Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Köln - 31. března 2024   15:30

Augsburg
18' Maier (Vargas)
1:1
(1:1)
Köln
33' Selke  (Adamjan)
Augsburg
Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago (46. M. Pedersen) – Jensen (79. Engels), Rexhbecaj (C) (57. Beljo), Jakić, Maier, Vargas (88. Biel) – Tietz (88. Michel).
Koubek – Bauer, Breithaupt, Kömür.
Storks – Bandurski, Neitzel-Petersen.
WWK Arena, Augsburg
Köln
Schwäbe – Thielmann, Hübers, Chabot, Paqarada (46. Finkgräfe) – Huseinbašić, Ljubičić – Alidou (66. Martel), Adamjan (73. Downs), Kainz (C) (66. Maina) – Selke (82. Waldschmidt).
Pentke – Schmitz, Heintz, Carstensen.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Augsburg si příští víkend pokusí si spravit chuť na půdě Hoffenheimu, zatímco kolínský boj o záchranu bude za týden pokračovat doma proti Bochumi.
WWK Arena hlásí dohráno! Kolín si odváží cenný a přímo vydřený bod z půdy Augsburgu, kterému se stala osudná vlastní koncovka. Domácí si sice na hřišti po většinu bitvy udržovali jasnou převahu, ze které si ale vytvořili jen minimum větších šancí. Za remízu dokonce mohou být i rádi, jelikož ve druhém poločase v defenzívě předvedli opravdu hodně chabý výkon.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 18:10. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:13.
90+5'
90+5'
V posledních sekundách se vzadu vyznamenali Hübers a Ljubičić, kteří zblokovali poslední dva balóny do svého vápna. To bude pro dnešek definitivně vše.
90+4'
Augburgští po trochu chaotické situaci před Schwäbem reklamují ruku, ke které ale podle všeho nedošlo. Dění aspoň prozatím ve WWK Areně pokračuje dál.
90+3'
Pedersen svůj pozemní centr nasměroval přímo do nastraženého náručí připraveného Schwäbeho.
90+2'
Obrana borců v bílém dělá všechno pro to, aby si z dnešního duelu neodnesla ani bod. Waldschmidtovi teď nechala až moc prostoru a pustila ho i k celkem tvrdé střele, kterou nicméně aspoň zblokovala.
90+1'
Mbabu na pravé straně táhne hru dopředu. Uvidíme, zdali se domácím podaří v závěru rozhodnout.
89'
Rozhodčí zastavil výpad Kolína po křídle a nařídil volný kop pro Augsburg. To se ani trochu nelíbilo Lintonu Mainovi a Dejanu Ljubičićovi (oba KLN), kteří se následně prohádali až ke žlutým kartám.
88'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Pep Biel,
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Sven Michel.
86'
Vargas měl na kopačce rozhodující trefu, Schwäbe byl ale proti a střelu z bezprostřední blízkosti svatyně zneškodnil! Pro hostujícího gólmana půjde o opravdu hodně vydřený bod, pokud duel skutečně skončí remízou.
85'
Pedersen pro svůj celek vybojoval další rohový kop, půjde v pořadí již o dvanáctý v tomto zápase.
84'
Dění se začíná hodně kouskovat. Uvidíme nejspíš poslední domácí střídání, do hry půjde Michel.
83'
Tohle už pro Augsburg musí být pořádně frustrující, Schwäbe po dalším nepovedeném centru rozehrává. Obrovitý nápor stále ne a ne vyústit v gól.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
80'
