Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Wolfsburg - 25. února 2024   15:30

Frankfurt
14' Max (Ekitiké) • 90+2' Marmúš (Chandler)
2:2
(1:2)
Wolfsburg
2' Lacroix  (Wind) • 36' K. Behrens  (Maehle)
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (90. Baum), Dina Ebimbe, van de Beek (67. Šájbí), Max (67. Nkounkou) – Knauff (90. Chandler), Marmúš – Ekitiké (77. Bahoya).
Grahl – Smolčić, Hasebe, Götze.
Schlager – Waschitzki, Blos
Commerzbank-Arena, Frankfurt
58 000 diváků
Wolfsburg
Casteels – Baku, Lacroix, Jenz, Maehle – Gerhardt, Arnold (C) – Majer (72. Wimmer), Wind (89. Vranckx), Paredes – K. Behrens (73. L. Nmecha).
Pervan – Fischer, Zesiger, Černý, Svanberg, A. Sarr.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového pracovního týdne a třeba zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:7.
Zápas 23. kola mezi Frankfurtem a Wolfsburgem končí za vyrovnaného stavu 2:2.
První branka duelu přišla velmi rychle, neboť se už ve druhé minutě prosadil stoper hostů Maxence Lacroix, jehož hlavička se zastavila až v síti – 0:1. O vyrovnání se zasloužil ve 14. minutě domácí Philipp Max, který střelou na přední tyč vsítil sovu první branku v dresu Frankfurtu. Vlci ale i tak odcházeli o poločasové pauze ve vedení, neboť se v 36. minutě dostal k centru Maehleho Kevin Behrens a a vrátil Wolfsburgu vedení – 1:2.
Ve druhé půli hrozil hlavně domácí Eintracht, hosté se ke konci skoro vůbec nedostávali na útočnou polovinu, ale dlouho drželi své vedení, které jim zaručovalo tříbodový zisk. Knauff ani Dina Ebimbe sice stav nevyrovnali, ale v druhé nastavené minutě se k míči dostal Umar Marmúš a svou desátou brankou sezony vystřelil Frankfurtu bod za remízu 2:2.
90+11'
90+11'
Šajbího přihrávka mezi nohami Paredese neprošla, Wolfsburg se ubránil.
90+11'
A z něj se dostal znovu do šance jeden z domácích, ale brankář Casteels byl připraven.
90+10'
A Šajbí to zkusil z rohu přímo na branku, ale Casteels se natáhl a vytáhl míč na další roh.
90+10'
Šajbího skvělou přihrávku na poslední chvíli akrobaticky odvrací Lacroix na roh.
90+9'
Po rohovém kopu se snažil zakončit Aster Vranckx, ale trefil jen obránce.
90+8'
Sražená Maehleho střela nepříjemně proskákala šestnáctkou Eintrachtu, hosté budou kopat roh.
90+8'
Tuta ztratil nebezpečně balon u středového kruhu, Gerhardt však nerozehrál přesně, hosté u míče ale zůstanou.
90+7'
Po opravdu dlouhé době teď zaútočil i Wolfsburg, prozatím alespoň drží míč na útočné polovině.
90+6'
Tentokrát však nebyl centr Šajbího přesný, balon končí u Casteelse.
90+6'
Hostům se ale povedlo po lehkém zmatku odkopnout míč na polovinu hřiště.
90+5'
Další průnik Marmúše zastavuje na poslední chvíli stoper Lacroix, Frankfurt má k dispozici rohový kop.
90+5'
Střídající Aster Vranckx nakopl na polovině hřiště Dinu Ebimbeho, sudí Schlager píská.
90+4'
A vypadá to, že domácím bod nestačí, další centr posílal do šestnáctky Bahoya, ale našel jen rukavice gólmana Casteelse.
90+2'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Hosté odkopli balon na půlku, kde však Tuta přehlavičkoval hráče soupeře, jeho následnou dalekonosnou hlavičku prodloužil za sebe Timothy Chandler, míč se dostal až k UMARU MARMÚŠOVI, který se poté tváří v tvář Casteelsovi nemýlil – 2:2. Asistence: Timothy Chandler.
90+1'
Arnold odkopává balon co nejdále od vlastní šestnáctky.
90'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Timothy Chandler,
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Elias Baum.
89'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Aster Vranckx.
88'
Domácí byli znovu blízko vyrovnání, když Marmúš sklepl balon pro Dinu Ebimbeho, ten však z voleje netrefil branku.
