Community Shield -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Manchester City - 7. srpna 2021   18:15

Leicester
Leicester
89' Iheanacho
1:0
(0:0)
Manchester City
Leicester
Schmeichel – Ndidi, Söyüncü, Amartey – R. Pereira, Maddison (71. Dewsbury-Hall), Tielemans (71. Soumaré), Bertrand (79. Thomas) – H. Barnes (79. Iheanacho) – Ayoze Pérez (71. Albrighton), Vardy (C) (71. Daka).
Tierney – Hussin, Davies
Wembley Stadium, Londýn
Steffen – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, B. Mendy – Gündoğan (65. Rodri), Fernandinho (C), Palmer (74. B. Silva) – Mahríz, F. Torres (74. Knight), Edozie (65. Grealish).
Carson – Grealish, Rodri, Sandler, B. Silva, Couto, Doyle, Gomes, Knight.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:6.
Zápas o Community Shield nakonec dopadl lépe pro Leicester, který zdolal mistrovský Manchester City 1:0. Foxes zvládli utkání velmi dobře takticky. V prvním poločase byli nebezpečnější a na jeho konci trefil Jamie Vardy přispěním zákroku brankáře Steffena dokonce tyč. Po změně stran drželi Citizens balón častěji na svých kopačkách, ale do větších příležitostí se nedostávali. Rozhodující moment přišel až v závěrečných minutách duelu, kdy Nathan Aké v pokutovém území fauloval Kelechiho Iheanacha a sám postižený nařízený pokutový kop proměnil.
Je tomu tak! Fotbalisté Leicesteru získávají poprvé v klubové historii Community Shield!
90+5'
90+4'
Ofsajd Mahríze. Myslím, že po rozehrávce Leicesteru to sudí ukončí...
90+3'
Hráči Leicesteru nepouštějí soupeře do šancí a jsou už velmi blízko zisku úvodní trofeje v nové sezóně.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty!
89'
Leicester právě vstřelil branku!
Sám faulovaný KELECHI IHEANACHO penaltu proměňuje! Brankář Steffen vystihl, že útočník Foxes bude střílet k tyči po jeho levé ruce. Na balón si možná i sáhl, ale prudký míč prostě vytěsnit nemohl.
88'
Žlutou kartu za protesty dostává kapitán Citizens Fernandinho.
88'
Nathan Aké v pokutovém území hrubě chyboval, když místo míče trefil kluzem kotníky Kelechiho Iheanacha. Pep Guardiola hned věděl, že je zle a u střídačky se chytal za hlavu.
87'
Pokutový kop pro Leicester!
87'
Boubakary Soumaré rozběhl Kelechiho Iheanacha. Ten v souboji u postranní čáry získal aut.
85'
V ofsajdu se ocitl Jack Grealish. Stále více to vypadá na penaltový rozstřel.
84'
Dobře se dnes jeví Zack Steffen v bráně Manchesteru City. Ten obral o šanci včasným vyběhnutím Patsona Daku!
84'
Ofenzivní snahu Leicesteru utnula nepřesná přihrávka Iheanacha. Ten odevzdal míč soupeři.
83'
Nákop na Mahríze, kterého ale nepustil k bráně Thomas. Křídelník Citizens alespoň udržel balón a počkal na spoluhráče.
82'
Boubakary Soumaré ukázal svou sílu v soubojích. Ve středu hřiště držel míč a soupeř ho musel faulovat.
80'
Cancelova kolmice hledala Benjamina Knighta, kterého ale nepustil k míči Amartey. Vše pak vyřešil zachycením balónu Schmeichel.
79'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ryan Bertrand, přichází Luke Thomas.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Kelechi Iheanacho.
77'
Benjamin Knight si narazil míč s Grealishem, ale na hranici šestnáctky byl zastaven. O chvíli později musel vyběhnout hostující Steffen mimo své pokutové území a odhlavičkovat balón před Dakou.
76'
Připomínám, že v případě, že se nedočkáme rozuzlení v normální hrací době, nebude se prodlužovat, ale vítěze určí rovnou penaltový rozstřel.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Bernardo Silva.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Benjamin Knight.
73'
Málem velká šance Ferrána Torrese, který se ocitl za obranou soupeře. Španělský útočník však nedokázal míč na první dobrou zalepit a tak mu ho sebral vybíhající Schmeichel.
72'
Také Leicester má na trávníku další dvě letní posily. Útočník Patson Daka přišel z rakouského Salzburgu a z francouzského Lille.
