Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Köln - 13. dubna 2024   15:30

Bayern
65' Guerreiro (Kimmich) • 90+3' Th. Müller
2:0
(0:0)
Bayern
Ulreich – Kimmich, de Ligt (62. Upamecano), Dier, Mazráwí (62. Davies) – Pavlović, Guerreiro (79. Laimer) – Coman (50. Musiala), Th. Müller, Tel – Kane.
Peretz – Goretzka, Choupo-Moting, Kim Min-čä, Zaragoza.
Willenborg
Allianz Arena, Mnichov
Köln
Schwäbe – Thielmann (76. Heintz), Hübers, Chabot, Finkgräfe – Christensen, Ljubičić – Alidou (76. Downs), Kainz (54. Waldschmidt), Maina (67. Schmitz) – Adamjan (67. Tigges).
Köbbing, Pentke – Carstensen, Paqarada.

Nebyl to přesvědčivý výkon, ale Bayern zapisuje tři body a pro dnešek ještě oddaluje mistrovské oslavy Bayeru Leverkusen. Köln nepředvedl špatný výkon – dlouho držel nerozhodný výsledek, několik šancí si vypracoval, ale chyběla mu kvalita v zakončení.
90+5'
90+3'
Bayern právě vstřelil branku!
Autorem branky je THOMAS MÜLLER.
Hostující obránci mohli rozehrát další útok, ale místo toho na svém velkém vápně zazmatkovali. Míč se dostal k Thomasi Müllerovi, který střelou po zemi podél pravé nohy brankáře rozhoduje.
90+2'
Hosté se z rohu k šanci nedostali. Naopak.
Bayern šel ihned do rychlého protiútoku, ale finální přihrávka na Kanea byla nepřesná. Navíc asistent rozhodčího dopískl ofsajd.
90+2'
Hosté vybojovali rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
90'
Rohový kop hostů k šanci nevedl.
90'
Velká šance hostů na vyrovnání. Upamecano nepřesnou rozehrávkou našel místo svého spoluhráče hostujícího Waldschmidta, jehož střelu zablokoval Dier. Míč se odrazil k Tiggesovi, jehož střelu skvěle vytál Ulreich na roh!
89'
Flinkgräfe centruje z levé strany do pokutového území, Ulreich míč chytá ve výskoku do svých rukavic.
88'
Hostující Köln se snaží o závěrečný tlak.
86'
Ljubičič fauluje Tela, oba hráči jsou ošetřováni.
83'
Rychlý protiútoku Bayernu Müller zastavil těsně před pokutovým územím a domácí se nakonec do nebezpečného zakončení nedostali.
81'
Goretzkův centr nebezpečně prošel pokutovým zázemím a nakonec skončil v autu těsně mimo branku hostů.
80'
Eric Dier zkusil své štěstí střelou ze třiceti metrů. Míč skončil vysoko nad.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Konrad Laimer.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Faride Alidou, přichází Damion Downs.
76'
ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Dominique Heintz.
75'
Brejk domácích, Musiala zakončuje nad.
72'
Rohový kop hostů ale žádnou šanci nepřinesl.
72'
Alidou vybojoval na Kimmichovi roh pro Kolín.
70'
Bayern i po vstřelení vedoucí branky pokračuje ve hře založené na držení míče.
68'
Hosté zahrávali přímý kop z levého křídla. Centr Waldschmidta odvrátila obrana domácích.
67'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Benno Schmitz.
67'
ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Steffen Tigges.
65'
Autorem branky je RAPHAËL GUERREIRO.

