Copa America - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chile : Bolívie - 18. června 2021   23:00

Chile
Chile
10' Brereton (E. Vargas)
1:0
(1:0)
Bolívie
Bolívie
Chile
Bravo (C) – Isla, Medel, Maripán, Mena – Arturo Vidal (69. Alarcón), Pulgar, Ch. Aránguiz – Meneses (65. Pinares), E. Vargas, Brereton (84. P. Aránguiz).
Gil (SPA) – Barbero (SPA), Nevado (SPA)
Arena Pantanal, Cuiabá
Bolívie
Lampe – Diego Bejarano, Quinteros, Jusino, R. Fernández – Saavedra (78. Flores), R. Vaca (90. Villarroel), Justiniano (90. Danny Bejarano), Arce (C) – Chura (64. Ramallo), Álvarez.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:7.
Utkání je u konce a Chile jej dotáhlo do vítězného konce. Nebylo to ale tak snadné jak to vypadalo po průběhu prvního poločasu. Bolívie se po změně stran pustila do smělého útočení, vypracovala si několik šancí, jenže ty buď končily na Bravovi, nebo prolétly těsně vedle jeho branky. Chile bylo ve druhém poločasu méně důrazné, příležitostí ubylo a Lampe tak neměl tolik práce, jako před přestávkou. Gólu jsme se tak ve druhé části nedočkali a zápas skončil výsledkem 1:0 pro Chile. To je po dvou odehraných utkáních na průběžném prvním místě se čtyřmi body, Bolívie je s nulou poslední.
90+4'
90+3'
Chile sice dalo gól, radost z úspěchu ale trvala pouze kratičkou chvíli, neboť rozhodující okamžiky se odehrály v ofsajdovém postavení.
90+2'
Tentokrát se Flores pokoušel prokličkovat levou stranou, Isla mu však čistým způsobem odebral míč od kopaček.
90+1'
V úvodu nastaveného času přilétl dlouhý pas mezi obránce Chile, Flores jej ale nedokázal zpracovat a míč mu odskočil přesně k Bravovi.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Ramiro Vaca, přichází Moisés Villarroel.
90'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Leonel Justiniano, přichází Danny Bejarano.
89'
Bolívie nachystala hned dvojnásobné střídání.
88'
Lampe rychle rozehrál, Bolívie jde proti pevně postavené obraně soupeře.
87'
Ještě jedna žlutá karta pro Bolívii, za faul na Menu ji dostal Diego Bejarano.
86'
Závěr je lehce rozkouskovaný, zase se přitvrdilo, své udělaly i změny v sestavách.
85'
Za obranu Chile se dral Flores, přihrávku ovšem přijal v ofsajdovém postavení.
84'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Ben Brereton, přichází Pablo Aránguiz.
83'
Chile chystá střídání, musí si ale ještě počkat na přerušení hry.
82'
Následný přímý kop z pravé strany odvrátil hlavou právě Maripán.
81'
Bolívie se ale ihned vrátila do útoku a rodící se šanci musel faulem na Ramalla uhasit Guillermo Maripán. A dostal za to žlutou kartu.
81'
Rohový kop už pro branku Chile nebezpečný nebyl.
80'
Bolívie má i celkem smůlu. Teď se po Ramallově sklepnutí ke střele dostal Bejarano a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle. Tohle jít na branku, Bravo by to asi nestihl.
78'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Erwin Saavedra, přichází Enrique Flores.
78'
Aránguizův centr z pravé strany obrana Bolívie bezpečně odhlavičkovala.
77'
Chile moc nestřílí, snaží se prokombnovat až před branku, na tohle je ale obrana Bolívie připravena a daří se ji šance bořit.
75'
Takřka házenkářské obléhání bolivijské šestnáctky skončilo centrem na Menu, jeho hlavičkové sklepnutí zvládl Lampe pokrýt.
73'
Dnes velmi aktivní Saavedra dostal i s přispěním teče přihrávku na Bejarana, jenže ten ze slušné pozice branku Claudia Brava minul!
72'
Na trávníku leží po souboji o míč Charles Aránguiz, Justiniano mu nepříjemně přišlápl nohu.
