Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mainz - 21. dubna 2024   19:30

Freiburg
6' Gregoritsch (Dōan)
1:1
(1:1)
Mainz
40' Burkardt  (Caci)
Freiburg
Atubolu – Kübler, Keitel, Gulde – Dōan, Eggestein, Höfler, Günter /C/ (56. Makengo) – Höler (85. Adamu), Grifo (56. Röhl) – Gregoritsch.
Müller – Szalai, Sildillia, Muslija, Philipp, Breunig.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
33 726 diváků
Mainz
Zentner /C/ – Kohr, van den Berg, Hanche-Olsen – Caci (86. Widmer), Barreiro (46. Krauß), Amiri, Mwene – Gruda (73. Onisiwo), I Čä-song – Burkardt.
Batz – Guilavogui, Fernandes, Papela, da Costa, Ajorque.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:15.
Druhý poločas toho divákům mnoho nenabídl a poločasový stav 1:1 se nezměnil. V jediné vyložené šanci těsně minul bránu domácí Gregoritsch. Zatímco hosty remíza posouvá o skóre po dlouhé době mimo sestupové pásmo, Freiburg nevyhrál doma pošesté v řadě a komplikuje si boj o evropské poháry.
Skóre otevřel hned v úvodu hlavou Gregoritsch, ze silného náporu Mohuče v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu ale zařídil zasloužené vyrovnání z malého vápna Burkardt. Po přestávce se již hosté zatáhli a nevytvořili si vůbec nic, takže budou s bodem spokojenější.
90+3'
90+2'
Vysoký nákop odhlavičkoval z velkého vápna van den Berg, míč vracel hlavou znovu na stejné místo Dōan, ale Adamu se provinil útočným faulem.
90+1'
Na začátku nastavení mají míč na kopačkách domácí a útočí rozvážně do sevřeného bloku.
88'
Kübler si vyloženě koledoval o druhou žlutou kartu, jeho šlapák rozhodčí posoudil hodně benevolentně k nelibosti mohučského trenéra Henriksena, který vše měl přímo před očima.
87'
Dnešní utkání sleduje 33 726 diváků.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Silvan Widmer.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Chukwubuike Adamu.
85'
Další žlutou kartu obdržel Sepp van den Berg (Mohuč).
83'
Gregoritsch z dálky vyslal střelu pod břevno, která však mířila přímo do míst, kde stál Robin Zentner.
80'
Hosté po zisku míče z poloviny hřiště volí raději malou domů...
78'
S blížícím se závěrem se oba celky spíše zatáhly do obran a předvádějí vyčkávací fotbal.
76'
Po trestném kopu z levé strany se snažil o hlavičku Amiri, ale byl zablokován.
73'
ze hřiště odchází Brajan Gruda, přichází Karim Onisiwo.
71'
Vzápětí si hlasitě žádal po faulu na Grudu další kartu pro domácí Anthony Caci (Mohuč) a vykoledoval si ji za protesty sám.
70'
Lucas Höler (Freiburg) dostává žlutou kartu za faul uprostřed hřiště.
67'
Po 18 minutách se dostali k zakončení hosté z Hesenska. Na trestný kop z hloubi pole naskakoval Burkardt, měl to ale do předklonu a trkl míč stejně jako jeho protivník před chvílí na opačné straně nad břevno.
66'
Freiburg v posledních minutách převzal iniciativu, na Röhlův centr naběhl Gregoritsch a hlavou v dobré pozici přestřelil.
65'
Makengův průnik po levé lajně zastavuje Mwene skluzem a domácí hráč měl co dělat, aby soupeře pod svýma nohama nezašlápl.
63'
Následný trestný kop červenobílých rozehrál pěkně Ricu Dōan, ve skrumáži vyskočil nejvýše Lukas Kübler a hlavičkoval nad břevno.
62'
Dalším hráčem, jenž se vyžlutil pro příští kolo, je střídající Tom Krauß (Mohuč).
60'
Faulovaný Röhl si vyhrnuje stulpny vsedě na trávníku u postranní čáry.
58'
Po dlouhé době šance Freiburgu! Michael Gregoritsch se uvolnil a po zemi obstřelil brankáře Zentnera, míč po zemi doklouzal těsně kolem zadní tyče.
56'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Merlin Röhl,
ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Jordy Makengo.
55'
Míč se odráží při váhavé rozehrávce Freiburgu od I Čä-songa naštěstí pro domácí přímo k jejich gólmanovi.
53'
Nebezpečný míč zakroutil zprava do mohučského vápna Vincenzo Grifo, nakonec ho po teči hlavičkujícího spoluhráče odkopl pohotově van den Berg.
52'
Mohuč má i v úvodu druhé půle více ze hry, ale zatím se nedostala k pokračování přívalu střel z konce prvního dějství.
51'
Domácí ve vápně odzbrojili při přebírání křížné přízemní přihrávky I Čä-songa.
49'
Mwene pálil z penaltové značky, prudký projektil však neprošel freiburgskou hradbou.
48'
Nakopávaný míč končí za bránou Freiburgu.
46'
ze hřiště odchází Leandro Barreiro, přichází Tom Krauß.
46'
Domácí favorit sice brzy otevřel skóre, ale zejména ve druhé polovině poločasu byla lepší Mohuč a z řady nebezpečných střel vzešlo její zasloužené vyrovnání. Prodlouží se čekání Freiburgu na domácí výhru na šest kol?

Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 2:3, střely mimo 0:6, rohy 2:4, ofsajdy 1:0, fauly 10:5.
45+3'
45+3'
Dōan bolestivě fauloval přes kotníky Amiriho.
45'
Fotbalisté Freiburgu se rohu ubránili a zakopávají míč až k půlící čáře.
44'
Hosté jsou v závěru poločasu nabuzení a neúnavně útočí. Grudova rána z plného sprintu jim vynesla po teči vracejícího se Guldeho roh.
42'
Další žlutou kartu viděl Nicolas Höfler (Freiburg) za ošklivé sestřelení Burkardta.
40'
Mohuč právě vstřelila branku!
Anthony Caci se na pravé straně šestnáctky v poklidu vestoje rozhlédl a narýsoval přesnou přihrávku na malé vápno, kam si naběhl JONATHAN BURKARDT, v souboji se svým strážcem Keitelem byl důraznější a prvním dotykem dostal míč za Atuboluova záda.
39'
Brajan Gruda napřáhl zpoza šestnáctky, prudká šleha po zemi prošla pod nohama hned tří červenobílých, Noah Atubolu pro ni skákal k levé tyči, kterou nakonec míč minul doslova o pár centimetrů.
35'
I Čä-song (Mohuč) dostává žlutou kartu za faul na Höflera po ztrátě míče a také se vykartoval pro příští kolo.
34'
Kohr uvolnil na velkém vápně Burkardta, jehož dobře mířený pokus Noah Atubolu vyráží.
33'
Lukas Kübler odkopával křížnou přihrávku před bránu na Leandra Barreira tak vehementně, že trefil vlastního vybíhajícího brankáře a jen se štěstím nedošlo ke kurióznímu „vlastenci“.
31'
Lukas Kübler (Freiburg) dostává za faul na I Čä-songa pátou žlutou kartu a příští zápas nuceně vynechá.
31'
Na přelomu úvodní půlhodiny probíhá ve Freiburgu jen boj o střed hřiště.
30'
Gregoritsch pálil ze střední vzdálenosti po zemi, Zentner tuto střelu na čáře s jistotou pokryl.
27'
Po vhozeném autu pálil zpoza šestnáctky Amiri jen do nejbližšího bránícího hráče.
26'
Domácí přerušili Grudovu akci na levém křídle jen odkopem do zámezí.
24'
Nadiem Amiri poslal přímý kop ze slibného místa přes zeď, ale také metr nad břevno.
23'
Po faulu na Barreira rozehraje Mohuč přímý kop z 22 metrů.
21'
Uprostřed hřiště se svíjí Keitel, do jehož žeber v hlavičkovém souboji tvrdě narazil Burkardt.
20'
Zpoza velkého vápna napřáhl Anthony Caci a plavající střela se snesla vedle pravé tyče.
19'
Barreiro vyslal propagační střelu z dálky, Atubolu chytá míč do koše.
17'
Ale hosté dopadli stejně jako před chvilkou hráči Freiburgu.
17'
Naopak po centru zprava hlavičkoval I Čä-song a po teči domácího obránce se chystá roh Mohuče.
16'
Domácí se z rohu prosadit nedokázali a stahují se do obrany.
15'
Rohový kop pro Freiburg po hlavičce van den Berga za sebe.
13'
Hra se několikrát přelila od vápna k vápnu, domácí jsou na míči a těší se z brzkého náskoku.
12'
Burkardtův výpad na druhé straně zhatil útočný faul na Küblera.
9'
Pravou stranou se snažil proniknout Ricu Dōan, tentokrát ale japonského šikulu uhlídal Hanche-Olsen.
6'
Freiburg právě vstřelil branku!
Skvěle zakroucený pas Ricu Dōana uklidil hlavičkou z malého vápna do sítě MICHAEL GREGORITSCH
5'
Brajan Gruda poslal zajímavý centr do domácího vápna z pravé strany, ovšem Amiri ani Caci se k zakončení neprotlačili.
3'
Höler si kryl míč uprostřed hřiště, ale provinil se faulem na Barreira.
1'
Výkop měli hosté, hrající v temně modrých dresech. Freiburg má červenobílé barvy.
1'