88'
Wolfsburg se v posledních minutách vůbec nedostává na útočnou polovinu, Frankfurt ale zatím tlačí marně.
86'
Éric Dina Ebimbe tentokrát dobře obešel obránce, avšak jeho následný centr se stočil mimo hrací plochu.
86'
Eintracht teď úplně zbytečně ztrácí balon na pravé straně, kde se nedohodli Šajbí s Knauffem a Wolfsburg může vhazovat.
85'
Casteels rozehrával nákopem na levou stranu, kde se ale balonu ujímají domácí.
84'
Šajbího nepříjemný centr odvrací na roh Lacroix, ten se ale kopat nebude, neboť si Dina Ebimbe v souboji bez balonu pomohl proti Arnoldovi faulem.
83'
Dina Ebimbe čistě zahrál proti Arnoldovi, k balonu se ale neprobil.
83'
Stoper hostů Jenz odehrává míč před Marmúšem, i tak ale zůstává Frankfurt u balonu.
82'
A penalta se opravdu kopat nebude, stále pokračujeme za příznivějšího stavu pro hosty.
81'
Naopak byl to obránce Wolfsburgu Baku, který potřeboval ošetřit.
80'
Dnešní utkání sleduje 58 000 diváků.
80'
Umar Marmúš upadl v pokutovém území v souboji proti Jenzovi, avšak sudí Schlager zatím zůstává ledově klidný.
78'
Frankfurts Niels Nkounkou utekl Wimmerovi, avšak následně si nepřišel na Lacroixe.
78'
S Windovým nákopem na nabíhajícího Wimmera si bez problémů poradil domácí stoper Tuta.
77'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Jean-Matteo Bahoya.
76'
Na trávník si teď sedl Hugo Ekitike a uvidíme, jestli bude moci pokračovat.
75'
Zakončení Ekitikeho míří nad branku.
75'
Nmecha se před Pacha rychlostí nedostane, brankář Trapp míč v poklidu odkopává.
74'
Tentokrát už se Patrick Wimmer dostal do zakončení, ale brankář Trapp bez problémů zasáhnul.
74'
Po kombinaci obou střídajících hráčů Wolfsburgu posouval Wimmer míč patou za sebe, kde ale byli jen domácí fotbalisté.
73'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Lucas Nmecha.
72'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Patrick Wimmer.
72'
Na druhé straně hřiště zakončoval svou akci Kevin Paredes, svou střelu ale namířil jen do prostoru, kde stál gólman Trapp.
70'
Centr od střídajícího Nkounkoua odvrací Gerhardt, Frankfurt se ještě snažil o zakončení, ale míč nakonec v poklidu doskáče do rukavic Casteelse.
70'
Další Butův nástřel do pokutového území hostů odvrací záložník Yannick Gerhardt.
69'
Domácí byli blízko vyrovnání! Milimetrově přesná přihrávka Nkounkoua našla přesně osamoceného Knauffa, který sice prostřelil Casteelse, ale netrefil branku!
68'
Eintracht rozehrává na konci 68. minuty na vlastní obranné polovině.
67'
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Niels Nkounkou,
ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Fáris Šájbí.
67'
Přihrávka za obranu mířila na Marmúše, který nadvakrát nepropálil blokujícího obránce. Stejně však byl Egypťan v ofsajdu.
65'
Ekitike si dvakrát pomohl na hranici pravidel, sudí Schlager ale jeho počínání pustil. Frankfurt tak mířil do rychlého brejku, ale nakonec jsme žádné ohrožení Casteelsovy branky neviděli.
64'
Hezká přihrávka Behrense měla najít nabíhajícího Bakua, což se také stalo, ale německý fotbalista nezakončil. Vlci však zůstávají u balonu.
63'
Butův nákop odvrací obránce Wolfsburgu Jenz, do útoku míří zase hosté.
62'
Wind dobře posunul balon u středového kruhu do běhu Paredesovi, který jej povedl až k šestnáctce, tam se ale unáhlil a míč jen odevzdal soupeři.
61'
Marmúš míč v souboji s Lacroixem neudržel.
60'
Centr na Butu był příliš dlouhý, po kontrole zdravotního stavu Behrense budou hosté vhazovat.
59'
Kevin Behrens posílá míč jen do autu, Eintracht bude na své polovině vhazovat.
58'
Baku byl u postranní čáry faulován Knauffem, hosté mohou rozehrávat.
