Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Bayern - 22. dubna 2023   15:30

Mainz
65' Ajorque  • 73' Barreiro (Onisiwo) • 79' Martín (Hanche-Olsen)
3:1
(0:1)
Bayern
29' Mané  (Cancelo)
Mainz
Zentner – Fernandes (83. Hack), Bell, Hanche-Olsen – Widmer (C), Barreiro, Kohr (64. Stach), Caci (46. Martín) – I Čä-song (77. Barkok), Ajorque (77. Ingvartsen) – Onisiwo.
Dahmen – Burgzorg, da Costa, Weiper.
Zwayer – Achmüller, Gorniak
Mewa Arena, Mohuč
Bayern
Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt – Cancelo, Musiala (80. Gnabry), Kimmich (75. Tel), Goretzka, Davies (9. Mazráwí) – T. Müller (C) (75. Gravenberch), Mané (80. L. Sané).
Ulreich – Blind, Coman.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:6.
Je konec. Mohuč porazila Bayern poměrem 3:1 a posouvá se na pozice evropských pohárů! Svěřenci Thomase Tuchela tak zažívají další ztrátu bodů a večer se možná posunou na druhou pozici.
Do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a v 65. minutě srovnal Ajorque. O osm minut později domácí otočili zápas díky brance Barreiry. V 79. minutě zajistil tři body domácím Martín.
90+5'
90+5'
Sané špatnou přihrávku mohl nabídnout brejk domácím, ale Bayern získal balón zpět.
90+3'
Robin Zentner nejprve vyrazil přízemní zakončení Mathyse Tela a další střela z kopačky hostujícího hráče letěla nad bránu.
90+2'
Mohuč drží balón co nejdelší časový úsek a zvládá konec zápasu velmi dobře.
89'
Mewa Arena v Mohuči se nyní třepe v základech a Bayern je ve velkých problémech po výměně trenéra.
88'
Bayern se snaží vykombinovat soupeře ze své poloviny, ale nadále se mu to nedaří.
86'
Další centr hostů skončil jen u domácího brankáře Zentnera.
85'
Hostům se nedaří vymyslet něco vážnějšího a Mohuč konec zápasu zvládá velmi dobře.
83'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Alexander Hack.
82'
Nyní je hra přerušená, protože Edimilson Fernandes zůstal ležet na hrací ploše a bude se muset střídat.
81'
Obrovská deka padla na fotbalisty Bayernu, kteří nyní absolutně nevědí co mají hrát. Thomas Tuchel se nestačí divit.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Leroy Sané,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Serge Gnabry.
79'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají dvoubrankového vedení a jsou velmi blízko k velké senzaci! Andreas Hanche-Olsen před vápnem posunul míč do levé strany AARONU MARTÍNOVI, který si jej zpracoval a posléze vypálil přesně za kolíky k pravé tyči. Asistence: Andreas Hanche-Olsen.
78'
Marcus Ingvartsen se mohl zapsat mezi střelce po pár vteřinách na trávníku, ale jeho ránu zblokoval Leon Goretzka.
77'
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok,
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen.
75'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Ryan Gravenberch,
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Mathys Tel.
73'
Domácí mužstvo otáčí zápas a vede 2:1! Osmiminutovka hrůzy pro hosty. Znovu odvedl plno práce Ludovic Ajorque, po kterém se k míči dostal Onisiwo, jenž jej posunul lépe postavenému LEANDRU BARREIROVI a ten zakončil o levou tyč za záda Sommera. Asistence: Karim Onisiwo.
72'
Nedovolený zákrok hostů a Mohuč tak bude znovu u míče.
71'
Bayern si koledoval o další problémy, ale po zaváhání Kimmicha to nakonec pro hosty dopadlo dobře.
70'
Následně hosté získali další roh a Matthijs de Ligt se snažil dostat k míči, ovšem Mohuč byla připravená a odvrátila balón ze své poloviny.
69'
Centr Kimmicha z rohu letěl na hranici malého vápna, ale domácí defenzíva byla připravená.
67'
Nusajr Mazráwí se snažil prodrat po pravé straně a vybojoval alespoň rohový kop.
65'
Je srovnáno na 1:1! Nejprve přišel centr z volného kopu, kde se míč poodrážel a následně byl opět vrácen do vápna. Tam se následně opřel do balónu I Čä-song, ale jeho pokus Sommer vyrazil, ovšem jen na hlavu LUDOVICE AJORQUÉHO, jenž zakončil k levé tyči.
64'
ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Anton Stach.
62'
Nyní se na hrací ploše začalo pořádně přibrušovat a Jamal Musiala se dopustil faulu. Následuje volný kop domácích z pravé strany.
60'
Nejprve Matthijs de Ligt skvělým skluzem zabránil útoku Mohuče a posléze uviděl žlutou kartu Dominik Kohr za své řeči.
58'
Domácí se nyní vydali do rychlého brejku, ale Ludovic Ajorque se dopustil faulu na Kimmicha, což sudí viděl a odpískal.
57'
První potrestaný hráč dnešního utkání je Aaron Martín, který stáhl soupeře.
56'
Thomas Müller chtěl využít odraženého míče, ale jeho střela levačkou letěla nějaký ten metr vedle.
54'
Leandro Barreiro upadl uvnitř pokutového území a fanoušci si jednoznačně chtěli vymodlit penaltu, ovšem rozhodčí Zwayer nechal hru pokračovat.
53'
Aaron Martín se opřel do skákajícího míče z dvaceti metrů a Yann Sommer zůstal stát. Pokus domácího hráče ale minul bránu Bayernu.
52'
Domácí mužstvo nyní získalo autové vhazování na své polovině a posléze se dostalo k centru z levého křídla, ovšem míč jen proletěl vápnem.
50'
Bayern opět drží balón ve středu hrací plochy a snaží se kombinací krátkých přihrávek dostat do nějaké šance.
48'
I Čä-song zabojoval s souboji s Kimmichem a následně se Ludovic Ajorque snažil zakončit, ovšem Josip Stanišić byl proti.
