Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Werder - 17. března 2023   20:30

Mönchengladbach
48' Thuram (J. Hofmann) • 73' Neuhaus
2:2
(0:0)
Werder
65' Ducksch  (R. Schmid) • 89' Ducksch  (Füllkrug)
Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Netz – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Stindl (C) (85. H. Wolf) – Thuram (77. Pléa).
Sippel – O. Fraulo I, Friedrich, Herrmann, Lainer, Ngoumou, Telalovic.
Reichel – Kempkes, Bandurski
Borussia-Park, Mönchengladbach
Werder
Zetterer – Pieper, Stark, Chiarodia (63. Buchanan) – Weiser, Schmidt (63. R. Schmid), Grujev (82. M. Philipp), Stage (87. Dinkci), Jung – Füllkrug (C), Ducksch.
Dudu – Berger, Dietrich, Salifou, Opitz.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera a příjemnný start do víkendu.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:12.

Ve druhé půli konečně začaly padat branky, nakonec se urodily hned čtyři. Už ve 48. minutě zlomil po pěkné střele z dálky bezgólový stav nejlepší střelec domácích Marcus Thuram. V 65. minutě dokázali hosté vyrovnat, když se po krásné přihrávce Schmida a hezkém uvolnění kolem brankáře prosadil Marvin Ducksch. O osm minut později vrátil Borussii vedení z dorážky Florian Neuhaus a vše poté nasvědčovalo tomu, že se jednalo o vítěznou branku. Nakonec se však body dělily, na 2:2 vyrovnal v 89. minutě svým druhým gólem v zápase po spolupráci s Füllkrugem Marvin Ducksch.
Zápas je u konce, Borussia Mönchengladbach na domácím hřišti jen remizovala 2:2 s Werderem Brémy. Oba týmy tak zůstávají na desátém, respektive jedenáctém místě a mají shodně 31 bodů. Nikdo další se před ně v tomto kole už dostat v tabulce nemůže.
90+6'
90+5'
Ošetřován je v samotném závěru zápasu Christoph Kramer, který nepříjemně dopadl na trávník a zřejmě si poranil záda.
90+4'
Centrovaný míč ze strany Werderu Brémy končí v rukavicích Omlina.
90+3'
Mohli se ale radovat hosté! K hlavičce se po centru z pravé strany dostal Marvin Ducksch, ten ale hattrick nedokonal, protože netrefil branku.
90+2'
Borussia dnes bude hodně zklamaná, pokud nevyhraje, takže se opět snaží útočit a ještě zápas v nastaveném čase zvrátit na svou stranu.
89'
Werder právě vstřelil branku!
Podruhé v zápase je vyrovnáno a podruhé se dnes prosazuje záložník Werderu MARVIN DUCKSCH! Německý hráč převzal ve vápně dlouhý pas, rychle si vyměnil míč s Füllkrugem a následně krásně obstřelil brankáře Omlina. Asistence: Niclas Füllkrug.
88'
Domácí tým dokázal ubránit standardní situaci Werderu a znovu se tak přiblížil k třem bodům z tohoto duelu.
87'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Eren Dinkci.
87'
Prvním napomínaným hráčem Borussie v tomto zápasu se stává za nesportovní projev vůči rozhodčímu Florian Neuhaus.
85'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.
84'
Lars Stindl už přemýšlel nad střelou z dálky, výborně se mu ale do cesty postavi lobránce Maximilian Philipp.
82'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Maximilian Philipp.
81'
Hosté by jistě rádi vyrovnali, ale otěže zápasu drží v těchto chvílích jasně domácí, kteří sebevědomě kombinují a Werderu téměř nepůjčují míč.
79'
Jonas Hofmann je dnes velmi aktivní směrem do ofenzívy, tentokrát ale příliš pospíchal a byl v ofsajdu.
78'
Alassane Pléa hledal před brankou nabíhajícího Hofmanna, tomu ale kousek chyběl, aby na míč dosáhl.
77'
ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alassane Pléa.
73'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Nerozhodný stav vydržel jen osm minut a domácí už zase vedou, tentokrát 2:1! Stindlovu ránu ještě dokázal Zetterer vyrazit, ale následně poslal obránce Stark míč hlavou jen za sebe, kde číhal FLORIAN NEUHAUS, který poté přesnou střelou poslal míč do sítě. Bez asistence.
71'
Thuram se neprosadil přes obránce Amose Piepera, hosté budou mít autové vhazování.
69'
Luca Netz našel pěknou přihrávkou Stindla, ale ten poté střelu z první zpoza velkého vápna netrefil branku.
67'
Gól Brém přišel jako blesk z čistého nebe, ve druhém poločase se spíše zdálo, že by mohli brzy domácí zvýšit na 2:0.
65'
Je vyrovnáno na 1:1! Střídající Schmid našel krásnou průnikovou přihrávkou za obranou MARVINA DUCKSCHE, který si položil brankáře i obránce Itakuru a následně s přehledem poslal míč do odkryté brány. Asistence: Romano Schmid.
63'
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Romano Schmid,
ze hřiště odchází Fabio Chiarodia, přichází Lee Buchanan.
61'
Thuram dostal dobrou přihrávku do vápna, ale svůj druhý gól v tomto zápase nepřidal, tentokrát na něj vyzrál Zetterer, který míč skvěle nohou vyrazil.
59'
Jonas Hofmann se rozhodl k překvapivé střele z dálky z přímého kopu, nepřekvapil ale Michaela Zetterera, který se natáhl a míč dokázal rukou vytěsnit.
58'
Ilja Grujev sice nechtíc, ale fauloval, takže Borussia dostává možnost rozehrávat standardní situaci.
57'
Anthony Jung se dopustil útočného faulu, takže k míči se zadarmo dostanou domácí.
54'
Borussia se snaží po vstřelené brance hlavně kontrolovat hru. Nyní se vydala do další zajímavé akce, kterou zakončoval Hofmann. Byl blízko gólu, ale trefil jen Weisera, který zaskakoval za brankáře Zetterera.
52'
Niklas Schmidt se k pořádnému zakončení zpoza vápna nedostal, sražený míč končí u brankáře Omlina.
50'
Thuram je v bolestech na zemi, poté co nepříjemně bez cizího zavinění podklouzl. Snad bude v pořádku.
