Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Mainz - 15. října 2022   15:30

0:2
(0:1)
Mainz
36' Ingvartsen  (I Če-song) • 66' I Če-song
Werder
Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl (C) – Groß (73. Stage) – Weiser, R. Schmid (73. Burke), Grujev (62. Schmidt), Jung (73. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch.
Zetterer – Agu, Chiarodia, Dinkci, Goller.
R. Hartmann
Wohninvest Weserstadion, Brémy
41000 diváků
Mainz
Zentner (C) – Fernandes (88. Tauer), Hack, Stach – da Costa, Barreiro (88. Barkok), Kohr (76. Caci), Martín – Onisiwo, I Če-song (76. Fulgini) – Ingvartsen (68. Burkardt).
Dahmen – Shabani, Burgzorg, Bobzien.

Tímto vám děkuji za pozornost, Mohuči gratuluji k zasloužené výhře a vám přeji příjemný zbytek soboty!
Rozhodčí Hartmann fouká do píšťalky, čímž ukončil utkání, v němž si Mohuč připisuje cenné vítězství a prohlubuje domácí trápení Brém. Skvělý výkon předvedl brankář Robin Zentner, jehož jistota dodal hostům klid.

Velmi dobrý výkon ukázal také Jiří Pavlenka, ale na rozdíl od svého kolegy dvakrát inkasoval, a to z kopaček Marcuse Ingvartsena a I Če-songa Leeho.
90+6'
90+6'
Mohuč získala míč a přesouvá hru až k vápnu domácích, kde vydařené utkání už jen dohrává.
90+6'
Utkání už se spíše dohrává, Mohuč se snaží pomoci svému brankáři k zaslouženému čistému kontu.
90+5'
Mohuč znovu odkopává míč, který sice zůstává na kopačkách Brém, leč daleko od Zentnerovy branky.
90+5'
1. FSV však pokračuje v zodpovědném defenzivním výkonu, bleskově se vrací a uhasilo další rozruch na své polovině.
90+4'
Mohuč mohla kombinovat na útočné polovině, kde však přišla nepřesná kombinace a Brémy jdou do brejku.
90+3'
Mohuč se k zakončení nedostala, ale nasbírala alespoň cenné minuty na polovině Brém.
90+2'
Napadající Niclas Füllkrug (BRM) byl u postranní čáry příliš aktivní a za svůj šlapák dostává žlutou kartu – zaslouženě.
90+1'
Pavlenka rozehrává další útočnou akci, která je prvním pokusem šestiminutového nastavení. Zentner však sbírá další centr.
90'
Vzápětí vletěl Jonathan Burkardt (MAI) vletěl do souboje velmi tvrdě a dostává žlutou kartu.
89'
Nakopávané míče Mohuč dobře odvrací, navíc je odpískán Burkeho ofsajd.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Niklas Tauer,
ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Aymen Barkok.
87'
Nadýchaný míč se do vápna rychle vrátil, ale Burkeho hlavička nebyla razantní, proto ji Zentner v pohodě chytá.
86'
Centr na přední tyč odvrací Fernandes, po němž přichází další vysoký míč, který hosté odhlavičkovali.
86'
Werder se však nevzdává a po akci z pravé strany bude rozehrávat svůj třetí rohový kop v utkání.
85'
Přízemní centr z levé strany však letí jen na přední tyč, kde stojí pozorný Zentner.
85'
Nepřesná přihrávka končí na kopačkách hostů, kteří se však také dopouští chyby. Brémy tak mohou jít do brejku!
84'
Nepříjemný centr způsobil ve vápně Brém velký rozruch, který musel ukončit až pohotový Pavlenka.
83'
Werder se marně snaží přesunout hru na soupeřovu polovinu, Mohuč je navíc velmi nebezpečná i na jeho části hřiště. Rohový kop.
81'
Werderu se nedaří přesunout hru na dostřel hostující branky. Mohuč zvládá závěr zápasu zatím velmi slušně.
80'
Obrovská šance domácích! Ve vápně propadl tečovaný centr k Schmidtovi, jehož střela letí jen těsně vedle zadní tyče!
79'
Werder si vybojoval míč na polovině hřiště, a přestože se hosté dožadují faulu, akce domácích pokračuje.
78'
Rychlý brejk Brém skončil sraženým centrem v náručí hostujícího brankáře.
78'
Onisiwo se při povedeném brejku protlačil středem až do vápna, kde se dostal k míči jeho parťák, ale střelu z otočky Pavlenka kryje!
77'