71'
Arceho centr byl v pokutovém území lehce prodloužen a k hlavičce se dostával Ramallo. K prudké hlavičce mu ale scházelo ještě několik centimetrů.
69'
Arturo Vidal vypadal při odchodu z hřiště hodně frustrovaný, s dnešním výkonem nemůže být rozhodně spokojen.
69'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Tomás Alarcón.
68'
Hodně nepovedená rozehrávka Chile, míč skončil mimo hrací plochu.
67'
Po centru přišla Maripánova slabá hlavička, s tímto neměl Lampe problémy.
66'
Pinares se hned vrhl do útoku, vzal na sebe zakončení rychlého brejku, jeho střela šla ale mimo. Bylo to ovšem s tečí, takže bude následovat roh.
65'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Jean Meneses, přichází César Pinares.
64'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Jeyson Chura, přichází Rodrigo Ramallo.
63'
Změnit to mohl Brereton, ten si zprava naběhl do pokutového území, z úhlu tlačil přihrávku na střed vápna, hráči v zelených dresech ale jeho pas odkopli do bezpečí.
62'
Pryč je lehkost chilských fotbalistů, v posledních chvílích naráží na dobře postavenou obranu soupeře.
61'
Arceho průnik pravou stranou byl zastaven Pulgarem, je tu aut pro Bolívii.
59'
Brereton dostal od Vidala opravdu těžkou přihrávku a i když se mu nepovedlo dobře odcentrovat, tak Chile zůstalo u míče a vhazuje.
57'
Z něj už nic nebylo, ale jak vidno, Chile nemá nic jistého...
56'
Zisk míče ze strany Bolívie, Arce poté přihrál pod sebe a Saavedru a ten ihned tlačil střelu na bližší tyč. Bravo vyrazil na roh!
55'
Bolívie vystrkuje drápky, o pas do pokutového území se pokoušel Justiniano, i tohle ovšem obrana Chile odvrátila.
53'
Je tu první žlutá karta utkání, za opravdu ostrý skluz na Menu ji dostal Ramiro Vaca z Bolívie.
53'
Už tu ale byla akce druhého celku, Saavedra posílal uličku do vápna, Isla ji však na poslední chvíli dokázal přerušit.
52'
Arceho nedovolený zákrok na útočné polovině, Chile jde zase kupředu.
51'
Tempo je rozhodně pomalejší, než bylo v úvodu první půle, přesto má Chile stále převahu.
49'
Lampe má dnes opravdu těžký den, nyní musel krotit Vargasovu střelu z dálky.
47'
Na trávníku leží Charles Aránguiz a zatím nevypadá, že by se mu chtělo zpátky na nohy.
46'
Hned v úvodu poločasu se do útoku dostala Bolívie a technickou střelou se prezentoval Saavedra. Mířil však přesně do míst, kde stál Bravo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 0:04.
První poločas je za námi a my sledovali velkou převahu chilských fotbalistů. Ti doslova přišpendlili soupeře před šestnáctku a brankář Lampe byl v ohni střel. Inkasoval už v desáté minutě, kdy jej střelou po zemi překonal Ben Brereton, od té doby byl ale neprůstřelný, připsal si několik opravdu těžkých zákroků a držel tak svůj tým na vodou. Bolívii trvalo, než se i ona dostala k šancím, ale mohla i ona skórovat. Jenže jak Fernández, tak i v úplném závěru Vaca minuli a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0 pro Chile.
45+3'
45+2'
Tak ještě šance i na druhé straně, po pasu vzduchem si na zadní tyč nabíhal Mena, ani on ale branku netrefil.
45'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
45'
V závěru poločasu se o vyrovnání po kombinaci před pokutovým územím snažil Vaca, hezky si našel prostor pro zakončení, táhlá rána ale šla kousek nad branku.
44'
Mnoho nescházelo a Álvarez mohl stát sám proti Bravovi. Chtělo to jen o krapet prudší přihrávku, kterou by obrana Chile nezastavila.
43'
Po krátké kombinaci a centru z levé strany se do vzduchu pověsil Vidal, slabá hlavička ale nemohla Lampeho ohrozit.
