Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Bayern - 6. května 2023   18:30

Werder
86' N. Schmidt (Veljković)
1:2
(0:0)
Bayern
62' Gnabry  (Musiala) • 72' L. Sané  (Mazráwí)
Werder
Pavlenka – Pieper (54. Veljković), Stark, Friedl – Weiser, Bittencourt (81. N. Schmidt), Groß (77. Grujev), Stage, Jung (77. Buchanan) – R. Schmid, Ducksch (77. M. Philipp).
Zetterer – Dinkci, Mbom, Chiarodia.
Dingert – Kempkes, Gerach
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Bayern
Sommer – Mazráwí, Pavard, de Ligt, Cancelo – Kimmich, Gravenberch (64. T. Müller) – Coman (64. L. Sané), Gnabry, Musiala – Mané (87. Sarr).
Ulreich – Blind, Ibrahimović, Tel, Morrison, Pavlović.

Přeji pěkný zbytek prodlouženého víkendu a někdy příště na počtenou.
Brémy držely bezbrankovou remízu až do 62. minuty, kdy skóre otevřel Gnabry. O deset minut později zařídil Sané dvoubrankový náskok. Domácím se nedá upřít snaha a bojovnost za celých 90 minut. Naději na body dal Werderu v 86. minutě Schmidt, ale srovnání už v závěru hosté nedopustili. Bayern si dnes pojistil čelo tabulky a připsal si cenné tři body.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 10:8. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.
90+6'
90+5'
Útočný faul na Pavarda přerušil závar před Sommerovou svatyní. Dlouhým nákopem osvobozuje hosty Sommer.
90+4'
Hráči Brém se shromažďují před bránou hostů. Po faulu na Stageho pošle míč ze standardní situace do vápna Pavlenka.
90+3'
Werder nedokázal nákop na útočnou polovinu zužitkovat. Míč opustil hrací plochu, s odkopem zajisté nebude spěchat Yann Sommer.
90+2'
Pavlenka spěchal co to šlo, aby míč odkopl od brány za co nejkratší čas. Jeho kolegové bojují vepředu v hlavičkových soubojích.
90+1'
Autor snižující branky nevybíravě fauloval Musialu. Utíkající čas vyhovuje borcům z Bavorska.
89'
Marco Friedl se dopustil taktického faulu, kdy stáhl k zemi Thomase Müllera.
88'
Brémy oplývají dobrým dojmem a chutí dnešní zápas srovnat. Uvidíme, zda se domácím podaří odnést si bodový zisk z dnešního duelu.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Bouna Sarr.
86'
Werder právě vstřelil branku!
Tak ono by to mohlo jít! Čerstvý hráč NIKLAS SCHMIDT si posunul míč na pravou nohu a dalekonosnou střelou vymetl přesně pravou šibenici! Ač se Sommer zmohl na pohotový výskok, na tento projektil neměl sebemenší nárok. 1:2
84'
Na zadní tyči vyplaval odražený míč ke kopačkám Jense Stageho, jenž točil míč na vzdálenější tyč. Sommer měl proti střele velmi omezený výhled, ale k jeho štěstí nemusel zasahovat.
83'
Bayern kontroluje hru a klidnou kombinací dohrává zbytek utkání bez sebemenších komplikací.
82'
Na zemi zůstal ležet Mitchell Weiser. Hra je krátce přerušena.
81'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Niklas Schmidt.
80'
Brémy stále vysoko napadají rozehrávku Bayernu. Zisk míče zatím nepřišel.
79'
Sané si míč posunul na levačku a zpoza vápna pálil. Ilja Grujev stihl tento pokus srazit na roh.
78'
Zbývá i s nastavením přibližně patnáct minut do konce. Pro domácí je bodový zisk v dnešním zápase už spíše abstrakcí.
77'
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Ilja Grujev,
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Maximilian Philipp,
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
76'
Roh rozehraný na krátko řešil Marvin Ducksch obstřelem na zadní tyč. O pár centimetrů minul Ducksch pravou spojnici Sommerovy brány.