Friedlův centr z levé strany odvrátil Fernandes na autové vhazování, po němž si pro vysoký míč vyběhl jistý Zentner.
76'
ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Anthony Caci,
ze hřiště odchází I Če-song, přichází Angelo Fulgini.
74'
Brémy už útočí do plné a zodpovědné defenzivy Mohuče, která má v zádech slibný náskok. Werder kombinuje na útočné polovině, leč bez efektu.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Oliver Burke,
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Jens Stage,
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
72'
Vzápětí je odpískán ofsajd domácího týmu a chystá se trojnásobné střídání domácích.
72'
Skvělý brejk Mohuče přinesl alespoň rohový kop, který si však Werder dobře pokryl.
70'
Zajímavá šance Brém, kterou měl Ducksch, jehož střelu z hranici vápna z druhé vlny skvěle kryje Zentner!
68'
Rozhodčí přerušuje hru po faulu domácího borce. Brémy už mají tři body na hony vzdálené, navíc to nevypadá ani na zisk bodu.
68'
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jonathan Burkardt.
66'
Mohuč právě vstřelila branku!
Velká radost na straně hostů! Mohuč skvěle potrestala chybnou rozehrávku domácích, po které se dostala do zajímavého brejku a hezkou narážečkou uvolnila I ČE-SONGA LEEHO, jehož tečovaná střela končí za Pavlenkou.
65'
A musí se navíc ohlížet i dozadu! Hezký brejk po pravé straně završil centr da Costy, který Pavlenka dobře vyboxoval před faulujícím útočníkem.
64'
Mohuč pouští domácí jen několik metrů před svou šestnáctku, která je zatím nedotknutelná. Werder se musí zlepšit.
63'
Nákop za obranu navíc letí za brankovou čáru a Zentner bude vykopávat od své branky. Werder to má těžké.
62'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Niklas Schmidt.
62'
Brémy chystají střídání, ale zatím mají s přechodem na útočnou polovinu potíže. Mohuč se úspěšně brání.
60'
Centrovaný míč úspěch neslavil, přesto Brémy mají další pokus, jelikož kombinují na polovině hostů.
59'
Brémy se snaží zaútočit, leč bez efektu. Mohuč se dobře brání a čeká na okénka v domácí defenzivě.
58'
Brémy drží míč a snaží se otevřít pevnou defenzivu Mohuče, která nedává domácím příliš prostoru a nechává je hrát převážně kolem poloviny hřiště.
56'
Werder pokračoval v kombinaci, kterou však přerušila nepřesnost, po níž zaútočila Mohuč. K pěkné utažené střele k levé tyči se dostal Onisiwo, kterého pohotově vychytal Pavlenka!
54'
Ošetření vyžaduje tentokrát hostující Kohr, jenž byl nepříjemně sražen bránícím soupeřem – čistě.
53'
Da Costa krásně obešel dva soupeře po pravé straně, načež se dostal až do vápna, ale jeho bodlo na přední tyč Pavlenka zachytil!
52'
Domácí borec dostal zásah do hrudi po odkopnutém míči, ale zdá se, že bude v pořádku. Mohuč pokračuje ve své aktivitě.
50'
Zakroucený míč na střed vápna si našel Füllkrug, jehož hlavička však mířila do země a Zentnerových rukavic. Hra je přerušena kvůli ležícímu Starka.
50'
Hlavní dění se přesouvá převážně do středu hřiště, odkud létají vysoké míče na obě strany. K zakončení však tento způsob nevede.
48'
Mohuč se z brejku do zakončení nedostala, přesto si vybojovala rohový kop. Zakroucený míč odvrací bránící hráč.
47'
Výkop brankáře Mohuče přesouvá hru na polovinu domácích, kteří se zatím úspěšně brání.
46'
Brémy začínají aktivně, ani jeden ze dvou centrů však úspěchem neskončil. Zentner společně se svými obránci působí ve vzduchu velmi přesvědčivě.
46'
Končí první poločas, který rozhodně nenudil! V atraktivní části měl Jiří Pavlenka jeden skvělý zákrok, ale proti hlavičce Marcuse Ingvartsena byl bohužel pro Werder krátký. Brémy však nemusí sklápět hlavy, protože i ony měly v první půli slibné náznaky.