46'
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Aaron Martín.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
První poločas je za námi a Bayern vede na půdě Mohuče 1:0. Už ve 13. minutě se Müller dostal do šance, ale jeho pokus byl zblokován Widmerem. O dvě minuty později vstřelil branku Mané, ale ta nebyla z důvodu ofsajdu uznána. Ve 29. minutě se už Mnichovští dostali do vedení a byl to právě Sadio Mané. Před poločasem se domácí Onisiwo dostal do úniku, ale k jeho neštěstí podklouzl.
45+3'
45+3'
Nusajr Mazráwí centroval z pravého křídla, ale jeho pokus byl zblokován.
45+2'
Opět směřovalo několik centrů do domácí šestnáctky, ale obrana Mohuče si poradila.
44'
Ke konci první půle tak diváci opět ožili, ale nyní už Mnichov v poklidu kombinuje.
43'
Karim Onisiwo se z ničeho nic mohl dostat do obrovské šance, ale ve finální fázi podklouzl a nedokázal tak vystřelit na bránu Sommera!
42'
Závěr sezóny bude v německé Bundeslize velmi napínavý. Bayern totiž má na druhý Dortmund dvoubodový náskok a každý zápas je nyní nesmírně důležitý.
40'
Nadále je k vidění stejný obrázek, kdy se Bayern snaží něco vymyslet, ale nikam příliš nespěchá, jelikož má o jednu branku víc.
38'
Robin Zentner musel vyboxovat další centr směřující před jeho bránu, ale do cesty se mu připletl spoluhráč Edimilson Fernandes. Srážka ale nakonec nebyla tak strašná, jak zpočátku vypadala.
37'
Leon Goretzka přesným pasem hledal před vápnem Thomase Müllera, ale německého útočníka zradilo zpracování.
36'
Domácí mužstvo sice získalo autové vhazování na polovině svého soupeře, ale opět nedokázalo vymyslet nic vážnějšího.
35'
Dominik Kohr se dopustil nedovoleného zákroku. Mohuč je po úvodní brance v útlumu a Bayern nyní jednoznačně dominuje na hrací ploše.
33'
Sadio Mané posunul míč pod sebe Cancelovi, který se snažil zakončit ke vzdálenější tyči, ale balón netrefil ideálně.
32'
Nedovolený zákrok ze strany Mohuče. Následuje tak volný kop hostů, kteří budou rozehrávat nakrátko.
31'
Nusajr Mazráwí tentokrát našel z pravé strany Musialu, ale jeho hlavička letěla jen vedle domácí svatyně.
29'
Bayern právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! João Cancelo dostal na levé straně příliš mnoho místa a poslal tak skvělý centr na zadní tyč, kde se dostali hned dva hráči hostů a byl SADIO MANÉ, který hlavou dostal balón do sítě. Asistence: João Cancelo.
29'
Rohový kop domácích letěl na přední tyč, kde byl připraven Mané. Následně se ještě do balónu opřel z dálky I Čä-song, ale jeho rána letěla vedle.
28'
Josip Stanišić zachyboval a Leandro Barreiro se podruhé v zápase dostal do zakončení, ovšem jeho ránu zblokoval Kimmich. Následuje roh Mohuče.
27'
João Cancelo se na levé straně nedokázal zbavit domácího kapitána a posléze jej zfauloval.
25'
Leandro Barreiro se fantasticky dostal s míčem do vápna, ale střela levačkou se mu nakonec nepovedla dle představ.
23'
Poté přišel rychlý brejk Mohuče po levém křídle, ale centr Caciho byl odvrácen.
22'
Bayern nadále dobývá domácí vápno, ale následný centr z rohu skončil na hlavě obránce.
20'
Následná standardní situace Mnichova nepřinesla nic nebezpečného a Mohuč se ubránila.
19'
Matthijs de Ligt poslal dopředu dlouhý míč, který stíhal Cancelo. Následně hosté podrželi balón na hranici vápna a získali roh.
18'
Bayern má opět míč pod kontrolou a snaží se vykombinovat ze své poloviny.
16'
Hlavní rozhodčí Zwayer po komunikaci s videorozhodčím branku taky neuznává.
15'
Sadio Mané si sběhl na přihrávku za obranu a překonal brankáře Zentnera! Pomezní rozhodčí ovšem zdvihl praporek na signalizaci ofsajdu. Vše se ještě přezkoumává!
14'
Posléze Bayern získal rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic moc vážnějšího.
13'
Obrovské zaváhání v domácí defenzívě! Sadio Mané vystihl velmi špatnou přihrávku a místo zakončení ještě našel Müllera, ovšem jeho střelu srazil skvělým obranným zákrokem Silvan Widmer!
12'
Nusajr Mazráwí si posléze sběhl z pravé strany do vápna na nákop, který následně dával pod sebe, ale domácí krajní obránce se ocitl v ofsajdu.
11'
Hosté mají poslední minuty míč na kopačkách, ale zatím se snad ani nepřiblížili k bráně Zentnera.
9'
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Nusajr Mazráwí.
8'
Alphonso Davies se snažil rozběhnout po levé straně, ale levá noha mu zcela vypla a bude se muset střídat.
7'
Bayern zatím nepředvádí příliš výrazný výkon a Mohuč má ze hry o něco více. Nyní se Sommer opět ocitl pod tlakem a jeho odkop skončil v zámezí.
5'
Silvan Widmer si sběhl na centr, ale jeho hlavička zamířila pouze nad bránu Sommera.
4'
Standardní situace sice nic moc nepřinesla, ale posléze přichází faul Kimmicha a následuje další volný kop Mohuče.
3'
Ludovic Ajorque byl zfaulován Upamecanem a domácí mužstvo tak získalo volný kop z pravé strany.
2'
Leon Goretzka hledal Daviese, který to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
1'
Hosté drží míč na své polovině, ale Mohuč napadá rozehrávku Bayernu.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Widmer (C), Barreiro, Kohr, Caci – I Čä-song, Ajorque – Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Burgzorg, da Costa, Hack, Ingvartsen, Martín, Stach, Weiper.
Trenér: Bo Svensson