58'
Po standardce musel do akce i brankář Casteels, s hlavičkou Ekitikeho si ale věděl rady.
57'
Arnoldův zákrok na Marmúše nebyl podle pravidel, sudí Schlager samozřejmě píská kapitánovi Wolfsburgu faul.
56'
Domácí Tuta dlouho otálel s rozehrávkou, čehož nakonec využil Behrens a obehrál stopera Frankfurtu.
55'
Marmúš sice nepřihrál na Knauffa přesně, ale hostujícímu Bakuovi odskočil balon a německý záložník Knauff se dostal balonu. Náseldný Maxův centr do šestnáctky byl zblokován.
54'
Už se znovu hraje, nákop brankáře Casteelse mířil na útočnou polovinu, kde Maehle vybojoval aut.
53'
Vypadá to, že už by se mohlo konečně pokračovat.
51'
Oba týmy teď bohužel odcházejí ke svým střídačkám, aby uvolnili hrací plochu pořadatelům.
49'
Bohužel na hřišti nejsou jen tenisové míčky, ale různé drobné předměty, které se místním pořadatelům špatně uklízejí.
48'
A vypadá to, že se chvíli ještě hrát nebude.
47'
Hra je teď přerušena, neboť domácí fanoušci naházeli na hřiště spoustu tenisových míčků, kterými chtějí protestovat proti některým rozhodnutím německého fotbalového svazu.
46'
William Pacho si hned v úvodu troufl na riskantní kličku, ta mu ale nakonec vyšla.
46'
Po první půli je stav mezi domácím Frankfurtem a hosty z Wolfsburgu příznivější pro Vlky, kteří vedou 2:1.
Na první branku duelu jsme opravdu nemuseli čekat dlouho, neboť už ve druhé minutě ukončil stoper hostů Maxence Lacroix sérii několika nebezpečných zakončení přesnou hlavičkou. Ve 14. minutě se ale domácí dočkali vyrovnání, a to když vsítil svou první branku v dresu Eintrachtu Philipp Max po přihrávce Ekitikeho. Poté jsme mohli vidět šance na obou stranách, ale jak Ekitike, tak Lovro Majer na brankáře soupeře nevyzráli. Wolfsburg se ale i tak dostal znovu do vedení, a to v 36. minutě, když přesný centr šajtlí od Maehleho doklepl mimo dosah Trappa Kevin Behrens, který vstřelil svou první branku v lize od srpna. To však bylo ještě v dresu Unionu Berlín.
Domácí tak budou muset v druhé půli dotahovat jednobrankovou ztrátu.
45+5'
45+5'
Behrens zakombinoval s Bakuem, který jej poté hledal centrem, vytáhlý německý útočník se sice dostal k hlavičce, ale brankář Trapp byl připraven.
45+4'
Frankfurt rozehrává ve čtvrté nastavené minutě z vlastní poloviny.
45+2'
Po rohu se balon znovu dostal k Paredesovi, ten znovu nancetroval a před Trappem hlavičkoval Moritz Jenz, ale branku Frankfurtu minul.
45+1'
Paredesův centr do šestnáctky domácích odvrací na rohový kop Tuta.
44'
Majerův centr směřoval na hlavu Gerhardta, který se protlačil k hlavičce, ale netrefil branku.
44'
Éric Dina Ebimbe poslal na trávník u postranní čáry Maehleho a za svůj ostrý zákrok vidí také žlutou kartu.
43'
Jonas Wind se sice k míči nedostane, ale Robin Koch odkopává míč jen do zámezí.
42'
Ekitike tentokrát znovu v ofsajdu, hosté budou moci rozehrávat z klidu.
41'
Dobrý Maxův centr prodloužil Pacho, avšak poté už si obrana Wolfsburgu poradila.
41'
A ještě před rozehráním vidí žlutou kartu za úder do obličeje Jenze Hugo Ekitike.
40'
Ve 40. minutě vidíme první žlutou kartu duelu, kterou vidí za ostrý faul ve středu hřiště Yannick Gerhardt.
39'
Na druhé straně je pískán ofsajd Ekitikemu.
39'
Kapitán hostů Arnold parádním pasem našel nebíhajícího Paredese, který se snažil přelobovat Trappa, ale poslal míč jen na horní síť branky.
38'
Nákop gólmana Trappa prodloužil Marmúš za sebe, tam se ale Knauff k balonu nedostal.
