Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Mönchengladbach - 24. února 2023   20:30

Mainz
25' I Čä-song (da Costa) • 49' Ingvartsen  • 72' Ajorque (I Čä-song) • 90+3' Weiper (Martín)
4:0
(1:0)
Mainz
Zentner /C/ – Hanche-Olsen (57. Hack), Bell, Fernandes (74. Widmer) – da Costa, Barreiro, Kohr, Caci (85. Martín) – Ingvartsen, I Čä-song (74. Barkok), Ajorque (85. Weiper).
Dahmen – Leitsch, Burgzorg.
Hartmann – Grudzinski, Blos
Mewa Arena, Mohuč
32 500 diváků
Mönchengladbach
Omlin (31. Sippel) – Lainer (80. Scally), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – Hofmann, Stindl /C/ (80. Neuhaus), Wolf (66. Thuram) – Pléa (80. Ngoumou).
Netz, Friedrich, Herrmann, Fraulo.

Fotbalisté Mohuče potvrdili skvělou formu a v porýnském souboji rozdrtili Borussii Mönchengladbach 4:0. Pro hosty je to výrazný náraz na zem po slavné výhře nad Bayernem Mnichov. Dnes v Mohuči drželi míč téměř dvě třetiny hrací doby, ale šanci si za celý zápas vytvořili jednu, Thuram ji neproměnil a Zentner tak při návratu do brány po dvouměsíčním léčení udržel čisté konto.
Naopak domácí dvakrát potrestali hrubky v soupeřově rozehrávce, hned po zmíněné šanci Gladbachu zlomil jeho odpor zvýšením na 3:0 Ajorque a v poslední vteřině ještě navršil debakl dorostenec Weiper.
Mohuč má z posledních pěti zápasů parádní skóre 16:7 a přeskočila dnešní poražené v tabulce.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:7.
90+3'
90+3'
Mohuč právě vstřelila branku!
V poslední vteřině zápasu pečetí skóre prudkou hlavičkou mezi brankářovy ruce po Martínově křížném pasu z hloubi pole teprve sedmnáctiletý dorostenec NELSON WEIPER a slaví první bundesligový gól.
90+3'
Thuram nestihl Ngoumouovu kolmici na hrací ploše. Robin Zentner si v poklidu jde pro míč, aby ho zřejmě naposledy odkopl od své brány.
90+1'
Domácí házenkářsky obléhají vápno soupeře, nakonec se vrátil Thuram a Mohuč bude vhazovat.
89'
Dorostenec Weiper přezval sice pěkný Barkokův dloubáček a napnul síť, vadou na kráse této střely byl zřetelný ofsajd.
88'
Po třetím rohu málem domácí udeřili, Barkokova rána se otřela o boční síť a někteří diváci už předčasně jásali.
87'
Další zblokovaná střela švýcarského záložníka, domácí dohánějí statistiky a kopou třetí roh za dvě minuty.
87'
Widmerovu střelu srazili hosté na další roh.
86'
Koné uklouzl v pokutovém území a vsedě raději odehrál míč na roh, v 86. minutě vůbec první pro domácí celek.
85'
Obě mužstva mají dostřídáno, poslední dvě změny provádí 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nelson Weiper,
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Aaron Martín.
84'
Caciho centr odskočil od da Costy, z druhé vlny posílal střílenou přihrávku do ohně Kohr, ale to už byl máván ofsajd.
83'
Za úder Barreirovi do obličeje dostává žlutou kartu Kouadio Koné (Mönchengladbach).
83'
Kramer si poradil s napadajícím tandemem červenobílých při rozehrávce hostujícího brankáře nakrátko.
82'
Dnešní utkání sleduje 32 500 diváků.
81'
Hofmannův centr sebral Thuramovi z hlavy brankář Zentner.
80'
Bell odhlavičkoval rázně třetí rohový kop Gladbachu.
80'
Hned třikrát střídá Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Florian Neuhaus,
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Nathan Ngoumou,
ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Joe Scally.
79'
Rozehrávka trestného kopu nacvičeným signálem míří na Stindla, jehož lehce tečovaná střela vyletěla nad břevno.
78'
Hack nakopl vysokou nohou do žeber Hofmanna, který se hodně hněvá na rozhodčího, když se dozvěděl, že zákrok prošel bez karty.
77'
Urostlý Ajorque posunul míč hlavou Barkokovi, ten ale přesilou neprošel a nakonec fauloval Pléu.
