Muslera – G. González, J. Giménez, Godín (C), M. Cáceres – Nández (57. Torreira), Bentancur, Valverde (90+7. Stuani), De Arrascaeta – L. Suárez, Cavani.
Gallese – Advíncula, Abram, Zambrano, Trauco – Yotún, Tapia – Carrillo (75. Gonzáles), Cueva (85. Ruidíaz), E. Flores – Guerrero (C).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 14:22.
Uruguayci budou po dnešku asi nenávidět systém VAR, jenž jim anuloval tři góly, které padly z ofsajdu. Když k tomu připočteme neproměněné tutovky Cavaniho nebo Godína, tak budou hráči a fanoušci La Celeste tohle vyřazení kousat asi ještě hodně dlouho. Takový je ale fotbal, Peru si zahraje semifinále proti Chile, naopak Uruguay na turnaji končí.
Senzace je dokonána! Uruguay nezvládla proti Peru penaltový rozstřel a na Copa América končí ve čtvrtfinále! Vše rozhodla hned první penalta, kterou neproměnil Luis Suárez. Dalších devět střelců se už nemýlilo, postupovou radost Peru odšpuntoval Edison Flores, který uzavřel pátou sérii.
Edison Flores proměnil střelou doprostřed brány a Peruánci tak senzačně postupují do semifinále Copa América!
Lucas Torreira přízemní střelou k pravé tyči udržel Uruguayi naději. Brankář Galelse zřejmě čekal střelu do středu brány.
Muslera opět vystihl směr střely, ale ani na míč vystřelený z kopačky Luise Advínculy nedosáhl!
Rodrigo Bentancur nezaváhal. Gallese skočil k opačné tyči, než kterou si vybral Bentacour.
Na střelu Yoshimara Yotúna do horní části brány Muslera nemohl dosáhnout. Peruánci jsou stále stoprocentní!
Cristhian Stuani přišel na trávník v závěru kvůli penaltě a trenéra nezklamal. Počkal si na pohyb Galleseho a zamířil na druhou stranu, než kam brankář skočil.
Raúl Ruidíaz s trochou štěstí překonal Musleru. Ten si na míč sáhl, ale nevytěsnil ho!
Edinson Cavani míč poslal do protipohybu Galleseho.
Paulo Guerrero nekompromisně proměnil. Brankář Muslera chtěl celou situaci ustát, ale peruánský kapitán vypálil tvrdě k levé tyči.
Jako první začal Luis Suárez, který neprostřelil brankáře Galleseho! Balón kopl příliš blízko středu brány a Gallese směr střely vystihl.
Střílení penalt začíná.
Rozhodčí si dává se zahájením rozstřelu poměrně načas. Nyní diskutuje s oběma brankáři o tom, co při penaltách smějí a co ne.
Poslední semifinále Copa América budou muset rozhodnout až penalty, což je pro Peru velký úspěch. Uruguayi totiž nebyly uznány hned tři góly kvůli ofsajdu, k tomu La Celeste neproměnili několik velkých šancí. Teď tedy bude muset favorit trpět při penaltové loterii.
90+7'
Druhý poločas skončil.
90+7'
Střídání Uruguaye. Federico Valverde přenechal místo na hřišti Cristhianovi Stuanimu, což je jistě i taktická varianta k penaltovému rozstřelu.
90+6'
González vhodil z autu míč až do pokutového území. Tam ale fauloval Godín. Peruánci si tak mohou oddechnout. Už jsou velmi blízko rozstřelu.
90+5'
Změnit to mohl Rodrigo Bentancur, kterému sklepl míč proti noze Cavani. Záložník La Celeste však trefil jen bránícího hráče.
90+4'
Centr z levé strany si stáhl brankář Gallese. Vše spěje k penaltovému rozstřelu.
90+3'
De Arrascaeta posílal oblouček za obranu, na který si nabíhal Luis Suárez. Ten před brankářem Gallesem ve skluzu těsně nedosáhl na balón.
90+2'
Miguel Trauco byl při útočné snaze osamocen a sám proti obraně Uruguaye nemohl moc udělat. Míč uvede do hry brankář Muslera.
90+1'
Tak ještě sedm minut!
90'
Uvidíme, kolik času sudí nastaví. Přeci jen, ve druhé půli dvakrát diskutoval s kolegou u systému VAR. Nyní navíc leží na zemi Zambrano, kterého postihly křeče. Takže se momentálně nehraje.
89'
Po rohu Valverdeho se míč odrazil k De Arrascaetovi. Jeho centr byl příliš vysoký a skončil za bránou.
88'
Centr Gonzáleze nenašel nikoho z nabíhajících hráčů. Peruánci odvracejí na roh.