Věřím, že nás čeká velmi zajímavá druhá půle, protože utkání zůstává otevřené na obě strany!
45+1'
45+1'
V závěru poločasu se v chaotické defenzivě Mohuče zjevil u míče Ducksch, který to měl ale těžké a pohotový Zentner mu ve zmatku nedovolil zakončit.
45+1'
Brémy se svým zakrouceným míčem neuspěly, přesto se drží na míči a minutové nastavení zahájí na útočné polovině.
45'
Rozhodčí Hartmann řadu zákroků pouští, ale nepříjemný šlapák Alexandera Hacka (MAI) už musel ocenit kartou.
44'
Nepřesná přihrávka ve středu hřiště však kombinaci Brém přerušuje. Nepřesnosti vidíme na obou stranách, ale hraje se vysokém tempu – slušný zápas.
43'
I Če-song se pokoušel obejít u levé postranní čáry Starka, ale obránce Brém ho úspěšně zastavil.
42'
Mohuč opět prchla po pravé straně, da Costův centr tentokrát jen proletěl vápnem, kde ho tečoval Friedl mimo šestnáctku.
40'
Werder se nenechal inkasovaným gólem rozhodit, je aktivní a snaží se v závěru poločasu vyrovnat.
39'
Weiser se pokoušel vytáhnout míč z pravé strany až před vápno, ale byl při své cestě zastaven – faulu se dožadoval marně.
38'
Brémy zkoušely bleskově odpovědět, ale střela zpoza vápna letí hodně mimo branku.
36'
Krásný gól hostujícího týmu, který dobře sebral odkop domácí defenzivy a I Če-songův centr z pravé strany našel hlavu MARCUSE INGVARTSENA, jenž ho poslal pod břevno domácí branky. Asistence: I Če-song Lee.
35'
Hluchá pasáž bez výraznějšího náznaku zakončení nepřinesla. Když už Brémy zkoušely uspět centrem, defenziva Mohuče byla stoprocentní.
33'
Zajímavý brejk Werderu zakončil z druhé vlny Schmid, jehož technický zakroucený míč letí nad branku.
32'
Brémy si vybojovaly míč na útočné polovině, ale centrovaný míč z pravé strany končí v Zentnerových rukavicích.
31'
Střídání aktivity pokračuje i nadále, tentokrát má více míč Mohuč, ale kromě předešlé šance žádné výrazné zakončení nepřichází.
29'
Fantastický zákrok Pavlenky! Onisiwo dostal míč do levé strany, načež přízemním centrem pobídl da Costu, jehož technická střela k pravé tyči donutila českého brankáře reflexivně zasáhnout!
28'
Směrem dopředu se Brémám tolik nedaří a musí se rychle zformovat kolem své šestnáctky.
27'
Defenziva Brém zatím funguje dobře, což platilo i při posledních dvou centrech Mohuče. Pavlenka tak může být v klidu.
26'
Na nebezpečný zakroucený míč si nabíhalo několik hráčů v zeleném, ze kterých se nejvýše vyšvihl Stark. Hlavička však letí mimo.
25'
Werder se k zakončení nedostal, přesto si vybojoval alespoň faul a zajímavý přímý kop.
24'
Brémy jsou v posledních minutách a za silného deště více na míči, se kterým kombinují na útočné polovině.
23'
Werder se trpělivě přesunul až k vápnu, kam přiletěl Jungův nadýchaný centr, ale Ducksch byl na malém obdélníku pozdě. Odkop od branky.
21'
Nepříjemný centr z pravé strany hledal hlavu Füllkruga, ale pohotový Zentner včas vyběhl a stáhl míč ze vzduchu.
20'
Zajímavý brejk Brém nastartoval dobře napadající Groß, jenž posunul míč doleva na Junga, ale jeho centr skončil jen u bránícího hráče.
18'
Mohuč mi přijde fotbalovější, zatímco Brémy jsou nebezpečné z brejků. Uvidíme, na co to bude oběma týmům stačit – vyrovnaný zápas.
17'
Rychlý brejk Werderu po levé straně zakončil střelou ze středu hřiště Schmid, jehož rána letí hodně vedle.
16'
Míč létá ze strany na stranu, leč bez větší kombinace z obou stran. Poslední dvě minuty jsou spíše taktickou přetahovanou.
15'
Čtvrthodinka je za námi, sledovali jsme zajímavé příležitosti, ale na loženku stále čekáme. Mohuč aktuálně kombinuje na útočné polovině.
14'
Brejk Brém však končí nepřesnou finální přihrávkou, rozehrávat tak může Zentner, který nikam nespěchá.
13'
Fernandesův nebezpečný centr z pravé strany Pavlenka pohotově vyboxoval ven z šestnáctky, po čemž útočí Werder.
12'
Ačkoliv se zdálo, že přijde průšvih, Friedl dobře napravil zaváhání svých parťáků a po jeho rozehrávce přišel brejk. Füllkrug však trefil z pravé strany velkého vápna jen bránícího hráče!
11'
Míč je u Pavlenky, který v poklidu rozehrává. Brémy tak mohou zaútočit!
10'
Brémy zaútočily po pravé straně, když zkoušel zakončit kombinaci Weiser, ale na hranici vápna neodcentroval a faulu se dožadoval marně.
9'
Už se zdálo, že domácí defenzivě proklouzl Ingvartsen, ale i kdyby jeho rána k pravé tyči skončila v brance, gól by neplatil – ofsajd.
8'
Mohuč odvrátila míč jen před vápno, kde si Schmid zpracoval míč hrudí a následně ho poslal nad branku.
7'
Brémy dobře rozehrály, zatlačily hosty do úzkých, načež pálil z velké dálky Schmid a jeho parádní střela míří díky teči na rohový kop.
6'
Ofenzivní nákop na Ducksche zkoušel domácí útočník stáhnout ze vzduchu, a přestože neuspěl, vybojoval si faul.
5'
Onisiwo se společně s dánským trenérem zlobí, protože sudí otočil aut ve prospěch domácích. Ti tak vytlačují hru až k polovině hrací plochy.
4'
Aktivita Mohuče dostává Brémy do potíží. Ačkoliv nemusel český brankář zasahovat, hosté jsou více na míči a kombinují na útočné polovině.
3'
Ve vápně se znovu ocitl korejský legionář, jehož ránu dobře zastavil skluz Piepera – velmi dobrý obranný zákrok.
2'
Na druhé straně se po postupné kombinaci dostal ke střele zpoza vápna I Če-Song, jehož rána proletěla vedle pravé tyče.
2'
Velká šance na úvod! Špatná rozehrávka na polovině hrací plochy přinesla Mohuči potíže, jelikož na hranici vápna dostal míč volný Ducksch. Domácí útočník však pálil jen do Zentnerovy náruče!
1'
Úvodní vysoký míč na stoperskou dvojici Mohuče k ničemu nevedl, hosté úspěšně odvrací míč.
1'
Oba týmy už se chystají na začátek utkání, věřme, že uvidíme pěknou německou podívanou!