37'
Ještě proběhlo zkoumání u videa, ale branka Behrense bude platit.
36'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět! Wolfsburg rychle rozehrál standardku, Jonas Wind ideálně sklepl balon pro Joakima Maehleho, který svým přesným centrem šajtlí našel hlavu KEVINA BEHRENSE. Německý útočník se protlačil k hlavičce a zakončil mimo dosah Trappa – 1:2. Asistence: Joakim Maehle.
35'
Paredesův průnik středem hřiště zastavuje nedovolený zákrok Diny Ebimbeho.
34'
Maehle ztratil na vlastní polovině balon proti Dinovi Ebimbemu, francouzský fotbalista si navedl míč až na střelu, tu však zablokoval stoper Jenz.
33'
Ekitike sice prohrál souboj s Jenzem, ale domácí budou vhazovat.
32'
Paredesův centr do vápna odvrátila obrana Frankfurtu, Vlci budou rozehrávat od vlastního gólmana.
31'
Hostujícího Kevina Paredese poslal na trávník Éric Dina Ebimbe, avšak žlutit se nebude, sudí Schlager to vyřeší jen domluvou s francouzským záložníkem domácích.
30'
Hugo Ekitike se statečně pral u rohového praporku s Lacroixem a vybojoval alespoň autové vhazování.
29'
Arnoldova přihrávka postrádala přesnost a končí až u brankáře Frankfurtu.
28'
Po centru z rohu se do míče opřel Philipp Max, ale zařízení o hodně netrefil.
28'
Umar Marmúš se svou rychlostí dostal před Jenze a svou přihrávkou ještě hledal Ekitikeho, avšak tento pas zblokoval stoper Lacroix do autu – rohový kop.
27'
Teď si ale brankář Kevin Trapp vybral slabší chvilku, když poslal balon přímo na zámezí.
26'
Frankfurt se také snažil zaútočit, ale Marmúšova přihrávka před pokutovým územím soupeře nebyla na van de Beeka přesná.
25'
Baku znovu skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Lovra Majera, ten se dostal až před gólmana Eintrachtu a zakončil, zkušený brankář Trapp ale dobře zmenšil úhel a dobře zasáhl.
24'
Na druhé straně se bude pouze odkopávat od branky Trappa.
23'
Ekitike ztratil balon proti Arnoldovi, Frankfurt ale poté dobře napadal a Buta získal míč zpátky. Portugalský fotbalista poté přízemním centrem vybídl k zakončení Ekitikeho, ten však střílí jen nad horní tyč.
22'
Frankfurt v posledních minutách hlavně odevzdává míče na polovinu soupeře.
21'
Dlouhý nákop na nabíhajícího Paredese zpracoval americký fotbalista pro Behrense, proti jehož střele musí zasahovat gólman Trapp.
20'
Gerhardtův centr odvrátil Pacho jen k Majerovi, ten však míč po chvíli ztrácí.
19'
Kapitánu Wolfsburgu míč odskočil od kopaček, čehož využil Donny van de Beek a o míč jej odzbrojil.
18'
Bote Baku zastavil přihrávku na Ekitikeho, Frankfurt sice zůstal u balonu, ale ani akce po druhé straně ovoce nepřinesla.
16'
Marmúšovu přihrávku zblokoval Gerhardt, ten však poté rozehrál špatně a nabídl míč Butovi, ani on však neposlal do šestnáctky hostů přesný pas.
15'
Wolfsburg se snažil o nějakou útočnou akci, ale defenziva domácích dobře zafungovala.
14'
Je vyrovnáno! Knauff dobře zakomboval u postranní čáry, míč se dostal k Ekitikemu, který jej povedl k šestnáctce a přihrál PHILIPPU MAXOVI, jenž střelou na přední tyč střílí svou první branku v dresu Frankfurtu! Asistence: Hugo Ekitike.
13'
Marmúšův rohový kop odvrátila hostující obrana, následně ještě centroval Max, ale celá akce Eintrachtu nakonec končí kvůli ofsajdu.
11'
Umar Marmúš dostal dobrou přihrávku a na hraně šestnáctky vypálil, brankář Casteels ale zasahuje.
11'
Van de Beek ztratil balon na polovině hřiště proti Bakuovi, ale německý fotbalista také daleko neprošel.
10'
Arnoldův nákop mířil na Behrense, ten si však nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdu.
