Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Bochum - 25. února 2023   15:30

Werder
30' Füllkrug (Jung) • 43' Schmidt (Jung) • 59' Ducksch
3:0
(2:0)
Werder
Pavlenka – Pieper (90+1. M. Philipp), Veljković, Friedl (C) – Bittencourt, Schmidt (77. R. Schmid), Groß (90+1. Chiarodia), Stage (83. Grujev), Jung – Füllkrug, Ducksch (83. Dinkci).
Zetterer – Buchanan, Berger, Dietrich.
Badstübner – Schüller, Hüwe
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Bochum
Riemann (C) – Lampropoulos (46. Förster), Mašović, K. Schlotterbeck, Osei-Tutu – Kunde (87. Góralski), Stöger (65. Osterhage), Stafylidis – Asano (65. Broschinski), P. Hofmann (82. Ganvoula), Antwi-Adjei.
Esser – Janko, Heintz.

To je ode mě pro tento zápas vše. Přeji pěkný zbytek víkendu.
Sobotní duel mezi Werderem a Bochumí dopadl lépe pro domácí. Füllkrug společně se Schmidtem zařídili Brémám dvoubrankový náskok již do poločasu. V 59. minutě se blýskl proměněným přímým kopem Ducksch. Bezradná Bochum nedokázala najít klič na obranu Werderu, a tak zápas končí jasným poměrem 3:0.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:16.
90+3'
90+2'
Silvere Ganvoula svůj náběh nenačasoval ideálně. Pomezní rozhodčí signalizuje ofsajdové postavení.
90+1'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Amos Pieper, přichází Maximilian Philipp,
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Fabio Chiarodia.
89'
Brémy již zápas spíše dohrávají. Není se však čemu divit, tříbrankové vedení je pro hosty téměř nemožné dohnat.
88'
Bochum se stále snaží vsítit soupeři branku. Dobře si počínal Moritz Broschinski, jenž se zbavil několika obránců. Své síly ale možná lehce přecenil, jelikož při dalších kličkách už o míč přišel.
87'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Pierre Kunde, přichází Jacek Góralski.
86'
Ilja Grujev šikovně hlavou prodloužil míč na volného Junga. Jung mu poté míč nachystal ke střele. Grujevův pokus skončil na prvním bránícím hráči.
84'
Pavlenka se musel vysunout z brány, aby zabránil obdržené brance. Díky dobrému čtení hry byl na místě včas a dalším úspěšným zákrokem drží naději na nulu v dnešním duelu.
83'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Eren Dinkci,
ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Ilja Grujev.
82'
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Silvere Ganvoula.
80'
Dalším hráčem, který obdržel žluté varování, je Anthony Jung.
79'
Nejprve chtěl pálit Osterhage, ale obrana ihned dostoupila a zblokovala jeho střelu. Poté se dostal míč k Antwi-Adjeimu, který provedl rychlou kličkou a následně vystřelil. Ani v tomto případě střelecký pokus nedošel k Pavlenkovi.
77'
ze hřiště odchází Niklas Schmidt, přichází Romano Schmid.
76'
Erhan Mašović se dostal k hlavičce, jenže jeho zakončení skončilo vysoko nad břevnem.
75'
Bochum tráví v posledních minutách čas s míčem na útočné polovině. Vyloženou příležitost si hosté zatím nevytvořili.
74'
Na zadní tyči se dostal k zakončení Keven Schlotterbeck, ale jeho pokus z ostrého úhlu netrefil vůbec bránu.
72'
Patrick Osterhage byl vybídnut k náběhu balónem za obranu. Centr do vápna zblokovala obrana.
71'
Marvin Ducksch chtěl připravit míč do vápna Füllkrugovi. Svou přihrávkou zasáhl protihráče, od kterého se míč odrazil směrem k rohovému praporku.
70'
Bochum dokázala dostat centr před bránu Pavlenky. Defenzíva domácích stihla zareagovat a ve zmatku ve vápně zajistila odkop od vlastní brány.
68'
Hra je přerušena. Tentokrát potřebuje pomoc zdravotníků Keven Schlotterbeck.
67'
Brémy se dostaly do přečíslení, ale Niklas Schmidt nedokázal této výhody využít.
66'
Marvin Ducksch fauloval Kundeho. Bochum bude pokračovat na míči.
65'
ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Patrick Osterhage,
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Moritz Broschinski.
64'
Jiří Pavlenka si proti pokusu Hoffmana skvěle poradil. Střelecké konto Bochumi tak stále zůstává v dnešní duelu prázdné.