74'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Silvan Widmer,
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok.
74'
Žlutou kartu si vysloužil Alassane Pléa (Mönchengladbach) za úder do tváře domácího Kohra.
72'
Thuram ztratil míč při nešikovném zpracování. Míč vypíchl Barreiro, přes Caciho a I Čä-songa se k němu dostal LUDOVIC AJORQUE a křížnou střelou z úhlu přesně trefil k zadní tyči, kam nedosáhl Sippel.
70'
Hosté spěchali s rozehrávkou rohu, ale nezahrozili z něj.
69'
Největší šanci Mönchengladbachu si připravil úplně volný Thuram, brankář Zentner si po dvouměsíční absenci připisuje první těžký zákrok, kterým jeho ránu jednou rukou přesměroval na roh.
68'
Caciho nákop prodloužil Ajorque obloučkem jen do Sippelových rukavic.
67'
Christoph Kramer stáhl za dres Leonarda Barreira, Mohuč kope trestný kop z přibližně 30 metrů.
66'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Marcus Thuram.
66'
Lars Stindl (Mönchengladbach) dostává první žlutou kartu hostujícího mužstva za zakopnutí míče.
65'
Domácí ubránili pokus o kolmici do své šestnáctky a I Čä-song rozehrál rychlý brejk na Ajorquea, který z otočky našel ve volném prostoru da Costu. Celou akci zakončil Kohr střelou doprostřed brány, s níž neměl Sippel potíže.
64'
Na útočný výpad se vydal domácí Hack, narazil však nakonec na Elvediho.
62'
Danny da Costa přihrál zprava na velké vápno I Čä-songovi, jeho střelu však okamžtě dostoupivší obránce zablokoval.
60'
Rámí Binsibajní uklízí da Costův náběh za postranní čáru.
60'
Z prvního mráčku nezapršelo, v obraně vypomohl hlavou Ingvartsen a hosté se rychle stahují na svou polovinu hřiště.
59'
Bell tečoval Hofmannův trestný kop na vůbec první roh zápasu a to už z něj ukrojila časomíra téměř hodinu.
58'
Z trestného kopu nic nebylo, ale hosté dostanou vzápětí další po sražení Lainera.
57'
ze hřiště odchází zraněný Andreas Hanche-Olsen, přichází Alexander Hack.
57'
Trestný kop ze strany rozehraje po faulu Bella na Wolfa Borussia. Domácí hráč byl pozdě v souboji.
56'
Před Wolfem uklízí míč do bezpečí da Costa.
53'
Hannes Wolf si přehodil míč na pravačku a v rychlosti vypálil z velkého vápna, rána však šla přímo do rukavic mohučského brankáře Zentnera, který ji kryje nadvakrát.
52'
Da Costa nestihl průnikovou přihrávku na hřišti, míč si pokryl tělem Binsibajní.
50'
Žlutou kartu za bodyček na Wolfa obdržel Andreas Hanche-Olsen (Mohuč).
49'
Kohr těžil z vysokého napadání, kolmicí uvolnil Ajorquea, jehož střelu z úhlu ještě Sippel vyrazil, ale MARCUS INGVARTSEN míč dostihl a s pomocí Binsibajního teče doklepává zblízka do sítě.
48'
Barreiro se prodral z druhé vlny k odraženému dlouhému autu, hlavičkoval však jen slabě do brankáře Sippela.
47'
Krátce po zahájení hry si skupinka hlupáků z hlediště vynutila dýmovnicemi zase přerušení zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.
Statistické okénko:
Držení míče 31% – 69%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:3, rohy 0:0, ofsajdy 0:3, fauly 8:2.
Moc fotbalové krásy bundesligová předehrávka zatím nenabízí. Mohuč vede díky hlavičce I Čä-songa po hrubce v rozehrávce hostů, jejichž brankář Omlin navíc krátce po gólu musel vystřídat. Mönchengladbach má velkou územní převahu, jenže šanci si nevytvořil žádnou a ani vzdáleně nenavazuje na minulý výkon proti Bayernu.
45+5'
45+5'
Z podobné akce mohla zahrozit Mohuč. Barreiro dostal kolmici na Ingvartsena, který sklepl Ajorqueovi. Ten v souboji udržel míč pro Kohra, jeho střela z uctivé vzdálenosti však letí také výrazně nad.
45+3'
Stindl sklepl před velkým vápnem Konému, jenž střílel nártem vysoko nad břevno.