Kolínští si teď budou moci aspoň na malou chvíli oddechnout, Chabot byl totiž ve své šestnáctce stažen k zemi Beljem. Hosté tak budou rozehrávat.
79'
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Arne Engels.
78'
Domácím se stále nedaří prolomit trápení v koncovce, centr určený pro Belja na úrodnou půdu nepadl.
77'
Vargas prudkou ranou zasáhl Selkeho rameno, po devátém rohu Augsburgu tak následuje desátý.
76'
Tietz se na křídle zbavil protihráčů a centrem před hostující brankou našel Belja, jehož hlavička pak prolétla nad břevnem. Schwäbe zůstal v klidu.
75'
Ljubičić Vargase tvrdě vystrčil až za postranní čáru, tohle se bez odpískaného faulu obejít nemohlo.
74'
Co ve druhém poločase předvádí augsburgská obrana, to je vskutku neuvěřitelné! Zaplněné ochozy si prožily další infarktové momenty, ale přes střed unikajícího Downse nakonec včas doběhl Mbabu a nedovolil mu vystřelit!
73'
ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Damion Downs.
72'
Geißböcke stále čelí obrovskému náporu, míč nyní nakopli do zámezí. Vargas bude vhazovat.
70'
Výborný Thielmann teď zachránil svůj celek a na brankové čáře zastavil míč, který se dostal za vysunutého Schwäbeho! Střídající Beljo byl jen centimetry od potenciálně rozhodující trefy!
69'
Domácí musí zpevnit svou obranu, a to okamžitě! Maina z brejku rýsoval pas na zadní tyč na nabíhajícího Huseinbašiće a Augsburg měl štěstí, že jeho přihrávka byla příliš slabá!
68'
Dění se po krátkém ofenzivním záchvěvu Kolínských vrátilo zpět do zajetých kolejí, Augsburg drží hru v útoku a snaží se bezúspěšně zatlačit na Schwäbeho.
67'
WWK Arena se teď radovala jen jednotky vteřin, Uduokahaiův gól zcela určitě platit nebude! Domácí obránce se totiž prosadil chvilku po odpískaném faulu svého týmu.
66'
ze hřiště odchází Faride Alidou, přichází Eric Martel,
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Linton Maina.
65'
Pozor, Kolínští byli ošizeni o další rohový kop! Thielmannovu prudkou ránu totiž zblokoval Gouweleeuw, čehož si ale rozhodčí nevšiml a nařídil rozehrávku od Dahmenovy svatyně.
64'
Augsburgský gólman se právem zlobí, obrana před ním totiž znovu nechala Adamjanovi hodně prostoru. Jeho další pokus byl zblokován, uvidíme roh.
63'
Hosté se zčistajasna prodrali do útoku a právě Adamjan tuto šanci nehodlal zahodit, Dahmen ale jeho celkem rutinní zakončení bez obtíží zneškodnil.
62'
Jakićův centr na Tietze byl pozornou obranou Kolína odražen. Pár sekund nato byl na křídle Pedersen ostře faulován Adamjanem, je z toho standardka.
61'
První žlutá karta je na světě, potřetí v sezóně je za faul trestán útočník Faride Alidou (KLN).
60'
Hodina hry je takřka minulostí. Hosté se od přestávky s výjimkou jedné akce vůbec nepodívali do útoku, ve WWK Areně se hraje jen na jednu bránu.
59'
Po sedmém rohovém kopu obratem následuje osmý, z opačné strany ho tentokrát zahraje Jensen.
58'
Mbabu vedle tyče spadl k zemi hodně ochotně, tady o penaltě nejspíš vůbec nemůže být řeč. Augsburg si nicméně vyzkouší aspoň rohový kop.
57'
Vynucené střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Dion Drena Beljo.