50'
Další akce Gladbachu byla přerušena pro ofsajd, ve kterém byl Jonas Hofmann.
48'
Domácím mimořádně vychází začátek druhého poločasu, Borussia jde do vedení! Hofmann posunul chytrou patičkou míč na MARCUSE THURAMA, který si navedl míč na osu hřiště a pak střelou pravou nohou do protipohybu překonal brankáře Zetterera. Asistence: Jonas Hofmann.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nevymyslel žádné střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
První poločas je minulostí, Borussia Mönchengladbach zatím hraje na domácím hřišti s Werderem Brémy bez branek. Obě mužstva se v prvním poločase snažila při každé příležitosti zaútočit a často své akce i střelecky zakončovala. Jednoznačně největší šanci měl ve 23. minutě po Hoffmanově přihrávce z pravé strany Thuram, ale skvělého Zetterera z blízka nepřekonal. Na druhé straně pak zajímavě střílel například nejlepší bundesligový střelec Füllkrug, ale toho zase vychytal Omlin.
45+1'
45'
Po rohovém kopu Borussie, který rozehrával Hoffman, se dostal k hlavičce trestuhodně volný Ko Itakura, nedokázal ale trefit branku.
44'
Na druhé straně se dostal ke střele z dálky Ilja Grujev, netrefil ale branku Borussie Mönchengladbach.
42'
Domácí se ubránili následnému rohovému kopu a poté pelášili do brejku. Ten zakončoval patičkou ekvilibristicky Thuram, branku ale netrefil.
41'
Niclas Füllkrug natáhl ke střele z pravé strany, ale pouze vyprášil rukavice brankáře Jonase Omlina.
40'
Před branku Gladbachu mířil zajímavý centr z levé strany, žádný hráč Brém se ale ke střele nedostal, protože Stage do dostal na paty.
37'
Neuhausova střela zpoza vápna byla zablokovaná a zřejmě trefila dokonce jednoho z jeho spolurháčů.
36'
Marcus Thuram z pravé strany nedokázal odcentrovat přes Chiarodiu a není z toho ani rohový kop.
33'
Lars Stindl je dnes úplně všude. Nyní střílel zpoza vápna po zemi, nebyl to ale žádný problém pro Zetterera.
32'
Domácí mají šedesátiprocentní držení míče, nyní ale mohli být rádi, že neinkasovali, protože přihrávku do dobré pozice dostla Niclas Füllkrug. Místo zakončení ale upadl a penalta se nepíská.
31'
Ze standardní situace ale nakonec nic není, protože se útočného faulu dopustil útočník Niclas Füllkrug.
30'
Lars Stindl fauloval Grujeva a hosté budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
28'
Po sérii tvrdých soubojů ve středu pole zůstávají ležet na zemi Kouadio Koné a Marvin Ducksch. Každý po jiném souboji, oba ale budou v pořádku.
26'
Marcus Thuram se snažil vybojovat ztracený míč těsně před vápnem Werderu, počínal si dle názoru rozhodčího ale nedovoleně.
23'
Hosté se ubránili následnému rohovému kopou a poté se chtěli vydat do brejku, ale zazdili ho nepřesnou přihrávkou.
23'
Marcus Thuram dostal dobrou průnikovou přihrávku, po které se dostal ke střele, ale skvělý zákrok předvedl brankář Michael Zetterer.
22'
Hra se nakonec rychle přesunula zase na opačnou stranu hřiště, vše ale skončilo jen nepřesnou Füllkrugovou přihrávkou.
21'
Hosté se standardní situaci dokázali ubránit, ale v pozoru musí být i nadále, protože domácí zůstávají na míči na útočné polovině hřiště.
20'
Niklas Stark se dopustil faulu proti Florianu Neuhausovi, rozehrávat tedy budou domácí.
19'
Jung se snažil přihrávkou do šestnáctky najít Füllkruga, skvěle tento úmysl ale vystihl Joe Scally.
18'
Nepřesnost v rozehrávce Werderu dala domácím možnost zaútočit, i jejich rychlý brejk ale zastavila nepřesná přihrávka.
16'
Díky dvěma rohovým kopům po sobě se hraje už dlouho na polovině Gladbachu. Uvidíme, jestli z toho hosté dokážou něco vytěžit.
15'
Duksch hledal centrem na první tyči Junga, ale ten byl dobře pokrytý obranou domácího celku.
14'
Rohový kop nebyl rozehraný špatně, domácí se ubránili jen dočasně, budou totiž čelit dalšímu rohovému kopu.
14'
Anthony Jung nedokázal zpracovat balón u levé postranní čáry, ale vadit mu to až tak nemusí, protože je z toho nakonec rohový kop Werderu.
13'
Domácí jsou zatím v úvodu zápasu aktivnějším týmem, v souboji dvou týmů, kterým se příliš nedaří, jsou to oni, kteří jsou blíž vstřelení úvodní branky.
12'
Rozehrávka brankáře Gladbachu Omlina byla nepřesná, míč skončil v autu.
11'
Stindel se nyní pozapomněl v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornému zraku pomezního rozhodčího.
9'
Do zakončení se dostal také zkušený Lars Stindl, který dostal dobrou přihrávku do vápna. Střela mu ale nevyšla, netrefil branku.
7'
Po centru do vápna se dostal k zakončení Elvedi, z úhlu ale nedokázal trefit branku Gladbachu.
6'
Vše se stěhuje před branku Borussie, hosté budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.
3'
Itakura zariskoval v rozehrávce, ale skvěle to udělal brankář Jonas Omlin, který si dal pozor a celou situaci vyřešil.
2'
V úvodu zápasu je na obou stranách poměrně dost nepřesností. Autové vhazování nyní budou mít domácí.
1'
Dlouhý nákop Werderu se stal kořistí obrany Gladbachu, ale hosté se znovu rychle dostali k míči.
1'
Domácí Borussia bude hrát bílých dresech, hráči Werderu jsou oděni v černých dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání německé Bundesligy za malou chvíli začne.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Netz – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Stindl (C) – Thuram.
Náhradníci: Sippel – O. Fraulo I, Friedrich, Herrmann, Lainer, Ngoumou, Pléa, Telalovic, H. Wolf.
Trenér: Farke

