Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Werder - 5. února 2023   15:30

0:2
(0:0)
Werder
59' Stage  (Füllkrug) • 77' Ducksch  (Füllkrug)
Stuttgart
F. Müller – Anton, Mavropanos, Ito, Nartey (70. Kastanaras) – Endo (C), Karazor – Perea (46. Bastiao Dias), Haraguči, Führich (70. Sosa) – Guirassy (25. Pfeiffer).
Bredlow – Egloff, Stenzel, Zagadou, Vagnoman.
Willenborg – Aarnink, Thielert
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Werder
Pavlenka – Pieper (79. Veljković), Stark, Friedl (C) – Bittencourt, Schmidt (71. Grujev), Groß, Stage (90+4. Salifou), Jung (90+4. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch (79. Dinkci).
Zetterer – Chiarodia, Berger.

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
První půle branku nepřinesla, jelikož gól Füllkruga nebyl uznán z důvodu faulu. V druhé půli otevřel střelecké konto Stage. Na něho navázal o necelých dvacet minut později Ducksch. Pod oběma góly se podepsal Füllkrug. Domácí nedokázali za 90 minut prolomit obranu Werderu, a tak si Brémy odnáší z dnešního duelu 3 body.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:17.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Dikeni Salifou,
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
90+4'
Jens Stage taktickým faulem stáhl k zemi Haragučiho. Na světě je tak sedmá žlutá karta zápasu.
90+3'
Jiří Pavlenka lapí centr z pravé strany do svých rukavic. Dalekým odkopem následně na chvíli ulevil defenzívě Werderu.
90+2'
Rohový kop rozehráli domácí na krátko. Následný centr odhlavičkoval Niklas Stark.
90+1'
Centr z pravé strany do vápna od Enda nenašel nikoho ze spoluhráčů. Leonardo Bittencourt hrudí míč přihrál Pavlenkovi.
90+1'
Hlavní rozhodčí Willenborg přidá 4 minuty nad rámec.
90'
Hosté opět odkopávají. Stuttgart bude pokračovat v útočném snažení.
89'
Domácím chybí přesnost v koncovce. S krátícím se časem ubývá i naděje na zisk bodů.
88'
Waldemar Anton se nejvýše vyšponoval do vzduchu. Svou hlavičkou nastřelil ruku jednomu z obránců. Pokutový kop se zahrávat ale nebude.
86'
Luca Pfeiffer patičkou chtěl překvapit obranu hostů. Jeho fintu nečekal ovšem ani nikdo z jeho spoluhráčů. Brémy odkopávají pryč.
85'
Wataru Endo si přebral míč na hranici pokutového území. Přízemní střelou minul levou tyč brány hostů.
84'
Wataru Endo čechral míč do vápna. Jiří Pavlenka ale pomohl svým spoluhráčům a ve vzduchu míč dostal pod kontrolu.
83'
Faulem se provinil jeden z hráčů Brém. Haraguči bude zahrávat standardní situaci.
82'
Werder se zatáhl na vlastní polovinu. Hráči hostí budou vyčkávat na závěr utkání.
81'
Borna Sosa prostrčil míč na Haragučiho. Toho ale stihl předskočit Marco Friedl.
79'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Eren Dinkci,
ze hřiště odchází Amos Pieper, přichází Miloš Veljković.
77'
Werder právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do dvougólového vedení! Opět byl u toho Niclas Füllkrug, který míč připravil ke střele MARVINU DUCKSCHOVI. Německý útočník si připravil opravdu skvělý kousek, když míč poslal přesně k pravé tyči! Brankář Florian Müller pouze přihlížel.
75'
Za nevhodná slova vůči hlavnímu arbitrovi je potrestán Leonardo Bittencourt žlutou kartou.
74'
Waldemar Anton byl u autové čáry nelítosně dohrán Stagem. Standardní situace pro Stuttgart.
73'
Stuttgart přelívá balón ze strany na stranu. Pomalu hledá recept na obranu Brém.
72'
Gil Bastiao Dias vypálil zpoza vápna. Ani tento střelecký pokus nepřešel přes obránce.
71'
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Ilja Grujev.
70'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Borna Sosa,
ze hřiště odchází Nikolas Nartey, přichází Thomas Kastanaras.
69'
Marco Friedl za došlápnutí na protihráče je potrestán žlutou výstrahou.
68'
Odražený míč vyplaval ke Karazorovi. Jeho zakončení srazil Jens Stage.
67'
Niklas Stark tečoval střelu domácích. Stuttgart bude rozehrávat druhý rohový kop v krátkém sledu.
66'
Rohový kop Stuttgartu úspěšně vyboxoval Pavlenka mimo pokutové území.
65'
Amos Pieper stáhl protihráče takticky k zemi. Za tento čin vidí žlutý kartónek.
64'
Vstřelená branka rozpohybovala hru. Stuttgart zařadil na vyšší rychlostní stupeň, ale překonat defenzívu Brém se mu nedaří.
63'
Konstantinos Mavropanos se opřel do zakončení ze střední vzdálenosti. K jeho smůle pálil nepřesně.
62'
Wataru Endo si neporozuměl se svými spoluhráči. Snaha Stuttgartu pokračuje.
61'
Stuttgart budoval rychlý útok, ovšem Niklas Stark předvedl výborný obranný zákrok.
59'
Niclas Füllkrug využil svých fyzických predispozic a po vyhraném souboji naváděl míč směrem k bráně Stuttgartu. Balón na hranici šestnáctky předložil ke střele JENSOVI STAGOVI, který střelou na bližší tyč otvírá dnešní skóre!
57'
Čerstvý Gil Bastiao Dias mohl pálit na bránu Pavlenky. Jako řešení akce zvolil kličku, což se výsledku ukázalo jako špatné rozhodnutí.
56'
Luca Pfeiffer vyslal prudkou kolmici na Führicha. Jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá.
55'
Nepřesnosti na obou stranách neumožňují fotbalistům zamknout druhý tým před vlastní bránou.
54'