75'
Brémy si vypracovaly rohový kop.
74'
Niklas Stark si došel pro faul. To se nelíbilo hráčům z Mnichova, kteří výrazně protestovali proti verdiktu hlavního arbitra.
72'
Bayern právě vstřelil branku!
Hosté udeřili podruhé, a vytvořili si tak náskok dvou branek. Nusajr Mazráwí průnikovou přihrávkou překonal obranu. Adresátem byl ve vápně LEROY SANÉ, jenž uklidil míč s přehledem na zadní tyč. 0:2
71'
Hra se nese stále ve stejném duchu. Bayern kombinuje, zatímco Brémy na vlastní polovině brání.
69'
Dvojice Bittencourt – Schmid připravila balón ke střele na hranici vápna Weiserovi. Ránu z prvního doteku poslal Weiser vysoko nad bránu.
68'
Rychlou narážečku mezi Saném a Musialou vystihl Christian Groß. Tentýž muž při rychlém přechodu svého týmu nahrál špatně pouze do protihráče.
67'
Marvin Ducksch se provinil proti pravidlům, když ve vzduchu fauloval Kimmicha.
66'
Anthony Jung odcentroval z levé strany, ovšem Yann Sommer si vyskočil pro tento nadýchaný balón a lapil jej do rukavic.
65'
Hosté na tempu neubrali a stále drží míč jednoznačně ve své moci.
64'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Leroy Sané,
ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Thomas Müller.
63'
Brémy se po inkasovaném gólu pustily do vyššího pressinku.
62'
Tak přeci jen Bayern prolomil obranu Brém! Centr z pravé strany sklepl Musiala k nohám SERGEHO GNABRYHO, který sám před brankářem i s trochou štěstí překonal Pavlenku.
60'
Musiala vracel přetažený centr na zadní tyč, kde Kimmich hlavičkoval do Starkeho ruky. Sudí Dingert dává jasným gestem najevo, že penalta se pískat nebude.
59'
Stage fauloval u rohového praporku Mazráwího. Z pravé strany rozehraje přímý kop Kimmich.
58'
Z protiútoku vystrčily růžky Brémy. Střelu vyslal Mitchell Weiser, ale tento pokus na dlouhou nohu postrádal potřebnou razanci i směr.
57'
Po levé straně si s nebezpečím obrana domácích poradila. Odkopávat bude Jiří Pavlenka.
56'
Nusajr Mazráwí narýsoval krásnou kolmici na Gnabryho, který se zaseknutím zbavil protihráče a následně připravil míč ke střele Manému. Sadio Mané střelou z prvního doteku minul pravou tyč!
54'
Trenér Werner sahá po prvním nuceném střídání. Odchází zraněný Amos Pieper, jeho místo zaujme Miloš Veljković.
52'
Amos Pieper si přivodil vážné zdravotní komplikace. Vše nasvědčuje tomu, že pokračovat dále bohužel moct nebude.
51'
Hosté dobývají Pavlenkovu svatyni. Organizovaná defenzíva Brém odolává.
50'
Serge Gnabry se akrobaticky vložil do zakončení a chtěl v malém vápně vystřihnout nůžky. Moc nechybělo, aby Gnabry balón trefil. Z druhé strany vracel míč před bránu Mané, jehož přihrávka skončila sražena na roh.
49'
Ryan Gravenberch potřeboval po souboji vyměnit hrací obuv. Po menší prodlevě budeme pokračovat.
48'
Otevřít skóre měl příležitost Ducksch, který si naběhl do vápna z druhé vlny. Jeho střelu zablokoval Mazráwí.
47'
Kingsley Coman poslal zprava míč před bránu, kde Stark pokryl přední tyč a dostal míč pryč z vápna.
46'
Bayern začíná v druhé půli na míči.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Bayern v první pětačtyřiceti minutovce recept na obranu soupeře nenašel. Nejblíže měl k brance Pavard, ale skvělým zákrokem se vyznamenal Pavlenka. Naopak na druhé straně měl blízko ke gólu Groß, jenže v zakončení pohořel. Stav utkání 0:0.