Domácí záložník statečně bojoval a vydržel na trávníku hned několik minut, zranění v dolní části těla ho ovšem přeci jen vyřadilo ze hry předčasně.
55'
Rexhbecaj chvíli nato z voleje zakončil nad kolínskou klec a s bolestivou grimasou obratem signalizoval ke své střídačce, pro dnešek už toho měl dost.
54'
Zdánlivě plně zotavený Rexhbecaj nasměroval míč do bránícího Huseinbašiće, Augsburg získává roh.
53'
V ochozech to zašumělo, Dahmen musel být poprvé od začátku poločasu ve střehu. Kainzův centr nakonec jen proletěl kolem něj a zaplul za zadní tyč.
52'
Alidou se na křídle dostal přes Pedersena jen za pomoci faulu, čehož si sudí Storks všiml a po přerušení hry okamžitě vrací míč zpět do držení domácích.
51'
Slibně vyhlížející křižný pas končí až u Schwäbeho, který si balón bez váhání stáhl do svého náručí. Nápor Augsburgu tak aspoň na moment poleví.
50'
Maier rozdýchává čistý skluz Adamjana, kterému přepadl přes nohy. Domácí budou vhazovat.
49'
Do druhé části vstoupil jednoznačně lépe Augsburg, který se nyní skrz sérii přihrávek prokousává zpět ke Schwäbovi. Ten je aspoň prozatím bez práce.
48'
Střídající Pedersen se hned chtěl zapsat na střeleckou listinu, jeho prudká rána z voleje ale zamířila nad bránu. Rexhbecaj se mezitím zapojuje zpět do hry.
47'
Hrálo se jen pár desítek sekund, než Rexhbecaj padl na pažit po ostrém kontaktu se Selkem. Zdá se, že kouč Thorup bude muset rychle střídat i podruhé.
46'
ze hřiště odchází Leart Paqarada, přichází Max Finkgräfe.
46'
ze hřiště odchází Iago, přichází Mads Pedersen.
46'
První poločas je minulostí, oba týmy se rozchází zpět do kabin za nerozhodného stavu. Augsburg byl po většinu dějství na trávníku aktivnějším celkem a svou převahu přetavil v zásah Maiera, Kolín ovšem poté využil jedné domácí defenzivní minely a z brejku bez slitování srovnal Selke. Souboj je tak stále ještě otevřený a my uvidíme, co nám ve WWK Areně nabídne druhá pasáž.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:4.
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
45+3'
45+3'
Teď ovšem musel do akce pro změnu Schwäbe, který si pohlídal prostoru u pravé tyče a včas skočil do dráhy Jakićovy nepřesvědčivé střely. Půle pomalu končí.
45+2'
A vzápětí je čeká další, střela z dílny Alidoua totiž byla zblokována za Dahmenovu svatyni.
45+1'
Geißböcke jsou dnes sice v útoku jen minimálně, ale když už se jim podaří přejít do ofenzívy, augsburgskou obranu takřka vždy potrápí. Nyní budou kopat roh.
44'
Tietz fauloval Thielmanna, který za malý moment rozehraje hostující volný kop na levém křídle.
43'
Defenzíva Kolína nakonec celou situaci zvládla obstojně, standardku zblokovala a míč si pohlídala.
42'
No, teď to ale Schwäbe nejspíš bude mít těžké. Bude totiž čelit standardce z pozice jen kousek za hranicí vápna, už se před ním pomalu formuje zeď.
41'
Sledujeme velmi mírný nápor Augsburgu, zdánlivě zotavený Schwäbe je ale bez práce. Kolínští se dobře brání a nepouští protihráče do šestnáctky.
40'
Iago se nemohl zbavit dotěrného Ljubičiće a Rexhbecajův dlouhý pas jen odrazil před sebe, hosté následně vcelku rychle dostali balón pod kontrolu.
39'
Úvodní poločas se pomalu chýlí ke konci, kolínská jednička nakonec opravdu zůstala na trávníku. Její spoluhráči se nyní snaží přejít do ofenzívy.
38'
Na nouzový nástup náhradníka Pentkeho to zatím nevypadá, Schwäbe bude dle všeho pokračovat.
37'
Ajaj, tohle by pro Geißböcke mohla být pořádná nepříjemnost. Gólman Schwäbe sedí na trávníku a vyžaduje si pozornost zdravotnického personálu.
36'
Schwäbe po malé domů nakopl míč až ke středu hřiště, kde se pak odrazil do zámezí. Vhazují domácí.
35'
Kloubouček pro gólmana Kolína! Marvin Schwäbe udržel vyrovnaný stav nádherným zákrokem a Jakićovu nepříjemnou hlavičku nataženou rukou vyrazil mimo nebezpečí, skvělá práce!
34'
Augsburg má šanci bleskově odpovědět, Maier bude znovu kopat roh. Schwäbe musí zpozornět.
33'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Jenže stačí jeden brejk a vše je jinak, hosté nachytali domácí defenzívu na švestkách a máme vyrovnáno! Adamjan zachytil skvělou přihrávku a vyrazil do přečíslení dva na jednoho s DAVIEM SELKEM, kterému po průniku do šestnáctky nesobecky nabídl balón a kolínský forvard pak měl před sebou prázdnou bránu – 1:1!
31'
Ve WWK Areně už několik minut sledujeme hru na jednu bránu. Augsburg kontroluje hru, očividnou převahu se mu ale nedaří přetavit ve větší šanci.
30'