63'
Niklas Schmidt se povedenou kličkou zbavil obránce na pravé straně. Svou slabší levou nohou následně mířil na zadní tyč, což se mu přesně provést nepovedlo. Manuel Riemann proti tomuto pokusu nemusel zasahovat.
62'
Přízemní centr z levé strany zblokovala defenzíva Werderu.
61'
Nepřesná přihrávka Bochumi končí až v zámezí. Odkopávat bude Pavlenka.
59'
Werder právě vstřelil branku!
MARVIN DUCKSCH se trefuje rovnou z přímého kopu! DUCKSCH zvolil chytrou střelu po zemi, přičemž obranná zeď Bochumi vyskočila, a tak přízemní pokus končí za bezmocným brankářem Riemannem! 3:0
58'
Werder pokračuje v dominanci. Niclas Füllkrug byl faulován pár decimetrů od hranice pokutového území. Slibný přímý kop je na světě.
56'
Marvin Ducksch čechral míč do vápna ze standardní situace. Jeden z obránců Bochumi stihl skluzem míč odklidit do zámezí.
55'
Útočnou akci Bochumi mohl zakončit Kevin Stöger. Mizerné zpracování mu ale vyslat projektil na bránu neumožnilo.
54'
Po zákroku Asana se opět píská. Jedná se už o devatenáctý faul zápasu!
52'
Marco Friedl si vyžádal lékařské ošetření. Vypadá to, že ve hře bude schopen pokračovat.
51'
Philipp Hofmann nešetrným přišlápnutím seslal Friedla k zemi. Rozhodčí Badstübner rychle přispěchal se žlutým kartónkem.
50'
Několik faulů v krátkém sledu za sebou zbrzdilo tempo hry.
49'
Leonardo Bittencourt vystihl směr odraženého balónu a obstřelem zpoza vápna mířil na zadní tyč. Manuel Riemann si připisuje první zákrok v druhém poločase.
47'
Jordi Osei-Tutu se tělem dostal před Amose Piepera. Obránce Werderu zatáhl za záchrannou brzdu a rukou seslal soupeře k zemi. Rozhodčí trestá tento zákrok žlutou kartou.
46'
Hosté uvedli míč na začátku druhé půle do pohybu.
46'
ze hřiště odchází Vasilis Lampropoulos, přichází Philipp Förster.
46'
Druhá půle začne přibližně v 16:37.
První střelu na branku sice vyslali domácí až v 30. minutě, ale hned byla gólová! Niclas Füllkrug potvrdil instinkt hrotového útočníka a poslal Brémy do vedení. Navázat se podařilo o necelých 15 minut později Niklasu Schmidtovi, jenž se ocitl osamocen na hranici vápna a střelou na bližší tyč upravil skóre na průběžných 2:0 pro Werder.
45+2'
45+2'
Za viníky konfliktu byli označeni Marco Friedl a Keven Schlotterbeck. Žluté karty tak přichází na obě strany rovným dílem.
45+1'
Na hřišti došlo k naprosto zbytečné potyčce mezi hráči. Situace se již začíná uklidňovat, ovšem bez žluté karty se toto neobejde.
45'
Bochum dostala do vápna centrovaný míč, kde se k hlavičce dostal Philipp Hofmann. Jiří Pavlenka vytáhl na brankové čáře perfektní zákrok!
43'
Domácí využili rychlého protiútoku a zvyšují své brankové konto v dnešním zápase! Opět byl u toho Anthony Jung, který balón tentokrát naservíroval na hranici vápna na volného NIKLASE SCHMIDTA. Ten si ve vápně dobře přebral míč a střelou na bližší tyč překonal Riemanna!
42'
Bochum bude zahrávat standardní situaci nedaleko středového kruhu.
41'
Niklas Schmidt i přes podporu svých spoluhráčů vzal situaci na sebe a z velké dálky se rozhodl vypálit. Manuel Riemann s tímto pokusem neměl sebemenší problém.
40'
Centr od rohového praporku prodloužil Schmidt na Füllkruga, který z oblasti penaltového puntíku pohotovým zakončením o pár decimetrů minul levou tyč!
39'
Werder přetavil tlak v šestnáctce v rohový kop.
38'
Keven Schlotterbeck předvedl skvělý obranný zákrok, čímž překazil útočné snažení domácích.
36'
Bochum se po obdržené brance dostala více na míč. Brémy díky kompaktní obraně nepouští hosty do pokutového území.
35'
Bochum si vytvořila tlak na soupeřově polovině. Centrovat se rozhodl Kevin Stöger, ale jeho pass se mu vůbec nevyvedl.
33'
Proti pravidlům se provinil Christopher Antwi-Adjei.
32'
Brémy chtěly na první branku ihned navázat. Nepodařilo se tak, tudíž odkopávat od brány bude Manuel Riemann.
30'