45+2'
Jonas Hofmann však trefil z 20 metrů pouze mohučskou zeď.
45+1'
Po faulu Stefana Bella na Larse Stindla kopou hosté standardku z hodně nadějné vzdálenosti.
44'
Mohuč přenechala na několik minut iniciativu „hříbatům“, Zentner se však v bráně stále spíše nudí.
41'
Ludovic Ajorque prodloužil hlavou za sebe Zentnerův nákop, couvající Elvedi zakopl a cesta se otevřela Ingvartsenovi, který v šanci selhal a střílí vedle.
40'
Z jasného ofsajdu vybíhal hostující Wolf.
38'
Itakura sklepl míč střídajícímu Sippelovi, který zakládá dlouhým nákopem protiakci Borussie, také bez efektu.
36'
Žlutou kartu za šlapák na Hofmanna dostává Anthony Caci (Mohuč).
34'
Centrovaný míč se odrazil Elvedimu od nohy někam do podpaží a poté k domácímu Ajorqueovi, který špičkou neumístil míč mezi tyče a stejně neúspěšný byl i při pokusu vyreklamovat si u rozhodčího penaltu. Míče se ještě zmocnil na opačné levé straně Caci, ale centroval za bránu.
33'
Hofmannův dlouhý nákop si na velkém vápně stahuje ze vzduchu Zentner.
32'
Rychlou akci hostů táhl Pléa, ale před postupem do plných volil raději přihrávku dozadu.
31'
Borussia Mönchengladbach střídá brankáře:
ze hřiště odchází zraněný Jonas Omlin, přichází Tobias Sippel.
28'
Ošetřován je mönchengladbašský brankář Jonas Omlin, rozcvičovat se v rychlosti začíná náhradník Sippel.
25'
Elvedi nezpracoval přihrávku brankáře Omlina z první po předešlé těžké malé domů od Binsibajního. Míč mu vypíchl Danny da Costa a jeho centr umístil hlavou o zem na zadní tyč I ČÄ-SONG. Tedy Jihokorejec, často televizními komentátory vyslovovaný otrocky přes angličtinu zcela chybně jako "Džej sung Lí".
24'
Ludovic Ajorque se chtěl dostat do šance postrčením do zad Binsibajního, což mu neprošlo.
21'
I Čä-song servíroval míč do šestnáctky, ale míč si pohlídal Omlin,
20'
Stindlův trestný kop do šestnáctky prodloužil špičkou boty v pádu vedle brány Elvedi. Hosté reklamovali v tlačenici údajný faul, rozhodčí byl odlišného názoru.
18'
A nakonec se z kostrbatě Stefan založené akce vzešel náznak příležitosti. Lainer skvěle přihrál pod sebe úplně volnému Kouadiu Konému, kterému však do dráhy střely vložila tělo hned trojice obránců Mohuče, nakonec to byl zřejmě Hanche-Olsen, od kterého se míč odráží do bezpečí.
18'
Koného přihrávku za paty Binsibajní tak tak zachytil na hrací ploše, červenobílí nenapadají a tak může Borussia svou akci rozvinout.
16'
Při napadání Stindla se provinil Kohr, faulovaný hráč se po něm ohnal, ale rukou promáchl. Rozhodčí zatím řeší domluvou.
15'
Elvedi se po tvrdém souboji nakonec zvedá, aniž by potřeboval ošetření. Rozehrávka patří ovšem Mönchengladbachu.
13'
V pozici posledního zasáhl opět čistě Itakura a ušetřil práci Omlinovi při náběhu domácího Ingvartsena.
11'
Pléa se rozběhl na pravém křídle, zvedl hlavu, ale centr na volného Stindla přetáhl.
9'
První střelecký pokus byl jen zastřelovací, z protiútoku vypálil trochu ukvapeně z 27 metrů po zemi vedle domácí brány Lars Stindl.
8'
Caciho centr odvrátil z pokutového území Borussie Ko Itakura.
7'
Ingvartsen sklepával míč v zahuštěném prostoru zpět na velké vápno, Kohr se ale nedostal ke střele.
6'
Ofsajd zastavil akci hostů, domácí však nakopávají dlouhý míč až před brankáře Omlina.
4'
Úvod zápasu se nese v opatrném duchu, oba celky se snaží hlavně neudělat chybu,
1'
Mohuč hraje v červených dresech a bílých trenýrkách, Mönchengladbach celý v černém.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Kohr, Caci – Ingvartsen, I Čä-song, Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Leitsch, Hack, Martín, Barkok, Burgzorg, Widmer, Weiper.
Trenér: Svensson

