Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Mönchengladbach - 2. března 2024   15:30

Mainz
12' Burkardt (I Čä-song)
1:1
(1:0)
Mönchengladbach
55' Ngoumou  (Neuhaus)
Mainz
Zentner – Kohr, Guilavogui, van den Berg – Widmer (C) (76. Richter), Barreiro, Amiri, Mwene – Gruda (68. Onisiwo), I Čä-song (68. Krauß) – Burkardt (88. da Costa).
Rieß – Ajorque, Dal, Ti. Müller, Papela.
Schröder – Grudzinski, Seidel
Mewa Arena, Mohuč
Nicolas – Lainer (46. Netz), Elvedi, Itakura, Wöber – Koné (90. Ranos), Weigl (C), Neuhaus (78. Reitz) – Honorat, Siebatcheu, Ngoumou (78. Hack).
Olschowsky – Friedrich, Herrmann, Kramer, Scally.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 16:9. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:15.
Fotbalisté Mohuče nakonec neudrželi vedení z prvního poločasu. Po změne stran již nebyli domácí aktivnějším mužstvem a hra se vyrovnala. Mönchengladbach se prosadil v padesáté páté minutě zásluhou talentovaného Nathana Ngoumoua, kterému posadil na hlavu nadýchaný centr Florian Neuhaus. V závěrečných minutách navíc hrála Borrusia přesilovku po vyloučení Dominika Kohra, početní výhodu ovšem nevyužila. Gladbach si tak ze hřiště předposlední Mohuče odváží pouze bod.
90+4'
90+4'
Zdá se, že se v utkání již nic nestane.
90+4'
Nadiem Amiri vyslal tvrdý centr z pravé strany, který Nicolas vyrazil a poté přišel útočný faul.
90+3'
Ovšem nyní dravá aktivita Karima Onisiwa, který utekl po pravé strasně, ale jeho střelu vyráží Nicolas na roh.
90+2'
Hosté zatím příliš nevyužívají své početní převahy, hra se odehrává ve středu hřiště, ani jeden z týmu nedokáže držet míč na svých kopačkách déle
90'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Manu Koné, přichází Grant-Leon Ranos.
89'
Sepp van den Berg vletěl do vápna, ale nezvládl centr, který míří opět do zázemí.
89'
Richter šikovnou patičkou směřoval míč do malého vápna, ale Nico Elvedi opět na svém místě a odkopává míč do zázemí.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Danny da Costa.
88'
Franck Honorat posílal centr do vápna, ale pouze do ofsajdu.
86'
Hosté oblehájí vápno domácích, uvídíme další roh Glabachu.
84'
Dominik Kohr si neodpustil nepřípustná gesta na hlavního rozhodčího a vidí za tu druhou žlutou kartu. Domácí budou dohrávat o jednoho méně.
83'
Nebezpečný roh hostů, Itakura hlavičkoval vedle.
83'
Vypadá to, že se hráči Mohuče vyštavili, už to od nich není aktivní jako v první polovině utkání.
81'
Phillipp Mwene zastavil rodící se brejk hostů pouze za cenu žluté karty.
80'
Tvrdý střet uprostřed hřiště. Manu Koné omylem trefil kopačkou do obličeje parťáka z obrany Itakuru.
80'
Josuha Guilavogui tvrdě, ale čistě zastavil Siebatcheua.
78'
ze hřiště odchází Nathan Ngoumou, přichází Robin Hack,
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Rocco Reitz.
77'
Nově příchozí Richter poslal míč na Burkardta, ale toho si hostující obránci pohlídali na zádech.
76'
ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Marc Richter.
74'
Franck Honorat centroval do vápna, ale jeho přihrávka neprošla a tak do útoku míří domácí.
72'
Dominik Kohr vyzval průnikovou příhrávkou Silvana Widmera, ale obrana hostů byla pozorná. Bude z toho autové vhazování pro domácí.
70'
Dvacet minut do konce a hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Sledujeme atraktivní pasáž hry, k čemuž příspívá i rozhodčí Schröder, jenž volí volnější metr posuzovaní zákroků.
68'
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Tom Krauß,
ze hřiště odchází Brajan Gruda, přichází Karim Onisiwo.
67'
Domácí hráči už zdaleka tak nedominují jako v prvním poločase.
66'
A další nebezpečnou střelu si připsal Nathan Ngoumou.
65'
Měkký centr Honorata na Neuhause, který nepokrytý zakončoval na zadní tyči. Moc nechybělo a hosté šli do vedení.