45+1'
45+1'
Za cenu dalšího rohového kopu zastavil Pieper skluzem Musialu.
45'
Po pravé straně se domácím povedla slibně vypadající kombinace, ale finální přihrávka skončila v zámezí.
44'
Bittencourt si chytře pokryl míč tělem a Musiala ho pouze fauloval. Brémy se dostanou na útočnou polovinu.
43'
Niklas Stark výborným obranným zákrokem nadvakrát dostal míč do bezpečí. Brémy stále drží solidní poločasový výsledek.
42'
Vše je v pořádku. Míč byl uveden opět do pohybu.
41'
Jens Stage zůstal ležet na trávníku. Dingert přerušil hru.
40'
Po zisku míče zahrozily Brémy z rychlého brejku. Na konci akce byl Jens Stage, kterého odzbrojili dva obránci hostí.
39'
Bayern přehrává míč ze strany na stranu. Recept na obranu Brém zatím nenalezli.
38'
Jungova přihrávka dopředu skončila po teči v moci Sommera.
37'
Hosté pokračují ve sčítání přihrávek. Brémy se stáhly na vlastní polovinu.
35'
Obrana Bayernu není nepřekonatelná! To si ujasnil také Christian Groß, jenž obešel několik protihráčů, až se ocitl v pokutovém území, odkud už takřka sám před bránou trestuhodně přestřelil!
34'
Bayernu teď hodně zatrnulo! Weiser po průnikové přihrávce odcentroval prudkým přízemním centrem na přední tyč, kde zamýšlel Romano Schmid zakončení patičkou. Skóre se nemění, jelikož Schmid promáchl.
32'
Brémy přečkaly další pasáž plnou kombinací na straně Bayernu. Odkopem od brány pokračuje Pavlenka.
31'
Ke střele se odhodlal Nusajr Mazráwí. Jeho ránu srazil Friedl na další rohový kop.
30'
Marco Friedl vidí za tvrdý skluz trest v podobě žluté karty.
29'
Přeci jen si domácí připíšou první střelu na branku. Z voleje vypálil Leonardo Bittencourt a donutil Sommera k prvnímu, spíše zahřívajícímu, zákroku.
28'
Kimmich obdržel přihrávku a zhruba z třiceti metrů zvolil kop podobající se centru i střele zároveň. Kimmich spíše zamýšlel centr na zadní tyč, ovšem tentokrát balón z jeho kopaček přesný nebyl.
27'
Zmatek v malém vápně k brance nevedl. Kulatý předmět odkopl pryč Amos Pieper.
26'
Brémy si vypracovaly první náznak. Leonardo Bittencourt z jednoho dotyku odcentroval, v soubojích před bránou si ale lépe vedli hosté.
24'
Comanovi se naskytla šance zakončit z ostrého úhlu, jenomže v zakončení pravou nohu jednoznačně selhal.
23'
Když už domácí získají balón. tak se Brémy dostanou do útoku ve velmi malém počtu hráčů. Marvin Ducksch se snažil prosadit v souboji jeden proti dvěma, ale rychlá klička se mu nepovedla.
22'
Po levé straně se hnal další útok hostů, ale přihrávka do kraje na Maného postrádala razanci.
21'
Ze standardní situace hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Pavard. Jiří Pavlenka vytáhl famózní zákrok, čímž drží svůj tým stále nad vodou.
20'
Musiala si šikovně obhodil Piepera, kterému nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat.
19'
Nadvakrát čechral Kimmich balón před bránu, ovšem Jiří Pavlenka se nebojácně vyhoupl do vzduchu a ukryl míč bezpečně do rukavic.
18'
Musialův zablokovaný centr byl sražen Jungem na další rohový kop. Z těch předešlých však Bayern bránu výrazně neohrozil.
17'
Leonardo Bittencourt pokračuje ve hře. Trenér Werner tak nemusí sahat po nuceném střídání.
