Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Heidenheim : Lipsko - 20. dubna 2024   15:30

Heidenheim
69' Dovedan (Schöppner)
1:2
(0:1)
Lipsko
42' Šeško   • 85' Openda  (Simakan)
Heidenheim
K. Müller – Föhrenbach, Gimber (68. Theuerkauf), Mainka (C), Traoré – Maloney (54. Schöppner) – Beste, Sessa (85. Schimmer), Pieringer (68. Dovedan), Dinkçi (68. Thomalla) – Kleindienst.
Eicher – Kühlwetter, Pick, Siersleben.
T. Welz – M. Thomsen, G. Kleve.
Voith-Arena, Heidenheim
15 000 diváků
Lipsko
Gulácsi – Raum, Lukeba, Orbán (C), Henrichs (71. Simakan) – Simons (79. Elmas), X. Schlager, Haidara (79. Seiwald), Olmo (90+3. Klostermann) – Šeško (79. Baumgartner), Openda.
Blaswich, Zingerle – Bitshiabu, Kampl.

Je dobojováno! Lipsku dnes patřily závěry obou poločasů a to nakonec rozhodlo. Doufejme, že zraněný Lennard Maloney bude v pořádku a bude moci pomoct svému týmu i v dalších zápasech. Lipsko si udrželo čtvrtou příčku v tabulce, což je teď pro hosty to nejdůležitější. Děkuji vám za pozornost a přeji pěkný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:7.
90+10'
90+9'
Domácí už to nestihnou a to znamená, že i druhý vzájemný zápas dopadne lépe pro Lipsko a to i stejným poměrem.
90+8'
Žlutá karta pro tým 1.FC Heidenheim 1846 (Omar Haktab Traoré). Stop na příští zápas.
90+7'
Hraje se příliš daleko od Pétera Gulácsiho. Poslední minuta nastaveného času započala.
90+6'
Hodně otevřená obrana domácích dala prostor Lipsku další šanci na definitivní pečeť. Loïs Openda nechal míč za sebou a hru raději obrací.
90+5'
Heidenheim to znovu zkoušel na zadní tyč, ani teď se k zakončení nikdo z hráčů nedostal.
90+4'
Další krásná souhra a znovu byl na konci všeho Loïs Openda, tentokrát radost hostů překazil ofsajd a domácí ještě žijí.
90+3'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Lukas Klostermann.
90+1'
Hosté mají co dělat s důrazným napadáním, naštěstí pro ně se dokázali osvobodit.
89'
Poslední minuta pře námi, ale dá se očekávat, že rozhodčí ještě pár minut přidá.
88'
Lipsko opět kontroluje hru a to dostatečně daleko od Pétera Gulácsiho.
87'
A domácí musí znovu spěchat dopředu, tentokrát už zbývá velmi málo času.
85'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou znovu do vedení! Naprosto precizní přihrávkou vyslal Xaver Schlager do útoku Mohameda Simakana, který předložil před prázdnou bránu míč LOÏSU OPENDOVI, jenž dává důležitý gól. Asistence: Mohamed Simakan.
85'
Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Kevin Sessa, přichází Stefan Schimmer.
84'
Dnešní utkání sleduje 15 000 diváků.
83'
Žlutá karta pro tým 1.FC Heidenheim 1846 (Jan Schöppner).
83'
Následný roh pořádně vyděsil domácí fanoušky. Balón rozvlnil jen boční síť.
82'
Loïs Openda už mohl jít sám vstříc Kevinu Müllerovi. Výborný zákrok předvedl Norman Theuerkauf, který podržel důležitým zákrokem Heidenheim.
81'
Pro domácí je remíza více než dostačující a nikam tentokrát nespěchají.
80'
Hra pokračuje na polovině hřiště, kde se bojuje o míč. Lépe z toho vyšlo Lipsko.
79'
ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Nicolas Seiwald,
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Christoph Baumgartner.
77'
Na druhé straně mohl skórovat Kevin Sessa, který trefil Péter Gulácsi, jenž předvedl další perfektní zákrok.
76'
Castello Lukeba vybojoval další roh a tedy i šanci znovu odskočit do vedení.
75'
Hosté mají problémy s rozehrávkou a fanoušci ženou domácí tým za obratem.
74'
Jan Schöppner zkoušel najít ve vápně Tima Kleindiensta. Jeho lehká přihrávka byla odvrácena do bezpečí.
72'
Na stadionu v Heidenheimu to pochopitelně ožilo a rázem má velké problémy v defenzivě Lispko.
71'
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Mohamed Simakan.
69'
Heidenheim právě vstřelil branku!
Tak tomu se říká střídání! Centr Jana-Niklase Besteho na zadní tyč ještě vrátil Jan Schöppner na úplně volného NIKOLA DOVEDANA, jenž hlavičkou překonal gólmana Lipska a je vyrovnáno. Asistence: Jan Schöppner.
68'
ze hřiště odchází Marvin Pieringer, přichází Nikola Dovedan,
ze hřiště odchází Eren Dinkçi, přichází Denis Thomalla,
ze hřiště odchází Benedikt Gimber, přichází Norman Theuerkauf.
67'
Dlouhý centr Besteho vyráží Péter Gulácsi, následná střela Heidenheimu byla několikrát sražená mimo.
66'
Eren Dinkçi si teď doslova vynutil hvizd rozhodčího a to znamená další pokus k ohrožení branky z kraje hřiště.
65'
Proběhl se také Péter Gulácsi, který pomohl stoperům s utíkajícím Timem Kleindienstem.
64'
Hosté dostali k dispozici roh, který krátkou přihrávkou skončil o kousek vedle na autu.
63'
Jan-Niklas Beste poslal centr do míst, kde k jeho smůle nebyl žádný ze spoluhráčů a vhazovat tak bude Lipsko.
61'
Žlutá karta pro tým 1.FC Heidenheim 1846 (Benedikt Gimber).
61'
Hodina hry je minulostí a po sérii zraněních zůstává skóre stále stejné.
60'
Zpoza vápna to znovu zkoušel Xavi Simons, jeho střela byla zablokovaná.
59'
Opět jsou v pohotovosti lékaři, kteří spěchají za Marvinem Pieringerem, jenž si pravděpodobně natáhl nějaký sval.
58'
Tentokrát si pomohl faulem zmiňovaný Benjamin Šeško, balón pro domácí.
57'
Benjamin Šeško to zkoušel individuálně a vybojoval faul. Z následné rozehrávky zůstal úplně volný na levé straně Loïs Openda, který nepřekonal Kevina Müllera. Dodatečně odmáván ofsajd.
