Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Union Berlin - 30. března 2024   15:30

Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Dina Ebimbe (90+2. Chandler), Schirí, Götze, Nkounkou (46. Max) – Marmúš, Knauff (79. Bahoya) – Ekitiké (71. Šájbí).
Grahl – Collins, Hasebe, Smolčić, van de Beek.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Deutsche Bank Park, Frankfurt
Union Berlin
Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel (C) (82. Juranović), Tousart, B. Aaronson (65. Laídúní), Khedira, Gosens (89. Roussillon) – Kaufmann (65. Hollerbach), Vertessen (65. Volland).
Schwolow – Bedia, Knoche, Král.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 14:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:14.
Konec. Frankfurt po změně stran pokračoval ve chvílemi drtivém tlaku. Žádnou z vytvořeních šancí ale neproměnil a domácí tým bude trpce překousávat ztrátu dvou bodů, kvůli které je na 6. místě tabulky na míle vzdálen týmům před sebou. Dvanáctý Union je po závěrečném hvizdu určitě spokojenější, byť jeho výkon směrem dopředu byl dnes velmi chabý.
90+7'
90+7'
Tečovaný centr Götzeho vyzvedl Juranović, jenž v následném protiútoku odrazil míč o Schirího do autu. Už se asi nic nestane.
90+6'
Götze s Schirím byli donuceni zahrát malou domů k Trappovi. Frankfurt má před sebou asi poslední útočnou akci.
90+4'
Ajsa Laídúní odklonil Šájbího centr na roh. Muž s osmičkou na zádech ho sám rozehrál, ale kromě zranění Leiteho z něj nic nepramenilo.
90+3'
Mario Götze se v dohrávce Šajbího rohového kopu otočkou zbavil Tousardu. Střelu z osmnácti metrů nasměroval jen doprostřed branky a tam si dánský gólman Unionu hravě poradil.
90+2'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Éric Dina Ebimbe, přichází Timothy Chandler.
90'
William Pacho nenechal znovu rozběhnout Hollerbacha. V důsledku taktického faulu bude Ekvádorec dohrávat se žlutou kartou.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.
89'
Své rychlé nohy opět nastartoval Hollerbach. Vyhnul se skluzu Pacha a pokračoval až do vápna, kde jeho finální přihrávku na Vollanda patičkou odvrátil Koch.
88'
Před Rönnowa to v těchto chvílích létá ze všech stran. Náznak hostující akce zadrbal příliš ambiciózní průnik Hollerbacha.
87'
Khedira se stihl vrátit se Schirím. Tunisan se ze ztížené pozice rozhodl předat míč do druhé vlny a z toho resultovala pohotová rána Fárise Šájbího, jež opět skončila pár centimetrů nad brankou.
86'
V dalším případě už se Koch k hlavičce dostal. Šajbí mu s citem dal míč do vzduchu a míč ve finále proletěl těsně nad břevnem.
85'
Šajbího centr odskočený Götze trochu zbytečně sklepával k přikrytému Kochovi. Zkušený záložník to klidně mohl zkusit z jedničky.
83'
Skvěle hrající Doekhi se nechal faulovat na vlastní polovině. Rönnow moc nespěchá s uvedením míče do hry.
82'
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Josip Juranović.
81'
Marmúš obešel Vogta za cenu toho, že se s míčem dostal do takřka nulového úhlu. Střílený centr se mu navíc hrubě nevydařil a na řadě bude aut Unionu.
79'
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Jean-Matteo Bahoya.
78'
I v tomto případě se na základě Trimmelova rohu snažil hlavičkovat Doekhi. Míč vypadl v malém vápně u Khediry a ten se z improvizované střely trefil jen do nohy Trappa!
78'
Na Trimmelův centr si naskakoval Doekhi. V cestě hlavičky na branku stál Koch a rohový kop se tak bude opakovat.
77'
Benedict Hollerbach to měl u zadní čáry hodně těžké. Na Schirím získal alespoň roh, který je pro Berlíňany úplně první v zápase.
75'
Další Maxův centr propadl k Ebimbemu, jenž z kroku orazítkoval záda Khediry. O odražený míč u penalty ještě bojoval Marmúš, ovšem důrazná obrana Unionu Rönnowa ve štychu nenechala.
74'
Maxovi se na chvíli otevřel prostor na levém křídle. S centrem ale váhal a ve finále ho poslal jen do Rönnowových rukavic.
72'
S chutí hrající Marmúš se elegantně prokličkoval do palebné pozice, jenže Doekhi jeho střelu obětavým způsobem zablokoval.
71'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Fáris Šájbí.