71'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Marc Albrighton.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Kiernan Dewsbury-Hall.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Boubakary Soumaré.
70'
Držení míče – 45 % : 55 %
69'
Šikovný Barnes se nechal faulovat zhruba 30 metrů od brány City. Lišky pak zkusily překvapit soupeře rychlou rozehrávkou, ale k šanci to nakonec nevedlo.
67'
Na střílený centr Harveyho Barnese nedosáhl Jamie Vardy a míč propadl vedle vzdálenější tyče Steffenovy brány.
66'
Jack Grealish je tedy skutečně na hřišti. Uvidíme, co nám velká posila Manchesteru City předvede.
65'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Rodri.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Samuel Edozie, přichází Jack Grealish.
63'
Samuel Edozie zřejmě dostal křeč. Pep Guardiola už chystá střídání. Zdá se, že do hry půjdou Rodri a také čerstvá posila Jack Grealish, jehož přestup z Aston Villy byl nejdražším nákupem v historii soutěže!
62'
I ten Lišky přestály. Citizens ale zůstávají v útoku.
62'
Roh Gündoğana. Obrana Leicesteru míč odvrátila před šestnáctku, odkud ho napálil nad Rijád Mahríz. Byla tam teč, takže uvidíme další rohový kop úřadujícího mistra Premier League.
60'
Citizens hrají po změně stran určitě lépe než v první půli. Jsou aktivnějším týmem.
58'
Rohový kop Leicesteru. Steffen však balón vyboxoval a Citizens následně rozehráli rychlý protiútok, na jehož konci pelášil Rijád Mahríz sám na bránu. Skvělý návrat do obrany však předvedli Ricardo Pereira s Wilfredem Ndidim, kteří Mahríze dokázali dostihnout a útočník Manchesteru tak musel střílet spíše z nouze a zamířil nad!
57'
Velká chyba Leicesteru v rozehrávce! Míč získal Fernandinho, který ho okamžitě posunul na Rijáda Mahríze. Ten byl v dobré pozici na hranici šestnáctky, ale nepovedl se mu první dotek a obránci Foxes ho dokázal odzbrojit.
56'
Citizens se po změně stran snaží o aktivní pojetí hry. Oražený míč napálil z hranice šestnáctky na bránu Ilkay Gündoğan. To se dalo trefit určitě lépe.
54'
Ilkay Gündoğan vyprodukoval ze střední vzdálenosti slabý pokus, který snadno lapil brankář Schmeichel.
53'
Fotbalisté Manchesteru City ve druhé půli zatím častěji drží balón. Musejí si ale dávat pozor na protiútoky Leicesteru. Jeho hráči si dokáží počkat na šanci.
51'
Rozehrával sám Mahríz. Zamířil ale poměrně vysoko nad břevno.
50'
Provinil se Ryan Bertrand, který dostal i žlutou kartu.
50'
Rijád Mahríz spadl u půlkruhu před pokutovým územím Leicesteru. Bude z toho zajímavý přímý kop z pohledu Citizens!
49'
Opět Harvey Barnes. Ten doběhl s míčem až před šestnáctku, ale pravačkou si netroufl vystřelit. Nakonec to opět vedlo ke ztrátě balónu.
49'
Barnes se rozběhl středem hřiště, ale jeho individuální úsilí k úspěchu nevedlo. Hráči Citizens ho připravili o hrací předmět.
47'
Samuel Edozie si u levé postranní čáry přehodil balón na levačku a zkusil odcentrovat. Míč ale nikdo nezasáhl a ten nakonec opustil hrací plochu.
46'
Ani jeden z manažerů zatím nesáhl ke změnám v zahajovacích jedenáctkách.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 48 % : 52 %
Střely na bránu – 4:1
Střely mimo – 1:4
Rohové kopy – 3:4
První poločas Community Shield gól nepřinesl. Blíže k němu měli fotbalisté Leicesteru, kteří byli o něco nebezpečnější a krátce před přestávkou si také vytvořili zatím největší šanci. Zakončení kapitána Vardyho však vytěsnil brankář Steffen alespoň do tyče.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Hráči Leicesteru se tentokrát dostali do velké šance! Harvey Barnes přihrál doleva Bertrandovi, který balón předložil před bránu do tutovky Jamiemu Vardymu. Ten zakončoval do protipohybu přesouvajícího se Steffena, který ale dokázal balón dotekem pravou rukou a možná i nohou vytěsnit do tyče!
45'
Průnik Barnese zastavil Cancelo, který rozjížděl protiútok Citizens. Také celek z Manchesteru ale balón ztratil.
44'
Samuel Edozie se na levém křídle nedokázal uvolnit, ale míč se ještě odrazil k Ilkayovi Gündoğanovi. Jeho střela ze střední vzdálenosti o poznání minula levou tyč z pohledu Schmeichela.