55'
Hra po krátké přestávce pokračuje. U míče jsou hráči Lipska.
54'
ze hřiště odchází Lennard Maloney, přichází Jan Schöppner.
53'
Lennard Maloney utrpěl nepříjemné zranění ramene, které si způsobil při pádu z poměrně velké výšky a bohužel to vypadá že Maloney opustí hřiště na nosítkách. Zdá se, že se jedná o vykloubené pravé rameno.
50'
To dlouho netrvalo. Totožná situace a doktoři znovu sprintují na trávník. Tentokrát se jedná o Xaviho Simonse a Lennarda Maloneyho.
49'
Oba jmenovaní jsou již na nohách a hlavní arbitr Welz obnovuje hru.
48'
Nepříjemný souboj, po kterém zůstává ležet na trávníku Amadou Haidara a Marvin Pieringer. Snad budou oba hráči v pořádku.
47'
Hned po rozehrávce přišlo zbytečné odevzdání míče a hraje tak opět Lipsko.
46'
Dnešní duel nám zatím nenabízí žádnou speciální podívanou. Ani jedno mužstvo nikam nespěchá a i díky řadě nepřesností padl zatím jediný gól, který vstřelil s potřebnou dávkou štěstí Benjamin Šeško. Šance k vidění jsou, ovšem pokud Heidenheim bude chtít vyrovnat, musí zbytečně přestat ztrácet balóny na polovině hřiště.
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
45+3'
45+2'
Naopak na druhé straně mohl utéct Loïs Openda, jenž neobešel stopera a taky vybojoval alespoň roh.
45+1'
Domácí dostanou šanci vyrovnat z rohového kopu, ke kterému se staví Jan-Niklas Beste.
44'
Hosté se už budou snažit pouze dohrát první dějství.
43'
Domácí mohli hned odpovědět, střela Marvina Pieringera končí těsně vedle levé tyče.
42'
Tak to je velká smůla na straně domácího celku. Míč se ve vápně odrazil k úplně volnému BENJAMINU ŠEŠKOVI, jenž svou střelou, která nebyla moc povedená nedal Kevinu Müllerovi šanci a Lipsko v závěru prvního poločasu vede. Bez asistence.
41'
Pokus o rychlou akci domácích nevyšel a Heidenheim se musí vracet zpět.
39'
Xavi Simons se dostal k odraženému míči a díky dobrému bloku kapitána Patricka Mainky nedošlo k ohrožení svatyně Kevina Müllera.
38'
Eren Dinkçi to zkusil pruským centrem, který odvrací David Raum.
37'
Hra pokračuje stále ve stejném duchu, ani jeden týmů si neužije míč na delší dobu.
35'
Dani Olmo nejprve trefil jednoho ze stoperů, následně se však k míči dostal ještě Benjamin Šeško, jenž trefil boční část sítě branky Kevina Müllera.
34'
Přímého kopu se ujal Jan-Niklas Beste, ale hodně vysoko přestřelil a odkop bude mít Péter Gulácsi.
33'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Benjamin Henrichs).
32'
Další nepřesnost domácích znamená aut pro hosty.
30'
Dobrá pasáž domácích, odpovědět se bude snažit Lipsko, ale i obrana Heidenheimu nedělá chyby a prostoru na ohrožení branky je málo.
29'
Centr Omara Haktaba Traorého našel ve vápně hlavu Kevina Sessa, ten míči nedal potřebnou razanci a další zákrok má také Péter Gulácsi.
27'
Dani Olmo nepřesně přihrál a musí spěchat dozadu, kde zatím situaci zvládá Willi Orbán.
26'
Dlouhý centr Xaviho Simonse končí v rukavicích Kevina Müllera.
25'
Karty se obrací a totožně pokračují ve hře hráči Lipska, kteří si však navíc vybojovali faul.
24'
Poprvé si míče na delší časový úsek užívají domácí, kteří pokračují v kombinaci na svoji polovině.
22'
Vypadá to jakoby se ani jednomu celku nechtělo moc běhat. Tempo hry je pomalejší a vyniká tak spoustu nepřesností na obou stranách.
21'
Heidenheimu se nepovedlo vhazování z prostoru střídaček a míč pouze odevzdávají svému soupeři.
19'
Na balónu znovu Lipsko, které si zatím nedává vůbec dobré přihrávky a míče tak prolétávají až k obraně domácích.
18'
Domácí teď dostali k dispozici poměrně dost prostoru na pravé straně, kde si vzal míč Jan-Niklas Beste a skrze centr zkusil ohrozit branku Lipska. Jeho pokus byl hodně nepovedený a Péter Gulácsi chytá míč do svých rukavic.
16'
Heidenheimu dělá zatím velký problém projít přes polovinu hřiště a jejich dlouhé nákopy zatím nejsou nic, s čím by si defenziva Lipska nevěděla rady.
15'
Tato přihrávka šla do poměrně zřetelného ofsajdu, ve kterém se ocitl Jan-Niklas Beste.
13'
Nepřesnost na straně Heidenheimu znamená první vhazování, které se bude týkat hráčů v bílém.
12'
Na hřišti je ošetřován Benjamin Henrichs, rozherávat bude Lipsko.
11'
Z ničeho nic mohli jít domácí do vedení! Kevin Sessa po obrovské chybě Castella Lukeba trefil připraveného Pétera Gulácsiho, který podržel svůj tým.
9'
Domácím se nedaří udržet míč na svých kopačkách a z dobrého napadání mohou těžit stopeři Lipska, kteří nic složitého nevymýšlí.
8'
Willi Orbán teď nevyřešil tuto situaci vůbec dobře a mohlo být zle. Tim Kleindienst špatně přihrál na Kevina Sessa, který už by mohl jít sám vstříc gólmanovi.
7'
Před Kevinem Müllerem začíná být rušno. Na dlouhý míč chybělo pár kroků Danimu Olmovi, který na balón nedosáhl a situaci znovu řeší Kevin Müller.
5'
Xavi Simons to zkusil zpoza vápna, ale jeho střela postrádala potřebnou razanci i směr a Kevin Müller si tak připisuje první zákrok.
4'
K první střele se snažil dojít Loïs Openda, který byl dobře vytlačen mimo střeleckou pozici a míč se odráží až směrem na polovinu hřiště.
3'
Nejprve nedokázal přihrávku zpracovat Benjamin Henrichs, následně však i domácí zaváhali a u míče pokračují hosté z Lipska.
2'
Úvodní výkop zápasu obstaral hostující tým, který si dá na prvním útoku záležet a začne až od vlastní branky.
1'