9'
Nákop na Knauffa nebyl tak přesný, jak by všichni ve Frankfurtu chtěli. Wolfsburg mohl vhazovat, ale dlouho u míče také nezůstal.
9'
Bakuova přihrávka dobře uvolnila Majera, ale brankář Trapp se k balonu dostal rychleji a nedovolil chorvatskému záložníkovi kličku. Poté se ještě snažil dorážet Baku, avšak stav zůstává 0:1.
8'
Pobídku z levé strany prodloužil Ekitike za sebe, kde však zasahuje Casteels.
8'
Van de Beekovu přihrávku na Maxe zblokoval obránce, Frankfurt vhazoval.
7'
Éric Dina Ebimbe poslal na trávník Maehleho, Vlci mohou rozehrávat na polovině hřiště.
6'
A ani Marmúšův centr nedonutil gólmana Casteelse k prvnímu zákroku.
6'
Maxův centr nebyl špatný, po nepovedeném odkopu se snažil zakončit Dina Ebimbe, ale blok neprostřelil.
5'
Průnik Ekitikeho zastavuje nedovoleně záložník hostů Gerhardt, sudí Schlager píská a daruje Frankfurtu standardku.
4'
Branka opravdu platí, Wolfsburg je ve vedení.
4'
Ještě však probíhá kontrola platnosti branky u videa.
2'
Domácí jdou brzo do vedení! Centr z rohu domácí odvrátili jen k Arnoldovi, který z voleje trefil jen tyč. Od ní se balon odrazil k Windovi, jenž přesným centrem našel hlavu MAXENCE LACROIXE, který poslal balon do sítě – 0:1. Asistence: Jonas Wind.
2'
A hned v druhé minutě uvidíme první roh zápasu.
1'
Míč se poprvé dostal také ke kopačkám hostů, ti jej ale rychle odevzdávají.
1'
Rozhodčí Daniel Schlager poprvé dnes pískl do píšťalky, Frankfurt může rozehrávat ze středového kruhu.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta, Dina Ebimbe, van de Beek, Max – Knauff, Marmúš – Ekitiké.
Náhradníci: Grahl – Smolčić, Hasebe, Nkounkou, Baum, Šájbí, Chandler, Götze, Bahoya.
Trenér: Dino Toppmöller

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Jenz, Maehle – Gerhardt, Arnold (C) – Majer, Wind, Paredes – K. Behrens.
Náhradníci: Pervan – Fischer, Zesiger, Vranckx, Černý, Svanberg, Wimmer, A. Sarr, L. Nmecha.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
VfL Wolfsburg

Hostující tým ztrácí právě na šestý Frankfurt devět bodů. Na dvanáctém místě mají hosté šanci bojovat o postup do pohárů, ale rovněž jsou namočeni do boje o udržení, když mají náskok pouhých 8 bodů na šestnáctý Kolín nad Rýnem. Wolfsburg v čele s českým křídelníkem Václavem Černým v probíhajícím ročníku šestkrát slavil vítězství, šestkrát si body se soupeřem dělil a desetkrát poznat hořkost porážky. Z posledních pěti ligových utkání nevyhráli Vlci ani jedno, když čtyřikrát remizovali a jednou prohráli. Hráčem, který v dresu Wolfsburgu nastřílel v této sezóně nejvíce gólů, je dánský útočník Jonas Wind (9).

Poslední odehraná ligová utkání:
Wolfsburg – Dortmund 1:1
Union Berlín – Wolfsburg 1:0
Wolfsburg – Hoffenheim 2:2
Eintracht Frankfurt

Domácí celek má na kontě třiatřicet bodů, což jej řadí na šestou příčku nejvyšší německé soutěže. Frankfurt v probíhajícím ročníku zapsal osm vítězství, devět porážek a pět proher. Eintracht doposud ve dvaadvaceti kolech nastřílel 34 branek, naopak jich inkasoval osmadvacet. V posledních třech utkáních domácí mužstvo získalo dva body za dvě remízy. Tu poslední červenobílí vybojovali po přestřelce na stadionu Freiburgu. Nejlepším střelcem Eintrachtu je prozatím pětadvacetiletý egyptský forvard Omar Marmoush s devíti vstřelenými góly na kontě.

Freibrug – Frankfurt 3:3
Frankfurt – Bochum 1:1
Kolín nad Rýnem – Frankfurt 2:0
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z utkání 23. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetne domácí Eintracht Frankfurt proti hostujícímu VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.