63'
Ngoumou na Elvediho, jenž vyslal nebezpečný centr na Koného, který zakončoval hlavou, velmi dobrý zákrok Zentnera.
60'
Jordan Siebatcheu se dostal za obranu domácích, ale zblízka trefil pouze Zentnera. To byla velká šance. Hráči Gladbachu se začínají probouzet.
59'
I Čä-song si sebral odražený míč, jeho pokus zpoza vápna byl sice tvrdý, ale nepřesný.
57'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Dominik Kohr).
55'
Zničehonic se prosazují hosté. Nathan Ngoumou a Florian Neuhaus vyrazili do brejku, druhý jmenovaný vyslal nadáchaný centr na přední tyč, kde už čekal NATHAN NGOUMOU, který se hlavou nemýlil. Stav utkání 1:1
53'
Tvrdý zákrok Manu Koného na Barreira se obešel bez žluté karty. Hra je nyní velmi kouskovaná.
52'
Z rohu nic nebylo a Moritz Nicolas bude rozehrávat od své brány.
52'
Roh pro domácí.
50'
Leandro Barreiro vletěl tvrdě do souboje a zboural Maximiliana Wöbera, vidí za to žlutou kartu.
50'
Nico Elvedi zůstal ležet na zemi po srážce hlavami s domácím hráčem, ale bude to dobré.
48'
Gladbach nevyhrál již osm zápasů v řadě na hřištích soupeřů a zatím to vypadá, že se jim to nepodaří ani dnes. Na míči opět Mohuč.
46'
Hostující hráči vyběhli do druhého poločasu s novým rozestavením, kdy budou hrát na čtyři vzadu. Uvidíme, zda jim to přinese kýžený úspěch.
46'
ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Luca Netz.
46'
V prvním poločase to vypadalo jako když je na hřišti pouze jedno mužstvo. Aktivní domácí mačkali hosty z Gladbachu jako citrón a jejich vedení mohlo být i vyšší. Nicméně branku se jim podařilo vstřelit pouze jednu a to zásluhou Jonathana Burkardta, který bravurně vymetl z hranice vápna levou šibenici. Pokud hosté chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk ze hřiště Mohuče budou muset hodně přidat.
45+2'
45+2'
Další obrovská šance domácích. Leandro Barreiro neohroženě vletěl hlavou do míče na hranici vápna a ten míří těsně vedle levé tyče.
45'
Nádherný pas Kohra na I Čä-songa, který si zaběhl za obranu hostů, zasekl si míč na levačku, ale na poslední chvíli byla jeho střela zblokována.
43'
Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Nathan Ngoumou).
43'
Dominik Kohr nyní skvělým skluzem zabránil rodícímu se nebezpečí a poté byl velmi tvrdě dohrán Ngoumou a zůstává ležet na zemi.
41'
Po dlouhé době hráči Gladbachu na útočné polovině, ale střela Neuhause , kdy se uvolnil na levé straně, zblokována.
40'
Z levé strany přiletěl nebezpečný centr, ale Burkardt a po něm ani Mwene nedokázali prostřelit hostující obranu.
39'
Gladbach se nyní nedokáže dostat s míčem z vlastní poloviny. Aktivní presink Mohuče zatím funguje báječně.
37'
Frustrace a nervozita na kopačkách hostů, kteří se čím dál více uchylují ke zbytečným faulům.
35'
Nathan Ngoumou vlétnul tvrdě, ale čistě do souboje s domácím Widmerem, z jeho výrazu je vidět, že není spokojený s tím, jak se zatím jeho tým prezentuje.
32'
Silvan Widmer posílál dlouhý centr do vápna na Mweneho, jehož volej letěl až na tribunu.
30'
Po dlouhém autu spadl Jonathan Burkardt ve vápně hostí po souboji s dvěma obránci, ale bude z toho pouze odkop od brány. Rozhodčí zůstal naprosto klidný, i když se Burkardt dožadoval pokutového kopu.
29'
Nico Elvedi pouze odkopává míč do zámezí, autové vhazování pro Mohuč.
27'
Hostující Mönchengladbach se zatím vůbec nemůže dostat do hry. Míč mířil na Jordana Siebatcheua, který ovšem vybíhal z ofsajdu, u míče tak budou opět domácí.
25'
A další obrovská šance domácích, málem z toho byl vlastní gól. Další vynikající zákrok Nicolase.
24'
Silvan Widmer se objevil na pravé straně úplně sám po skvělé přihrávce Sepp van den Berga, ale fantastický zákrok Moritze Nicolase, který výraží střelu na roh.