1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Föhrenbach, Gimber, Mainka (C), Traoré – Maloney – Beste, Sessa, Pieringer, Dinkçi – Kleindienst.
Náhradníci: Eicher – Dovedan, Kühlwetter, Pick, Schimmer, Schöppner, Siersleben, Theuerkauf, Thomalla.
Trenér: Frank Schmidt

RB Lipsko: Gulácsi – Raum, Lukeba, Orbán (C), Henrichs – Simons, X. Schlager, Haidara, Olmo – Šeško, Openda.
Náhradníci: Blaswich, Zingerle – Baumgartner, Bitshiabu, Elmas, Kampl, Klostermann, Seiwald, Simakan.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: T. Welz – M. Thomsen, G. Kleve.
1.FC Heidenheim 1846 – RB Lipsko

Domácí tým se do nejvyšší soutěže nepřišel jen ohřát a drží velice solidní střed tabulky. Poslední tři zápasy Heidenheim neprohrál a tím rozhodně největším překvapením byl poslední domácí duel proti Bayernu, ve kterém sice mnichovský celek vedl, ale třemi góly ve druhém poločase domácí utkání dokázali otočit. Další dvě venkovní utkání dokázali svěřenci kouče Schmidta uhrát na remízu, nejprve proti Stuttgartu a minulý týden překazila radost Heidenheimu až v poslední minutě Bochum.

Dnes čeká domácí tým další těžký soupeř a to RB Lipsko, které bojuje s Dortmundem o nejlepší čtyřku. I hostům se v posledních zápasech dařilo a po výhře proti Freiburgu a Wolfsburgu dalo jasně najevo, že se s nimi musí ještě počítat a i přesto, že známe mistra letošní sezóny, na dalších pozicích ještě rozhodnuto v žádném případě není. Poslední vzájemný duel skončil lépe pro Lipsko, které na podzim vyhrálo 2:1.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga má v sobotu dvacátého dubna na programu už třicáté kolo. V něm na sebe narazí týmy 1.FC Heidenheim 1846 a RB Lipsko. Úvodní hvizd je na programu v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.