Vargasův centr trochu nešikovně zblokoval Hübers. Pár sekund nato pak Schwäbe musel likvidovat vesměs rutinní dlouhé zakončení zpoza vápna.
29'
Máme za sebou takřka půl hodiny hry. Série soubojů u postranní čáry končí faulem Jensena, Kolín po podražení Ljubičiće získává další volný kop.
28'
Tohle si Gouweleeuw za rámeček nejspíš nedá, jeho hodně nepovedený pas do vápna končí u kolínského gólmana. Uvidíme, jak s ním Schwäbe naloží.
27'
Augsburg, který se teď delší dobu bránil, začíná znovu vystrkovat růžky. Jakić se opřel do míče v prostoru za šestnáctkou, jeho střela se do brány nevešla.
25'
Jensen si před hostující svatyní nerozuměl s Tietzem, hráči v červeném se znovu vrací na balón.
24'
Maierův zásah Kolín rozhodně nesrazil na lopatky, ve finálové a předfinálové fázi mu to ovšem vázne. Jeho další akci teď utnul odpískaný ofsajd.
23'
Alidou se pokusil ze strany vzduchem nasměrovat míč do domácí šestnáctky, kde číhal Adamjan. Jako první se ale k balónu dostal bránící Gouweleeuw.
22'
Vargas si během souboje s Ljubičićem na křídle pomohl rukama, žluté kartě se nicméně vyhnul.
21'
Krátce po hostující standardce se u levé tyče k míči dostal vysunutý Chabot, který se jej pokusil obratem nasměrovat před bránu. Křižný pas se ale od dobře střeženého Hüberse odrazil za svatyni.
20'
Kolín se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, cesta k Dahmenovi ale zůstává zavřená. Domácí kvalitně brání a nepouští své soky dopředu.
18'
Augsburg právě vstřelil branku!
Zvýšená domácí aktivita vcelku rychle nese ovoce, Augsburg se díky ARNEMU MAIEROVI ujímá vedení už v 18. minutě! Záložník v bílém dresu se ve vápně odpoutal od protihráčů a střelou na bližší stranu branky si připsal teprve svou druhou sezónní trefu – 1:0!
17'
Iago byl dost okatě zatažen za dres Alidou, hra pokračuje dál. Rozhodčí nejspíš ponechal výhodu.
16'
Domácí se s balónem stáhli na svou polovinu, míč nyní putuje po jejich obranném valu. Hosté se snaží pressovat, zatím ale nijak zvlášť aktivně.
15'
Kolínská klec je pod čím dál tím větším tlakem, Maier nyní provede i další augsburgský roh.
14'
Fuggerstädter na trávníku převzali iniciativu. Mbabu po souboji s Paqaradou skončil na zemi, dle rozhodčího ovšem o faul nešlo. Out pro domácí.
13'
Tietz si na hraně malého vápna parádně naskočil na Maierův balón od praporku, jeho hlavička ovšem poté zamířila jen nad hostující zařízení.
12'
Paqarada včas doběhl Jensena a jeho centr srazil za svou svatyni, Augsburg si znovu vyzkouší roh.
11'
Gouweleeuw si dvakrát vyměnil míč s Dahmenem a vyslal dlouhý nákop na Tietze, toho ale červená obrana bedlivě střežila a nedovolila mu pas zachytit.
10'
Jakić zastavil další kolínské tažení a na straně vysunul míč do zámezí, Paqarada bude vhazovat.
9'
Zatím sledujeme vesměs vyrovnané utkání, kterému ale chybí pořádné střely. Oba týmy se v koncovce zatím trápí, o trochu aktivnější jsou nicméně hosté.
7'
Adamjanův centr z pravého křídla nikdo ve vápně nezachytil. Kolínští následně dostali odražený míč pod kontrolu a stáhli se na svou polovinu.
6'
Dění se opět přelilo na opačný konec hřiště, teď bude muset zpozornět pro změnu Dahmen.
5'
Rexhbecaj se s tím nemazal a vsadil na dalekonosnou střelu, která sice byla velmi důrazná, ale zároveň i nepřesná. Schwäbe bude za chvíli odkopávat.
4'
Roh si vyzkoušeli také domácí. Jakićův balón na přední tyči vystihl Maier, kterému se ale následně nepodařilo zakončit přesně na kolínské zařízení.
3'
Postranní rozhodčí přistihl domácího Tietze v postavení mimo hru, Schwäbe tak mohl zůstat v klidu a stále čeká na svůj první zákrok dnešního utkání.
2'
Skrumáž ve vápně před Dahmenem ukončil útočný faul, balón si tak osahají také Augsburgští.
1'
Hosté začali aktivně a hned v úvodu si vybojoval rohový kop, k praporku se přesouvá Paqarada.
1'
Úvodní výkop obstará Kolín, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v bílých a hosté v červených dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sváteční odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Jensen, Rexhbecaj (C), Jakić, Maier, Vargas – Tietz.
Náhradníci: Koubek – M. Pedersen, Bauer, Biel, Breithaupt, Engels, Kömür, Beljo, Michel.
Trenér: Jess Thorup.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Thielmann, Hübers, Chabot, Paqarada – Huseinbašić, Ljubičić – Alidou, Adamjan, Kainz (C) – Selke.
Náhradníci: Pentke – Schmitz, Heintz, Carstensen, Finkgräfe, Martel, Maina, Waldschmidt, Downs.
Trenér: Timo Schultz.