71'
Khedirův centr Hollerbach sklepával pod sebe. Volland si troufl na ránu z dálky, jež byla pohlcena obráncem Kochem.
70'
Hosté po dlouhé době vystrčili ofenzivní tykadla. Trappa se to ale netýkalo, protože na Laídúního kličku ve vápně Koch neskočil.
69'
Max kopl standardku příliš vysokou. Balon přeletěl potenciální hlavičkáře a zastavil se v dlaních Frederika Rönnowa.
68'
Leite doslova utekl z místa, kde nedovoleně poslal k zemi Marmúše. Druhá žluta pro Portugalce vytažena nebyla, nicméně o přímý kop domácí parta ochuzena nebude.
67'
Marmúš zapojil do hry vpravo volného Ebimbeho. Rozběhnutý francouzský křídelník zprava prostřelil Rönnowa, ovšem toho u brankové čáry zastoupil Doekhi.
66'
Nenad Bjelica na jeden zátah prostřídal kompletní ofenzivní trio. Otázkou je, zda to jeho týmu pomůže, protože po změně stran se nemůže vymanit z tlaku Eintrachtu.
65'
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Ajsa Laídúní.
65'
ze hřiště odchází Mikkel Kaufmann, přichází Benedict Hollerbach.
65'
ze hřiště odchází Yorbe Vertessen, přichází Kevin Volland.
63'
Götze byl zády bráně bráněn Vogtem. Míč raději vrátil do křídla, odkud jej ani Knauff nebyl schopen kvalitně poslat k útočníkům.
62'
Další požár před Rönnowem! Ebimbe po přihrávce Tuty cpal míč do malého vápna a Ekitikému s Knauffem chyběl kousek, aby se dostali ke gólové střele. Götze pak nevrátil míč do ohně přes Tousarta.
61'
Khedirův faul na Götzeho vzešla žlutá karta pro nespokojeného Dioga Leiteho. Portugalský reprezentant je napomínán už pošesté v sezóně.
61'
Tuta nestihl zavřít zadní tyč, ke které se plížila chytrá diagonální přihrávka od Marmúše. V obraně Unionu to začíná pořádně hořet!
60'
Umar Marmúš obdržel přihrávku od Ekitikého. V ostrém úhlu napřáhl ke střele na bližší tyč a Rönnow musel tento projektil vyrazit na roh.
59'
První kvalitnější možnost Frankfurtu! Z Knauffovy akce na levém křídle profitoval Hugo Ekitiké. Mladý Francouz převzal míč do rychlosti a střelou zleva se podepsal pod první vážnější zákrok dobře postaveného Rönnowa.
58'
Leite vystoupil z pozice stopera ke středovému kruhu. Riziko možného propadnutí zmenšil drobným faulem na Marmúše.
57'
Než se Kaufmann ve vápně zorientoval, tak mu Max odpálil míč od nohy. Ještě to bylo i s tečí hostujícího útočníka, roh se proto nekoná.
56'
Marmúš za sebou nechal tři oponenty a uvolnil se do meziprostoru, což okamžitě znegoval špatnou přihrávkou na hrot k Ekitikému.
55'
Další kiks nervózního Schirího neměl žádné následky. Hned první přihrávka Unionu od Kaufmanna propadla až k Trappovi.
54'
Kaufmann ze vzduchu prodlužoval nákop Rönnowa směrem k Vertessenovi, při jehož bránění si hravě poradil Koch.
53'
Gólman Eintrachtu se za sympatické asistence hlavního arbitra Fritze postavil na nohy a prozatím se zdá, že bude moci pokračovat.
52'
Vzhledem k ošetřování Trappa se na domácí střídačce souká do rukavic Jens Grahl.
50'
Na Gosensův nebezpečný centr do malého vápna Kaufmann nedosáhl. Hostující hráč ve vysoké rychlosti naboural do Trappa a rozhodčí neprodleně umožnil ošetřování obou zúčastněných nešťastníků.
48'
Pacho nebyl připravený na Schirího riskantní zadovku z půlící čáry. Do šance se přes něj dostal Kaufmann a domácí měli štěstí, že dánský útočník rozvlnil síť jen zvnějšku.
46'
ze hřiště odchází Niels Nkounkou, přichází Philipp Max.
46'
Knauffova zpětná přihrávka na Pacha byla to poslední, co se v první půli stalo, neboť rozhodčí Fritz neměl v úmyslu nastavit ani minutu. Obecenstvo v Deutsche Bank Parku si během pauzy o žádných gólových šancích povídat nemůže. Oba týmy vygenerovaly jen hrstku mimořádně nepřesných střel, za což je zodpovědný i dost nekvalitní trávník.