Domácí jdou v třicáté minutě do vedení! Křižný balón k lajně našel přesně Junga, který míč hlavou dostal ke FULLKRUGOVI. Kanonýr Brém se dostal před obránce a střelou uvnitř pokutového území k levé tyči se nemýlil!
28'
Centr z pravé strany namířil Schmidt přesně na hlavu Stageho. Hlavička domácího hráče ze záklonu skončila nad břevnem.
26'
Kevin Stöger se dostal v malém vápně k zakončení. Jiří Pavlenka stál na správném místě a toto nebezpečí úspěšně zažehnal.
25'
Nedovolené zákroky ubírají dnešnímu zápasu na kvalitě. Během úvodních pětadvaceti minut jsme jich viděli již osm.
23'
Do protiútoku se vydaly Brémy. Niclas Füllkrug kvůli špatnému zpracování ale o míč přišel.
22'
Leonardo Bittencourt si došel pro faul. Brémy pokračují s míčem ve své moci.
20'
Jordi Osei-Tutu zůstává ležet po souboji s Jungem na trávníku. Hlavní arbitr dává pokyn k ošetření.
19'
Anthony Jung dobře zavíral zadní tyč. K zakončení se ale nedostal, kvůli obrannému zákroku Osei-Tutua.
18'
Rozhodčí Badstübner konzultoval s video asistentem, zda se nejednalo v předchozím zákroku o faul. Po chvíli padl finální verdikt, že penalta se v tomto případě nařizovat nebude.
17'
Z pravé strany dostali hosté balón do šestnáctky. Philipp Hofmann se již chystal vystřelit, ale pohotový Pieper stihl na poslední chvíli míč z jeho kopaček odklidit.
16'
Niclas Füllkrug napřáhl ze střední vzdálenosti. Jeho první dnešní pokus skončil vysoko nad bránou.
15'
Centr z pravé strany se dostal k nohám Ducksche. Nešťastné zpracování překazilo útočníkovi Brém zakončit.
13'
Poté, co Niclas Füllkrug skončil na trávníku. se ihned dožadoval faulu. Sudí Badstübner si však stojí za svým názorem.
12'
Na levé straně uplatnil svou mrštnost Christopher Antwi-Adjei. Jeho zpětný přízemní centr odvrátila defenzíva Werderu.
11'
Vasilis Lampropoulos se vysvobodil z napadání soupeře dlouhým míčem za obranu. Obránce Jung odhlavičkoval balón do zámezí.
9'
Anthony Jung zasáhl místo míče Osei-Tutua. Nedovolený zákrok je ihned pískán.
8'
Jens Stage po několika odrazech ve středu hřiště využil mezery v obraně Bochumi a vyslal do sprintu svého spoluhráče Füllkruga. Myšlenka byla v tomto případě výborná, ovšem provedení už nebylo tak přesné.
7'
Keven Schlotterbeck zůstal po souboji s Pavlenkou mírně otřesen. Po krátkém ošetření bude hra opět pokračovat.
6'
Hosté vybojovali autové vhazování nedaleko pokutového území. Dlouhý aut do vápna skončil po odrazu v rukavicích Pavlenky.
4'
Jordi Osei-Tutu si počínal v souboji o balón s Jungem nešikovně. Hlavní rozhodčí je nucen odpískat faul.
3'
V postavení mimo hru se ocitl Marvin Ducksch. Praporek pomezního rozhodčího tento přestupek odhalil.
2'
Nákop na Füllkruga domácím nevyšel. Obrana Bochumi si vše pohlídala a získala míč pro svůj tým.
1'
Úvodní výkop obstaraly Brémy.
1'
Hráči již nastupují na hrací plochu. Zápas za pár okamžiků začne!

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl – Bittencourt, Schmidt, Groß, Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Grujev, Dinkci, Chiarodia, M. Philipp, R. Schmid, Berger.
Trenér: O. Werner

VfL Bochum: Riemann – Lampropoulos, Mašović, K. Schlotterbeck, Osei-Tutu – Kunde, Stöger, Stafylidis – Asano, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Janko, Osterhage, Broschinski, Ganvoula, Góralski, Heintz, Förster.
Trenér: T. Letsch

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe.
Werder Brémy – VfL Bochum

22. kolo sobotní Bundesligy nabídne duel mezi týmy ze druhé poloviny tabulky. Domácí Brémy hájí, díky uhraným 27 bodům, 11. pozici. Ovšem na Weserstadionu se Werderu moc nedaří. Z 11 zápasů před vlastním publikem zvítězily Brémy pouze čtyřikrát. Na druhou stranu Bochum vítá každý vybojovaný bod. Na kontě jich má 19, což pro celek, pod vedením trenéra Letsche, stačí na průběžné 16. místo. Na cizích stadionech bodovala Bochum pouze jedenkrát, a to nejtěsnější možnou výhrou na půdě Augsburgu. Podle sázkových kanceláří jsou mírným favoritem pro zisk tří bodů domácí Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.