41'
Samotná rozehrávka standardní situace nebyla nebezpečná, na šanci to vypadalo až po přihrávce vzduchem na Breretona. Bylo to ovšem až moc prudké.
40'
Isla centrem hledal nabíhajícího Vargase, jeden z obránců Bolívie odkopl na rohový kop.
39'
Chile hraje s chutí a pohodou, tentokrát se ale museli zastavit, rozhodčí Gil odpískal útočný faul.
38'
Další šance Chile. Vargas opět unikl strážci, přihrál na pokutové území na Menesese a jeho pohotová střela levačkou prosvištěla jen centimetry vedle pravé Lampeho tyče.
36'
Chilský Vargas přesprintoval Jusina, ihned vystřelil, Lampe ale předvedl reflexivní zákrok, míč vyrazil a poté si mohl definitivně oddechnout, neboť Vargasova dorážka šla vysoko nad.
35'
Po zisku míče přišla technická střela přes obránce, Bravo ovšem Saavedrův pokus zvládl lapit.
34'
Bolivijci se v posledních chvílích zvedli a rozhodně předvádí lepší fotbal, než v úvodu. Začínají i napadat rozehrávku soupeře.
32'
Už je na nohou, ale stále kulhá. Zákrok na něj se nepřezkoumává, případná penalta se tak konat nebude.
31'
Na druhé straně se do šance hrnul Vargas, už si to chystal na zakončení, jenže v poslední chvíli jej skluzem zastavil Quinteros. Dle sudího to bylo čisté, Vargas ale stále leží na zemi.
30'
Moc nescházelo a mohlo být srovnáno. Na pravé straně se k centru dostal Saavedra, jeho pas prošel po zemi na zcela volného Fernándeze, ten však levačkou mířil vedle Bravovy branky! Tohle možná chtělo vystřelit pravou...
29'
Hodně nepovedená Vidalova přihrávka na Islu, prudký pas skončil v zámezí a autor se za tohle zakopnutí ihned omluvil.
28'
Aránguiz se snažil prostrčit míč do pokutového území, jenže proti přesile se zalekl a prakticky sám se obehrál.
26'
O chvíli později vystřelil Arce, jenže jeho prudký pokus šel vysoko nad Bravovu branku.
26'
Snad vůbec první pasáž, kdy byla Bolívie delší úsek u míče a kombinovala u vápna. Výsledkem však byl pouze sražený centr.
24'
Isla hledal zprava nabíhajícího spoluhráče, Fernández tuto kombinaci ale přerušil.
23'
Rychlý protiútok Chile po pravé straně. Po přihrávce pod sebe vystřelil Brereton, jenže přesně do míst, kde stál Lampe a ten mohl vyrážet.
22'
Dlouhý pas mířil za obranu Chile na Álvareze, ten se prosmýkl mezi dvěma hráči, ale zpracovat už nedokázal.
21'
Velká malá domů na Lampeho, ten měl v tuto chvíli dost času na poklidný odkop.
20'
Kombinace mezi Bravem a jeho obránci na vlastním vápně. I tohle ukazuje, jak jsou hráči Chile v pohodě a hodně si dovolí.
18'
Po dalším centru od rohového praporku byl tlak Chile ukončen faulem na brankáře Lampeho. Ten má po zákroku proti ráně z dálky a pádu na trávník lehce pochroumané rameno a zatím není stoprocentní – stále si rameno osahává.
17'
Po rohu vystřelil z dálky Meneses a Lampe se musel hodně natahovat, aby tohle vyškrábl na další roh.
16'
A další Lampeho zákrok, nyní po rychlé akci z levé strany a přiklepnutí na Pulgara. Prudkou střelu vytěsnil gólman na roh.
15'
Lampe si dnes asi hodně zachytá. Z levé strany přilétl centr na Breretona, ten prudce hlavičkoval a nebýt pohotového zákroku brankáře Bolívie, bylo to už 2:0.
14'
Pulgar udržel na zádech dotírajícího útočníka Bolívie a malou domů na Brava nebezpečí uhasil.