Hiroki Ito dobře přečetl úmysly hostů. Pro svůj tým tak získal míč.
53'
Konstantinos Mavropanos uplatnil svou rychlost a získal míč. Následně o něj však rychle přišel a ve snaze ho získat zpátky fauloval.
51'
Hra se na úvod druhého poločasu pohybuje kolem středového kruhu. Na vyložené šance zatím čekáme.
50'
Chris Führich postupoval s balónem směrem k bráně. Dobrým obranným zákrokem ho odzbrojil Marco Friedl.
48'
Centr z levé strany vyslal před bránu Nikolas Nartey. Míč odkopl do zámezí jeden z obránců Werderu.
47'
Nákop Pavlenky do útočných řad Werderu neskončil zdárně. Domácí obrana si s tímto odkopem poradila.
46'
Stuttgart uvedl míč na začátku druhé půle do hry.
46'
ze hřiště odchází Juan José Perea, přichází Gil Bastiao Dias.
46'
Zápas mezi Brémami a Stuttgartem přinesl v první půli hned několik šancí na obou stranách. Na straně hostů to byl Niclas Füllkrug, který míč dokázal dostat do sítě. Vzápětí mu ale branka kvůli faulu nebyla uznána. Těsně před přestávkou mohl poslat domácí do vedení Chris Führich, ale Pavlenka svůj tým podržel. První dějství tak branku nepřineslo.
45+3'
45+2'
Centr z rohového kopu mířil přesně na hlavu Pfeiffera. Luca Pfeiffer ale nedokázal usměrnit míč pod břevno.
45+1'
Chris Führich měl v nastavení první půle obrovskou příležitost! Zleva se dostal do pokutového území a z úhlu měl před sebou pouze brankáře Pavlenku. Hlučínský odchovanec Pavlenka předvedl však fantastický zákrok!
45'
Niclas Füllkrug nenašel přesně v náběhu Junga. Akce skončila u brankáře Müllera.
43'
Marvin Ducksch točil balón k pravé tyči na stranu gólmana. Jeho nebezpečný pokus o pár centimetrů minul brankovou konstrukci.
42'
Přímý kop z ideální vzdálenosti bude zahrávat Marvin Ducksch.
41'
Za záchrannou brzdu zatáhl Nikolas Nartey a skluzem fauloval Schmidta.
40'
Po chybě z rohového kopu Stuttgartu postupoval téměř sám na bránu Niklas Schmidt. Schmidta dostihli obránci domácích a faulem šanci překazil Nikolas Nartey.
38'
Christian Groß se po několikáté provinil proti pravidlům. Rozhodčí Willenborg tyto zákroky nasčítal a uděluje druhou žlutou kartu zápasu.
36'
Hosté se už radovali, jelikož Niclas Füllkrug přesnou hlavičkou dostal míč do sítě. Hlavní rozhodčí viděl v počínání kanonýra Werderu faul, takže branka neplatí!
35'
Niklas Schmidt našel ve vápně hlavu Marvina Ducksche. Hlavička z těžké pozice neohrozila bránu Müllera.
34'
V ofsajdovém postavení se v momentu přihrávky nacházel Luca Pfeiffer. Nic neuniklo zraku pomezního rozhodčího.
32'
Nebezpečný centr od rohového praporku vyboxoval Müller daleko od brány.
31'
Niklas Schmidt zkusil z velké dálky vystřelit. Tečovaný pokus zdí znamená rohový kop pro hosty.
30'
Leonardo Bittencourt vedl míč napříč útočnou polovinou. Zastaven byl až nedovoleným zákrokem. Standardní situaci z větší vzdálenosti budou mít k dispozici Brémy.
29'
Centr z pravé strany od Bittencourta skončil na prvním obránci.
27'
Chris Führich se elegantní kličkou zbavil obránce, přes Marca Friedla už neprošel a o míč přišel.
26'
Rychlý protiútok hostů vyřešil Füllkrug prostrčením míče do šestnáctky na Schmidta. Niklas Schmidt po kontaktu s protihráčem ve vápně spadl, ale penaltu sudí Willenborg neodpískal.
25'
ze hřiště odchází Serhou Guirassy, přichází Luca Pfeiffer.
24'
Přihrávka na levé straně od Junga na Staga nenašla patřičného adresáta. Kombinace hostů tak na nějakou chvíli končí.
22'
Serhou Guirassy nebude schopen pokračovat ve hře, Na lavičce Stuttgartu se už připravuje střídání.
21'
Niclas Füllkrug přistavil míč Schmidtovi. Jeden z obránců domácích stihl střelu Schmidta zblokovat.
19'
V postavení mimo hru se ocitl Serhou Guirassy. Pokračovat s balónem budou hosté.
18'
První rohový kop Werderu vzešel v hlavičku Füllkruga. Florian Müller míč vytáhl nad břevno, a hosté si tak tuto akci zopakují.
16'
Anthony Jung už napřahoval na volej. Těsně před ním stihl míč odrazit z jeho kopačky Haraguči.
15'
Hosté si vypracovali velkou příležitost skórovat. Přihrávkou do volného prostoru dostal šanci ke střele Bittencourt. Skvělým zákrokem podržel svůj tým Florian Müller.
14'
Za šlapák na Junga vidí Waldemar Anton první žlutou kartu zápasu.
13'
Centr z rohového kopu dostala defenzíva Brém ihned do bezpečí.
12'
Centr ze standardní situace odhlavičkoval Anthony Jung na rohový kop.
10'
Juan José Perea napřáhl ze střední vzdálenosti. Pavlenka předvedl pěkný zákrok.
9'
Jiří Pavlenka zazmatkoval v rozehrávce. Svoji chybu však rázem napravil.
7'
Několik vzdušných soubojů na středu hřiště přerušuje faulem Groß.
6'
Chris Führich využil zaváhání v rozehrávce hostů a míč naváděl směrem k bráně z levé strany. Jeho zakončení z hranice vápna minulo o několik metrů svatyni Werderu.
5'
Ostře si v souboji o míč počínal Christian Groß. Slovní domluva rozhodčího je na místě.
4'
První střelu dnešního zápasu vyslal na bránu Serhou Guirassy. Pavlenka pokus doprostřed brány zneškodnil.
3'
Nákop za obranu na rozběhnutého Haragučiho skončil v moci brankáře Pavlenky.
2'
Domácí Stuttgart zvolil pro dnešní duel standardní bílé dresy. Hosté z Brém nastoupili v růžovém.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