87'
Raúl Ruidíaz je plný sil a tak se dral s míčem do pokutového území. Fauloval však Giméneze a tak bude rozehrávat Uruguay.
85'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Raúl Ruidíaz.
84'
Peruánci drží míč a nikam se s ním neženou. I z toho vyplývá, že si hráči La Blanquirroja pokutové kopy přejí.
82'
Závěr zápasu se pomalu blíží a s ní i penaltový rozstřel. Ten by asi více brali fotbalisté Peru. Pro Uruguay by se, i vzhledem k průběhu utkání, jednalo o zbytečnou loterii.
81'
Peruánský kapitán ale bude moci pokračovat.
80'
Guerrero byl ostře dohrán Josém Giménezem a zůstává ležet na zemi. Bývalý útočník Bayernu Mnichov je ošetřován.
79'
Guerrero velmi dobře posunul míč do šestnáctky na Florese, který ještě hledal spoluhráči před bránou. Výtečně se však vrátil Bentancur, který balón odkopl.
77'
Střídající Christofer Gonzáles zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, bránu Uruguaye ale netrefil. Statistiky Peruáncům stále neevidují žádnou střelu mezi tyče.
75'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Christofer Gonzáles.
75'
Opět ofsajd! Tak tohle musely být centimetry... Hráči Uruguaye po dnešku asi nebudou příznivci videa.
73'
Opět půjde do akce systém VAR! Luis Suárez zblízka uklidil do sítě přízemní centr Martína Cácerese. Bylo to na hranici ofsajdu, tak uvidíme, jestli i třetí zásah Uruguayců bude z tohoto důvodu anulován...
71'
Luis Suárez fauloval u rohového praporku bránícího Advínculu.
70'
Uruguayský záložník Federico Valverde dostal žlutou kartu za faul na Yotóna.
70'
Peruánci se navíc zatáhli na vlastní polovinu a tak se dá očekávat ještě sílící nápor bleděmodrých.
68'
Další aktivita La Celeste na útočné polovině. Uruguayci jistě nechtějí spoléhat na penalty. Ty by v případě remízy následovaly okamžitě, prodloužení se ve vyřazovací části Copa América nekoná.
67'
Další ofsajd, v němž se ocitl Edinson Cavani.
66'
Hráči Uruguaye jsou ve finální třetině hřiště určitě nebezpečnější a dostávají se do šancí, ale zatím dojíždějí na koncovku. Peruánci rozhodně jen nebetonují, do gólových příležitostí se však dostávají spíše sporadicky.
65'
Míč po rohovém kopu De Arrascaety propadl na zadní tyč, kde číhal Luis Suárez. Útočník Barcelony se však nedokázal zorientovat dostatečně rychle na to, aby balón dotlačil do brány.
64'
Žlutou kartu dostává Christian Cueva (Peru).
62'
Do další šance postupoval Edinson Cavani. Zatím mu není přáno. Střela mu nesedla podle představ, chyběla ji razance a Pedro Gallese tak zasáhl úspěšně.
61'
Gól neplatí, Cavani nakonec byl v ofsajdu!
59'
Edinson Cavani postupoval sám na brankáře, kterého také překonal. Až po dohrání celé situace mává pomezní ofsajd a hlavní sudí si ještě vše nechá překontrolovat systémem VAR. Tak uvidíme, zda bude gól platit, nebo ne.
58'
Po dalším dlouhém autu už přišla velká šance Uruguaye! Odražený míč vrátil jeden z hráčů v modrém zpět do ohně a Luis Suárez ho předložil Diegovi Godínovi, který z nějakých sedmi metrů přestřeluje!
57'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Lucas Torreira.
56'
Cáceres hodil do šestnáctky dlouhý aut. Před Godínem odvracel Zambrano, který následně zůstal v šestnáctce ležet. Rozhodčí se šel podívat, co s obráncem peru je, ale nemělo by se jednat o nic vážného.
56'
Advíncula raději před napadajícím Cavanim zakopl míč do autu. Vhazují Uruguayci.
55'
Dobře to teď Peruánci sehráli! Na konci celé akce posílal Edison Flores balón před bránu a Inkové měli smůlu, že Paolo Guerrero na míč nedosáhl!
53'
Martín Cáceres to při napadání přehnal s důrazem. Rozehrávají tedy Peruánci.
52'
Miguel Trauco si z pozice levého beka seběhl za obranu, ale míč před brankovou čarou nedoběhl. Kope se od Muslerovy svatyně.
51'
Fotbalisté Peru nyní drží míč na své útočné polovině. Uvidíme, zda naleznou nějakou cestičku do šance.