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Stark, Friedl (C) – Groß – Weiser, R. Schmid, Grujev, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Agu, Chiarodia, Stage, Burke, Schmidt, Dinkci, Goller.
Trenér: O. Werner

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Hack, Stach – da Costa, Barreiro, Kohr, Martín – Onisiwo, I Če-song – Ingvartsen.
Náhradníci: Dahmen – Caci, Barkok, Fulgini, Tauer, Shabani, Burkardt, Burgzorg, Bobzien.
Trenér: B. Svensson

Rozhodčí: R. Hartmann.
Vzájemná bilance však hovoří pro hosty, kteří vyhráli čtyři ze šesti posledních duelů. Dvakrát dokonce na hřišti Werderu.
Werder začal po návratu do nejvyšší soutěže velmi slušně! Brémy sice doma nebodovaly ve dvou zápasech, jenže ve zbylých sedmi neprohrály. Tým Jiřího Pavlenky tak patří k příjemným překvapením úvodu podzimní části.

Mohuč si vede také slušně, ale v posledních týdnech se zasekla, jelikož čeká na vítězství už čtyři zápasy. Bod proti Lipsku je cenný, jenže zbývající tři ztráty zavinily propadl do spodní poloviny tabulky. Na sestupové příčky však drží příjemných šest bodů.
Zdravím všechny fanoušky německé bundesligy! V sobotním odpoledním bloku budeme mimo jiné sledovat také souboj Brém a Mohuče.