VfB Stuttgart: F. Müller – Anton, Mavropanos, Ito, Nartey – Endo (C), Karazor – Perea, Haraguči, Führich – Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – Kastanaras, Egloff, Stenzel, Pfeiffer, Zagadou, Sosa, Vagnoman.
Trenér: B. Labbadia

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl (C) – Bittencourt, Schmidt, Groß, Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Dinkci, Chiarodia, Buchanan, Salifou, Veljković, Grujev.
Trenér: O. Werner

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Thielert.
Werder Brémy

Brémy, i díky slušnému startu sezóny, nasčítaly solidních 24 bodů. 7 vítězství, 3 remízy a 8 porážek znamenají pro Werder průběžné 10. místo. Brémy potkala nepěkná šňůra čtyř ligových porážek v řadě. Během těchto čtyř duelů inkasovaly hned sedmnáct krát! To vše zlomilo vítězství z minulého týdne, kdy na domácí půdě zdolaly Brémy Wolfsburg. Dvěma góly rozhodl o tří bodovém zisku pro domácí útočník Füllkrug.

Německá hvězda Niclas Füllkrug vede se třinácti brankami tabulku střelců Bundesligy.
VfB Stuttgart

Stuttgart nasbíral za osmnáct zápasů 16 bodů, což stačí na 15. příčku. Minulou sezónu unikl Stuttgart baráži díky lepšímu skóre nad Herthou. V letošním ročníku je cíl pro trenéra Labbadiu stanoven podobně, a to vzdálit se co možná nejvíce spodnímu patru tabulky.

„Švábové“ nedokázali v posledních čtyřech kláních vyhrát. Naposled svedli souboj na půdě Lipska, kterému podlehli 2:1. V domácím prostředí se ale Stuttgartu další o poznání lépe. Čtyři zápasy v řadě v Mercedes-Benz Aréně momentálně neprohráli.

Nejlepším střelcem týmu je se šesti přesnými zásahy Serhou Guirassy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.