49'
Carlos Zambrano fauloval na půlce Luise Suáreze a dokonce za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
48'
Paolo Guerrero byl přistižen v ofsajdu.
46'
První poločas gól nepřinesl. Po úvodním oťukávání byla přeci jen nebezpečnější favorizovaná Uruguay, která si vytvořila několik zajímavých příležitostí. V té největší přestřelil Edinson Cavani odkrytou bránu, a když už míč v síti skončil, nemohl De Arrascaetův zásah platit pro ofsajd nahrávajícího Nándeze. Za Peru se ve dvou náznacích ocitl kapitán Guerrero, jemuž v obou případech šance sebral výtečnými obrannými zákroky stoper Giménez.
45+3'
45+3'
Ještě před rozehrávkou rohového kopu zůstal ležet v šestnáctce Carlos Zambrano. Hra ale bude pokračovat odkopem od brány.
45+2'
Peruánci se ještě nastěhovali na útočnou polovinu. Slibně rozvíjející akci zpomalili, ale po sraženém centru Carrilla budou ještě zahrávat rohový kop.
45+1'
Brazilský sudí nastaví první půli o dvě minuty.
44'
Trauco velmi dobře přenesl hru na pravou stranu, kde Christian Cueva sklepl míč do běhu Paolovi Guerrerovi. Tomu sebral gólovou příležitost na poslední chvíli José Giménez, jenž mu ve skluzu vypíchl před vybíhajícím Muslerou balón!
43'
Giorgian De Arrascaeta se tvrdě pral s obránci Peru. Nakonec přišlápl bránícího Zambrana a tak je pískáno proti Uruguayi.
42'
Ani další roh Uruguaye nepřinesl změnu skóre. I pět minut před přestávkou platí bezgólový stav.
41'
Trávník Areny Fonte Nova zkrápí silný déšť. Zejména pro brankáře tohle není nic příjemného.
40'
Peruánci se ubránili. Nápor Uruguaye ale trvá.
39'
Gallese potřeboval po zákroku menší ošetření. Už je ale připraven a Uruguayci tak mohou rozehrát rohový kop.
38'
Na druhé straně si naběhl za peruánské obránce Edinson Cavani, který dostal přesnou přihrávku a postupoval sám na Galleseho. Ten ale včas vyběhl a vychytal útočníka Paris Saint-Germain!
37'
Výbornou přihrávku za obranu dostával Paolo Guerrero. Ten už mohl jít sám na brankáře, ale skvěle to udělal José Giménez, který situaci doběhl a čistě balón kapitánovi peru vypíchl!
36'
Luis Suárez postupoval sám proti třem hráčům Peru. Moc nescházelo a dokázal je obehrát. Opět ukázka, jak jsou útočníci La Celeste nebezpeční.
34'
Rozhodčí si ještě nechal situaci zkontrolovat videem, ale i poté Godínovi žlutá karta zůstala.
33'
Paolo Guerrero byl faulován spíše Rodrigem Bentancurem, ale sudí udělil žlutou kartu Diegovi Godínovi, jenž byl v souboji také. Uruguayský kapitán reklamuje, že on nefauloval, ale rozhodčí Pereira Sampaio se nenechal obměkčit.
33'
Centr De Arrascaety skončil na hlavě jednoho z obránců Peru.
32'
De Arrascaeta byl faulován a sám se už chystá k rozehrání standardní situace.
31'
Uruguay získala postupem času převahu. Určitě také měla blíže ke vstřelení gólu.
29'
De Arrascaeta se již radoval z gólu, ale bylo to předčasné! Přihrávající Nández totiž opět těžil z ofsajdového postavení. Nutno dodat, že pomezní situaci viděl a vyhodnotil dobře.
27'
De Arrascaeta posílal svým pasem do další příležitosti Nándeze. Ten byl ale v ofsajdu.
25'
Uruguayci rozhodně vyslali obraně Peru důrazné varování. Útočné duo Suárez – Cavani může potrestat jakoukoliv chybičku.
24'
I mistr tesař se může někdy utnout! Obrovskou šanci totiž neproměnil Edinson Cavani. Té předcházelo přenesení hry na Luise Suáreze, který se na levé straně šestnáctky protlačil až ke střele. Brankář Gallese balón vyrazil právě ke Cavanimu a ten z dorážky přestřelil již prázdnou bránu!
22'
Další roh Yotóna skončil pouze u Giméneze.
22'
Další rohový kop pro peru následuje pro obranném zákroku Josého Giméneze.
21'
Rohový kop zahrával Yoshimar Yotún. Obrana La Celeste míč odvrací.