16'
Dodatečně ukazuje sudí Dingert Joãu Cancelovi žlutou kartu. Levý bek hostů si bude muset dává po zbytek zápasu velký pozor.
15'
Leonardo Bittencourt byl nepříjemně faulován Cancelem. Hra je přerušena.
14'
Útočná řada Bayernu je dnes při chuti. Jedna akce za druhou se žene na bránu Pavlenky. Brémy brání v takovém pseudo bloku, jelikož zatažená obrana nechává volné velké mezery.
12'
Vlastním tělem pokryl Marvin Ducksch soupeře na zádech, a vysvobodil tak svůj tým ze závaru. Odkop provede Jiří Pavlenka.
11'
Bayern pokračuje ve velkém tlaku. Kimmich si kop od rohového praporku vyzkouší již počtvrté v řadě.
10'
Fantastickou přihrávku za obranu vracel Kimmich obloučkem na zadní tyč, kde se do vzduchu snažil vyšplhat Mané. Obránce domácích se však vyšvihl výše a odhlavičkoval míč do zámezí.
9'
Comanovu přihrávku srazil na další rohový kop Niklas Stark.
8'
Rozehrávka na krátko se hostům nepovedla. Kimmich při centru podklouzl a takřka vleže odehrál míč na kopačky spoluhráče.
7'
Musiala narýsoval kolmici do vápna na Maného, kterému se pod nohy ihned vrhl Jiří Pavlenka a díky pohotové reakci se od něj odrazil míč na rohový kop.
6'
Z pravé strany vyslal Nusajr Mazráwí centr před bránu, kde hlavičkoval Musiala mimo levou tyč. Navíc sudí Dingert odpískal Musialovi útočný faul.
5'
Brémy nenaložily se standardní situací dle představ. Zakončení na Sommerovu bránu nevzešlo.
4'
Taktickým faulem seslal Pavard Weisera k zemi. Hráč Bayernu může být velmi rád, že neobdržel ze stratu utkání žlutou kartu.
3'
Mané postupoval s míčem na levé straně, ale po malém nedorozumění přihrál míč za postranní čáru.
2'
Domácí Brémy nastoupily v zelených dresech. Hosté z Mnichova hrají v sadě černé.
1'
Hlavní rozhodčí Dingert svým hvizdem zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop obstaraly Brémy.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl – Weiser, Bittencourt, Groß, Stage, Jung – R. Schmid, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Dinkci, N. Schmidt, Mbom, Buchanan, Veljković, Grujev, Chiarodia, M. Philipp.
Trenér: O. Werner

Bayern Mnichov: Sommer – Mazráwí, Pavard, de Ligt, Cancelo – Kimmich, Gravenberch – Coman, Gnabry, Musiala – Mané.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Ibrahimović, Tel, L. Sané, Sarr, T. Müller, Morrison, Pavlović.
Trenér: T. Tuchel

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
Bayern Mnichov

Zdá se, že přetahování o první příčku s konkurenčním Dortmundem nemá konce. Poté co Bayern zaváhal na půdě Mohuči (3:1) a propadl se na druhé místo, klopýtl také Dortmund a nabídl čelo zpátky mnichovskému celku. Čtyři kola před koncem tak Bayern vévodí Německu a vede ligu s náskokem jednoho bodu. Na cizích stadionech zaváhal Bayern v letošní sezóně již sedmkrát, přesto jde do tohoto duelu jako jasný favorit.
Werder Brémy

Brémy se momentálně nachází na 12. příčce, kdy je od sestupových míst dělí 7 bodů. O udržení postavení v tabulce a vyhnutí se případným starostem se sestupem budou svěřenci trenéra Wernera usilovat proti vedoucímu celku celé Bundesligy. Forma Brém však není nikterak příznivá, jelikož z posledních osmi zápasů zapsaly pouhých 5 bodů. Po vítězství nad Herthou zaváhaly Brémy se Schalke, kde těsně prohráli 2:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky při sobotním večeru u nejvyšší německé soutěže. Na programu máme duel mezi Werderem Brémy a Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.