týmu a bez problémů šanci odvrátil.
26'
Hector chtěl uniknout Scallymu, avšak podklouznul. I přesto se dokázal před míč natlačit a vybojoval alespoň faul.
25'
Hübers si poradil v těžké situaci, uklidnil míč a odehrál ho k brankáři Schwäbemu.
24'
Itakura hledal svým nákopem Thurama, ale ten byl mezi třemi obránci domácího týmu a bohužel souboj nedokázal vyhrát.
23'
Rakouský křídelník to vzal na sebe a nepříjemnou střelou vyděsil Omlina, ale střela proletěla jen kousek vedle pravé tyče.
22'
Dobrá standardní situace se tak naskýtá pro Floriana Kainze.
21'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Kouadio Koné).
Koné fauloval Selkeho těsně před vápnem a rozhodčí mu ukazuje žlutý kartónek.
20'
Centr ze strany Kainze se vůbec nepovedl, jelikož končí daleko v zámezí.
19'
Rohový kop přinesl hlavičku Bensebainiho, která však pouhým obloučkem letěla do náručí brankáře Schwäbeho.
18'
Hofmann už byl ve vápně a servíroval přihrávku přesně pod sebe, ale Chabot stál na správném místě a odvrací míč na roh.
17'
Hübers si poradil s nátlakem Stindla a ještě vybojoval míč pro Schmitze.
16'
Videorozhodčí tedy vyhodnotil situaci jako bezproblémovou a penalta pro hosty z toho nebude.
15'
Neuhaus dostal přihrávku, po které velmi dobře sahal a pravděpodobně byl faulován, ovšem rozhodčí zatím nereaguje.
14'
Omlin opět rozdává přihrávky, které cestují ze strany na stranu, ale prozatím bez jakéhokoliv nápadu.
13'
Maina teď zbytečně fauloval Bensebainiho, který byl pod tlakem.
11'
Schindler dostal přihrávku od Mainy a dostal se i k zakončení, ale nezamířil správně, jelikož jeho pokus končí vysoko nad bránou.
10'
Schwäbe poměrně dlouho drží míč, bohužel však nemá komu nahrát, jelikož jeho spoluhráči nevykazují moc pohybu.
9'
Teď následuje mezihra domácího týmu.
8'
Kramer si počkal na pohyb Mainy, a poté ho čistým zákrokem připravil o balon.
7'
Koné výborně vyvezl míč a přihrával do vápna Stindlovi, který si ho však posunul o něco víc, než by potřeboval a Hübers bez váhání míč odkopl daleko od brány.
6'
Domácí zatím plní taktiku v držení pozic a stopeři Mönchengladbach si tak museli hned několikrát vyměnit míč s brankářem Omlinem.
5'
Maina bojoval o míč u postranní čáry, ale už byl za čárou a následovat tak bude odkop od branky hostů.
4'
Tentokrát si Itakura s obranným zákrokem poradil a odkopl míč do bezpečí.
3'
Selke se dostal k obrovské příležitosti poté, co Itakura podklouzl, ale Omlin byl připraven a střelu zneškodnil.
2'
Bensebaini také zkoušel nákop za obranu, ale následně míč po obranném zákroku letěl do autu.
1'
První nákop domácího týmu za obranu byl neúspěšný a míč si bude moci osahat Omlin.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hřišti, ovšem začátek zápasu bude lehce opožděn, jelikož kotel hostujícího týmu vytvořil obrovský dým.
Domácí tým odehraje zápas v klasické červeno-bílé kombinaci a hosté odehrají zápas v dresech černých.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel – Schindler, Maina, Kainz – Selke.
Náhradníci: T. Horn – Huseinbašić, Kilian, Lemperle, Limnios, Ljubičić, Olesen, Thielmann, Tigges.
Trenér: Steffen Baumgart

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Stindl (C) – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – O. Fraulo I, Friedrich, Herrmann, Lainer, Netz, Ngoumou, Pléa, H. Wolf.
Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller.
Jak týmům pomohla reprezentační pauza, nám napoví toto střetnutí. Poslední vzájemný souboj dopadl lépe pro Mönchengladbach, který dokázal vyhrát v poměru 5:2.
Borussia Mönchengladbach

Mönchengladbach na tom není o nic moc lépe než soupeř. Během posledních sedmi zápasů zaznamenali pouze jednu výhru, a to překvapivě nad momentálním lídrem ligy Bayernem. Ovšem dokázali dostat 4 góly například od Herthy a Mohuče, a poté 3 góly od Lipska. Budou se muset zaměřit především na zadní řady, protože rozhodně mají problém s inkasováním branek na venkovních stadionech.
Kolín nad Rýnem

Kolín momentálně nezažívá nejlepší období sezóny. V posledních pěti zápasech nedokázali ani jednou vyhrát a momentálně se nachází na 13. místě pouhých 6 bodů nad sestupovým pásmem. V posledním ligovém zápase dokonce utrpěli debakl 6:1 v Dortmundu, když už v 17. minutě prohrávali 2:0 a v prvním poločase dohromady inkasovali čtyři branky. Nejdůležitější bude pro Kolín chytit začátek zápasu a úplně nejlépe během prvního poločasu skórovat, jelikož se jim to v této sezoně příliš nedaří.
Po reprezentační přestávce se vracíme do koloběhu Bundesligy, kde v rámci 26. kola Kolín vyzve Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.