20'
Zkušený Paolo Guerrero ještě rozhodně nepatří do starého železa. Na levém křídle si to namířil kolem Giovanniho Gonzáleze, který měl co dělat, aby ho zastavil alespoň za cenu rohového kopu.
19'
Držení míče – 53 % : 47 %
17'
Přihrávku za obranu obdržel Nahitan Nández. Než si ale balón v šestnáctce srovnal, tak ho doběhl stoper Abram a uruguayský hráč tak v tísni zakončil slabě jen do rukavic brankáře Galleseho.
16'
Zaútočili také Peruánci. Vše ale ztroskotalo na nepovedeném centru Advínculy.
15'
Tohle už byl náznak příležitosti! Na centr z pravé strany si naběhl Luis Suárez, který však hlavičkoval ze záklonu a zamířil tak nad břevno.
14'
U středového kruhu drží míč hráči Uruguaye. Zatím se jim ale moc nechce dopředu.
12'
Zápas je zatím vyrovnaný. Na gólovou příležitost čekáme.
10'
Peruánci se snaží hrát aktivně. Cueva v šestnáctce prostrkával na Trauca, kterému však míč skočil na ruku a tak je ofenzivní akce Inků zastavena.
9'
Centr ze standardní situace nikdo z nabíhajících hráčů nezasáhl. Bude se kopat od brány, kterou hájí Fernando Muslera.
8'
Uvidíme standardní situaci Peru. Vzdálenost je to spíše na centr.
6'
Luis Advíncula si na pravé straně narazil míč se spoluhráčem, ale ten mu adresoval příliš prudký míč a obránce Raya Vallecana ho už nedostihl na hřišti.
5'
Dlouhý nákop hledal vysunutého peruánského útočníka Guerrera. Ten ale neměl proti přesile obránců La Celeste šanci.
5'
Giorgian De Arrascaeta se sice dostal k míči, ale nedostal prostor k tomu, aby mohl něco udělat. Hned ho fauloval Advíncula.
4'
Luis Suarez byl dobře pokrytý. Postaral se o něj Luis Abram, po jehož zákroku bude Uruguay vhazovat.
3'
Na balón se poprvé dostali i Uruguayci. Cavani byl faulován a tak u míče zatím i zůstanou.
2'
Prudkým centrem se prezentoval pravý bek Peru Luis Advíncula. Obrana Uruguaye si poradila, ale odražený míč opět sebrali Peruánci.
1'
Utkání rozehráli Peruánci, kteří nastoupili v bílých dresech s příčným červeným pruhem. Uruguay zvolila tradiční modré trikoty a černé trenýrky.
1'

Uruguay: Muslera – G. González, J. Giménez, Godín (C), M. Cáceres – Nández, Bentancur, Valverde, De Arrascaeta – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña, Silva – Lodeiro, Torreira, Stuani, Coates, Gómez, Jonathan Rodríguez, Saracchi, Laxalt, Pereiro.

Peru: Gallese – Advíncula, Abram, Zambrano, Trauco – Yotún, Tapia – Carrillo, Cueva, E. Flores – Guerrero (C).
Náhradníci: Álvarez, Cáceda – Araujo, Ballón, Gonzáles, Corzo, Polo, Pretell, Santamaría, Callens, Ruidíaz.

Rozhodčí: Pereira Sampaio – Gil, Correa (BRA).
URUGUAY

Uruguay postoupila ze skupiny C z prvního místa, když získala 7 bodů. Zvítězila proti Ekvádoru a Chile a s Japonskem remizovala. Tým kolem útočných hvězd Suáreze a Cavaniho tak může pomýšlet na celkové vítězství na tomto turnaji, avšak dnes musí udělat další důležitý krok v podobě postupu do zápasů o medaile. Uruguay zvítězila na Copě v roce 2011. Momentálně patří Uruguayi v žebříčku FIFA osmá pozice.
PERU

Fotbalisté Peru odehráli základní skupinu A a skončili v ní na třetím místě. Kaňkou na jinak čtyřbodovém postupu byla porážka v závěrečném duelu skupiny s domácí Brazílií v poměru 0:5. Ve čtvrtfinálovém zápase Peru rozhodně favorit nebude, přestože také třeba na loňském světovém šampionátu předvádělo pěkný fotbal a skončilo ve skupině třetí za postupující Francií a Dánskem. Peruánci se nacházejí na 21. místě žebříčku FIFA.
Přeji vám krásný sobotní večer. Copa América má na programu v pořadí poslední čtvrtfinálový zápas a v něm budeme sledovat národní týmy Uruguaye a Peru. Zápas začíná ve 21:00. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.