Werder Brémy: Zetterer – Pieper, Stark, Chiarodia – Weiser, Schmidt, Grujev, Stage, Jung – Füllkrug (C), Ducksch.
Náhradníci: Dudu – Berger, Buchanan, Dietrich, Dinkci, M. Philipp, Salifou, R. Schmid, Opitz.
Trenér: Werner

Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Bandurski.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně vyhrály na domácím hřišti Brémy vysoko 5:1. Dvěma brankami se na tomto vítězství podílel Niclas Füllkrug, jednou se trefili Marvin Duksch a Mitchel Weiser a vlastní brankou přispěl Ramy Bensebaini. Za Gladbach se do té správné sítě trefil jen Marcus Thuram.
Werder Brémy

Werder nemá pohárové ambice jako jeho soupeř, takže může být se svou současnou pozicí ve středu bundesligové tabulky spokojen. Také Werder má 30 bodů a jen vinou slabšího skóre se nachází na jedenáctém místě. Umístění v první polovině tabulky, na které Brémy ztrácí čtyři body, by pro tento klub bylo pěkným úspěchem. Aktuální formu ale Brémy nemají dobrou, z posledních pěti kol hned čtyřikrát prohrály, naposledy 2:3 doma s Leverkusenem. Venku zatím Werder v této sezóně v lize odehrál 11 utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a pěti porážek. Z posledních čtyř venkovních zápasů tři prohrál, naposledy 1:2 na hřišti Augsburgu.
Borussia Mönchengladbach

Mönchengladbach je tradičním německým klubem, který by v ideálním případě chtěl pravidelně hrát evropské poháry, ale tato sezóna se mu zatím nedaří, v tabulce je s 30 body až na šestém místě. Alespoň na Konferenční ligu ztrácí deset bodů. Gladbach navíc nemá dobrou formu, z posledních šesti utkání vyhrál jediné a naposledy prohrál vysoko 0:3 na hřišti Lipsa. Doma zatím Borussia v této sezóně v lize odehrála 12 utkání s bilancí sedmi výher, dvou remíz a tří porážek. Z posledních pěti domácích zápasů vyhrála jediné, naposledy remizovala bez branek s Freiburgem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 25. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Mönchengladbach a Werder Brémy. Zápas se odehraje na stadionu Borussia-Park v Mönchengladbachu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.