43'
Na přízemní centr Joãa Cancela nedosáhl Cole Palmer. Kope se od brány Leicesteru.
41'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostal hostující manažer Pep Guardiola.
41'
Vše je už v pořádku. Oba aktéři souboje budou v utkání pokračovat.
40'
K centru z levé strany se dostal Benjamin Mendy. Na něj si nabíhal Cole Palmer, který se ale nepříjemně srazil s Ryanem Bertrandem a oba hráči zůstali ležet na trávníku. Sudí raději přerušil hru.
38'
Ferrán Torres se v pokutovém území k zakončení neprosadil. Obránci Leicesteru ho rychle dostoupili.
38'
Leicester se ubránil. Po následné obranné hlavičce Ricarda Pereiry budou Citizens vhazovat.
37'
Çağlar Söyüncü podkopl na pravé straně postupujícího Mahríze. Standardní situace pro Manchester City.
35'
V modrém hrající Leicester dlouho kontroloval míč. Tuto pasáž ukončil centr Ayozeho Péreze, který doletěl do rukavic Zacka Steffena.
33'
Držení míče – 51 % : 49 %
32'
Fernandinho přišel o míč v souboji s Harveyem Barnesem, který si následně narážel s Vardym. Po sražené střele prvně jmenovaného budou Lišky zahrávat roh.
31'
Za námi je půlhodina hry. Sledujeme vyrovnaný souboj vítěze FA Cupu s mistrem Premier League.
30'
Při napadání to přehnal Ayoze Pérez, který se dopustil faulu a rozehrávat budou Citizens.
28'
Kapitán City Fernandinho poslal míč do šestnáctky, kde byl Samuel Edozie. Tne z dobré pozice netrefil bránu.
27'
Střely na bránu – 3:1
25'
Foxes v těchto minutách začínají přebírat iniciativu. Obranu Manchesteru City se snaží přehrát přímočarými akcemi.
24'
Velká šance Jamieho Vardyho! Kapitán Leicesteru se dostal k míči zhruba 8 metrů od brány, ale pálil jen do Steffena!
23'
Zajímavá akce Leicesteru! Ricardo Pereira doběhl míč na pravém křídle a přihrávkou pod sebe oslovoval Tielemanse. Jeho nástřel před bránou tečoval Ayoze Pérez, ke své smůle ale přesně do brankáře Steffena.
22'
Pokračuje zatím především taktická bitva. Obrany si počínají solidně.
20'
Z rohového kopu celku z Manchesteru nic velkého nebylo. K míči se dostává také Leicester.
19'
Po ubráněném rohu mířili Citizens do rychlého protiútoku. Ten táhl Rijád Mahríz, který si balón navedl na levačku. Jeho tečovaný centr však skončil za bránou a tak z toho bude roh.
18'
Harvey Barnes přebral míč na útočné polovině, vylepšil si pozici a zkusil to po zemi na přední tyč. Bránu soupeře by asi těsně minul, nicméně Zack Steffen raději vše pojistil zákrokem, kterým balón vyrazil na roh.
17'
Po rohu se dostal míč na levý roh šestnáctky k Rijádovi Mahrízovi. Ten ho napálil hodně mimo.
16'
Benjamin Mendy přebral nalevo míč od Edozieho a poslal před bránu prudký centr. Ten odvrátil na roh Söyüncü.
14'
Hráčům City nevyšla spolupráce ve středu hřiště. Za kolmicí Gündoğana se nerozběhl mladíček Samuel Edozie.
13'
Ten zahrával právě Ryan Bertrand. Defenziva Sky Blues však byla připravena a odvrátila míč.
12'
Protiútok Leicesteru byl veden na levém křídle. Ryan Bertrand nakonec vybojoval roh pro modré.
9'
Citizens se postupně dostávají ke své typické hře s častým držením míče.
7'
Stejný hráč rozehrával i od rohového praporku. Míč ale odklidila obrana Foxes.
6'
Ten rozehrál Ilkay Gündoğan a vůbec ne špatně! Jeho nebezpečnou střelu k levé tyči vyrazil na roh Kasper Schmeichel!
5'
Hráči Manchesteru City nyní budou zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
3'
První ofenzivní pokus hostí skončil ofsajdem Rijáda Mahríze.
3'
Lišky začaly aktivně. Hráči Citizens se nyní ubránili odkopem, který sebral Wilfred Ndidi.
1'
Utkání rozehráli fotbalisté Leicesteru. Ti zatím zůstávají u balónu. Manchester City nastoupil bez některých opor s několika mladíky v základu. Tak uvidíme, jak si takto složený celek Pepa Guardioly povede.
1'
Byť je Wembley zaplněno jen z části, atmosféra bude zřejmě velmi dobrá. Fanoušci poctivě odzpívali hymnu, nyní už rozjíždějí chorály na podporu svých týmů.
Aktéři utkání jsou již na hrací ploše Wembley. Zazní národní hymna Velké Británie.