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Lainer, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – Hofmann, Stindl, Wolf – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Netz, Friedrich, Scally, Neuhaus, Ngoumou, Herrmann, Thuram, Fraulo.
Trenér: Farke

Rozhodčí: Hartmann – Grudzinski, Blos.
Mohuč neprohrála s Mönchengladbachem čtyřikrát v řadě (2-2-0, 5:3), úvodní utkání letošního ročníku na začátku září na hřišti soupeře vyhrála 1:0 gólem Martína z přímého kopu v 55. minutě.
Borussia Mönchengladbach

Osmí hosté jsou na tom v tabulce úplně stejně, před Mohučí jsou jen o skóre. V sobotu slavili velkolepou výhru 3:2 nad obhájcem titulu Bayernem. Ta byla po předchozí bezbrankové remíze s Schalke po bezkrevném výkonu a porážce 1:4 s berlínskou Herthou hodně nečekaná. Gladbach hrál ale téměř celý zápas přesilovku po vyloučení Upamecana v 8. minutě. Po vyrovnaném poločase skórovali Stindl a Hofmann a oslabený favorit stačil jen snížit v nastaveném čase.

Střelci: 14 – Thuram, 10 – Hofmann, 6 – Binsibajní, Stindl.
1. FSV Mohuč 05

Domácí na začátku roku natáhli černou sérii na šest zápasů bez vítězství, v poslední době se ale vzchopili k pozoruhodným výsledkům. Po výhře nad Bochumí 5:2 sice těsně nestačili na Union Berlín 1:2, ale po výborném výkonu doma porazili Augsburg 3:1 a minule se blýskli výhrou nad Bayerem v Leverkusenu 3:2. V tomto duelu chytil jejich brankář Dahmen za nerozhodného stavu penaltu, Mohuč šla dvakrát do vedení a nezlomila ji dvě vyrovnání ani vlastní penalta, kterou odvolal dost sporně VAR. Nakonec se pokutového kopu v závěru přece jen dočkala a dovedla zápas v přesilovce do vítězného konce. Z devátého místa je jen bod od sedmé příčky, která může znamenat vstupenku do pohárové Evropy, pokud Německý pohár získá někdo z nejlepší ligové šestky.

Střelci: 9 – Ingvartsen, 8 – Onisiwo, 6 – I Čä-song.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.