Kimmich rozehrával po zemi na Guerreira, který byl sám mimo šestnáctku. Míč si posunul blíž k šestnáctce a krásnou střelou na zadní tyč otevírá skóre.
65'
Bayern bude zahrávat rohový kop.
63'
Tel centruje z levého křídla, míč doputoval až na zadní tyč, kde k němu Müllerovi chyběly dva kroky.
62'
ze hřiště odchází Nusajr Mazráwí, přichází Alphonso Davies.
62'
ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Dayot Upamecano.
61'
Mathys Tel zaútočil po levém křídle, jednoho soupeře obešel, druhého už ne.
56'
Roh rozehrál novic Waldschmidt, ale domácí obrana se ubránila.
55'
Hosté zaútočili po levém křídle, centr Flinkgräfeho odvrátil de Ligt na roh.
54'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
53'
Rohový kop pro Bayern, hosté se ubránili.
53'
Na druhé straně střílí zpoza šestnáctky Ljubičič, ale Ulreich kryje míč do svých rukavic.
52'
Novic na hřišti Musiala se hned zapojil do hry a po rychlé kombinaci střílí mladý útočník nad
50'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
47'
Coman se uvnitř pokutového území dostával do šance, ale pak si zvtrtnul kotník a skončil na zemi. Hra je přerušena a francouzský křídelník potřebuje ošetření.
46'
Zápas pokračuje tam, kde v první půli skončil. Tlakem Bayernu.
46'
45+1'
45+1'
Kimmichův centr hosté hlavou odvrací.
45+1'
Domácí ještě budou zahrávat rohový kop.
45'
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
43'
Mathys Tel trefuje tyč!
43'
Hosté dali o sobě po dlouhé době vědět. Centr z levého křídla od Flinkgräfeho našel na malém vápně osamoceného Alidoua, ale ten hlavou netrefuje.
41'
Harry Kane v další zakončení. Tentokrát hlavou z malého vápna po centru ze strany. Brankář Schwäbe předvádí další skvělý zákrok.
40'
Bayern valí jeden útok za druhým.
38'
Harry Kane se probojoval k nebezpečné střele z pravé strany pokutového území, ale míč těsně minul levou tyč.
37'
Hezká akce Bayernu po pravém křídle, ale Comanův centr byl příliš dlouhý, takže se domácí k zakončení nedostali.
36'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Sargis Adamjan).
35'
Harry Kane trefuje tyč!
32'
Bayern se z rohového kopu neprosadil.
31'
Velká šance Bayernu.
Kane uvnitř šestnáctky hezky narazil míč do kroku Guerreirovi, který zakončoval zcela sám před brankářem Schwäbem. Ten skvěle vyráží na roh!
30'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Linton Maina).
29'
Bayern má vysoké procento držení míče, ale do šancí se ne a ne dostat.
27'
Domácí jej rozehráli nakrátko, ale pak se sami vykombinovali mimo pokutové území. K ohrožení branky Kolína tak nedošlo.
26'
Bayern bude kopat rohový kop.
24'
Thomas Müller střílí zpoza šestnáctky, ale obránce hostů jeho pokus zablokoval.
20'
Velká šance hostů.
Na centr z hloubi pole od Flinkgräfa si naskočil Adamyan, ale brankář Ulreich jeho pokus z bezprostřední blízkosti chytil krásnou robinzonádou.
17'
Rychlý brejk hostů vypadal nebezpečně, ale Bayern se díky Dierovi ubránil a navíc asistent rzhodčího domávnul ofsajd.
16'
Po úvodních vyrovnaných minutách se Bayern dostal k míči a trpělivě kombinuje proti zatažené obraně hostů.
15'
Coman se pokusil prosadit průnikem ze strany jeden na jednoho, ale Flinkgräfe jej ubránil.
12'
Šance domácích. Kombinace na levém křídle, k míči se dostal Mathys Tel, ale jeho polovysokou střelu vyráží brankář hostů.
9'
Velká příležitost hostů. Po kombinaci středem hřiště vysunul Christensen do pokutového území Alidoua, který střelou po zemi těsně minul.
7'
Kimmich hledal centrem do pokutového území Kanea, ale ten hosté se ubránili.
5'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Jacob Steen Christensen).
4'
Bayern se poprvé dostává k míči na delší dobu a trpělivě kombinuje.
2'
Kolín vysoko presuje,ale Adamyan fauluje Diera.
1'
Oba týmy vyznávají červenobílé barvy. Bayern v bílých dresech s červenými kraťasy a stulpny, Kolín přesně v opačné kombinaci.
1'
Rozhodčí Frank Willenborg přivádí týmy na hrací plochu.
Minimálně o den oddálit mistrovské oslavy Leverkusenu a vítězně se naladit na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů proti Arsenalu. To je jasný cíl domácího Bayernu pro dnešní zápas s 1.FC Köln.

Bayern po mnoha fatálních ztrátách ztrácí na vedoucí tým tabulky propastných 16 bodů, přičemž ve hře už jich je jen 18. Dnešní zaváhání by tak znamenalo předčasné oslavy týmu z Leverkusenu.

Hosté z Kolína do utkání vstupují ze sestupové pozice a budou tak chtít využít horší sezóny bavorského giganta k překvapivému bodovému zisku. Před týdnem navíc dokázali doma porazit v zápase o padáka Bochum, dnešní hosté tak mají na čem stavět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.