13'
Už tu zase bylo Chile a z levé strany letěl pas na Breretona. Tentokrát byl u míče první gólman Lampe.
12'
O vlastně vůbec první akci Bolívie se pokoušel Arce, jenže si u vápna dal míč daleko od nohy a Bravo hravě odkopl.
10'
Chile právě vstřelilo branku!
A je tu první gól utkání! Obrana Bolívie zaspala a pustila za sebe po přihrávce do běhu Vargase, ten nezištně sklepl na BENA BRERETONA, který si zpracoval a střelou po zemi překonal marně zasahujícího Lampeho – 1:0.
9'
Lampe musel vyběhnout na vysoký centr a povedlo se mu míč vyboxovat. Pak se ale musel rychle vracet, neboť hrozila dorážka.
8'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu bolivijskou. Chile vhazuje na útočné polovině a chystá se opět udeřit.
7'
U hranice malého vápna číhal na svou šanci Vargas, na poslední chvíli však obrana Bolívie odhlavičkovala.
6'
Bolivijci se ale u míče moc dlouho neudrželi a prostor pro centr si už na pravé straně hledá Aránguiz.
5'
Další kombinace Chile byla zastavena hvizdem hlavního sudího, ten si našel útočný faul.
4'
Tak tohle bylo hodně povedené. Chile rozehrálo rohový kop jako signál, centr se snesl za pokutové území, kde se do něj z voleje opřel Meneses a Lampe se musel bleskově vrhnout ke své pravé tyči, aby tuto střelu vyrazil!
3'
Chile u míče, zatím sledujeme trpělivou kombinaci u pokutového území. První pokus o akci byl Vidalův centr z pravé strany.
2'
Míč skončil u Lampeho, ten by rád rozehrál, ale nemá komu. Jeho spoluhráči nejsou v pohybu.
1'

Chile: Bravo (C) – Isla, Medel, Maripán, Mena – Arturo Vidal, Pulgar, Ch. Aránguiz – Meneses, E. Vargas, Brereton.
Náhradníci: Castellón, G. Arias – Galdames, Alarcón, Montes, Mora, Roco, P. Aránguiz, Núñez, Arriagada, Pinares, Vegas.

Bolívie: Lampe – Diego Bejarano, Quinteros, Jusino, R. Fernández – Saavedra, R. Vaca, Justiniano, Arce (C) – Chura, Álvarez.
Náhradníci: Cordano, J. Rojas – Sánchez, Villarroel, Barboza, Sagredo, Wayar, Flores, Danny Bejarano, Ramallo, Céspedes.

Rozhodčí: Gil (SPA) – Barbero (SPA), Nevado (SPA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Bolívie

Bolívie dlouhodobě patří mezi nejslabší celky působící v Jižní Americe. Odpovídá tomu i historická bilance na turnajích Copa América. Od roku 1975 Bolivijci jen třikrát postoupili ze skupinové fáze. V jednom případě však byli blízko prvenství, když v roce 1997 využili domácího prostředí a svou pouť zakončili až prohraným finále s Brazílií. Od té doby se „La Verde“ nesmírně trápí. Na osmi předchozích šampionátech dokázali vyhrát jediný zápas. V roce 2019 prohráli ve skupině 0:3 s Brazílií, 1:3 s Peru a 1:3 s Venezuelou. Bolívie načala letošní Copu América porážkou, v úvodním duelu totiž nestačila na Paraguay, která vyhrála 3:1.
Chile

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Chile, kterému se v posledních zápasech zrovna moc nedaří. Chilané totiž v kvalifikační skupině o MS okupují až sedmou pozici, což by na postup na šampionát nestačilo. Chile má na svém kontě pouze šest bodů, přesto se v případě vítězství klidně v tabulce může posunout na čtvrtou příčku, kde Uruguay má pouze dvoubodový náskok. Chile ovšem na výhru čeká poměrně dlouhou dobu, naposledy se mu to povedlo v listopadu. Od té doby přišly na řadu tři zápasy, které nabídly dvě remízy a jednu porážku. Chilané vstoupili do CA remízou 1:1 proti Argentině.
Copa América má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chile a Bolívie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.