45'
45'
Od důrazně dohrávaného Tousarta přebíral míč Aaronson. V tu chvíli letěl praporek pomezního do vzduchu a hrát zase bude Eintracht.
44'
Marmúš kroutil centr směrem od branky. Před pokrytým Götzem byl odvrácen pár metrů před vápno, odkud Knauff vystřelil pouze do Doekhiho.
43'
Tuta rozběhl na křídle Ebimbemu a ten vytěžil z konfrontace s bránícím Robinem Gosensem alespoň rohový kop.
42'
Ebimbeho přihrávka přes osu hřiště směřovala na Nkounkoua. Aktivní Francouz to vzal na sebe a zpoza vápna rozšířil sbírku velmi nepřesných střel.
41'
Aaronson běžel z levého konce hřiště nejkratší cestou do pokutového území. Tuta jej opět zastavil a kopat se nebude ani roh, protože balon zůstal na čáře.
40'
Aaronsonova přihrávka do běhu Gosense rovněž nevyšla. Hosté budou aspoň vhazovat, míč šel do zámezí od Brazilce Tuty.
39'
Kaufmann zpozoroval náběh Gosense, jenomže přichystaná kolmice do kapsy za obranu Frankfurtu neprošla.
38'
Nesportovní chování v přerušené hře se Nkounkouovi nevyplatilo. Hlavní arbitr mu rezolutně udělil žlutou kartu.
37'
Danilho Doekhi ubránil Knauffu, jenže místo konstruktivní rozehrávky balon jenom odevzdal odkopem do autu. Tlak Frankfurtu může pokračovat.
36'
Nkounkou naboural hostující rozehrávku a neprodleně pelášil do vápna, kde přihrávkou patičkou zasáhl Doekiho do ruky. Ta byla opřená o zem, takže Fritz neměl důvod nařizovat penaltu.
35'
Po krátkém posunutí balon od Schirí se Nkounkou zformoval k ráně z dálky, kterou ještě v prvotní fázi zablokoval Khedira.
34'
Klíčové přihrávky do předbrankového prostoru zatím obrana Unionu dokáže likvidovat. Nyní to byl Trimmel, jenž byl nejdříve u nabídky od Nkounkoua.
33'
Z tresťáku nebylo vůbec nic. Umar Marmúš při kopu podklouzl a katapultoval balon několik metrů nad Rönnowovo břevno.
32'
V těchto minutách začíná tlak Eintrachtu pořádně sílit. Za Aaronsonův nedovolený zákrok na Marmúše je nařízen přímý kop.
31'
Gosens ve skluzu odklidil Tutovu finální přihrávku na rohový kop. Marmúš ho nekopl zle, ovšem vzduchem letící Koch se s balonem o malý kousek nepotkal.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
29'
Ebimbe dostal prostor na pravé straně. S míčem přilepeným na noze dotancoval až do vápna, nicméně Khedira mu střelu levačkou zablokoval.
28'
Union nechává vytaženou obranu a Eintracht musí složitě kombinovat nedaleko od půlící čáry, odkud Rönnowovi nic nehrozí.
26'
Knauff se neprosmýkl mezi dvěma soupeři na hranici vápna. Union šel ve třech rychle vpřed. Aaronson zakončil tento brejk střelou nad břevno, nahrávající Kaufmann byl navíc přistižen v ofsajdu.
25'
Knauffův pokus o centr z levé strany ztroskotal hned na první překážce, kterou byl hostující kapitán Trimmel.
24'
Za šlápnutí na Doekhiho nárt vyfasoval domácí útočník Hugo Ekitiké třetí žlutou kartu v sezoně.
23'
Aaronson založil rychlý protiútok. Vertessen měl možnost přihrát Kaufmannovi, místo toho si navedl míč na levačku a ze střední vzdálenosti připravil Trappovi relativně jednoduchý zákrok.
22'
Marmúš byl vytlačen Khedirou pryč z vápna. V přelidněném prostoru pak balon definitivně ztratil tuniský záložník Schirí.
21'
Ekitiké byl v době Kochova dlouhého nákopu v ofsajdu. gól by ze vzniklé šance stejně nebyl, francouzský útočník z pravé části vápna Rönnowa nepřekonal.
20'
Götzeho přihrávku napříč velkým vápnem si Rönnow mohl dovolit pustit do zámezí. Pro Ekitikého byla zkrátka nechytatelná.
19'
Ebimbe sebral míč Gosensovi a pokusil se vysunout Marmúše. S tím se příkladně vrátil Vogt, tudíž domácí brejk měl jen jepičí život.