Leicester City: Schmeichel – Ndidi, Söyüncü, Amartey – R. Pereira, Maddison, Tielemans, Bertrand – H. Barnes – Ayoze Pérez, Vardy (C).
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Benković, Daka, Choudhury, Iheanacho, Soumaré, Thomas, Dewsbury-Hall.

Manchester City: Steffen – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, B. Mendy – Gündoğan, Fernandinho (C), Palmer – Mahríz, F. Torres, Edozie.
Náhradníci: Carson – Grealish, Rodri, Sandler, B. Silva, Couto, Doyle, Gomes, Knight.

Rozhodčí: Tierney – Hussin, Davies.
Hrací systém, nasazení sudích

Pokud duel neskončí po devadesáti minutách výhrou jednoho či druhého celku, nebude se hrát klasické prodloužení 2x15 minut, ale půjde se hned na pokutové kopy, které rozhodnou o vítězi této trofeje.

Jako hlavní rozhodčí bude duel řídit Paul Tierney, na čarách mu budou asistovat pánové Ian Hussin a Neil Davies.
Vzájemná utkání

V uplynulém ročníku Premier League nejprve vyhrál Leicester na půdě Manchesteru City 5:2. Podruhé pak už byli hráči Manchesteru úspěšní a na hřišti Leicesteru brali výhru 2:0.

Hráči Manchester City se stali v ukončené sezóně vítězi Premier League s dvanáctibodovým náskokem nad svým rivalem z United. Má tak samozřejmě jistotu skupinové fáze Ligy mistrů a dnes se bude snažit uspět proti vítězi FA Cupu. Hráči manchesterského City stihli odehrát tři přípravné zápasy a v nich třikrát slavili výhru. Do dnešního duelu jsou tak připraveni a nabuzeni a chtějí trofej získat. Není to tak dlouho, co se z výhry v Community Shield radovali dvakrát po sobě z vítězství. Vyhráli ho totiž v sezóně 2018 a 2019. Loni jim radost z hattricku překazil Arsenal. Celkově tento pohár City vyhrálo šestkrát (1937, 1968, 1972, 2012, 2018 a 2019).
Leicester City

Fotbalistům Leicesteru City uplynulá sezóna vyšla dobře. Jak už bylo zmíněno, stali se vítězi FA Cupu a v Premier League se umístili na pátém místě a zajistili si tak účast ve skupinové fázi Ligy mistrů. V Anglii ještě sezóna nezačala, Leicester tak zatím odehrál přátelská utkání. Ve čtyřech zápasech zapsal jednu výhru, jednu remízu a dvakrát prohrál. Nyní by hráči Leicesteru rádi zvládli souboj o první trofej nadcházející sezóny, ovšem proti Manchesteru City je lehká práce nečeká. Jednou už Leicester Community Shield vyhrál, ale nad touto výhrou už visí velká spousta prachu. Bylo to totiž v roce 1971.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes se v Anglii odehraje Community Shield, který se zde hraje od roku 1908 a o první trofej sezóny si to tedy rozdávají vítězové Premier League a FA Cupu. V uplynulém ročníku vyhrál PL Manchester City a proto se dnes střetne s Leicesterem City, jenž vyhrál právě FA Cup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.