23'
Na střely zatím aktivnější domací 6:1.
21'
Nadiem Amiri trefil pouze zeď, ale bude z toho další roh.
20'
Nadiem Amiri dravě vletěl mezi dva hráče do vápna a byl zastavený nedovoleně, bude z toho přímý kop z hranice vápna.
18'
Sepp van den Berg se vyšplhal nejvýše a hlavičkoval těsně nad břevno.
18'
Další roh pro domácí. V před brankovém prostoru Gladbachu je opravdu rušno.
16'
Domácí nastoupili do utkání ve skvělém tempu a napadají až na hranici vápna hostů. Nyní díky tomu získali balón.
15'
Maximilian Wöber to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.
12'
Aktivní úvodní minuty domacích přináší první branku, I Čä-song si na středu hřiště šikovně zaseknul hráče hostů, vyslal kolmici na JONATHANA BURKARDTA, který z hranice vápna výstavně vymetl levou šibenici. Mohuč tak vede 1:0.
11'
Hosté ve vzduchu prozatím bezchybní.
11'
Mohuč nyní svírá Gladbach kolem vápna, zatím bez gólového účinku.
10'
Další rohový kop pro Mohuč byl rozehraný nakrátko, ale následná přihrávka do vápna neprošla.
8'
Nadiem Amiri kroutil míč na bránu, ale Julian Weigl přizvedl hlavou na rohový kop.
8'
Zajímavý přímý kop pro domácí po faulu hostů.
7'
Nadiem Amiri se dostal do zajimavé pozice před vápnem, ale míč mu poskočil těsně před zakončením a jeho střela tak byla velmi nepřesná.
6'
Franck Honorat pronikal do vápna tísněn dvěma domácími, ale míč mu utekl do zámezí.
5'
Elvedi posílal do vápna domácích dlouhý míč, který si ovšem Robin Zentner pohodlně sebral.
3'
Florian Neuhaus číhal na zadní tyči, ale nebezpečný centr k němu neprošel.
2'
Kapitán hostů Julian Weigl si připsal první tvrdší zákrok utkání. U míče budou pokračovat domácí.
1'
Hráči právě nastupují na hrací plochu. Domací Mohuč se představí v červeno-bílých dresech, hosté, jenž přijelo podpořit přes pět tisíc fanoušků, oblékli pro tento duel zeleno-černou kombinaci.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Kohr, Guilavogui, van den Berg – Widmer (C), Barreiro, Amiri, Mwene – Gruda, I Čä-song – Burkardt.
Náhradníci: Rieß – Ajorque, da Costa, Dal, Krauß, Ti. Müller, Papela, Onisiwo, Richter.
Trenér: B. Henriksen

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Lainer, Elvedi, Itakura, Wöber – Koné, Weigl (C), Neuhaus – Honorat, Siebatcheu, Ngoumou.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Hack, Herrmann, Kramer, Netz, Ranos, Reitz, Scally.
Trenér: G. Seoane

Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Seidel.
Hráči Mohuče mají určitou psychickou výhodu, jelikož v předešlých šesti vzájemných kláních s Gladbachem neprohráli (3-3-0).
Borussia Mönchengladbach v minulém kolem zvítězila doma v důležitém souboji s Bochumi 5:2 a odpoutala se tak alespoň částečně od sestupových pater tabulky. Borussia tak ukončila jejich pětizápasovou sérii bez vítězství v lize. Na tříbodové vítězství budou chtít hosté navázat i v Mohuči, která na ně momentálně ztrací deset bodů. Gladbachu se na venkovních hřištích příliš nedaří, v letošním ročníku zapsali pouze jedno venkovní vítězství na hřišti Bochumi, na druhou stranu minulý měsíc dokázali uhrát bod na hřišti lídra tabulky z Leverkusenu.
Mohuč minulý pátek předvedla proti vedoucímu Bayeru Leverkusen skvělý výkon, ačkoli nakonec odešla poražena 1:2. Jejich bojovný přístup odporoval jejich postavení na předposledním místě tabulky, a proto potřebují navázat na tuto snahu v nadcházejícím domácím zápase. Mohuč se nachází v obtížné situaci, protože vyhrála pouze jednou z posledních 13 ligových utkání, což znamená, že na záchranu ztrácí již propastných deset bodů.
Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům německého fotbalu! V rámci 24. kola Bundesligy si to spolu rozdají domácí Mohuč a hostující Mönchengladbach. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.