Rozhodčí: Storks – Bandurski, Neitzel-Petersen.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím utkání bude relativně mladý Sören Storks, pro kterého to bude teprve 42. kariérní duel v Bundeslize. Na stranách se bude moci spolehnout na Christiana Bandurskiho a Jana Neitzela-Petersena.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe poprvé v této sezóně narazili začátkem listopadu, přičemž body se tehdy dělily rovným dílem. Na Mainův gól totiž tehdy rychle odpověděl Tietz, a jelikož další zásah už k vidění nebyl, konečné skóre znělo 1:1. Jak dopadne odveta?

8. 11. 2023: Kolín – Augsburg 1:1 (1:1)

Branky: 16. Maina – 25. Tietz (Jensen).

Žluté karty: 90+7. Selke (KLN) – 39. Demirović (AUG), 90+1. Gouweleeuw (AUG), 90+6. Dahmen (AUG), 90+7. Breithaupt (AUG).

Držení míče: 59 % : 41 %.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Carstensen (76. Schmitz), Hübers, Chabot, Heintz (80. Paqarada) – Kainz (C), Martel – Waldschmidt (76. Ljubičić), Uth (66. Thielmann), Maina – Tigges (66. Selke).
Hlavní trenér: Steffen Baumgart.

FC Augsburg: Dahmen – Gumny (46. Mbabu), Gouweleeuw, Bauer, Pedersen (63. Iago) – Rexhbeçaj, Dorsch (63. Breithaupt) – Jensen (77. Engels), Michel (63. Vargas), Demirović (C) – Tietz.
Hlavní trenér: Jess Thorup.
1. FC KOLÍN NAD RÝNEM (17. místo)
26 Z, 3–9–14, 20:47 (-27), 18 bodů

Na opačné straně barikády panuje podstatně horší nálada. Kolín dnes do WWK Areny přijíždí s nálepkou týmu s nejhorší ofenzívou v celé Bundeslize, kterému reálně hrozí, že v květnu po pěti sezónách znovu spadne o patro níž. Momentálně je předposlední, na šestnáctou Mohuč ztrácí bod. Horší je pouze Darmstadt.

Die Geißböcke se na hřišti Augsburgu pokusí prolomit už šest kol dlouhé čekání na výhru, přičemž během tohoto období zaznamenali shodně tři remízy a tři porážky. Spraví si po debaklu 1:5 s Lipskem v dosud posledním odehraném utkání chuť a odvezou si aspoň bod?

26 Z, 9–8–9, 43:42 (+1), 35 bodů

V říjnu po pádu na patnácté místo odvolávali trenéra, nyní pomalu atakují první účast v pohárové Evropě od roku 2016. Dánský kouč Thorup vyvedl Augsburg z dolních pater tabulky až na úctyhodné sedmé místo, ze kterého na šestý Frankfurt ztrácí celkem pět bodů. Do konce sezóny přitom zbývá ještě osm kol.

Nutno též podotknout, že červenozelení fotbalisté se momentálně vezou na vítězné vlně, která po výsledku 3:1 na půdě Wolfsburgu čítá už čtyři utkání. Podaří se jim dnes přidat úspěch číslo pět a udělat další krok směrem k průniku do první šestky Bundesligy?