17'
Schirí si v náběhu nedal dobrý první dotek. Přihrávka z produkce Nkounkoua se i s přispěním křižujícího Vogta dokutálela do autu.
16'
Diogo Leite sklepával Trimmelův nákop mimo dosah svých spoluhráčů. Zároveň byl portugalský obránce v ofsajdu.
15'
Hned vzápětí došlo k dalšímu faulu, jehož obětí se stal Rani Khedira. Teď už je velmi reálné, že se bude kopat do vápna.
14'
Tutův nedovolený zákrok ve středovém kruhu dal Frankfurtu čas zformovat obranu na vlastní polovině. Koch rozehrává do postupné kombinace.
13'
Ebimbe pokazil přenesení do pravého křídla. Götzeho velmi zahnal a zkušený středopolař si v navazujícím souboji v rohu pomohl faulem na Gosense.
12'
Nákop Vogta vrátil Koch do nebezpečné pozice. V té se nacházel Aaronson, ovšem rychle přichystaná střela Američanovi uletěla vedle levé tyče.
11'
Doekhiho diagonální centr Frankfurt pohodlně ubránil. Vertessenem napadaný Nkounkou pak získal aut poblíž rohového praporku.
10'
Koch si až příliš pomáhal rukou v souboji s Kaufmannem. Kromě úderů do oblasti brady si neodpustil ani tahání za dres, takže se pokračuje rozehrávkou Doekhiho.
9'
Minimální presink Frankfurtu znovu umožnilo hostujícímu brankáři stát nad míčem mimo pokutové území.
8'
Tousart skončil v kotrmelcích kvůli souboji s Götzem. Berlíňané vhazovali a prostřednictvím Doekhiho vrátili balon až k Rönnowovi.
7'
Aaronson na levém kraji provětral Knauffa s Tutem, avšak chtěná spolupráce s Trimmelem už byla nad Američanovy síly.
6'
Umar Marmúš byl vedle středového kruhu faulován Leitem. Frankfurt bude pokračovat v postupném útoku.
5'
Navzdory nedostatečně kvalitnímu centru Trimmela se Union dostal k dalšímu zakončení. Kaufmannovi se jeho provedení moc nepovedlo a Trapp bude dál čekat na první zákrok.
4'
Rönnow skvělým výkopem vyslal vpřed Vertessena, nicméně ten pod tlakem Schirího bránění v koncovce zvedl míč nad branku.
3'
Hlava Dioga Leiteho přeměnila první domácí centr v rohový kop, v rámci kterého Götze poslal příliš vysoký míč do rukou Rönnowa.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hráči Unionu, kteří hrají v bílých dresech. Eintracht je v černočervené kombinaci.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Dina Ebimbe, Schirí, Götze, Nkounkou – Marmúš, Knauff – Ekitiké.
Náhradníci: Grahl – Bahoya, Collins, Hasebe, Šájbí, Chandler, Max, Smolčić, van de Beek.
Trenér: Dino Toppmöller

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel (C), Tousart, B. Aaronson, Khedira, Gosens – Kaufmann, Vertessen.
Náhradníci: Schwolow – Bedia, Hollerbach, Juranović, Knoche, Král, Laídúní, Roussillon, Volland.

Eintracht Frankfurt

Domácí tým se od poloviny února soustředí jen na Bundesligu, neboť v Konferenční lize neprošel do osmifinále přes belgický Union Saint-Gilloise. Současně už Frankfurt přestal věřit v postup do Ligy mistrů, poněvadž kvůli čtrnáct dní staré prohře 1:3 na hřišti Dortmundu ztrácí z šestého místa na páté Lipsko těžko stažitelných devět bodů. V ofenzivní produktivitě Eintrachtu letos kraluje Egypťan Marmúš, který má na kontě deset gólů a šest asistencí. Další útočník Kalajdžić je spolu se záložníky Rodem, Larssonem a Bahoyou mezi zraněnými. Kvůli karetnímu trestu nemůže naskočit ani portugalský obránce Buta.
1. FC Union Berlín

Účastník Ligy mistrů se od prvních kol potácel vespod tabulky a brzy ztratil jakoukoliv naději na další postup do evropských pohárů. Hlavním cílem Unionu se stala záchrana, ke které má nyní velmi slušně nakročeno. Před reprezentační pauzou totiž porazil 2:1 Brémy a na třináctém místě tabulky si vypracoval desetibodový náskok na zónu přímého sestupu. Nejlepším střelcem je šestigólový Robin Gosens. Kromě vykartovaného Andráse Schäfera mají zdravotní potíže záložníci Haberer a Hollerbach.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Eintrachtem Frankfurt a Unionem Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.