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt – Cancelo, Musiala, Kimmich, Goretzka, Davies – T. Müller (C), Mané.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Coman, Gravenberch, Gnabry, Mazráwí, L. Sané, Tel.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Gorniak.
Bayern Mnichov

Bayern, který je momentálně na prvním místě s 59 body, bojuje o titul, ale svou výkonnost v této sezóně nedokázal udržet. Bayern se po své prohře 1:4 s Manchesterem City v Lize mistrů teď soustředí pouze na domácí frontu, kde se snaží udržet svou pozici na vrcholu tabulky.

Tým Bayernu Mnichov se však může potýkat s určitými problémy v tomto zápase, protože bude hrát na hřišti Mohuče, který má v poslední době vynikající formu. Mohuč dokázal porazit Bayern v obou svých předchozích dvou ligových zápasech.

Zatímco Bayern se snaží udržet své vedení v tabulce, Mohuč bude chtít pokračovat ve své sérii neporaženosti a udržet si naději na evropské poháry. Bude zajímavé sledovat, jak se tento zápas vyvine a jak se oba týmy postaví vůči sobě na hřišti.
1. FSV Mohuč 05

V nadcházejícím zápase 29. kola Bundesliga se utkají týmy Mohuč a Bayern Mnichov. Mohuč, který se momentálně nachází na 8. místě s počtem 42 bodů, má stále naději na evropské poháry. Zbývajících šest kol by mělo být dostatečné pro to, aby se Mohuč umístil v první šestce a zajistil si účast v evropských pohárech.

Mohuč, který prožívá dobré období, byl ne poražen v devíti ligových zápasech. Nicméně, v posledních pěti utkáních dokázal získat pouze remízy, což znamená, že by mohl být zranitelný proti Bayernu Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.