SC Freiburg: Atubolu – Kübler, Keitel, Gulde – Dōan, Eggestein, Höfler, Günter (C) – Höler, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: F. Müller – Szalai, Sildillia, Makengo, Muslija, Röhl, M. Philipp, Adamu, Breunig.
Trenér: Streich

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Kohr, van den Berg, Hanche-Olsen – Caci, Barreiro, Amiri, Mwene – Gruda, I Čä-song – Burkardt.
Náhradníci: Batz – Guilavogui, Fernandes, Krauß, Papela, da Costa, Widmer, Ajorque, Onisiwo.
Trenér: Henriksen

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Freiburg neprohrál s Mohučí pětkrát v řadě, v podstatě kdykoli jsou u toho diváci. Naposledy uspěla Mohuč v obou zápasech covidového ročníku 2020/21, hraného na zavřených stadiónech.
Ve Freiburgu slavili domácí loni vítězství 2:1, z metropole spolkové země Porýní-Falc si pak na podzim přivezli výhru 1:0 gólem Gregoritsche z 69. minuty.
1. FSV Mohuč 05
Hosté bojují po loňském solidním 9. místě celou sezónu o záchranu, vzpamatovali se ovšem po drtivém výprasku 1:8 v Mnichově. Díky zisku 10 bodů z posledních čtyř kol jim sice stále patří barážová šestnáctá příčka, ale tři soupeře před sebou mají již na dohled srovnané v jednobodových odstupech. Darmstadtu i Hoffenheimu nasázela Mohuč doma čtyřku, předtím uhrála bezbrankovou remízu v Lipsku. Venku ještě v celé sezóně nezvítězila, což je hlavní rozdíl oproti minulému ročníku, kdy přivezla hned šest výher.

Střelci: 5 – Burkardt, 4 – I Čä-sung.

Absence: Bell (nemoc).
SC Freiburg
Klub z Bádenska v jihozápadním cípu Německa se dlouho pohybuje pod hranou postupu do evropských pohárů, z nichž nedávno v letošním ročníku vypadl po porážce 0:5 v osmifinále Evropské ligy na hřišti West Hamu United.
Freiburg nevyhrál již pětkrát v řadě doma, měl ovšem velmi silné soupeře, bez výjimky z elitní ligové šestky. Naopak z Bochumi, Mönchengladbachu i Darmstadtu si přivezl tři body a právě tři ho dělí od šestého Frankfurtu.

Střelci: 12 – Grifo, 11 – Gregoritsch, 8 – Sallai.

Absence: Sallai (ŽK), Lienhart, Ginter, Schmidt (zranění).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.