Paták – Mudra, Pastyřík.
Chrudim
Stránský, Zavřel, Vavrouš, Řezníček, Tlapák, Kopecký, Zíma.

To je pro tuto chvíli vše, v příští sezoně se budeme z Písku opět těšit. Do té doby na shledanou.
Trenér Písku – Rostislav Grossmann: V první řadě bych chtěl Chrudimi pogratulovat k zaslouženému postupu.Dnešní zápas měl kvalitu, ale bylo to poznamenané propočtem dělbou bodů. V první půli jsme sice měli míč na kopačkách, ale v prostoru, kde jsme nebyli pro soupeře nebezpeční. Ve druhém poločase se nám zaslouženě dokázalo vyrovnat.

Trenér Chrudimi – Pavel Jirousek: Karty před zápasem byly rozdané, stačil nám jeden bod k zisku prvenství a od toho se vše odvíjelo. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, což nás zdobilo celou soutěž. Myslím si, že ani jeden celek nebyl dopředu moc nebezpečný. Řekl bych, že domácí si bod nakonec zasloužili, protože se dokázali dobře držet na balónu.
Dnešní utkání je u konce. Šťastnější odcházejí chrudimští fotbalisté, kteří vyhráli po pokutových kopech. Jejich radost ještě umocnil fakt, že je na prvním místě už nikdo nemůže ohrozit a to na píseckém trávníku náležitě oslavili. Chrudimští se také oblékli do triček s nápisem "Mistr ČFL 2017/18". Pro Písek dnes sezóna skončila. Jejich fotbalisté se s fanoušky rozloučili alespoň ziskem jednoho bodu. Za malou chvíli uvedeme ještě ohlasy obou trenérů.
Nyní propukla obrovská radost chrudimského týmu, jejichž členové si dopřávají spršku šampusu.
Hrachovec špatně kopnul penaltu a jeho nedůrazná střela do středu brány nemohla Mrázka překvapit. Bonusový bod putuje do Chrudimi!
Řezníček poslal míč k pravé tyči a hosté jdou do vedení – 2:3.
Hanzlík střílel k levé tyči, Mrázek předvádí další úspěšný zákrok.
Mastík zamířil přesně k pravé tyči.
Holý střílel do středu brány. Mrázek balón vyrazil.
Drahoš mířil po zemi k levé tyči, Hajdušek míč vyrazil!
Voráček střelou po zemi posílá Písek do vedení 2:1.
Tlapák zamířil přesně k levé tyči. Hajduškovi chyběl kousek, aby dosáhnul na balón.
Rendla se trefuje do horní části branky.
Střílení penalt začíná.
90+1'
Druhý poločas skončil.
90'
Hosté ještě jednou střídají. Na poslední vteřiny se do hry zapojí Patrik Tlapák, který nahradil Petra Rybičku.
88'
Blíží se závěr druhé půle a vše nasvědčuje tomu, že o dnešním vítězi budou muset rozhodnout pokutové kopy.
86'
Ze hry odchází střelec vyrovnávající branky – Filip Řezáč, kterého vystřídá Jan Sigmund.
86'
Hajdušek sebral Kesnerův centr do rukavic.
84'
Mezitím dochází v hostujícím týmu ke střídání. Ze hry odejde David Vodrážka, opačným směrem zamíří Josef Stránský.
83'
Hra přerušena, Mrázek potřebuje ošetření.
81'
Písek právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají skóre. FILIP ŘEZÁČ se prezentoval povedenou trefou, když bez přípravy zamířil z levé strany, přesně do vzdálenějšího horního rohu – 1:1.
78'
Domácí střídají. Jakuba Helda na hřišti nahradí Daniel Petřík.
77'
Rybička nedosáhl v malém vápně na centr od svého spoluhráče.
75'
Střela Vavrouše zpoza velkého vápna mířila těsně nad horní tyč.
73'
Hrachovec předvedl pohlednou individuální akci, když efektně prošel přes dva soupeře, dál však jeho cesta nevedla...
71'
V hostujícím týmu dochází ke změně. Pro dnešek má odpracováno Tomáš Dostálek. Na trávník se podívá Vojtěch Řezníček.
70'
Rybička byl při útoku příliš důrazný a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
67'
V Písku dnes panuje dusné počasí a hlavní sudí povoluje hráčům krátkou pauzu, aby se občerstvili u svých střídaček.
65'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Dostálek, holý jeho zakončení zablokoval.
63'
První střídání v týmu Chrudimi. Z trávníku odešel Daniel Vašulín, kterého nahradil David Vavrouš.
61'
Kesnerův centr hlavičkoval Vašulín, míč se však mezi tři tyče nevešel.
60'
Nebezpečná střela Rybičky! Hajdušek musel vyrazit míč na rohový kop.
57'
Vašulín zakončoval z otočky, jeho střelu zablokovali domácí obránci.
55'
Vodrážka nedovoleně zastavil unikajícího Voráčka a hlavní sudí poprvé v zápase vytahuje žlutý kartonek.
53'
Hrachovec předvedl povedený skluz , když zastavil útočícího Mastíka.
52'
Domácí začali druhou půli aktivně, ale chrudimská obrana potvrzuje, že je nejlepší v celé soutěži.
50'
Mrázek chytá přízemní střelu soupeře.
48'
Dostálek naběhl s míčem do velkého vápna Písku, kde však jeho centr překazil Holý.
46'
Domácí vstoupili do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstal Tomáš Benetka. Do hry se zapojil Aleš Kočí.
46'
Hráči jsou již nastoupeni, utkání začne za malou chvíli.
Je za námi první poločas, který skončil těsnou výhrou Východočechů. O jedinou branku se zatím postaral Vašulín, který po centru srazil hrudí míč za záda domácího gólmana. Písečtí fotbalisté se zatím přes důslednou obranu hostů dostávají jen zřídka. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 11:19.
45'
45'
Hlavní sudí neměl důvod nastavovat a ukončuje první poločas.
43'
Vodrážka se dostal do zakončení po rohovém kopu, střela mu však nesedla a Hajdušek si s míčem dokázal poradit.
41'
Drahoš zastavil postup píseckých fotbalistů do pokutového území.
40'
Oba týmy teď při svém útoku předvedly nepřesnosti.
38'
Po nepřesné přihrávce hostů bude Hajdušek rozehrávat od své brány.
37'
Voráček parádně prokličkoval až do střelecké pozice, kde však zvolil zpětnou přihrávku, tu překazil Mastík. Domácí se ještě dostali do hlavičkového zakončení, které však nemělo žádnou razanci a Mrázek si připsal zákrok z kategorie jednoduchých.
34'
Hajdušek po standardní situací soupeře nemusel zasahovat.
33'
Více ze hry mají hosté, kteří se neúnavně tlačí do útoku. Nyní budou mít navíc výhodu rohového kopu.
31'
Hajdušek ze vzduchu lapil balón do svých rukavic.
29'
... rohový kop neznamenal pro domácí bránu žádné nebezpečí.
28'
Hajdušek dlouhým skokem překazil přihrávku Chrudimských, závar nakonec zažehnal jeden z domácích obránců. Nicméně Východočeši budou mít výhodu rohového kopu...
26'
Drahoš při napadání domácím hráčem zahrál raději malou domů Mrázkovi.
24'
Domácí obránci si poradili s dlouhým autovým vhazování do pokutového území Písku.
23'
Písku byl tentokrát odpískán útočný faul.
20'
Hanzlíkovo rozehrávka mířila přímo do středu brány, kde stál připravený Mrázek.
19'
Hrachovec předvedl odvážný průnik, po faulu budou mít domácí k dispozici volný kop z těsné vzdálenosti velkého vápna.
17'
Hanzlík zahrával rohový kop, Milec v pokutovém území špatně zasáhl balón.
14'
Martin Held byl zastaven po souboji s Ptáčkem a byl mu odpískán nedovolený zákrok. Domácí diváci s verdiktem sudího hlasitě nesouhlasí.
13'
Písecká obrana si poradila s rohovým kopem soupeře.
12'
Domácí se při založení útočné akce nedohodli a zadarmo odevzdali balón soupeři. Mrázek bude odkopávat od své brány.
10'
Jakub Held přihrával z pravé strany před bránu, kde však Řezáč na míč nedosáhl.
7'
Chrudim právě vstřelila branku!
Východočeši se ujímají vedení. DANIEL VAŠULÍN prokázal dobrou orientaci a ve správný čas si naběhl na správné místo. Po centru z pravé strany srazil hrudníkem balón za Hajduškova záda – 0:1.
7'
Další ofsajd Písku, ve kterém byl Martin Held.
6'
Řezáčovo sprint za obranu byl zastaven po signalizaci postavení mimo hru.
5'
Hlavní sudí se připletl do Hanzlíkovo přihrávky a rozhodčí se domácím omlouvá.
3'
Hrači obou týmů začali opatrně, míč se zatím nejčastěji vyskytuje v blízkosti středového kruhu.
1'
Zápas rozehráli chrudimští fotbalisté, kteří se dnes oblékli do černočervených dresů. Písečtí mají tradiční modrožlutou kombinaci dresů.
1'

FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Holý, Held M., Benetka, Held J., Řezáč, Hrachovec, Hanzlík, Voráček.
Náhradníci: Varyš, Skála, Kočí, Sigmund, Petřík, Viták.

MFK Chrudim: Mrázek – Dostálek, Langr, Ptáček, Vašulín, Drahoš, Rybička, Kesner, Mastík, Vodrážka, Krčál.
Náhradníci: Stránský, Zavřel, Vavrouš, Řezníček, Tlapák, Kopecký, Zíma.

Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík.
Poslední vzájemný zápas mezi dnešními týmy se odehrál v listopadu loňského roku, na trávníku Chrudimi. Domácí využili svého prostředí k zisku tří bodů. Poprvé se prosadili až v 70. minutě, kdy Kopecký proměnil pokutový kop. O třináct minut později Kesner uzavřel skóre na konečných 2:0. Jak dopadne sobotní odveta se dozvíme krátce po poledni. Úvodní výkop je naplánován na tradičních 10:15 hodin.
Písecký tým se nachází na šestém místě, za získaných 53 bodů. Naopak vedoucí celek České fotbalové ligy – Chrudim, útočí na vítězství v soutěži. Východočeši nyní mají na svém kontě 75 bodů. Písecké fotbalisty čeká bezkonkurenčně nejlepší obrana v celé soutěži. Defenzíva Chrudimi v čele s gólmanem Mrázkem dovolili za 32 zápasů svým soupeřům pouhých 25 branek. O produktivitu chrudimského týmu se nejvíce stará Lukáš Kopecký, kterému s dvaadvaceti přesnými zásahy patří druhé místo v tabulce střelců. Nejlepším střelcem Písku je Tomáš Froněk, který má na svém kontě dvanáct vstřelených branek.
Písecké fotbalisty čeká poslední zápas tohoto ročníku před svým publikem. Jejich soupeřem bude vedoucí celek MFK Chrudim. Písečtí by se jistě rádi rozloučili s touto sezonou vítězstvím. Na druhé straně Chrudimští potřebují body, aby odvrátili atak druhého Vltavínu, na který mají náskok dva body. Dnes nás jistě čeká velice zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.